[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Kirgizisztán volt elnökét, Aszkar Akajevet Biskekbe szállították.....

39faa604127eb5ef222a554d096f9.jpeg

Illusztráció: akipress.org


Biskekbe szállították a körözött Aszkar Akajev volt kirgiz elnökét - közölte ma, augusztus 2-án az Állami Nemzetbiztonsági Bizottság (ÁNB) sajtószolgálata.

Amint arról korábban beszámoltunk, Aszkar Akajevet egy tárcaközi nyomozócsoport kezdeményezésére a Kumtor-projekthez kapcsolódó korrupciós büntetőügy kapcsán körözési listára tették. Kirgizisztán korábbi elnöke és más korábbi magas rangú tisztviselők ellen korrupció miatt indult eljárás a Kumtor általános szerződés 1992-es megkötése, 1994-es módosítása, valamint a Camecóval kötött általános szerződés 2003-as módosítása miatt.

Így a vizsgálat jogi értékelést adott az összes olyan elkövetőről, aki részt vett a Kumtor-projekt megvalósításában a Kumtor-projekt korrupciójában Akajev elnöksége idején.

"Ugyanakkor az SCNS a nyomozás során aktívan dolgozott a történelmi igazságszolgáltatás helyreállításán A. Akajev büntetőjogi felelősségre vonása tekintetében, azáltal, hogy a köztársaság területére szállította. Így az SCNS által hozott intézkedések eredményeként 2021. augusztus 2-án Askar Akajev volt elnököt Biskekbe szállították, és azonnal átadták a tárcaközi nyomozócsoportnak.

Akajev jelenleg az SCNS épületében tartózkodik, ahol a Kumtor-lelőhellyel kapcsolatos büntetőügyben a szükséges nyomozati cselekményeket végzik a részvételével. Az SCNS emellett tájékoztatni fogja a nyilvánosságot a nyomozati intézkedések eredményeiről és az ezzel kapcsolatban hozott eljárási döntésekről, beleértve az Akajevvel kapcsolatosakat is" - áll a közleményben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Kirgizisztán volt elnökét, Aszkar Akajevet Biskekbe szállították.....

39faa604127eb5ef222a554d096f9.jpeg

Illusztráció: akipress.org


Biskekbe szállították a körözött Aszkar Akajev volt kirgiz elnökét - közölte ma, augusztus 2-án az Állami Nemzetbiztonsági Bizottság (ÁNB) sajtószolgálata.

Amint arról korábban beszámoltunk, Aszkar Akajevet egy tárcaközi nyomozócsoport kezdeményezésére a Kumtor-projekthez kapcsolódó korrupciós büntetőügy kapcsán körözési listára tették. Kirgizisztán korábbi elnöke és más korábbi magas rangú tisztviselők ellen korrupció miatt indult eljárás a Kumtor általános szerződés 1992-es megkötése, 1994-es módosítása, valamint a Camecóval kötött általános szerződés 2003-as módosítása miatt.

Így a vizsgálat jogi értékelést adott az összes olyan elkövetőről, aki részt vett a Kumtor-projekt megvalósításában a Kumtor-projekt korrupciójában Akajev elnöksége idején.

"Ugyanakkor az SCNS a nyomozás során aktívan dolgozott a történelmi igazságszolgáltatás helyreállításán A. Akajev büntetőjogi felelősségre vonása tekintetében, azáltal, hogy a köztársaság területére szállította. Így az SCNS által hozott intézkedések eredményeként 2021. augusztus 2-án Askar Akajev volt elnököt Biskekbe szállították, és azonnal átadták a tárcaközi nyomozócsoportnak.

Akajev jelenleg az SCNS épületében tartózkodik, ahol a Kumtor-lelőhellyel kapcsolatos büntetőügyben a szükséges nyomozati cselekményeket végzik a részvételével. Az SCNS emellett tájékoztatni fogja a nyilvánosságot a nyomozati intézkedések eredményeiről és az ezzel kapcsolatban hozott eljárási döntésekről, beleértve az Akajevvel kapcsolatosakat is" - áll a közleményben.
Brezsnyev volt az apja?
 
W

Wilson

Guest
Brezsnyev volt az apja?
Én úgy tudom, hogy nem, de persze ki tudja, hogy Leonyid Iljicsnek mennyire jöttek be a kirgiz nők:):).

Amúgy aki kíváncsi a tőlünk 4300 km távolságban lévő messze keleten elhelyezkedő országra illetve az ott uralkodó viszonyokra annak itt egy (szerintem) jó összefoglaló illetve "kedvcsináló" Kirgizisztánról.

https://nepszava.hu/3103298_kirgizisztan-jurtassic-park

"A II. világháborúban már a kirgizek is szovjetek voltak. A leghíresebb kirgiz katonák Ivan Panfilov (1893-1941) hadosztályában szolgáltak, a legendás 28 gárdista 1941-ben Moszkvát védve több mint ötven német tankot győzött le.

Panfilov-emlékművekkel mindenütt találkoztam Közép-Ázsiában (2014), és Kirgizisztánban járva még otthonosabban éreztem magam, amikor igazi „magyar” tejfölt, túrós palacsintát, lángost és tejberizst ettem.

A mai Kirgizisztán már az iszlám világhoz tartozik, a kirgizek muszlimok, de nem fanatikusak. Szinte minden üzletben lehet kapni alkoholt, a legtöbb nő nem visel kendőt, vagy ha igen, akkor is csak olyat, ami csak a hajat takarja el. A kirgiz iszlám világi, ezért az ördögűzés helyett, az elnökűzés jellemző rá, ennek viszont már tradíciója van."
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 363
113
Az egyik, hogy elengedik Donbasszt és a Krímet, elfogadják, hogy bukták és befejezik a nyelvtörvényes idétlenkedésükhöz hasonló húzásokat. Ha nyugatra igyekeznek, akkor ezek felgyorsíthatják a folyamatot, mert ha nincs fegyveres konfliktusuk, meg területi vitájuk, akkor megkezdhetik a NATO-csatlakozási folyamatot is és onnantól megnyugodhatnának, hogy bár feláldoztak némi területet, de az oroszok többet már nem fognak tőlük elvenni, mert a NATO ezt garantálja majd nekik.

Azért naivság azt hinni, hogy az oroszok ezt végignéznék ölbe tett kézzel. Ők azt akarják, hogy ne legyen Ukrajna NATO-tag, ahogy Grúzia és Moldva sem. Másrészt az ukrán nacionalisták sem fognak soha ilyen árulásba belemenni.

A másik, hogy darabokra szakad. Egy nagyobb részt még kiszakít Oroszország keleten és délen, a többi meg vagy továbbosztódik a lengyelek, románok és kis szerencsével közöttünk és végül Ukrajna kb. Kijev környékéből fog állni, vagy valahogy egyben marad még az a rész, amit az oroszok meghagytak és akkor talán észbe kapnak. Vagy nem.

Ez volt Putyin eredeti terve, feldarabolni Ukrajnát, vagy legalábbis a felét bekebelezni, a többit pedig engedni, hogy csatlakozzon a nyugathoz, mivel felismerte ő is, hogy az Ukrajna, mint ütközőzóna koncepció megbukott.
Csak a nyugat ilyen lehetőségről nem volt hajlandó tárgyalni sem, Oroszország pedig gyengének bizonyult ahhoz, hogy erővel kikényszerítse ezt a megoldást, illetve nem jött be az a reménye Moszkvának, hogy a korábban többségben az oroszbarát pártokra szavazó régiók majd szakítanak az új kijevi rezsimmel.

De a legvalószínűbb szerintem, hogy még sokáig marad a jelenlegi helyzet, ahol az emberek szívnak a mindennapi életben és halnak meg a donbasszi fronton tök értelmetlenül, az oligarchák gazdagodnak, a nagyonnácik náculnak, a politikusok meg próbálnak halászgatni a leeső falatokból, dörgölőzve ide-oda és közben szarva az országra-népre...

Hát pedig ez a legvalószínűbb.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and jani22

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 078
113
A türkmén elnök Gurbanguly Berdimuhamedow, repült a vadiúj M-346FA gépek egyikével, az arra érzékenyek figyelmét a szikrázóan kemény elnöki tekintet miatt felhívom,hogy a videó megtekintéséhez megfelelő védőszemüvegre lehet szükségük.Valamint azt is érdemes megjegyezni, hogy a türkmén alattvalók jegyzetelési technikája még elmarad az észak-koreai kollégáikétól:)


A videó zseniális, a türkmének majdhogynem jobb promó anyagot raktak össze a levegőbeni filmezésből, mint a gyártóország olaszok.
Hanem abban biztos vagyok, hogy a lehúzott sisak színszűrős gagyi trükkel csak azt kívánták leplezni, hogy a nagy pózer hőselnök helyett valaki más repült.
Ez a csávó már annyi minden csodát véghezvitt, de soha egyik videón se látszik, hogy tényleg ő hajtja végre a dolgokat. Minden úgy van mindig megvágva.

Viszont meg kell hagyni, a türkmének világbajnokok a folyamatos visszafelé karattyolásban… :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 363
113
A videó zseniális, a türkmének majdhogynem jobb promó anyagot raktak össze a levegőbeni filmezésből, mint a gyártóország olaszok.
Hanem abban biztos vagyok, hogy a lehúzott sisak színszűrős gagyi trükkel csak azt kívánták leplezni, hogy a nagy pózer hőselnök helyett valaki más repült.
Ez a csávó már annyi minden csodát véghezvitt, de soha egyik videón se látszik, hogy tényleg ő hajtja végre a dolgokat. Minden úgy van mindig megvágva.

Viszont meg kell hagyni, a türkmének világbajnokok a folyamatos visszafelé karattyolásban… :)

Mondjuk vicces, hogy ez az észak-koreai szintű diktatúra simán vásárolgathat nyugati katonai csúcstechnikát. Bár nem tudom, lehet hogy csak azért, mert kiképzőgép, talán fegyvert sem kaptak rá. De érdekes, hogy nem Jak-130-ast vettek.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Én úgy tudom, hogy nem, de persze ki tudja, hogy Leonyid Iljicsnek mennyire jöttek be a kirgiz nők:):).

Amúgy aki kíváncsi a tőlünk 4300 km távolságban lévő messze keleten elhelyezkedő országra illetve az ott uralkodó viszonyokra annak itt egy (szerintem) jó összefoglaló illetve "kedvcsináló" Kirgizisztánról.

https://nepszava.hu/3103298_kirgizisztan-jurtassic-park

"A II. világháborúban már a kirgizek is szovjetek voltak. A leghíresebb kirgiz katonák Ivan Panfilov (1893-1941) hadosztályában szolgáltak, a legendás 28 gárdista 1941-ben Moszkvát védve több mint ötven német tankot győzött le.

Panfilov-emlékművekkel mindenütt találkoztam Közép-Ázsiában (2014), és Kirgizisztánban járva még otthonosabban éreztem magam, amikor igazi „magyar” tejfölt, túrós palacsintát, lángost és tejberizst ettem.

A mai Kirgizisztán már az iszlám világhoz tartozik, a kirgizek muszlimok, de nem fanatikusak. Szinte minden üzletben lehet kapni alkoholt, a legtöbb nő nem visel kendőt, vagy ha igen, akkor is csak olyat, ami csak a hajat takarja el. A kirgiz iszlám világi, ezért az ördögűzés helyett, az elnökűzés jellemző rá, ennek viszont már tradíciója van."
A történet Bek A volokalamszki országút c. könyvében lett megírva.
 
W

Wilson

Guest
A videó zseniális, a türkmének majdhogynem jobb promó anyagot raktak össze a levegőbeni filmezésből, mint a gyártóország olaszok.
Hanem abban biztos vagyok, hogy a lehúzott sisak színszűrős gagyi trükkel csak azt kívánták leplezni, hogy a nagy pózer hőselnök helyett valaki más repült.
Ez a csávó már annyi minden csodát véghezvitt, de soha egyik videón se látszik, hogy tényleg ő hajtja végre a dolgokat. Minden úgy van mindig megvágva.

Viszont meg kell hagyni, a türkmének világbajnokok a folyamatos visszafelé karattyolásban… :)
Egyetértek veled én sem gondolom,hogy tényleg beleült és repült azzal a géppel ekkora kockázatot biztosan nem vállal.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Én úgy tudom, hogy nem, de persze ki tudja, hogy Leonyid Iljicsnek mennyire jöttek be a kirgiz nők:):).

Amúgy aki kíváncsi a tőlünk 4300 km távolságban lévő messze keleten elhelyezkedő országra illetve az ott uralkodó viszonyokra annak itt egy (szerintem) jó összefoglaló illetve "kedvcsináló" Kirgizisztánról.

https://nepszava.hu/3103298_kirgizisztan-jurtassic-park

"A II. világháborúban már a kirgizek is szovjetek voltak. A leghíresebb kirgiz katonák Ivan Panfilov (1893-1941) hadosztályában szolgáltak, a legendás 28 gárdista 1941-ben Moszkvát védve több mint ötven német tankot győzött le.

Panfilov-emlékművekkel mindenütt találkoztam Közép-Ázsiában (2014), és Kirgizisztánban járva még otthonosabban éreztem magam, amikor igazi „magyar” tejfölt, túrós palacsintát, lángost és tejberizst ettem.

A mai Kirgizisztán már az iszlám világhoz tartozik, a kirgizek muszlimok, de nem fanatikusak. Szinte minden üzletben lehet kapni alkoholt, a legtöbb nő nem visel kendőt, vagy ha igen, akkor is csak olyat, ami csak a hajat takarja el. A kirgiz iszlám világi, ezért az ördögűzés helyett, az elnökűzés jellemző rá, ennek viszont már tradíciója van."

Ivan Panfilov történetét 2015-ben megfilmesitették,és elég látványosra sikerült.

Még magyar felirat is található: https://www.opensubtitles.org/hu/subtitles/6863269/panfilov-s-28-hu
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szerintem a németek is rengeteg atrocitást és éheztetést követtek el az orosz hadifogjokkal szemben, millió számra haltak meg és ne felejtsük el a leningrádi tetteiket sem, amikor éheztetéssel akarták leredukálni a város civil lakosságát.
A júliusi Regiment különszámban pont erről van egy jó kis írás !
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
Mondjuk vicces, hogy ez az észak-koreai szintű diktatúra simán vásárolgathat nyugati katonai csúcstechnikát. Bár nem tudom, lehet hogy csak azért, mert kiképzőgép, talán fegyvert sem kaptak rá. De érdekes, hogy nem Jak-130-ast vettek.
Főleg,hogy annak idején, amikor az olaszok kiszálltak a Jak-130-as programból, akkor megegyeztek abban, hogy nem kínálgatják egymás hagyományos piacain az árút.Mert ugye annak idején,a 90-es években, úgy indult a Jak-130 program,hogy benne voltak az olaszok is.A programban pedig mindenki azt a területet vitte a fejlesztés során, amiben jobb volt: az oroszok voltak felelősek a repülőgép aerodinamikai kialakításáért, az olaszok pedig adták bele az avionikát. Az M-346-os ezért aerodinamikailag egyezik a Jak-130-al. Fura, hogy ezek után betolták az arcukat az olaszok a posztszovjet piacra.
 
K

kamm

Guest
Azért naivság azt hinni, hogy az oroszok ezt végignéznék ölbe tett kézzel. Ők azt akarják, hogy ne legyen Ukrajna NATO-tag, ahogy Grúzia és Moldva sem. Másrészt az ukrán nacionalisták sem fognak soha ilyen árulásba belemenni.

Egyetértek.

Ez volt Putyin eredeti terve, feldarabolni Ukrajnát, vagy legalábbis a felét bekebelezni, a többit pedig engedni, hogy csatlakozzon a nyugathoz, mivel felismerte ő is, hogy az Ukrajna, mint ütközőzóna koncepció megbukott.
Csak a nyugat ilyen lehetőségről nem volt hajlandó tárgyalni sem, Oroszország pedig gyengének bizonyult ahhoz, hogy erővel kikényszerítse ezt a megoldást, illetve nem jött be az a reménye Moszkvának, hogy a korábban többségben az oroszbarát pártokra szavazó régiók majd szakítanak az új kijevi rezsimmel.

Szerintem most is ez a plan B, a jó öreg nyugati limes visszaállítása - és nem véletlenül mondom, szerintem siman megáll a Karpatoknal, ha azon túl csak a magyar NATO csapatok vannak, bebiztosította magának a magyarokat, mint buffert.
Hát pedig ez a legvalószínűbb.
Én azért kétlem, mert valakinek finanszíroznia kell ezt a káoszt folyamatosan... ma kb csak a minimalisat teszik bele Ukrajnába, hogy elkerüljék a menekultaradatot, de ez nem fog örökké tartani, meg is mondták. Vagy Kkisztitjak a gazdasági és politikai életet és akkor lehet szanálni mindent, vagy elengedik a kezét és eltűnik a süllyesztőben hónapok alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby