Közben:
Von Der Leyen fel akarja fegyverezni Európát, hogy segítsen Ukrajnának, de azt is, hogy Európa képes legyen megvédeni magát. 800 milliárd eurót akar.Vagy a harmadik világháborút tervezi?
Európának nincsenek említésre méltó védelmi képességei.
2023-ban az Egyesült Királyságnak 5-10 évnyi megnövelt védelmi kiadásokra lenne szüksége ahhoz, hogy 30 ezer fő katonát kiállítson és felszereljen. Tehát a most bejelentett emelésekkel az Egyesült Királyságnak 2030-ra lehet, hogy lesz 2-3 harcképes hadosztálya, de nem előbb. Jelenleg egyetlen nyugat-európai hadsereg sem képes arra, hogy teljes hadosztályt vezényeljen Ukrajnába, még békefenntartóként sem.
Ha valamilyen okból tényleges harcra kerülne sor, az európai csapatoknak nem lenne meg a képességük arra, hogy önállóan célozzanak és csapást mérjenek orosz célpontokra. Minden légicsapáshoz, minden tüzérségi csapáshoz az amerikai GPS rendszerre van szükség, amit az amerikaiak, ha akarnak leállítanak a térségben. Starlink dettó. Felderítési adatok zöme dettó.
Egyébként az angoloknak 25 teljesen működőképes és harcképes tankja van. A többi raktárban van, és széles körű átalakításra és felújításra lenne szükségük, mielőtt bevethetővé válnának. Ha valódi háborút kellene vívniuk, néhány nap alatt kifogynának a tüzérségi lőszerből, és jelenleg nincs meg az ipari kapacitás ahhoz, hogy többet gyártsanak.
Franciák valamivel jobban állnak, és valószínűleg be tudnak vetni néhány hadosztályt, ha muszáj, akárcsak a lengyelek. Németek valószínűleg nem. Egy hadsereg több hadosztályból áll, általában legalább 4-5 hadosztályból. Franciaország valószínűleg viszonylag gyorsan fel tudna állítani egy hadsereget, ahogy Lengyelország is, de nagyjából ennyi. Ezek a hadseregek eltörpülnének a jelenlegi orosz vagy ukrán hadsereghez képest, bár jobban felszereltek és papíron jobban kiképzettek lennének, de lényegében nulla valódi harci tapasztalattal rendelkeznének, és ez sokat számít a háborúkban. Az ukránok nyilatkozzák, hogy a brit kiképzők tanulnak tőlük, és nem fordítva.