[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
@omae
A Rosfinmonitoring a „Navalnij stábjai” civil mozgalmat felvette azon szervezetek listájába, amelyekkel kapcsolatban információk vannak szélsőséges (extrémista)tevékenységekben vagy terrorizmusban való részvételükről. Tehát vagy- vagy.
Noted.

Nem akarod megérteni hogy Navalnij egy közönséges " csíra " egy bajkeverő,felforgató palánta.
Tipikus forradalmár,a legrosszabb fajtából. Egy modern Trockij...
Senki nem tűr meg a háza táján egy ilyen felforgató személyiséget,pláne nem Putyin,és igaza is van.
Anarchiába sodorná az országot,csak az USA érdekét szolgálja a bullshit szabadságjogokra hivatkozva.
Nem erről szólt a vita de már mindegy.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
:confused:"Ha velem megtehették ,miért gáz, ha velük is megtehetik?":confused: Jah ha engem meglopnak miért gáz ha a szomszédot is. Teljesen ésszerű következtetés.
Legyél szíves ne csak egy sort kiragadni. Tegnap óta összefüggéseiben igyekszek magyarázni, de nem könnyű, bár lassan novella lesz, mert eléggé próbálod kiragadni az eseményt az összefüggésekből, ahogy a soromat is. Az számodra nem gáz, hogy únió és USA szerte terroristának bélyegeznek tömegeket, mert adott gondolatot képviselnek, de ha az ezek által a megbélyegzők által támogatott arccal ugyanez történik, akkor az téged zavar.

Nekem nem volt gáz, mert tudtam, mit keresek ott, miért mentem ki, mivel járhat az, hogy ott vagyok, ahol fejmagasságban nem csak gumilövedéket, hanem gázgránátokat is küldöztek a jófej rendőreink. Ez azért volt így, mert akkor is fel tudtam fogni összefüggéseiben a történteket. Én értem a politikai okokat, meg a rendőrieket is, sőt azt is, hogy miért maradt el végül a jogszerű igazságszolgáltatás. Nem én vagyok a hülyét adó, képmutató kettőnk közül.

Egyetlen esemény sem áll önmagában és ez azért van így, mert érzékeljük az idő folyamatát és az emberi cselekedetek láncolatát ebben. Az, hogy szerinted ok nélküli ez az esemény, csak akkor állná meg a helyét, ha nem létezne történelem, gazdaság, politika, meg maga a földgolyó, csak Oroszország.

Én nem kérdezgetem, hogy miért lőttek rám, nem csináltam semmit, csak ott voltam. :) Te viszont így igyekszel beállítani ezt a helyzetet, mintha ez az esemény előzmények és egyéb összefüggések híján történne. A németek is csak valami fura őrület alá kerültek, ahogy a spanyolok, anno, a hollandok, angolok, oroszok má' megint, a rómaiak, Babilon anno, Egyiptom... :D Ettől áll meg az eszem. Amikor kiragadod az eseményt az egészből, mert úgy jobban mutat és aztán hiszti van valami olyanon, aminek a saját oldalon tömeges példája miatt egy sort nem írtál még. :D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
igen persze csak akkor a csehek újra beveszik szlovákiát igy megoldodik a szlovákok korupciós ügyekkelterhelt belpolitikája és megkapják jutifalatként a kárpátalját is.

erre a veszélyre szerettem volna felhívni a figyelmet, igen
véleményem szerint ezért ilyen ügybuzgóak a csehek az oroszokkal szemben, hogy jó pozícióba kerüljenek az USA-nál Kárpátalja sorsának eldöntésekor
arra játszhatnak, hogy Kárpátalja akár Magyarországhoz, akár Szlovákiához kerül, mindenképp baj lesz belőle, kerüljön akkor hozzájuk, távoli autonómiaként
aztán meg később jól fog jönni Prágának Szlovákia visszaszerzéséhez
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Noted.


Nem erről szólt a vita de már mindegy.
De erről szól B+! Arról, hogy nem azért történik ez, mert Navalnijt úgy hívják ahogy. Érdekes, az Iván bácsikat nem minősítik le, mert nem idegen érdekek mentén élnek az országban. EZ biztos csak összeesküvéselmélet. :D Semmi köze a külföldi akaratanak ehhez az egészhez Navalnij kapcsán, a szervezetei kapcsán. Ők csak úgy vannak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Dehogy van rendben ! Nyullá változtatnám és a falhoz csapnám ! :D :D

A falhoz csapást így értetted? :)

young-man-woman-use-underground-couple-subway-cheerful-paasionate-people-lean-wall-kissing-time-guy-hold-hand-her-neck-love-story-modern-urban-view_152404-9141.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az a baj, hogy elutasítod, vagy nem akarod érteni a hatalom természetét. Sem a regnáló, sem a kihívó oldalról. Ugyanez nem zavar Európában? Minden évben kiadják egymásnak a rinyálógép jelentéseket az únió országaiban, amiben a szélsőjobb rettenetes veszélyét taglalják, évről-évre mint az Európára leselkedő legnagyobb veszélyt. Annak ellenére, hogy nem sok szkinhed városrészről, náci no-go zónáról hallhatsz, annak ellenére, hogy az elmúlt évek főleg német eseteinek a többségéről nagyon elhallgatva kiderül, hogy titkosszolgálati akciók, vagy bandaleszámolások, mégis nem csak szervezetszerűen, hanem egyénileg is ugyenezzel a megbélyegzéssel kell számolniuk. Bár pont hazafiak szoktak lenni, söprik kifelé őket a hazafiságra építő hadseregekből, bár pont nem szélsőjobbosak az átlagemberek akik mondjuk Chemnitz utcáin felvonultak, de mégis széljobbal->rasszista terrorral bélyegezték meg őket. Pedig ezek az emberek azért mentek ki, mert megöltek közülük, ott és akkor egyet, de összességében többezret az elmúlt évek során, ugyanazon csoport tagjai, akik nem a leselkedő legnagyobb veszéy. :rolleyes:

Kérdőjelek a Lübcke-gyilkosság körül - párhuzamok az NSU-komplexummal
Forrás: https://kuruc.info/r/6/200596/

Még egyszer a németországi sorozatgyilkosságokról és az NPD-ről
Forrás: https://kuruc.info/r/20/89541/

"Sorozatgyilkos náci terrorcsoport Németországban" - az évszázad csalása
Forrás: https://kuruc.info/r/6/132193/

A hallei kettős gyilkosság margójára

Minő véletlenek: csökkent az AfD támogatottsága a hanaui lövöldözés után
Forrás: https://kuruc.info/r/4/208631/


Hogy megy ez a sajtóban?


Na, innen továbbhaladva. Azon politikai akarat mentén, ami 75 éves eseményeket a jelenre kényszerítve határozzák meg a közgondokodást(teljesen egyoldalúan, de ezt is kifejtem), nem kívánnak valódi demokráciát(aminek a fontosságát állandóan hangoztatják) működtetni. A rendszer és a politikai nézetek nem ugyanazok. Egy jobboldali párt a jelen rendszerkörülmények között, ha nem akar a fenti 75 éves megbélyegzés hatálya alá kerülni, összekapcsolva a terrorral, elveszti a mondanivalóját, hiszen kénytelen idomulni azoknak az alapvetéseihez, akik pont az ellentétet fogalmazzák meg és abban az esetben is ezt érvényesítik, ha semmi köze nincs az adott csoportusálnak a hivatkozott 75 éves eseményekhez. Emberi nyelven, pusztán azért megbélyegzés, munkából eltávolítás, megfigyelés, számontartás, ellenségnek kikiáltás jár a demokratikus rendszerek minden országában már, ha valaki pusztán a saját nemzetével azonosul és ennek a jobbítására kíván katona lenni, politizálni, vagy mérnöki munkát végezni, vagy anya és apa lenni. Nem követnek el semmit, tehát a te értékelésed mentén nincs közük semmilyen módon a terrorhoz, mégis 'megelőző' stádiumban titkosszolgálati megfigyelés alá esnek, sokszor a nevükben követnek el akciókat, vagy rájuk hárítják mások tetteit, hogy a félelmet fenntartsák és azon keresztül megbélyegezzék a képviseletét ezen embereknek, megbélyegezzék az emberi értékeit, családját, barátait, munkahelyét. Mert 75 éve is így kezdődött, mondják. Előítélet? A tapasztalatok?

Ugyanezen országokban, a 'demokratikus' országok ilyentén egyoldalúsított multikultijában ugyanakkor szobrot állítanak Marxnak, Leninnek, megemlékeznek a munkásságukról, követendő példaként. A mi hazánkat elítélte az únió a vörös csillag tiltásáért, csak hogy értsd, mennyire is számít nekik valójában a mi történelmi emlékezetünk, sérelmeink, az erre a tapasztalatra épített rendszer. Ezért megbélyegzés jár. Azok akik képviselik a náci bélyeg osztását, itt Magyarországon is a történelmi tudás ellenére támogatják a kommunizmust, mert az baloldali, mert az demokratikus és köztársasági, mert a nyugat része volt a hatásai java nélkül. Akik itt megakasztották a terjedését, azok megbélyegzettek örökre azok által, akik mentesültek a borzalmai alól általuk. A bolsevik permanens forradalom nem állt meg. A meghatározott céljai ma is élnek, folynak a szemed előtt. Azok, akik a demokráciát hangoztatják a környező rendszerekben, összekapcsolva a ma hangzatos jogállamisággal, demokratikus értékekkel, gyűlöletbeszéd törvényekkel, gondolatrendőrséggel, azok itt az országodban rendre megemlékezéseket tartanak a tanácsköztársaságról, Mert a baloldal...Az nem náci. Csak és kizárólag olyan rendszert kínálnak, amiben nincs valós választási lehetőséged, mert minden pártnak ugyanarra kell építkeznie. Hogy nem jobboldali, mert a jobboldali az náci. Tehát a jelenleg erőltetett rendszer, valójában egypólusú kíván lenni, amiben olyan pártok közül választhatsz, amik mind kizárólag ugyanazt mondják, csinálják, akarják.

Oroszországban bár van sztálini romantikázás, de az emberek történelmének a része a bolsevik forradalom, amikor ők is elhitték ennek az eszmerendszernek a jó lehetőségét. Aztán kaptak lenini halálkvótát. Nem azért kellett meghalnia tömegeknek, mert mint Pol Pot alatt, szemüvegesek voltak, vagy mint Hitler alatt, zsidók vagy kommunisták voltak, hanem csak és kizárólag azért, mert Lenin kiírt egy adott egy kvótát, hogy ott mennyi embernek kell meghalnia, hogy a többi a rettegéstől engedelmes legyen az új, szovjet embertípus kifejlesztéséhez és a kvóta állandóan nőtt, a vérszomjas végrehajtók pedig úgy rákaptak, hogy amikor teljesítették a megemelt kvótákat is, akkor igénylést nyújtottak be rá még és a jóságos Lenin kegyesen teljesítette ezt a jó cél érdekében. Ezt az új szovjet embertípust most tökéletesítik a Gari féle semmihez nem kötődő hasznos idiótákhoz hasonlóra mosott agyú fiatalokkal. Nézd a 'demokratikus' 444 cikkét:


Szóval van egy Lenin, aki a haverjaival nyugati támogatással és pénzeléssel, kb. 4000 lelkes tömeggyilkos patkánnyal sokaknak tűnve, megszállva a fontos pontokat, átvette a hatalmat egy 130 milliós országban és végtelen szenvedést hozott rá. Erre a Leninre emlékszik Oroszország, máig ott porhad a kis viaszos teste a mauzóleumban, de Putyin végre úgy döntött, hogy pusztuljon onnan. És erre a Leninre valami jóként emlékezik a baloldali demokratikus nyugat. Szobrokat állítanak neki, romantikáznak róla, méltatják a munkásságát.

Ugyanez a nyugat, támogatja és pénzeli Navalnijt és a szervezeteit. Ez a nyugat, ami előre megbélyegzi és terroristának tekinti azokat, akik szeretik a sajátjaikat, ez ugyanaz a nyugat. Biztosan úgy érzed, hogy Putyin annyira kisebbrendű politikus a nyugatiakhoz képest, hogy ezt ő, válaszreakcióként nem teheti meg? Nem csináltak semmit Navalnij szervezetei? Leniné sem, amíg öldökölni nem kezdtek. Mondhatná Putyin és micsoda igaza is lenne, ha a nyugat arcába vetné, hogy tudjuk hová vezetett mindez... :rolleyes: Őrjöngenének ettől a retorikától, miközben ennek a retorikának részben még igaza is van Navalnijjal és a szervezeteivel kapcsolatban.

Ha megfigyeled, a 'demokrácia' erői, baloldali és áljobbos, de ugyanazt hangoztató pártok ahová csak elérnek, fogsággal, elpusztítással, megbélyegzéssel, ellehetetlenítéssel fenyegetik a többi embert, polgártársaikat, hazafiakat, hétköznapi embereket, akik nem akarják az igájukba hajtani a fejüket. Oroszországban ugyanez megy, általános támadásban vannak. És Putyinék jó eséllyel, ahogy @nyugger mondta, extremista bélyeget adhattak a szerevezeteknek, de ha tudjuk hová vezetett mindez vonalon mennek, a terrorista bár prekoncepció, de aligha téves.

"Nem azért kellett meghalnia tömegeknek, mert mint Pol Pot alatt, szemüvegesek voltak, vagy mint Hitler alatt, zsidók vagy kommunisták voltak, hanem csak és kizárólag azért, mert Lenin kiírt egy adott egy kvótát, hogy ott mennyi embernek kell meghalnia, hogy a többi a rettegéstől engedelmes legyen az új, szovjet embertípus kifejlesztéséhez és a kvóta állandóan nőtt, a vérszomjas végrehajtók pedig úgy rákaptak, hogy amikor teljesítették a megemelt kvótákat is, akkor igénylést nyújtottak be rá még és a jóságos Lenin kegyesen teljesítette ezt a jó cél érdekében."

Ezt honnan veszed??
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nyugaton elhallgatják, de Navalnij korábban zsidó, muzulmán, migráns(kaukázus, közép-ázsia)ellenes kijelentéseiről volt híres. Ennyi a dolog lényege.

Így van. Nem volna baj Navalnijjal, ha csak az oligarchákat és Putyint kritizálná, de a nem orosz nemzetiségeket is folyton bántja. Ez szembemegy Oo. birodalomépítési törekvéseivel, mert Oo. nem orosz nemzetállamot, hanem birodalmat akar. (Azt még nem döntötte el milyet, cári típusút vagy CCCP-t.)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
"Nem azért kellett meghalnia tömegeknek, mert mint Pol Pot alatt, szemüvegesek voltak, vagy mint Hitler alatt, zsidók vagy kommunisták voltak, hanem csak és kizárólag azért, mert Lenin kiírt egy adott egy kvótát, hogy ott mennyi embernek kell meghalnia, hogy a többi a rettegéstől engedelmes legyen az új, szovjet embertípus kifejlesztéséhez és a kvóta állandóan nőtt, a vérszomjas végrehajtók pedig úgy rákaptak, hogy amikor teljesítették a megemelt kvótákat is, akkor igénylést nyújtottak be rá még és a jóságos Lenin kegyesen teljesítette ezt a jó cél érdekében."

Ezt honnan veszed??
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
  • Vicces
Reactions: fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Kösz. Elolvasom. De nem hiszem, hogy egy origo történelmileg hiteles forrás lehet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Legyél szíves ne csak egy sort kiragadni. Tegnap óta összefüggéseiben igyekszek magyarázni, de nem könnyű, bár lassan novella lesz, mert eléggé próbálod kiragadni az eseményt az összefüggésekből, ahogy a soromat is. Az számodra nem gáz, hogy únió és USA szerte terroristának bélyegeznek tömegeket, mert adott gondolatot képviselnek, de ha az ezek által a megbélyegzők által támogatott arccal ugyanez történik, akkor az téged zavar.

Nekem nem volt gáz, mert tudtam, mit keresek ott, miért mentem ki, mivel járhat az, hogy ott vagyok, ahol fejmagasságban nem csak gumilövedéket, hanem gázgránátokat is küldöztek a jófej rendőreink. Ez azért volt így, mert akkor is fel tudtam fogni összefüggéseiben a történteket. Én értem a politikai okokat, meg a rendőrieket is, sőt azt is, hogy miért maradt el végül a jogszerű igazságszolgáltatás. Nem én vagyok a hülyét adó, képmutató kettőnk közül.

Egyetlen esemény sem áll önmagában és ez azért van így, mert érzékeljük az idő folyamatát és az emberi cselekedetek láncolatát ebben. Az, hogy szerinted ok nélküli ez az esemény, csak akkor állná meg a helyét, ha nem létezne történelem, gazdaság, politika, meg maga a földgolyó, csak Oroszország.

Én nem kérdezgetem, hogy miért lőttek rám, nem csináltam semmit, csak ott voltam. :) Te viszont így igyekszel beállítani ezt a helyzetet, mintha ez az esemény előzmények és egyéb összefüggések híján történne. A németek is csak valami fura őrület alá kerültek, ahogy a spanyolok, anno, a hollandok, angolok, oroszok má' megint, a rómaiak, Babilon anno, Egyiptom... :D Ettől áll meg az eszem. Amikor kiragadod az eseményt az egészből, mert úgy jobban mutat és aztán hiszti van valami olyanon, aminek a saját oldalon tömeges példája miatt egy sort nem írtál még. :D
Már leírtam nem egyszer hogy nincs köze az EU-hoz meg a többihez a dolognak ugye mert ez egy orosz döntés volt és hogy miért hülyeség a kettőt keresztbe hivatkozni de leírom újra. Az ha az egyik ország tesz valamit ami illegális nem teszi legálissá a másik országnak. Az hogy folyamatosan jössz az EU-val/USA-val meg azzal hogy, persze az nem érdekel ha ők hurr durr, full marhaság ha visszaolvasnád a hozzászólásaimat látnád hogy őket is ugyanúgy elítélem ha szerintem nincs renden amit csinálnak. Persze te ilyet nem tettél, fogalmad nincs arról hol vagy milyen lábon állok az nyugati dolgokkal mert nem is érdekel téged. Egy narratívát nyomsz és ennyi. Tehát te vagy az aki olyan dolgokat ad a számba amit soha nem írtam le ami felveti a kérdést hogy melyikünk is a "hülyét adó, képmutató kettőnk közül."
Költhetsz kétszáz oldalas novellákat mindent belerángatva egy elég egyszerű vitás kérdésbe, csak ugye nem ettől lesz igazad. A törvények és definíciók adottak ha valami nem felel meg nekik akkor nem kell vissza mennem a 20 század elejébe leninhez hogy értelmezni tudjam a dolgot nem? Ha loptál akkor mindegy hogy milyen sanyarú gyerekkorod volt bűnt követtél el, nem? Akkor meg? Belemagyarázás csak amivel próbáltál ködösíteni egy pofon egyszerű kérdésben, ami ráadásul már ugye tárgytalan mert Boki kiigazította a dolgot. Habár lehet ha venném a fáradságot hogy megnézzem mit neveznek az oroszok törvényileg extrémistának akkor ugyanígy vakarnám a fejem hogy ezt mint és hogy, de őszintén már leszarom.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Már leírtam nem egyszer hogy nincs köze az EU-hoz meg a többihez a dolognak ugye mert ez egy orosz döntés volt és hogy miért hülyeség a kettőt keresztbe hivatkozni de leírom újra. Az ha az egyik ország tesz valamit ami illegális nem teszi legálissá a másik országnak. Az hogy folyamatosan jössz az EU-val/USA-val meg azzal hogy, persze az nem érdekel ha ők hurr durr, full marhaság ha visszaolvasnád a hozzászólásaimat látnád hogy őket is ugyanúgy elítélem ha szerintem nincs renden amit csinálnak. Persze te ilyet nem tettél, fogalmad nincs arról hol vagy milyen lábon állok az nyugati dolgokkal mert nem is érdekel téged. Egy narratívát nyomsz és ennyi. Tehát te vagy az aki olyan dolgokat ad a számba amit soha nem írtam le ami felveti a kérdést hogy melyikünk is a "hülyét adó, képmutató kettőnk közül."
Költhetsz kétszáz oldalas novellákat mindent belerángatva egy elég egyszerű vitás kérdésbe, csak ugye nem ettől lesz igazad. A törvények és definíciók adottak ha valami nem felel meg nekik akkor nem kell vissza mennem a 20 század elejébe leninhez hogy értelmezni tudjam a dolgot nem? Ha loptál akkor mindegy hogy milyen sanyarú gyerekkorod volt bűnt követtél el, nem? Akkor meg? Belemagyarázás csak amivel próbáltál ködösíteni egy pofon egyszerű kérdésben, ami ráadásul már ugye tárgytalan mert Boki kiigazította a dolgot. Habár lehet ha venném a fáradságot hogy megnézzem mit neveznek az oroszok törvényileg extrémistának akkor ugyanígy vakarnám a fejem hogy ezt mint és hogy, de őszintén már leszarom.
A Navalnij-törzsek tevékenységének felfüggesztését korábban Genyisz Popov moszkvai ügyész rendelte el, aminek következtében ezek a csoportok nem szervezhetnek gyűléseket, nem oszthatnak meg anyagokat az interneten, valamint nem vehetnek részt választáson vagy népszavazáson. A bírságok, valamint az adók és az illetékek befizetésén kívül bankszámlát másra nem használhatnak.

A moszkvai ügyészség szerint a Navalnijhoz közel álló szervezetek a társadalmi és politikai helyzet destabilizálásának feltételeit szándékoznak megteremteni, tevékenységük tényleges célja pedig "a feltételek megteremtése az alkotmányos rend alapjainak megváltoztatásához", egyebek között a "színes forradalmak" forgatókönyvének alkalmazásával.

Az ügyészség emellett úgy véli, hogy az érintett csoportok Oroszországban nemkívánatosnak minősített külföldi és nemzetközi szervezetek tevékenységét végzik az ország területén.

Az FBK-t 2019 októberében, az FZPG-t pedig 2020 decemberében minősítette az orosz igazságügyi minisztérium külföldi ügynök nem kormányzati szervezetté.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and éber

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Kösz. Elolvasom. De nem hiszem, hogy egy origo történelmileg hiteles forrás lehet.
Elter Tamás az origo egyik történelmi cikk szerzője.
Nem szokott hazudni, de írásai a népszerű ismeretterjesztő szinten vannak. Vagyis nem megy túl mélyre.
Mivel az ördög ugye rendszerint a részletekben van, nem is szabad az ő írásai nyomán sarkos véleményeket alkotni.
Megesik az is, hogy nincs elég rálátása a témakörre, és félrevisz.