[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 754
113
Èn is csak rosszat hallottam az oroszokról, de egy baràtom arról mesélt, hogy nekik csokit osztogattak az orosz katonàk valahol Sopron környékén, ha meg jól emlekszem. Lehet, hogy ilyen is volt, nem tudom.
Màsrészt Belgiumban azt mesélték, hogy az amik is erőszakoltak meg nőket ott.
Valószinűleg semmi nem fehèr- fekete....

Nagyapám részt vett végig a háborúban. kiskoromban mesélt, bár nem nagyon értettem akkor még. ott volt Rahó visszavételekor már. volt és van még ,egy akkori kis gyöngyökből fűzött füzér a rég i címerrel rajt, a mai napig, amit kapott. Ez még megvan. Na akkor ott volt. Don kanyart megúszta, nem vitték ki. 43-ban már ott volt újra a keleti fronton. Mentek oszlopban egy arató orosz, vagy ukrán nők melletti mező mellett. elmentek mellettük. Aztán géppisztolyropogás. Hátulról, egyik nő beléjük húzott egy sorozatot. Aztán reagálásként, mindegyiket lelőtték. Azt mondta, a nő az egyik kévéből előhúzta a géppisztolyt és már lőtt is. Több magyar katona meghalt. Aztán a történtek után ,az első faluba, ahova bementek, minden földbe ásott légvédelminek szánt bunkerbe bevágták a kézigránátot. Nem érdekelte őket kik és hányan halnak meg. A háború végén, fogság. sebesülései miatt próbálta megúszni. Nem sikerült, magyar orvos berakta a transzportba. Orosz orvos kivette, hogy nem alkalmas a fogságra. Mégis elvitték az oroszok. Végül vagányan, Romániából szökött meg és jött haza. "Láger Tecusi " nevű fogolytáborból.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A nagyapámat is biztos csak szórakozni vitték a gulágra, meg a többieknek is a málenkij robot, meg a gupvi maga volt a felszabadulás. Mind a hétszázezernek. A fele olyan jól érezte magát, hogy haza sem jött. Ne vicceljünk már. Ugyanolyan megszállás volt, mint a német, csak egy kicsit hosszabb.

40 év agymosás - úgy látszik - megtette a hatását.
Az én nagyapám is ott volt a Donkanyarban de sose tudta megmondani miért is voltak ott , mindig azt mondta mert az volt a parancs és a boxer BMW-vel meg a kettenkraftrad-al nosztalgiázott ! Ő szerencsés volt ő amcsi fogságba esett de utána jó munkás emberként élte le az életét !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha megnézed Brad Pittel a Fury-t akkor láthatod a különbséget.
Csokival, konzervvel csajoztak, nem gitárral... ezt meg te fogadd el!

A magyar atrocitások a partizántevékenység okán állt fenn. Te tudsz magyar ellenállásról? Támadtuk a ruszkikat? Ne relativizálj, légyszi!
Bp-en konkrétan szabadrablást endedélyeztek...
Nem vagyok ruszofób, kedvelem is a meszólalásaidat, de most nagyon rossz úton jársz, azt hiszem.

Hoztunk oroszokat kényszermunkára?
Mondjuk, úgy a lakosság 10%át? Számolj egy picit légyszi!
Mond az neked valamit , hogy vae victis ? Mit tudsz az I. Magyar Hadsereg tevékenységéről ? A FURY egy szimpla propaganda film modern kiadásban !

Ha a Németek nem tekintik Budapestet "végvárnak " akkor pont úgy mint Miskolcon csak átsétáltak volna a tavarisok és zabrálnak ! A Bp-i fosztogatás az jutalom volt azért amiért a Nácik és a Nyilasok védműnek használták fel ! Mindig van ok okozati összefüggés és akkor tudunk igazán objektívek maradni ha eltudjuk engedni az érzelmi megközelítést !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hát nem tom, nekem nagyanyám és nagyapáim másképp mesélték ezt el.
A Szovjet megszállás akkortól megszállás barátom mihelyst Magyar földre léptek! Kész, pont!!!

A Német megszállás, nos akárhány öreggel beszéltem eddig kicsiny hazánkban aki akkoriban már élt nem ezt mondták. Bár mentek volna a Németek, Örültek a Vörösöknek stb. A német egy úr volt, normálisan beszélt, nem köveletőzöt, nem agresszorként lépet fel, Nagyanyám a Miskolcon Baross Gábor utcai régi tűzér laktanyához járt le konzervet kunyerálni hozzájuk mikor itt voltak. Elláták kajával a fél utcát a németek.

Mikor megérkeztek a Szovjetek beöltöztették kilenc évesen öregasszonynak mert még a csecsemőket is megdugták azok a ...... inkább nem mondom mik.

Na ha ez felszabadítás volt barátom, akkor én vagyok Sobri Józska!!!
Személyes érzelmek mentén nem lehet vitázni ! Nézz utána vae victis jelentésének és olvasgasd Szun-ce-t is ! A győztes seregeknek minden szabad volt . Az én nagyapámat a Donig vitték . Hogy a "Német" mennyire volt úr azért az érdekes , elvileg szövetségesel voltunk mégis megszálltak minket és onnantól tényleg kuss volt . És azért deportálásokat se felejtsük ! Semmi gond nem lett volna a friccek maradnak a seggükön !

A barátaimat szigorúan megválogatom !
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Személyes érzelmek mentén nem lehet vitázni ! Nézz utána vae victis jelentésének és olvasgasd Szun-ce-t is ! A győztes seregeknek minden szabad volt . Az én nagyapámat a Donig vitték . Hogy a "Német" mennyire volt úr azért az érdekes , elvileg szövetségesel voltunk mégis megszálltak minket és onnantól tényleg kuss volt . És azért deportálásokat se felejtsük ! Semmi gond nem lett volna a friccek maradnak a seggükön !

A barátaimat szigorúan megválogatom !
A Vae victis-ből hogy jutsz el a felszabadításig? Mert azt hittem erről megy a vita.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 660
113
Nincs iagazság,illetve mindenkinek van igaza.
Viszont ideje lenne túllépni a 80 évvel ezelőtti dolgokon.
Már leírtam párszor,de ha valakik megszívták a kommunizmust,azok az oroszok voltak,ami nyomor,éhezés,terror,népirtás ott volt a lenin srác,és csatolt részei munkássága alatt,azt mi itt elképzelni sem tudjuk,vagy merjük.
No,erre fel sikerült az angolszászoknak sokadszorra nekik vezetni a Németeket,s szövetségeseiket,mert az orosz termőföld,ásványkincs,munkaerő,az azé,aki a legtöbb pénzt tudja nyomtatni a semmiből hadseregre.
Azért képzeljük már el,hogy 3-4 éve írtják őket a németek,s szövetségeseik,majd iszonyat véráldozat után megfordul a háború,de még mindig millióknak kell meghalniuk,mert a fürer nem akarja elengedni a német katonák leigázzák Indiát,és egész Ázsiát is ,és elefánt háton fognak közlekedni című okosságát.
Mégis mire számíthattak az ellenségeik,de most komolyan?Végig kellett üldözniük őket a 3/4-ed kontinensen,hogy véget érjen a háború,ne haljon meg több Orosz katona a pénzverdék oltárán.
Azért valljuk már be,így közel 80 év távlatból,hogy elbasztuk,nem kicsit,nagyon.....
Képzeld már bele magad a szovjet kiskatona helyébe,1000 kilómétereket harcolt,hogy vége legyen,közben sokszor be lehetett volna fejezni,de mi kemények voltunk,inkább harcolunk,ja.
Még mielőtt beértek hozzánk,már abba kellett volna fejezni,menni kellett volna málenkij robotra,biztos,lettek volna kivégzések,erőszakolások,rablások,1000%,hogy igen,csak nem ennyi,nem baszták volna szét fél európát,3 millióval kevesebben haltak volna meg,vagy többel.
DE kitartottunk,meg is lett az eredmény.
Ne csodálkozzunk annyira,hogy itt ragadtak,ha a transzatlanti brigád is kajakra becuccolt Berlint túlsó oldalára,a mai napig.
El ne képzelje már valaki,hogy a yenkik azért jöttek szembe amonnan,mert égtek a vágytól,hogy felszabadítsák ny európát a gaz nácikoktól,s nem azért,hogy a T34-esek nehogy az omaha beachig menjenek,akkora volt a lendület.
Örüljünk,hogy vége annak a szu-nak ami volt,én nem vagyok hajlandó utálni a ma élő oroszokat,sem nem rettegek az orosz Föderációtól,mint terjeszkedő/terjeszkedni akaró birodalomtól,1000x nagyobb veszély ránk a mocsok ami amonnan jön,a transzatlani végbélnyílásból,az iszlám áradat,a gyerekeink megrontása,genderfasság,lmqbtmz/x ,meg atöbbi mocsok.
Ha ez nem lenne elég,láthatóan újra mindent megtesznek a demokrácia lovagjai,hogy Oroszok haljanak meg,egyenlőre csak korlátozottan,de qrvára dolgoznak azon,hogy megint szétbaszassák európát,nekik vezessenek minket,vagy őket ugrassák bele egy háborúba,lehetőleg minél nagyobb területen.
Kb semmit sincs egymás szemére vetnünk,engedjük el a 80 éves sztorikat,nem visz minket előre.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Személyes érzelmek mentén nem lehet vitázni ! Nézz utána vae victis jelentésének és olvasgasd Szun-ce-t is ! A győztes seregeknek minden szabad volt . Az én nagyapámat a Donig vitték . Hogy a "Német" mennyire volt úr azért az érdekes , elvileg szövetségesel voltunk mégis megszálltak minket és onnantól tényleg kuss volt . És azért deportálásokat se felejtsük ! Semmi gond nem lett volna a friccek maradnak a seggükön !

A barátaimat szigorúan megválogatom !
Hogy a németek megszállátak e vagy sem attól függ honnan nézük.
Ha a Nyilas oldalon állunk akkor nem volt megszállás hanem hatalomra segítésként könyvelhetjük.
Ha a Horthy oldaláról vagy a Kommunista oldalt nézzük akkor megszállás volt.
Mindenki megszállt volna minket, látod 19-be a Bocskorosok is itt voltak. Mi már csak ilyen szállás adó nép vagyunk.

Egyébként az én nagyapámat nem vitték el szerencsére pedig rendszer ellensége volt, Kulák. Rákosiék félholtra verték amiért nem lépet be a tsz-be! Az ávós pribék majdnem kiverte a fél szemét az öregnek aki mind a 2 háborút lenyomta!
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Hogy a németek megszállátak e vagy sem attól függ honnan nézük.
Ha a Nyilas oldalon állunk akkor nem volt megszállás hanem hatalomra segítésként könyvelhetjük.
Ha a Horthy oldaláról vagy a Kommunista oldalt nézzük akkor megszállás volt.
Mindenki megszállt volna minket, látod 19-be a Bocskorosok is itt voltak. Mi már csak ilyen szállás adó nép vagyunk.

Egyébként az én nagyapámat nem vitték el szerencsére pedig rendszer ellensége volt, Kulák. Rákosiék félholtra verték amiért nem lépet be a tsz-be! Az ávós pribék majdnem kiverte a fél szemét az öregnek aki mind a 2 háborút lenyomta!
Idegen csapatok vannak az országodban az megszállás, akár honnan is nézzük.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Mond az neked valamit , hogy vae victis ? Mit tudsz az I. Magyar Hadsereg tevékenységéről ? A FURY egy szimpla propaganda film modern kiadásban !

Ha a Németek nem tekintik Budapestet "végvárnak " akkor pont úgy mint Miskolcon csak átsétáltak volna a tavarisok és zabrálnak ! A Bp-i fosztogatás az jutalom volt azért amiért a Nácik és a Nyilasok védműnek használták fel ! Mindig van ok okozati összefüggés és akkor tudunk igazán objektívek maradni ha eltudjuk engedni az érzelmi megközelítést !
A kárpátaljai vagy éppen tolnai malenkij robotnál nem volt Bp Festung. A pécsi erôszakot sem magyarázza...
Elfogadom a szovjet veszteségeket, de amit kaptunk az sem arányos, sem értelmes nem volt.

Persze megtörtént, így értelmetlen a “ha”...
Én a történtek jogosságát és a mérték relativizálást vonom kétségbe....
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and Wilson
W

Wilson

Guest
Hogy a németek megszállátak e vagy sem attól függ honnan nézük.
Ha a Nyilas oldalon állunk akkor nem volt megszállás hanem hatalomra segítésként könyvelhetjük.
Ha a Horthy oldaláról vagy a Kommunista oldalt nézzük akkor megszállás volt.
Mindenki megszállt volna minket, látod 19-be a Bocskorosok is itt voltak. Mi már csak ilyen szállás adó nép vagyunk.

Egyébként az én nagyapámat nem vitték el szerencsére pedig rendszer ellensége volt, Kulák. Rákosiék félholtra verték amiért nem lépet be a tsz-be! Az ávós pribék majdnem kiverte a fél szemét az öregnek aki mind a 2 háborút lenyomta!
Ezeknek a lemészárolt debreceni munkaszolgálatosaknak a halált jelentette a német megszállás.

https://archivnet.hu/adalekok-az-apafai-tomeggyilkossag-vizsgalatahoz

Annak az 50 000 magyar nőnek akiket csak Budapesten erőszakoltak meg a szovjetek tragikus volt a szovjet megszállás,annak a minimum 170-180 ezer magyar embernek akiket elvittek málenkíj robotra szintén tragikus a szovjet megszállás.

Szerintem felesleges azon vitatkozni azon,hogy az orosz v a német megszállás volt tragikusabb, mind a két megszállásnak volt bőven magyar áldozata.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hát nem tom, nekem nagyanyám és nagyapáim másképp mesélték ezt el.
A Szovjet megszállás akkortól megszállás barátom mihelyst Magyar földre léptek! Kész, pont!!!

A Német megszállás, nos akárhány öreggel beszéltem eddig kicsiny hazánkban aki akkoriban már élt nem ezt mondták. Bár mentek volna a Németek, Örültek a Vörösöknek stb. A német egy úr volt, normálisan beszélt, nem köveletőzöt, nem agresszorként lépet fel, Nagyanyám a Miskolcon Baross Gábor utcai régi tűzér laktanyához járt le konzervet kunyerálni hozzájuk mikor itt voltak. Elláták kajával a fél utcát a németek.

Mikor megérkeztek a Szovjetek beöltöztették kilenc évesen öregasszonynak mert még a csecsemőket is megdugták azok a ...... inkább nem mondom mik.

Na ha ez felszabadítás volt barátom, akkor én vagyok Sobri Józska!!!

Ehhez mondjuk annak is köze lehetett, hogy nem Németországot mentünk felgyújtani szovjet segítséggel, hanem a Szovjetuniót a németek oldalán!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
anno, szerbiaban, amikor vege lett a haborunak, es a sok vajdasagi nemet elszokot, a boszniai, mentenegroi szerbeket telepitettek ide a hazaikba.

volt olyan is, hogy nem tudtak mi az a lavor,mozsdo a furdoszobaban, konyhaban. arra hasznaltak, hogy abba raktak a takarmanyt a kecskeknek es a lovaknak. nem birtam elhinni az ilyesmit amikor az oregek meseltek.

egyszeruen azok nem is tudtak jobbat, olvastam anno ruszki katonak velemenyeit a ww2 alatt, amikor ideertek europaba, kulonosen nemetorszagba, nem tudtak megerteni miert tamadta meg a nemet oket, amikor a ruszki nep nagyobb resze total szegeny volt, es osszebarkacsolt, regi fold/fa.nad hazakban eltek, nemtorszagba meg mennyire jobban eltek az emberek tolluk.

"nem tudtak megerteni miert tamadta meg a nemet oket, amikor a ruszki nep nagyobb resze total szegeny volt, es osszebarkacsolt, regi fold/fa.nad hazakban eltek, nemtorszagba meg mennyire jobban eltek az emberek tolluk."

Hát mert Lebensraum (élettér) kellett a németeknek, nem a szovjet "jólét", ezért is perzseltek fel mindent maguk körül a németek a SZU-ban
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A haverom őseit a gonosz megszálló német kiskatona lefényképezte, és másnap visszament eladni a fotót.
Kollégám nagyszüleihez először német tisztek voltak beszállásolva. Amikor visszavonultak, azt mondta : Vissza fognak maguk még sírni minket!
Másnap jöttek a ruszkik. Lovastól beköltöztek a konyhába.

Ez a lovastól beköltözés a konyhába érdekes dolog. Multicégnél (!) dolgozó kollegám mutatott nekem egy régi gyerekkori családi fényképet, amelyen ló volt a lakásban... és nem úri körülmények között... Miskolc...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Ez az új korszak hangja, hogy történelemhamisítással tüntessük fel jobb színben ez orosz atrocitásokat és megszállást.
40 évig ezt erőltették ránk, úgy tűnik bizonyos érdekek újra elő akarják venni ezt a kényszert, hogy felejtsünk.
kapsz 1 lájkot, de ne ferdíts, ukrán front ment át rajtunk, szovjetek voltak, főként ukránok és románok.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Persze, Háborúban mindent szabad. Mármint a győztesnek! De fura nem? A szovjetek szerint a csapataik ilyesmit nem csináltak hiszen erkölcsös haderővel jöttek
Vajon mi miért nem gyűjthetük az ilyen adatokat a Felszabadító Hős Vörös hadseregről? Mert mi voltunk a vesztesek. Meg kell mindent magyarázni nem?

Jajj a legyőzöttnek!!!

Amilyen az Adjonisten!, olyan a Fogadjisten! Előzetesen mi "köszöntünk be" hozzájuk, mégis mit vártál azokután.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Már párszor volt róla szó, hogy Krausz könyve a szovjet történelemhamisítás utolsó magyarországi recenziója. Szemétre való hulladék. Ungváry Krisztiánnak van a témát tisztességgel feldolgozó műve!

2842088_5.jpg

Ungváry nagy német-mentegető (legalább annyira, mint amennyire Krausz szovjet-mentegető), de ettől függetlenül Ungváry is jól lehordja mindennek a magyar megszálló csapatokat... szóval Ungváry szerint is mi vagyunk a bűnösök.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Aranyosan ferdít a szovjet propaganda, szegény gyerek mondja a szöveget felszabadították a lengyeleket, magyarokat... Hé minket felszabadítottak?
Ja, bocs:
Budapest_medal.jpg

За взятие Будапешта, Budapest elfoglalásáért, minket megszálltak, nem felszabadítottak.

Ugyan ez varsó esetében:
150px-Medal_For_The_Liberation_Of_Warsaw.jpeg

За освобождение Варшавы, varsó felszabadításáért, na őket legalább felszabadították, bár nem tudom melyik volt a jobb...

A különbség oka az lehet, hogy a lengyelek nem támadták meg a SZU-t. Ezért Varsót "felszabadították", viszont Budapestet, mivel a német nácik erődként védték az utolsó magyar katonáig, pedig elfoglalták.