[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Pedig ebbe Bokinak van igaza ! Ki kezdte a háborút ? Ki foglalt/szált meg idegen országokat ? Hát a Náci Németország Hitler vezetésével ! Kik voltak a felszabadítók ? Hát azok akik harcoltak a megszállók ellen tehát a szövetségesek ! A szövetségnek részese volt a SZU is tehát qvázi ők is felszabadítók voltak ! Ez nem megkérdőjelezhető ! Ami rossz ízt adott a felszabadításnak és megszállóvá tette a Szovjeteket az az 1948 utáni főleg az '56-os események na onnantól már echte megszállók voltak a vörösök ! Igaz azt is el kell ismerni , hogy én aki a '70-es évek elején születtem a gyakorlati megszállásból semmit se észleltem , Miskolchoz legközelebb a Mezőkövesdi reptéren voltak szovjet katonák és soha nem találkoztam velük csak amikor kivonultak mert akkor jól lehetett üzletelni velük !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Pedig ebbe Bokinak van igaza ! Ki kezdte a háborút ? Ki foglalt/szált meg idegen országokat ? Hát a Náci Németország Hitler vezetésével ! Kik voltak a felszabadítók ? Hát azok akik harcoltak a megszállók ellen tehát a szövetségesek ! A szövetségnek részese volt a SZU is tehát qvázi ők is felszabadítók voltak ! Ez nem megkérdőjelezhető ! Ami rossz ízt adott a felszabadításnak és megszállóvá tette a Szovjeteket az az 1948 utáni főleg az '56-os események na onnantól már echte megszállók voltak a vörösök ! Igaz azt is el kell ismerni , hogy én aki a '70-es évek elején születtem a gyakorlati megszállásból semmit se észleltem , Miskolchoz legközelebb a Mezőkövesdi reptéren voltak szovjet katonák és soha nem találkoztam velük csak amikor kivonultak mert akkor jól lehetett üzletelni velük !
Néhány héttel azután, hogy a németek megszállták Lengyelország nyugati felét, a szovjetek megszállták a keletit. Pacsi volt köztük. Szóval ezt ne már. :) AZtán persze, mentünk a németekkel megszállni, aztán jöttek a németek ide megszállni minket, aztán viszont a szovjetek jöttek megszállni minket is. Hagyjuk már ezt a faszbarom felszabadítás dolgot, ők sem mondták soha, csak az itthoni csahosaik kezdték el, aztán mikor rájöttek hogy ez jó terminológia nekik, akkor kezdték csak szovjet szinten is nyomni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 135
113
Néhány héttel azután, hogy a németek megszállták Lengyelország nyugati felét, a szovjetek megszállták a keletit. Pacsi volt köztük. Szóval ezt ne már. :) AZtán persze, mentünk a németekkel megszállni, aztán jöttek a németek ide megszállni minket, aztán viszont a szovjetek jöttek megszállni minket is. Hagyjuk már ezt a faszbarom felszabadítás dolgot, ők sem mondták soha, csak az itthoni csahosaik kezdték el, aztán mikor rájöttek hogy ez jó terminológia nekik, akkor kezdték csak szovjet szinten is nyomni.
A Szovjetunió tárgyalt a Franciákkal meg az Angolokkal is de az angolok, valószínűleg lengyel befolyásra, meg mert nem akarták a Baltikumot odaadni a Szovjeteknek elszabotálták a megegyezést így Sztálinéknak maradtak a nácikok.
Amikor a Szovjetunió megtámadta Finnországot az angol francia szövetség tervezte a katonai beavatkozást a finn oldalon, a hadművelet elmaradt mert a svédek meg a norvégok megtagadták, hogy a szövetséges angol francia erők átvonuljnak a területükön.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
A nagyapámat is biztos csak szórakozni vitték a gulágra, meg a többieknek is a málenkij robot, meg a gupvi maga volt a felszabadulás. Mind a hétszázezernek. A fele olyan jól érezte magát, hogy haza sem jött. Ne vicceljünk már. Ugyanolyan megszállás volt, mint a német, csak egy kicsit hosszabb.

40 év agymosás - úgy látszik - megtette a hatását.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Pedig ebbe Bokinak van igaza ! Ki kezdte a háborút ? Ki foglalt/szált meg idegen országokat ? Hát a Náci Németország Hitler vezetésével ! Kik voltak a felszabadítók ? Hát azok akik harcoltak a megszállók ellen tehát a szövetségesek ! A szövetségnek részese volt a SZU is tehát qvázi ők is felszabadítók voltak ! Ez nem megkérdőjelezhető ! Ami rossz ízt adott a felszabadításnak és megszállóvá tette a Szovjeteket az az 1948 utáni főleg az '56-os események na onnantól már echte megszállók voltak a vörösök ! Igaz azt is el kell ismerni , hogy én aki a '70-es évek elején születtem a gyakorlati megszállásból semmit se észleltem , Miskolchoz legközelebb a Mezőkövesdi reptéren voltak szovjet katonák és soha nem találkoztam velük csak amikor kivonultak mert akkor jól lehetett üzletelni velük !
A háborút a "bajszosok" kezdték....
A németek és a szovjet,Lengyelország megtámadásával.
A második VH, náci-kommunista kooprodukció volt.
Molotov-Ribbentrop paktum.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
A nagyapámat is biztos csak szórakozni vitték a gulágra, meg a többieknek is a málenkij robot, meg a gupvi maga volt a felszabadulás. Mind a hétszázezernek. A fele olyan jól érezte magát, hogy haza sem jött. Ne vicceljünk már. Ugyanolyan megszállás volt, mint a német, csak egy kicsit hosszabb.

40 év agymosás - úgy látszik - megtette a hatását.
Valahol olvastam hogy már 900k.....de nincs vége mert még nem adták át az összes dokumentumot az irattárakból.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ezek a szerencsetlenek tenyleg par videokameran haboruztak ossze?
En valami olyasmit olvastam, hogy a tadzikok feltettek a hataron par megfigyelokamerat ami a kirgizek fele nezz, es jottek a kirgizek es elkezdtek veszekedni. Nemsokara mar a kovekkel dobaltak egymast a katonak, par perc mulva meg megjelent par hulye is puskaval akik elkezdtek lovoldozni is.
Es igy indult a buli...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 135
113
Az első újoncok a DPR hadseregbe letették a katonai esküt
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A németek és a szovjet,Lengyelország megtámadásával.
Ha itt megállnak nincs II.vh !
A második VH, náci-kommunista kooprodukció volt.
Molotov-Ribbentrop paktum.
A paktumban szó sem volt Európa és főleg nem a SzU lerohanásáról ! A kisebb bajszú elbacta nem kicsit , nagyon ! És tetszik nem tetszik az ő tetteire/megszállására volt válasz a II.vh ! Aki először üt az az agresszor , aki először lép idegen földre az a megszálló ! Maga a Nagy Honvédő háború a nevében is benne van a haza védelmét szolgálta ! A SZU határaiig tehát semmiféle képen nem beszélhetünk megszállásról .

A Németek által megszállt területek "Német" mentesítését meg nem lehet más szóval leírni mint felszabadítás ! És ennek igenis örültek az emberek akik végig élték a Német megszállást , a zsidó deportálásokat , a Gestapo és a Nyilasok rémuralmát .

A Szovjet megszállás igazából 1948-tól de inkább 1956-tól következett be !

Ezek tények , érzelmileg elferdíteni lehet őket de attól még nem lesz igaz ! Mint ahogyan a kommunista rezsimek bűncselekményei is bűnök maradnak mindig !
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Ha itt megállnak nincs II.vh !

A paktumban szó sem volt Európa és főleg nem a SzU lerohanásáról ! A kisebb bajszú elbacta nem kicsit , nagyon ! És tetszik nem tetszik az ő tetteire/megszállására volt válasz a II.vh ! Aki először üt az az agresszor , aki először lép idegen földre az a megszálló ! Maga a Nagy Honvédő háború a nevében is benne van a haza védelmét szolgálta ! A SZU határaiig tehát semmiféle képen nem beszélhetünk megszállásról .

A Németek által megszállt területek "Német" mentesítését meg nem lehet más szóval leírni mint felszabadítás ! És ennek igenis örültek az emberek akik végig élték a Német megszállást , a zsidó deportálásokat , a Gestapo és a Nyilasok rémuralmát .

A Szovjet megszállás igazából 1948-tól de inkább 1956-tól következett be !

Ezek tények , érzelmileg elferdíteni lehet őket de attól még nem lesz igaz ! Mint ahogyan a kommunista rezsimek bűncselekményei is bűnök maradnak mindig !
Hát nem tom, nekem nagyanyám és nagyapáim másképp mesélték ezt el.
A Szovjet megszállás akkortól megszállás barátom mihelyst Magyar földre léptek! Kész, pont!!!

A Német megszállás, nos akárhány öreggel beszéltem eddig kicsiny hazánkban aki akkoriban már élt nem ezt mondták. Bár mentek volna a Németek, Örültek a Vörösöknek stb. A német egy úr volt, normálisan beszélt, nem köveletőzöt, nem agresszorként lépet fel, Nagyanyám a Miskolcon Baross Gábor utcai régi tűzér laktanyához járt le konzervet kunyerálni hozzájuk mikor itt voltak. Elláták kajával a fél utcát a németek.

Mikor megérkeztek a Szovjetek beöltöztették kilenc évesen öregasszonynak mert még a csecsemőket is megdugták azok a ...... inkább nem mondom mik.

Na ha ez felszabadítás volt barátom, akkor én vagyok Sobri Józska!!!
 
W

Wilson

Guest
A Harkivi Repülőgépgyár megkezdte a bérhátralékok kifizetését

hgapp_190421_01.jpg


ImageAz Ukroboronprom állami konszern segített a Harkivi Állami Repülőgépgyártó Vállalatnak (KSAPE) abban, hogy a 2020-s év két hónapjára vonatkozó bérhátralékot kifizesse a dolgozóknak, valamint hogy az elvégzett munkáért járó jelenlegi béreket kifizesse.

Erről a konszern sajtószolgálata számolt be.

A KHAPP összesen 9 millió UH-t fizetett, beleértve az adókat is. Ez a 2020. április-májusi adósságtörlesztésre vonatkozik, valamint a munkavállalók által a repülőgépek pótalkatrészeinek gyártása során végzett munkával kapcsolatos elszámolásra, beleértve a Motor Sichi által megrendelt alkatrészeket is.


Megjegyzés: A KHAPP alkalmazottai felé fennálló bérhátralék 253,578 millió UH-t tesz ki.

Április 19-én, az új vezetője KHAPP Alexander Krivokon, a munkaügyi kollektív előtti bemutatkozása során , az elsődleges feladatának a fizetések kifizetését tekintette a munkavállalóknak, akik nem kapnak fizetést több mint egy éve.

"Ma sürgősségi intézkedésekhez folyamodtunk. A KHAPP-nak, amely csődhelyzetben csatlakozott a Konszernhez, saját magának kell biztosítania a megrendeléseket és teljesítenie a munkavállalókkal szembeni szociális kötelezettségeit. Ugyanakkor az Ukroboronprom aktívan dolgozik azon, hogy a Pénzügyminisztérium leírja a KHAPP adósságát az állami költségvetésből. Ez esélyt adna a vállalatnak a pénzügyi helyreállításra és a fejlődésre" - mondta Ihor Fomenko, az Ukroboronprom termelési főigazgató-helyettese.

A KHAPP 2015-ben, amikor az Ukroboronpromhoz csatlakozott, az adósság több mint 3,2 milliárd hrivnyát tett ki. A bér- és fizetéshátralékok több mint 52 millió UH-t tettek ki.

Ma az adósság körülbelül 3,7 milliárd UH, a bérek tekintetében - több mint 253 millió UH. A KHAPP adósságának nagy része (több mint 2 milliárd UH) az állami költségvetéssel szembeni tartozás, amely a vállalat 2009-es, 1,6 milliárd UH értékű, állami garanciák ellenében történő kötvénykibocsátásához kapcsolódik.

A KHAPP nem részese az állami védelmi megrendelésnek, de az állami védelmi megrendelés keretében a Motor Sich PJSC-vel közösen az MI helikopterek korszerűsítési projektjének társ-végrehajtója. A KHAPP szerepel a privatizációra nem jogosult állami tulajdonban lévő objektumok listáján, és az ingatlan elidegenítése folyamatban van.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
MI van?????????????.......Ugyanazt csinálták mint a komcsik,meg minden katona....minden nőt megugrottak....ahogy a japó a kínai....stb a háborúban nincsennek urak....max a te fejedben
A haverom őseit a gonosz megszálló német kiskatona lefényképezte, és másnap visszament eladni a fotót.
Kollégám nagyszüleihez először német tisztek voltak beszállásolva. Amikor visszavonultak, azt mondta : Vissza fognak maguk még sírni minket!
Másnap jöttek a ruszkik. Lovastól beköltöztek a konyhába.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A haverom őseit a gonosz megszálló német kiskatona lefényképezte, és másnap visszament eladni a fotót.
Kollégám nagyszüleihez először német tisztek voltak beszállásolva. Amikor visszavonultak, azt mondta : Vissza fognak maguk még sírni minket!
Másnap jöttek a ruszkik. Lovastól beköltöztek a konyhába.
anno, szerbiaban, amikor vege lett a haborunak, es a sok vajdasagi nemet elszokot, a boszniai, mentenegroi szerbeket telepitettek ide a hazaikba.

volt olyan is, hogy nem tudtak mi az a lavor,mozsdo a furdoszobaban, konyhaban. arra hasznaltak, hogy abba raktak a takarmanyt a kecskeknek es a lovaknak. nem birtam elhinni az ilyesmit amikor az oregek meseltek.

egyszeruen azok nem is tudtak jobbat, olvastam anno ruszki katonak velemenyeit a ww2 alatt, amikor ideertek europaba, kulonosen nemetorszagba, nem tudtak megerteni miert tamadta meg a nemet oket, amikor a ruszki nep nagyobb resze total szegeny volt, es osszebarkacsolt, regi fold/fa.nad hazakban eltek, nemtorszagba meg mennyire jobban eltek az emberek tolluk.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ps. ez az emberek telepitese ide oda, meg a hatarok/nemzetek atnyirbalasa a komunistak kedvenc jateka.

olyan fontosan erzik magukat ilyenkor, ok a mindenhatok, ok az istenek, a nep meg egye a szart. jo volt a tito, mert jobban elt a nep akor az idejeben mint most. de ilyesmiert, ha elne felpofoznam.

aztan meg, par evtized elteltevel a uralkodasuk utan is kitornek a haboruk a hulyeseguk miatt. az ex yu, ormeny-azeri, ez a mostani tadzik-kirgiz meg meg egy csomo mas haboru ennek koszonheto.