[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Mellesleg, ha akkor nem megyünk a németekkel, akkor azok már 41-ben megszállják az országot és még nagyobb árat fizettünk volna, mint amit egyébként is fizettünk. Szálasi, vagy valami hozzá hasonló őrült már akkor hatalomra kerül és akkor is megyünk a háborúba. A zsidóságot pedig teljesen kiirtották volna szinte. Majd a végén, az ország természetesen hadszíntérré válik egyébként is, földrajzi elhelyezkedése folytán. Ahogy amúgy is történt. Semmit nem úsztunk volna meg más politikai irányzattal az ország külpolitikájában sem.
Éppen ezért el kell tudni fogadni a történelmet, úgy ahogy volt még ha sokaknak ez kellemetlen is, mivel senki sem tudja ha másképp alakulnak a dolgok mi lett volna.... Talán német protektorátus, a zsidó lakosság teljes kiirtása,magyar államiság megszünése...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
A Német megszállás, nos akárhány öreggel beszéltem eddig kicsiny hazánkban aki akkoriban már élt nem ezt mondták. Bár mentek volna a Németek, Örültek a Vörösöknek stb. A német egy úr volt, normálisan beszélt, nem köveletőzöt, nem agresszorként lépet fel, Nagyanyám a Miskolcon Baross Gábor utcai régi tűzér laktanyához járt le konzervet kunyerálni hozzájuk mikor itt voltak. Elláták kajával a fél utcát a németek.

Mikor megérkeztek a Szovjetek beöltöztették kilenc évesen öregasszonynak mert még a csecsemőket is megdugták azok a ...... inkább nem mondom mik.
Boldogult nagyanyam szokott meselni mikor meg elt a II. vilaghaborurol, az alapjan en is ezt a verziot tudom. Konkretan be volt hozzajuk szallasolva egy nemet tiszt, nagyanyam szerint illedelmes volt, amit kapott megkoszonte, elkert olvasni par konyvet (nagyanyameknak voltak nemet nyelvu konyveik), visszavonult a szobajaba es olvasgatott.

Az oroszokrol csak csunyan tudott nyilakozni, szerinte azok nem voltak embernek nevezhetok.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Sajnos és egyáltalán nem meglepő módon Magyarország és a magyar civil lakosság azt kapta vissza a szovjet hadsereg katonáitól, amit műveltek a magyar hadsereg katonái a szovjet civil lakossággal 1941-42-ben.
Ajánlott olvasmány a témában
Könyv: A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban (Krausz Tamás - Varga Éva Mária) (libri.hu)
Lukács György díjas ès antirasszista díjas történészt nem olvasok. Neked sem ajánlom, de ha mégis azt teszed, legalább fogadd el hogy nem objektív az írás. 90000 gyengén gépesített katona szállt meg 400000km2-t. Nem akarok semmit relativizálni, a partizán háborúnak voltak áldozatai, civilek is több ezren. De olyan megszállás volt ahol Kolpak több mint tízezer partizánnal a front mögött el tudott jutni a Kárpátokig. A megszállás az útvonalak biztosítását és a fontosabb települések biztosítását jelentette.
Megjegyzem ha a partizánok kinyírták a sztarosztát az rendben volt, mi? Bezzeg ha a partizán szimpatizánsokat, akkor túlkapás...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Valaki azt mondta, a szovjetek felszabadítóként érkeztek.
Másnap viszont már megszállók voltak.
Én még nem hallottam senkitől aki élt akkoriban hogy a szovjetek felszabadítók voltak, a könyvek amiket olvastam meg elég nyilvánvalóvá tették hogy megszállók voltak. Voltak normális szovjet katonák nagyapám mondta hogy az ő családja is elszállásolt párat és nem volt gond. Meg volt egy csomó primitív állat akik azt hitték hogy a porcelán étkészlettől leszel burzsoá, meg az ágytól mert olyan mély szegénységből jöttek hogy ilyen alap dolgokkal nem rendelkeztek.
Budapest ostrománál az első találkozás a szovjetekkel úgy zajlott le hogy néhány szovjet katona felszállt a villamosra és kirabolta az utasokat.
A lakosság annyira szerette őket hogy folyamatosan motozniuk kellett még vidéken is, a Magyarország a második világháborúban leírja két srác esetét akiknek a zsebében kézigránát volt és helyben agyonlőtték őket.
A tömeges erőszakokról is szó esik benne amit a németek nem követtek el mert teljesen más kultúra volt a kettő. Én egyetlen egyszer hallottam erőszakoskodó németről egy öregasszonytól aki gyerek volt akkoriban és azt mesélte hogy a német katona rámászott a rokonára (már meg nem mondom kije volt) mire a tiszt szó nélkül agyon lőtte.
Olvasd el a fent említett könyvet elég jól sikerült és rengeteg mindenről szó van benne, nem csak a szovjet megszállásról.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 611
113
Már párszor volt róla szó, hogy Krausz könyve a szovjet történelemhamisítás utolsó magyarországi recenziója. Szemétre való hulladék. Ungváry Krisztiánnak van a témát tisztességgel feldolgozó műve!

2842088_5.jpg
Témát "tisztességgel" feldolgozó műve :D Egy szót nem beszél az ember oroszul, sosem járt ott csak annyi, hogy utálja őket, és tagadja a "nagy honvédő háború" fogalmát,amit mellesleg az egész ország ünnepel az oroszoknál. Olvastam azt a fost, szóval nem kell bemutatni.Krausz műve lehet,hogy nem egy nagy szám, de még nagy eséllyel így is hitelesebb mint Ungváry agyszüleménye, akit mellesleg a kedvencei vertek pofán egy tüntetésen :D
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Inkább az egyik megszállót váltotta a másig
Már párszor volt róla szó, hogy Krausz könyve a szovjet történelemhamisítás utolsó magyarországi recenziója. Szemétre való hulladék. Ungváry Krisztiánnak van a témát tisztességgel feldolgozó műve!

2842088_5.jpg
Így van, még a korábbi Ungvárytól. Már nem olyan jó, mint a Budapest ostroma, de még csak picit szubjektív....

vagyis: qrva jó könyv! :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Így van, még a korábbi Ungvárytól. Már nem olyan jó, mint a Budapest ostroma, de még csak picit szubjektív....

vagyis: qrva jó könyv!
Témát "tisztességgel" feldolgozó műve :D Egy szót nem beszél az ember oroszul, sosem járt ott csak annyi, hogy utálja őket, és tagadja a "nagy honvédő háború" fogalmát,amit mellesleg az egész ország ünnepel az oroszoknál. Olvastam azt a fost, szóval nem kell bemutatni.Krausz műve lehet,hogy nem egy nagy szám, de még nagy eséllyel így is hitelesebb mint Ungváry agyszüleménye, akit mellesleg a kedvencei vertek pofán egy tüntetésen :D
Ungváry jó történész, azt azért ne vitassuk!
Ha bementek egy, de leginkább több faluba, ahonnan a partizánok elpucoltak és és lefoglaltak 3 pisztolyt és két puskát, aztán lelöttek 50 embert, az túlkapás, nem vitás, akárcsak a vajdasági incidens!

A gond az aránytalanságban van. Szovjet részrôl milliónyi kényszermunkás, milliónyi megerôszakolt nô, mindent vittek amit értek, jóvátétel, stb...
Vedd akkor figyelembe a lengyel-ukrán partizán háborút, azok szó szerint írtották egymást!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Témát "tisztességgel" feldolgozó műve :D Egy szót nem beszél az ember oroszul, sosem járt ott csak annyi, hogy utálja őket, és tagadja a "nagy honvédő háború" fogalmát,amit mellesleg az egész ország ünnepel az oroszoknál. Olvastam azt a fost, szóval nem kell bemutatni.Krausz műve lehet,hogy nem egy nagy szám, de még nagy eséllyel így is hitelesebb mint Ungváry agyszüleménye, akit mellesleg a kedvencei vertek pofán egy tüntetésen :D
Krausz műve nagyjából az első szótól az utolsóig sztálinista hazugsággyűjtemény. Az a figura egy full bolsevik, aki forráskritikáról mégcsak nem is hallott! Szerintem ezt engedd el.

ps. A nagy honvédő háborút mítosznak nevezni nem nagy kunszt, hiszen erről van szó és igaza van Ungváry-nak, helyi szinten polgárháború zajlott a szovjetúnió népei és frakciói között. Maguk a kommunista partizánok majdhogynem ugyanolyan megszálló erő voltak a németek megszállta szovjet területen, mint a német megszállók. Talán csak annyi különbség volt, hogy a német megszállók azért próbálták megnyerni maguknak a civil lakosságot, míg a kommunista partizánoknak ez nem volt programja, egyszerűen terrort alkalmaztak a civilekkel szemben.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Valaki azt mondta, a szovjetek felszabadítóként érkeztek.
Másnap viszont már megszállók voltak.

A szovjetek egy népcsoport számára felszabadítók voltak (jogosan), bár ők sem menekültek mind meg az atrocitásaiktól, Radnóti menyasszonyán is átment pár vöröskatona, bár a vőlegényénél kétségtelenül jobban járt. Mindenki másnak nem, max. még Kádár Jánosnak és a - legyünk nagyvonalúak - néhány száz akkor létező magyar kommunistának még igen. Esetleg egyik megszállást váltotta a másik, bár tény, hogy a magyar társadalom nem fordult a németek ellen tömegesen, hanem szövetségesnek tekintette őket akkor (a Horthy-féle kiugrási proklamációnak nem volt széles társadalmi támogatottsága, ezért is lehetett minden további nélkül elcsapni utána az öreg kormányzót - Szálasinak meg letagadhatatlanul volt, sajnos - bár "jobb" körökben nagyrészt lumpen, alja elemeknek tekintették a nyilasokat, nem alaptalanul persze, bár volt főnemes támogatójuk is, nem kell átírni a történelmet), kár ezt utólag átírni megszállási emlékművel, amihez szorgosan hordják a szemetet a tudjukkik, sok értelme nem volt azon kívül hogy a tudjuk milyen származású idegenvezetők szorgosan mutogathatták a külföldi turistáknak, hogy íme a náci magyar kormány által állított náci emlékmű (és művészileg is egy értékelhetetlen fos).
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 611
113
Aki Krauszt képes dokumentként felhozni, az beárazza magát. Olyan szinten elfogult, hogy elrettentő példaként tanítják helyenként.
Voltam Krausz néhány előadásán, azok alapján az ember szerintem leninista. A politikai szerepvállalása is ismert lehet mindenki előtt. De Ungváryhoz képest az objektivitás csúcsa. Ungvárynak sokszor az volt a legfontosabb dolga, hogy a magyar-orosz kapcsolatok lerontásán dolgozzon.Nem vagyok annyira képben mint boki, de arról én is hallottam, hogy rengeteg orosz levéltári forrás titkosítását feloldották. Krausz ezeket tudja használni. Ungváry pedig még elolvasni sem. A könyve olyan, mintha én úgy akarnám bemutatni például az amerikai polgárháborút egy könyvben, hogy egy szót nem tudok angolul, így nem is tudnék normálisan helyben forrásokat kutatni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Boldogult nagyanyam szokott meselni mikor meg elt a II. vilaghaborurol, az alapjan en is ezt a verziot tudom. Konkretan be volt hozzajuk szallasolva egy nemet tiszt, nagyanyam szerint illedelmes volt, amit kapott megkoszonte, elkert olvasni par konyvet (nagyanyameknak voltak nemet nyelvu konyveik), visszavonult a szobajaba es olvasgatott.

Az oroszokrol csak csunyan tudott nyilakozni, szerinte azok nem voltak embernek nevezhetok.
1. A Felvidék akkor Mo-hoz tartozott, tehát a nácik szövetségese volt ezért bántak illedelmesen azokon a terülten a civilekkel...
2. Mivel a magyarok megtámadták a SZU-t a nácikkal egyetemben és a szovjet csapatok megindulása után Közép-Európába a Vörös Hadsereg katonái ellenségként tekintettek a magyar lakosokra és egyes katonák követtek el erőszakot.

Ugyanúgy rengeteg erőszakot követtek el a nyugati szövetségesek a német civil lakosok ellen, de ezt nem divat emlegetni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Így van! A sok beteges fa.. ezt a mai napig másként lássa. Kb azt hiszik itt lenne a Kánaán ha akkor a németek ellen megyünk.

Magyarország elvileg kimaradhatott volna a háborúból egy ideig, a németek '41-ben megszállták volna az országot? Bulgáriát sem szállták meg, szóval nem biztos. Viszont féltettük a visszatért területeket, jogosan-e vagy sem, azt nem tudom mennyire. Az biztos, hogy '44-ben már aligha kerüljük el, hogy az események sűrűjébe kerüljünk.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 771
113
Èn is csak rosszat hallottam az oroszokról, de egy baràtom arról mesélt, hogy nekik csokit osztogattak az orosz katonàk valahol Sopron környékén, ha meg jól emlekszem. Lehet, hogy ilyen is volt, nem tudom.
Màsrészt Belgiumban azt mesélték, hogy az amik is erőszakoltak meg nőket ott.
Valószinűleg semmi nem fehèr- fekete....
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
1. A Felvidék akkor Mo-hoz tartozott, tehát a nácik szövetségese volt ezért bántak illedelmesen azokon a terülten a civilekkel...

Nem volt ilyen nagy disztingválás, a szerb kommunisták könyörögtek Moszkvának, hogy vonják ki a VH-t, mert a fosztogatás és erőszakoskodás miatt a lakosság hangulata szovjetellenessé kezd válni. Persze, lehet hogy úgy vették, hogy magyar (vajdasági) területen vannak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 611
113
Még egy dolog a témához. Német "szövetségeseink" (akik a visszavonuláskor fegyvert fogtak a magyar katonákra és otthagyták őket a vörös hadseregnek) szerint a Szu-ban untermenschek éltek, akik "nem is emberek", szóval kb. bármi megengedett volt velük szemben.Tehát ezért nem tűnnek hihetetlennek azok a történetek, amik szerepelnek a Krausz-féle könyvben. Amikor fordult a kocka, akkor jött a törlesztés.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 729
113
Csak hogy tisztábban lássuk, azért az a rengeteg bűn még mindig a fasorban sincs a német, román, orosz, ukrán, szerb és horvát kegyetlenkedésekhez képest, ha csak a térségünket nézzük. Úgyhogy kezeljük helyén a dolgokat.
Valamelyik Sztálingrádos könyvben olvastam, hogy a német tisztek panaszkodtak az Okw-nak, hogy állítsák le a románok kegyetlenkedéseit az orosz lakossággal szemben, mert azt már az ő gyomruk sem veszi be.
Mindezt akkor amikor a Hitler hirhedt komisszár parancsa érvényben volt.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
1. A Felvidék akkor Mo-hoz tartozott, tehát a nácik szövetségese volt ezért bántak illedelmesen azokon a terülten a civilekkel...
2. Mivel a magyarok megtámadták a SZU-t a nácikkal egyetemben és a szovjet csapatok megindulása után Közép-Európába a Vörös Hadsereg katonái ellenségként tekintettek a magyar lakosokra és egyes katonák követtek el erőszakot.

Ugyanúgy rengeteg erőszakot követtek el a nyugati szövetségesek a német civil lakosok ellen, de ezt nem divat emlegetni.
Ha megnézed Brad Pittel a Fury-t akkor láthatod a különbséget.
Csokival, konzervvel csajoztak, nem gitárral... ezt meg te fogadd el!

A magyar atrocitások a partizántevékenység okán állt fenn. Te tudsz magyar ellenállásról? Támadtuk a ruszkikat? Ne relativizálj, légyszi!
Bp-en konkrétan szabadrablást endedélyeztek...
Nem vagyok ruszofób, kedvelem is a meszólalásaidat, de most nagyon rossz úton jársz, azt hiszem.

Hoztunk oroszokat kényszermunkára?
Mondjuk, úgy a lakosság 10%át? Számolj egy picit légyszi!