[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Illegális repülőteret találtak Európába csempész repülőgépekkel Zsitomír közelében

v-berdicheve-nashli-92_main.jpeg

A felszerelés kinézetéből ítélve meglepő, hogy egyáltalán repültek. Fotó: Facebook / DPSUkraine

Csütörtökön, július 1-jén a Zsitomir Állami Határőrség munkatársai az Ukrán Állami Légügyi Szolgálat munkatársaival együttműködve ellenőrizték a Berdicsev város melletti repülőteret. Egy flottányi, erősen elhasználódott repülőgépet és helikoptert találtak ott, amelyeken a légi csempészek cigarettát szállítottak az Európai Unió országaiba.

Erről az állami légügyi szolgálat Facebook-oldalán számolt be.

"Az ellenőrzés során jelentős számú különböző típusú repülőgépet találtak, amelyeket a repülőtéren tároltak és javítottak a helyi szakemberek. Ezen túlmenően számos olyan repülési szabályszegésre derült fény, amely más típusú illegális tevékenységekben való részvételre utalhat. A tevékenységek folytatódnak" - írta az ügynökség sajtószolgálata.

Pillanatkép az Állami Légügyi Szolgálat Facebook oldaláról.

209955172_1953502981468107_690647532082030006_n.jpg

210458204_1953502991468106_1508249361612095666_n.jpg


Az ukrán csempészek számos módszert találtak ki a dohánytermékek külföldre történő kivitelére. A "Strana" 2017-ben például arról számolt be, hogy a határőrök hogyan fogtak el egy búvárt, aki cigarettát szállított Romániába a Tisza folyóban.

Tavaly télen pedig egy ukrán csempész megpróbált cigarettát szállítani Lengyelországba egy sárkányrepülőgépen. Az erdőben azonban kényszerleszállást hajtott végre, és a rendfenntartók elfogták.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113
Magyarországot is megemlíti a cikk:



Vajon a humanitárius imperializmusból woke imperializmus lesz? Aligha tűnik túlzásnak, hogy a woke értékek beolvadnak a meglévő liberális-demokratikus civilizációs misszióba, hogy a világot a Nyugat képére formálják át. A "Magyarország térdre kényszerítése" célkitűzés átalakulhat felforgatássá, rendszerváltó műveletekké vagy LMBT-háborúkká?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Illegális repülőteret találtak Európába csempész repülőgépekkel Zsitomír közelében

v-berdicheve-nashli-92_main.jpeg

A felszerelés kinézetéből ítélve meglepő, hogy egyáltalán repültek. Fotó: Facebook / DPSUkraine

Csütörtökön, július 1-jén a Zsitomir Állami Határőrség munkatársai az Ukrán Állami Légügyi Szolgálat munkatársaival együttműködve ellenőrizték a Berdicsev város melletti repülőteret. Egy flottányi, erősen elhasználódott repülőgépet és helikoptert találtak ott, amelyeken a légi csempészek cigarettát szállítottak az Európai Unió országaiba.

Erről az állami légügyi szolgálat Facebook-oldalán számolt be.

"Az ellenőrzés során jelentős számú különböző típusú repülőgépet találtak, amelyeket a repülőtéren tároltak és javítottak a helyi szakemberek. Ezen túlmenően számos olyan repülési szabályszegésre derült fény, amely más típusú illegális tevékenységekben való részvételre utalhat. A tevékenységek folytatódnak" - írta az ügynökség sajtószolgálata.

Pillanatkép az Állami Légügyi Szolgálat Facebook oldaláról.

209955172_1953502981468107_690647532082030006_n.jpg

210458204_1953502991468106_1508249361612095666_n.jpg


Az ukrán csempészek számos módszert találtak ki a dohánytermékek külföldre történő kivitelére. A "Strana" 2017-ben például arról számolt be, hogy a határőrök hogyan fogtak el egy búvárt, aki cigarettát szállított Romániába a Tisza folyóban.

Tavaly télen pedig egy ukrán csempész megpróbált cigarettát szállítani Lengyelországba egy sárkányrepülőgépen. Az erdőben azonban kényszerleszállást hajtott végre, és a rendfenntartók elfogták.
Moldovában még gyártják is a Ka-26ost mindenféle engedély és ellenőrzés nélkül.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 216
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
kemény mondatok, de sajnos kurvára igazak...
 
W

Wilson

Guest
Egy ukrán kém vallomása: "A különleges szolgálatok elfordultak tőlünk".


AB413239-FF0D-48E6-90E0-82A0A3DBB177_w1023_r1_s.jpg

A "DNR" csoport fegyveresei a fogolycsere során a "Maiorszkoje" ellenőrzőpontnál, 2019. december 29.


"Mazanko Leonyid Boriszovics, szándékosan a Luhanszki Népköztársaság szuverenitásának, területi épségének és sérthetetlenségének kárára eljárva, államtitoknak minősülő információkat gyűjtött és adott át egy külföldi szervezetnek, az Ukrán Külföldi Hírszerző Szolgálatnak, valamint segítséget nyújtott annak a Luhanszki Népköztársaság elleni felforgató tevékenység végrehajtásában"." Idézet az "LNR" ügyésze által 2015 decemberében aláírt vádiratból.

Leonid Mazanko jelenleg Odesszában él. Kilenc hónapos luhanszki börtönbüntetés és "hazaárulás" vádja után 2016 februárjában kicserélték. 2018-ban megkapta az SVR "Hűség és becsület" kitüntetését. Leonyid Mazanko a Radio Szvobodával folytatott beszélgetésben felidézi a 2014-2016-os kelet-ukrajnai eseményeket, és nem rejti véka alá csalódottságát. Akkoriban azt remélte, hogy Ukrajna gyorsan megbirkózik az Oroszországból érkező megszállókkal, akik a "népköztársaságok" fennhatósága alá helyezték a Donbasz területét, és titkos tevékenységével közelebb hozza a konfliktus megoldását. A Donbassugolinvest és a Skhidny Nadra vállalatcsoportok termelési vezetőjeként végzett munkája lehetővé tette számára, hogy átlépje a határokat és kapcsolatot tartson fenn az "LNR" területén lévő polgári és katonai vezetéssel. Mivel bejutott a szeparatisták katonai létesítményeibe, ő maga is kapcsolatba került az ukrán hírszerzés tisztjeivel, és fontos információkat kezdett átadni az ellenséges erők és felszerelések állomásoztatásáról. "Körülbelül kétszázötven katonai létesítményről adtam át információkat. Biztos vagyok benne, hogy ez az információ segített az AFU-nak megmenteni több mint egy tucat katona életét" - mondja Leonyid Mazanko.


2015 júniusában "Agent Miner" az árulás áldozatává vált. Elárulta egy ukrán hírszerző tiszt, aki átállt a szeparatistákhoz. Leonyid Mazanko azt mondja, hogy ez csak az első a sorozatos árulások közül, amelyeket azok követtek el, akikben megbízott.

- Leonyid Boriszovics, hogyan lettél te, aki távol álltál a különleges szolgálatoktól, 2014-ben az ügynökük?

Önként jelentkeztem katonai információk gyűjtésére, elemzésére és továbbítására.

- 2014-ben nem gondoltam, hogy az "én" és az "ügynök" szó azonos szavak. Én csak arra gondoltam, hogy a hazámban kezdődő háborúban hogyan lehetnék hasznosabb. Én voltam az, aki beszervezte a titkosszolgálati dolgozókat: önként kockáztattam az életemet, hogy megtaláljam a módját annak, hogy elérjem őket. Én vettem fel velük a kapcsolatot, nem ők velem. Egyszerre két csoporttal dolgoztam együtt, az SBU kémelhárítás és a Külföldi Hírszerző Szolgálat szakembereivel. Amikor ukrán önkéntesek mentek az önkéntesekhez, én önként jelentkeztem katonai információk gyűjtésére, elemzésére és továbbítására. Bejutottam a Szénipari Minisztériumba, beutaztam Luhanszkba, Alcsevszkbe, Donyeckbe, a "Luhanszki Népköztársaság" összes területére. Közvetlenül kommunikáltam a közlekedési miniszterrel, a szénügyi miniszterrel, Kozicin gazdasági ügyekért felelős helyettesével, a milícia parancsnokaival, a városok parancsnokaival. A kramatorszki cserém után találkozott velem két, a hírszerzéssel kapcsolatban álló ember, és azt mondták nekem: "Igen, Leonyid Boriszovics, miután elvesztettünk téged, már nem voltak ilyen informátoraink".

1fbf1a03-a44b-4f16-9d08-af3e52610ca4_w650_r0_s.jpeg

Leonyid Mazanko


- Fizettek önnek a hírszerzői munkáért, vagy hazafias okokból tette?

- Kizárólag hazafias okokból tettem. Nem fizettek, nem ajánlották fel, még csak egy célzás sem volt ebbe az irányba.

- Azóta nem változtak a politikai nézetei és a donbászi helyzethez való hozzáállása?

- Rengeteg információm volt arról, hogy mi történt az országunkban a 90-es években, 2004-ben, 2008-ban, 2010-ben. Minél magasabb pozícióban voltam, annál több információt kaptam a régió vezetőiről, a rendfenntartó erők intézkedéseiről, és ez a tudás teljes mértékben megerősítette ukránbarát álláspontomat.

- Nem bánja, hogy együttműködött a biztonsági szolgálatokkal?

- Most már bánom. Az úgynevezett "orosz tavasz" kezdetétől napjainkig folyamatosan találkoztam árulással a rendvédelmi szervek soraiban, árulással a köztisztviselők között. A letartóztatásom után azonnal felmerültek a kérdéseim. Megértettem, hogy okkal tartóztattak le, és nem azért, mert hibáztam. Megértettem, hogy az árulás megtörtént, de nem értettem, hogy ki árult el.

- Orosz vagy helyi kihallgatók hallgatták ki?

- Az én kihallgatásomon eredetileg négy ember vett részt. Felismerem az embereket a tájszólásukról, olyan apróságokról, mint a települések rossz neve. Luhanszki területen van egy Kirovszk nevű város, és a kihallgatást végző egyik kihallgató ezt a várost "Kirovo"-nak nevezte. Ez a személy egy milicista volt
A folyosóról milicista ezt az embert a becenevén - Dontzovnak - szólította, és feltételeztem, hogy ez a Dontzov valószínűleg az Orosz Föderáció különleges szolgálatainak alkalmazottja, aki az LNR MGB szerveiben dolgozott A másik három pedig egyértelműen a luhanszki régió egykori SBU-nak munkatársai. A "jó nyomozó, rossz nyomozó" gyakorlatát már régóta gyakorolják. Egy idősebb vallatótiszt , udvariasan beszélt hozzám: "Leonyid Boriszovics, érti...". Ebben a pillanatban hátulról durva kiáltás hallatszott, majd a vállamra, az arcomra vagy az asztalra csapott ököllel. Aztán ismét egy nyugodt felszólítás: "Ne értsd félre. Kérsz teát?" Dontzov jelen volt ezen, tisztán orosz dialektusban, helységneveket tévesen megnevezve beszélt. Próbáltam nyugodtan elmagyarázni, hogy nem értem, miért tartanak fogva. Ekkor az egyik kihallgató kifakadt: "Mindent tudunk rólad, ne játszd a bohócot! Ledobott egy köteg nyomtatón kinyomtatott lapot. A szemem sarkából láttam a Külföldi Hírszerző Szolgálatnak Kijevbe küldött jelentéseimnek sorait. Nehéz nem azonosítani a saját információimat, amelyeket néhány nappal ezelőtt adtam át a kapcsolatomnak Szeverodonyeckben. Akkor világos képet kaptam arról, hogy honnan jött a szivárgás, ki volt az áruló, melyik szolgálatból.

36af1286-f1b7-4762-bc39-93ab49b230e0_w650_r0_s.jpg

Vádirat
 
W

Wilson

Guest
2,

- Közvetlenül együtt dolgozott Alekszej Mirosnyicsenkóval, aki Ön szerint elárulta Önt?

- Nem, nem láttam Mirosnyicsenkót , a Külföldi Hírszerző Szolgálat más embereivel dolgoztak velem. 2015 novemberében a vádiratot átadták nekem a börtönben felülvizsgálatra. Még az LPR MGB-be is elvittek, hogy megismerkedjek a bűnügyi aktával. Ott olvastam, hogy volt egy tanú, "Alekszej Pjotr Ivanovics" - így kódolták Mirosnyicsenkót, mert védelem alatt állt. Hozzáfért a Külföldi Hírszerző Szolgálat ezen részlegének anyagaihoz, és 2015 júniusában átállt az LNR MGB-hez, és információkat adott át rólam. Ezért amikor kiszabadultam, amikor volt időnk nyugodtan beszélgetni a Külföldi Hírszerző Szolgálat ügynökeivel, kiderült, hogy nem egyedül, hanem az egész Mirosnyicsenko család, ő és a két fia állt át. Alekszej Mirosnyicsenko pedig az Ukrán Külföldi Hírszerző Szolgálat munkatársai szerint annak a Grigorij Iljasovnak a keresztfia, aki 2014. február 26-ig az Ukrán Külföldi Hírszerző Szolgálat vezetője volt. Iljasov Ukrajnából az Orosz Föderációba menekült Janukovics után, és körözik. Mirosnyicsenkót, pedig mint megtudtam, a Külföldi Hírszerző Szolgálat korábbi elnöke hívására helyezték át a határőrségtől az Ukrán Külügyi Hírszerző Szolgálathoz. Mennyi aljasság vagy ostobaság kell ahhoz, hogy a Külföldi Hírszerző Szolgálat humán erőforrásért felelős emberei az Orosz Föderáció árulójának keresztfiát egy olyan egységbe küldjék, amely a frontvonalon van, ügynökhálózatot hoz létre ellenséges területen?! Közel 20 éve dolgozom vezetőként, de nem tudok magyarázatot adni. Még akkor is, amikor egy bányamestert vettem fel az alagútba dolgozni, utasítottam a vállalat biztonsági szolgálatát, volt rendőröket, hogy derítsék ki, volt-e az illető börtönben, és ha igen, miért, és folytassanak vele személyes interjút. De egy áruló keresztfiát küldeni a frontra? Végül is nem csak egy elszigetelt árulásról van szó, ki lepődne meg, ha az Ukrán Biztonsági Szolgálat munkatársainak 95%-a Donbaszban és a Krímben átállt volna az Orosz Föderáció oldalára. De itt van egy egész áruló család - egy apa és két fia különböző helyekről, az egyik Kijevből, a második Szeverodonyeckből, a harmadik Párizsból költözött az "LNR" területére különböző módon. Úgy gondolja, hogy Olekszij Mirosnyicsenko tetteinek áldozata vagyok, a haza árulója?

- Kétségtelenül. De hogyan tudunk igazságot szolgáltatni, ha megszökött?

- Nem tudom, hogy volt-e hivatalos vizsgálat ennek a ténynek a kivizsgálására. Nem tudom, hogy indult-e büntetőeljárás Mirosnyicsenko ellen. Nem tudom, hogy született-e erről távollétében bírósági határozat. De azt biztosan tudom, hogy sem tanúként, sem sértett félként nem voltam érintett az ügyben. . Nincs nyomozás, nincs "zaj". Májusban olyan volt foglyok, az Ukrán Biztonsági Szolgálat és más egységek ügynökei kerestek meg, akiket az LNR vagy a DNR MGB hanyagság, rossz szakmai felkészültség vagy valamilyen körülmény miatt tartóztatott le, és letöltötték büntetésüket. Szerencsések voltak, mint én, ők is bekerültek a cserébe. Ezek az emberek csupán csak eszközök voltak, megtörölték bennük a lábukat, és megfeledkeztek rólunk. A volt foglyok csoportja hozzám fordult: "Leonyid, tudjuk, hogy te is ügynök voltál, harcoljunk együtt valahogy. A hírszerzésről szóló törvény 41. cikke a megszállt területen a hírszerző ügynökségekkel bizalmasan együttműködő személyek számára biztosítja a kiemelt státuszt.De a biztonsági szolgálatok hátat fordítottak nekünk. Nem tudom, hogy mikor ismernek el minket: igen, ez a mi ügynökünk, köszönjük neki. Azt mondtam ezeknek az embereknek, hogy az egyetlen módja annak, hogy elismerjenek minket - ha nyilvánossághoz fordulunk. Az olyan történetekből, mint az enyém, nem csak egy, hanem nagyon sok van. A felforgató tevékenységet végző, ügynöki megbízásokat teljesítő embereket az utcán hagyták.

54f29586-67a8-43d4-abda-1adb0173cf9b_w650_r0_s.jpg

Alekszej Mirosnyicsenko

- Mikor és miért ajánlották fel a szabadságot?

- Az első lehetőséget, hogy kiszabaduljak , az LNR MGB nyomozó szerveinek munkatársai ajánlották fel nekem. Az ajánlat lényege az volt, hogy ha beleegyezem az orosz FSZB-vel való együttműködésbe, akkor szabadon engednek, maradhatok az "LNR"-ben, tovább dolgozhatok vezetőként, és kettős játékot folytathatok az ukrán SVR-rel. Visszautasítottam. A második ajánlat az "LNR" főügyészétől, Iszmailovtól érkezett. Egymillió hrivnya (40000 dollár), és saját felelősségemre kiengedtek az előzetes letartóztatásból,azzal a feltétellel hogy nem hagyom el az "LNR"-t, hogy Ukrajnába meneküljek. Nem sok esélye volt annak , hogy élve kijussak a pénzátutalás után az előzetes letartóztatási központból,. Visszautasítottam! A harmadik lehetőség, amiben reménykedtem, hogy egy fogolycsere keretében szabadon engednek, miután 5000 dollárt fizettem az "Ukrajna hazafiai" csoport egyik csaló önkéntesének, akinek kapcsolatai voltak az SBU-ban.de Ismét elárultak, csak a pénzt csalták ki tőlem.

2015. október végén az előzetes letartóztatási központból az MGB egyik "pincéjébe" szállítottak, ahol alkonyatig ültem, ahogy mondták, egy csere miatt. A csere valóban megtörtént aznap, de nem számomra. Az MGB vezető nyomozója, Petrenko Irina Gerascsenko szerint, nem volt hajlandó két "LNR milicistát" feladni egy civilért. Így visszakerültem a börtönbe. 2016. február 19-én az előzetes letartóztatási központból a luhanszki katonai parancsnokság "pincéjébe" vittek, és elkezdtek előkészíteni a cserére. A fogva tartásról szóló fiktív dokumentumokat kellett aláírnom azzal a kötelezettséggel, hogy nem hagyom el a helyet.