[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Amúgy tetszik, hogy december 2-án megjelenik a viszonylag részletes második cikkem a Motor Szics fejleményei kapcsán szépen az ukrán sajtóban is megjelenteket belevéve (az üzlet hátterét boncolgató meg még áprilisban), erre másnap reggel az azonnali is gyorsan lehoz egy sok esetben az én megállapításaimra/írásaimra hajazó anyagot. A hivatkozások közt meg inkább random indiai oldalakat idéznek be, hogy véletlen se szerepeljen a moszkvater semerre. Lehetne mondani, hogy áááh csupán véletletlen egybeesés, de ezek már túl gyakoriak kezdenek lenni. Csak hát miután én nem az ő szájízük szerint írogatok, sőt egyenesen azt a bűnt követem el, hogy nem keverem a külpol cikkekbe a magyar belpolitikát illetve nem látok minden bokor mögött orosz harccsoportokat, így hát a lónak az ötödik lábát fognak engem idézgetni vagy rám hivatkozni
Üdvözöllek a magyar médiában:).Sajnos az internet elhozta a copy paste korszakot a médiában....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Amúgy megjegyzem Putyin beszédében volt egy ami megragadt. Az hogy reális szcenárióként tekint arra hogy Oroszország tovább darabolódhat mint 30 éve, amennyiben kedvezőtlenül alakulnak a külpolitikai körülmények.
Még rengeteg nép vár hogy megszabaduljon a gyarmatbirodalomtól, és teljes mellszélességgel támogatom minden ottani nemzet önrendelkezését.
Nem kizárt hogy Putyin fejében is alku tárgya lehet pár tagköztársaság kiválása annak esetén ha nagyon sarokba szorul. Célszerű kikényszeríteni ezt az opciót a nyugat szemszögéből.
Egy rakás népnek most is elég komolya autonómiája van az országon belül. Legalábbis nem nagyon panaszkodnak, hogy külön országra vágynának.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 604
113
Miért fegyverzi fel Oroszország pld Szerbiát?
Kettő alapvetően furcsa hozzállás, hogy elrabolt X négyzetkilométert, ami szerinte az üvé, jóvanazógy... Területi integritás elve megvan? Így persze az is elfogadható gondolom ha a bukaresti kormány követelnl magának a Curzon vonalon elüli területeket,.....

Azonkívül az orosz politikának követelései vanank kb mindenhol a volt Szovjetunió területén, Fekete-tengertől Baltikumig próbálja destabilizálni a térséget. Így a nyugati civilizációnak a bizánci elmaradottság ellen kötelessége megtennie a szükséges ellenlépéseket.

"Területi integriás elvemegvan"? "Ejha, futó?" csak ,hogy egy klasszikust idézzek a repülésből. Vicces, hogy van képed egy mondatban említeni Szerbiát és a területi integritás elvét. Koszovót mikor adja vissza az USA Szerbiának? Mikor áll ki Szerbia függetlensége és területi integritása mellett az USA?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az Orbán Putyin találkozón biztosan szóba kerül Kárpátalja kérdése. Most adódhat egy lehetőség Kárpátalja visszacsatolására, akármilyen kicsi is. A magyar haderőnek készen kellene állnia erre az eshetőségre, ezt el lehetne adni a natonak, mint a nyugati határ bebiztosítása. Eddig Magyarország blokkolta Ukrajna Nato csatlakozását ezért cserébe Putyin nem ellenezné ezt a lépést.
#nedvesálom
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 604
113
Moszkva kéri vissza a hidegháborút ? Jól állnak gazdaságilag szerinted ? :confused:
A szerző totál vakon van,leszarja a tényeket, csak hisztizik egy sort,hogy jaaj a gonosz Moszkva hidegháborút akar. Nem, nem akar. Csak már unja az állandó basztatást, kioktatást,az érdekeinek a semmibe vételét. Persze olvastam ennél a cikknél nagyobb hazugságot is, G.W.Bush ex elnök könyvében, ahol arról hadovált,hogy maga Oroszország kérte az ABM szerződés 2003-as felmondását.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Én úgy gondolom, hogy ha Roosewelt támogatja Churchill javaslatát és a második frontot a Balkánon nyitják meg akkor Magyarország abszolút nem került volna szovjet megszállás alá, de még a jaltai találkozón is sokkal jobb helyzetbe hozhatták volna Magyarországot és a térséget, ha Roosewelt nem ennyire naív Sztálinnal szemben.....

Lehetséges. De ez azért már elég messze áll az "odadobástól". Abban viszont biztos vagyok, hogy amire a szovjet akkoriban rátette a kezét, azt már nagyon nehezen engedte volna el.


Ez csak nézőpont kérdése de szerintem forradalom nélkül is enyhülés lett volna mert a korábbi rendszer már nem volt fenntartható...m

Igen, pont ebben tér el a nézőpontunk. :)

Letoroltem egy szot veletlenul: "nem vittek meg el" akart lenni... majusban meg mindig ott volt, hiaba megy ez a duma rola 2-3 eve mar: https://www.hurriyetdailynews.com/o...ns-at-incirlik-base-and-what-he-can-do-164487

Ez a marhaság sem bír kikopni a kollektív tudatból. Pedig csak arról volt szó, hogy valamelyik think tank elfilózott azon, hogy vajon hová telepítenék a cuccost, ha el akarnák/kéne vinni Törökből.

Mesterséges állam alatt azokat az államokat értem, amelyek létrejötte nem az államalkotó népességen múlott, hanem nagyhatalmi döntések nyomán születtek meg néhány tollvonással. Ilyenek tipikus példái a szivarfüstös európai szalonokban megrajzolt gyarmati államok, amelyeket az ott élő népek - ha lett volna lehetőségük eljutni az államalkotó szintre - bizonyosan nem így alakítottak (harcoltak) volna ki maguknak.

Lord Kitchener végighúzta ujját gyönyörű, mahagóni vonalzóján és akkurátusan ráhelyezte Észak-Afrika térképére, majd felpillantott:
-Nos, Monsieur Delcassé, itt, a 17. hosszúsági foknál megfelel...?
A francia külügyminiszter összehúzta szemét cvikkere mögött majd megadóan sóhajtott.
-Remek - nyugtázta rezzenéstelen arccal a lord, majd karcsú, piros plajbászával egy 1000 km hosszú, egyenes vonalat húzott a térképre. Ezzel, s egy barátságos mosollyal napirendre is tért Szudán felosztása fölött:
-Talán fáradjunk át a billiárdszalonba. Ma különösen jól néznek ki az uborkás szendvicsek...



Európában kevés ilyet találni, de Ukrajna speciel ilyen, mert határait szintén földjétől távol, ukrán beleszólás nélkül rajzolgatták egy olyan hatalom birtokosai, akik elvi szabadságeszméjük demonstrálására szükségét érezték, hogy birodalmuk számottevő identitással bíró és jelentősebb lélekszámú népeinek formálisan saját köztársaságokat és autonóm területeket alakítsanak ki. Egészen máshogyan is húzhatták volna a határokat, sőt, meg sem kellett volna húzniuk őket - és akkor könnyen lehet, hogy ma talán nem lenne Ukrajna (sem).


Ukrajna történelméből, bevallom őszintén, nem vagyok valami profi. De én úgy tudom, hogy mai értelemben véve először 1917-ben, tehát alig több, mint száz éve beszélhetünk Ukrajnáról (Ukrán Népköztársaság), mint önálló UKRÁN országkezdeményről. Tehát én úgy értelmezem, hogy az ott élőknek legalábbis akkortól már volt igényük egy saját, független országra. Aztán, hogy a Szovjetunió, miután szépen ledominálta, hogyan rajzolgatta a határait, az már egy más kérdés. Hogy ettől műállam-e? Nos, talán lehet. Bár nekem nem tetszik ez a szó, de ha már mégis használjuk, akkor, ahogy te is említetted az Európán kívüli, főleg volt gyarmati területeket, ahol nagyon gyakori ez a jelenség, akkor legyünk szépen következetesek és Irakot, Szíriát, meg a többi száz éves tákolt államocskát is nevezzük és kezeljük műállamnak. És ne csak az oroszokkal való viszonyuk (hogy jó, vagy épp rossz) döntse már el, hogy műállamok-e, vagy sem.

Dehogyis. A legenda szerint ha Izrael veresége elkerülhetetlen, akkor szarrá atomozza a világot és úgy tűnik el a süllyesztőben.
Szerintem okorseg, de ki tudja...

Ez így ebben a formában persze, hogy ökörség. A Sámson-opció arról szól, hogy ha valamelyik állam/államok támadása Izraelt már a létében fenyegeti, akkor minden létező tömegpusztító eszközüket (nukit, vegyit is, stb.) bevetik az ellen az állam/államok ellen (kb. mint az orosz, amcsi. stb. nuki doktrína). De ugye, mivel Izrael a mai napig nem ismeri el, hogy vannak nuki fegyverei, ezért ezt az opciót sem mondja ki nyíltan, mert akkor azzal elismerné a nuki fegyverei létét is.
Azt már csak valamelyik vérmes és nem túl okos fajti, vagy ami még valószínűbb, valamelyik Izraelt-zsidókat gyűlölő ember, vagy szervezet költötte hozzá, hogy az egész világot "szarrá atomoznák". Mert ez legalább két okból is hülyeség.
Először is nincs annyi töltetük, amivel az egész világot, minden jelentősebb országot ki tudnának ütni.
Másodszor, ha már akkora szarban lennének, hogy nukihoz kell nyúlniuk, akkor egyértelműen még a bolygó összes többi atomhatalmával is össze akarnának ugrani, hogy biztosan megsemmisüljenek, mert ennyire idióták. Vagy talán mégsem.

Mellesleg amíg a csúnya oroszok nem mentek be Szíriába, addig egyfolytában csak nőtt az iszlám állam nevű terrorszervezet által birtokolt terület. Pedig akkor már állítólag hosszú ideje bombázta őket a nyugati "terrorellenes koalíció". Aztán pár hónappal azután,hogy az oroszok bementek,elkezdett csökkenni az ISIS területe, mert az oroszok gonosz módon 4-5-ször annyi bevetést repültek ellenük mint a nyuagtiak. A csúnya oroszok sok fegyvert vittek oda ahol évtizedek óta van támaszpontjuk, tehát saját érdekszférának számít,és van egy rakás szerződésük Szíriával.


Húúúú
Hát igen, ilyen a terjedő agitprop. A valóság meg:

Amerikai, majd koalíciós beavatkozás, 2014. szeptember 22-től


Szépen látszik, hogy pár hónap múlva jelentős területeket kezd veszíteni az ISIS ott, ahol vannak földi támogatók is (kurdok+SF).

Orosz beavatkozás, 2015 szeptember 30-tól:


Majd csak 2017 nyarán, több mint másfél évvel a beavatkozásuk után kezd el komolyabb területeket veszíteni az ISIS azon a részen, ami határos Asszad erőivel és ahol az oroszok támogatnak.


miközben az akkor éépen nem mérsékelt demokrata lázadóknak tűnők elleni légicsapásaik valahogy mindig az SAA katonáit találták el.

Ja, kb. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor történt ilyen. A pár ezer légicsapásból.

Nem a nép javarésze lázadt ott fel. Ez egy bolsevik rendszerű puccskísérlet volt, amit Assad addigra már végignézett Kadhafi esetében. Meg tudták gátolni a bolsikat? Nem. Tudtak hadat viselni az amcsi és frank légierő ellen, miközben dzsihádahmedek és a jó durván amerika által átbaszott kurdok zilálták az élet minden frontját? False-flag akciók, nemzetközi kiválasztottmédiamételyes gáztámadások, sok szomorú képsor, fehérsisakos akcióhősök, volt itt minden. Assad köszöni szépen, újra lett választva.

Hát én még mindig nem tudom, hogyan lettek átbaszva a kurdok... Fentebb betettem egy videót, javaslom tanulmányozni, különösen a kurd területeket és ott az ISIS térnyerését az amerikai-koalíciós beavatkozás előtt és persze nem elhinni a (talán)ruszki agitpropot.


A tények magukért beszélnek, fejvesztve menekült az USA és a szövetségesei Kabulból. Mindenki így látta, lehet a te más dimenzióban élsz.

Fejvesztve? Hiszen mi is, mint az USA szövetségese, gyönyörűen kivonultunk májusban, mint a legtöbb ország is. Mindenféle atrocitás nélkül. A talibán azután kezdett keménykedni, hogy az USA konkrét dátummal bejelentette a kivonulást és már jóformán mindenki ki is vonult.
Ja, hogy amit a féleszű Biden benézett, hogy a talibán a külföldi csapatok támogatásának hiányában simán és gyorsan lenyomja az önmagukban szart sem érő kormányerőket és ezért már valóban fejvesztve kellett kihozni a nem katonai külföldi személyeket és a külföldieket támogató afgánokat? Hát az tény.

Nem már a szaúdi merénylőkkel mi lett, hány afgán volt közöttük, Bin Laden talán afgán volt, te se gondolod ezt komolyan.

Bin Ládent, meg a szervezetét a talibán rejtegette, mégpedig Afganisztánban és nem Szaúd-Arábiában. Aztán nem adták ki, le is nyomták őket 20 évre.

Az oroszok csak megvédték a legrégebbi térségbeli szövetségesüket. Ez azt mutatja érdemes Oroszország szövetségesének lenni, míg az amerikaiak ha érdekeik úgy kivánják magadra hagynak...

Az előbb írta itt valaki, hogy volt egy rakat szerződés Szíria-Asszadék és az oroszok között. Kit hagytak cserben az amerikaiak, akikkel volt "egy rakás szerződésük"?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A CSTO Örményországra vonatkozik, nem hegyi-Karabahra!

És Örményország területén belüli célpontokat nem támadtak az azeriek?

Az örmény Soros-báb Pasinjan oroszellenes politikát kezdett folytatni 2018-as hatalomra jutása után. Egy billegő szövetségest miért is támogatott volna Oroszország? A tetejébe Hegyi Karabah létezését soha nem ismerte el legitimnek az orosz vezetés, márpedig az azeriek a velük háborúztak, s nem a CSTO tag Örményországgal.

Pasinjan mitől lett "Soros-báb"? És miből állt az az "oroszellenes politika"?
Egyébként nem értem én ezt... Ha valamelyik ország nem fekszik le teljesen az oroszoknak, akkor az már nem is számíthat rájuk, akár aláírt, létező szerződések ellenében sem? Na de akkor, ilyen alapon, ha mi sem fekszünk le teljesen az USA-nak, EU-nak, NATO-nak, de amúgy semmilyen élő szerződést nem szegünk meg (mint az örmények sem), akkor mi se várjuk el a védelmi szerződésekben foglaltak teljesítését?

Ukrajna, gáz és Kína.....​


- Oroszország is támadó volt, amikor 2014-ben elfoglalta a Krímet...

- Ez egy "találkozás" volt. Emlékeztetlek arra, hogy egyetlen lövés sem dördült el. A krími lakosság túlnyomó többsége Oroszország részévé akart válni, nem pedig egy széteső állam része maradni. A Krímet nem elfoglalták, hanem elcsatolták.


Én megértem, hogy marha jól hangzik ez az "egyetlen lövés sem dördült", de a valóság az, hogy elég sok lövés dördült el és kb. 5-6 halálos áldozat is volt. Egy ekkora művelethez képest tényleg minimális veszteség, de az az egyetlen lövés nélkül, az szimpla propagandahazugság.


Jemen meg egy kvázi-proxy háború. A húszik már 2015 nyarára ellenőrzésük alá vonták volna az országot, ha nem kerül sor az Arab Koalíció intervenciójára. A hadi kormányzat valóban szaúdi proxy, de a húszik valódi önálló tényezők, akiket támogat ugyan Irán, de ez a segítség limitált.


Hát ez is érdekes. Mert sokak szemében ugye a húszik a "legitim kormány" ellen harcoló illegitim lázadók, külföldi támogatással. A "legitim kormányt" meg szintén külföldiek támogatják. Reverz Szíria, ahol a lázadó már "jó", a legitim kormány pedig a "rossz", csak mert a lázadók pont USA/Izrael ellenesek?

Vagy te becsülöd alá. Én továbbra is az Oded Yinon terv megvalósulását látom, amelyet ezúttal nem Izrael, hanem pincsikutyája, az USA hajt végre. A két legerősebb frontországot Irakot és Szíriát évtizedes belháborúba taszították és feldarabolták. Már csak Irán áll szemben a cionista entitással teljes erejével.


Na jó, de mi baja is van Izraelnek ezen három országgal?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 213
29 280
113
Afganisztan becsületbeli ügy volt 9.11. után. Bin Laden kivégezve, mki érti, aki az USÁt nyíltan megtámadja, az nem ússza meg élve. Itt nincs luxuscella, meg hágai, nemzetközi bíróság. Elment rá sok miliárd, de ebből a szempontból megérte.
A terroristák többsége nem szaudi volt? Na de ők még újságírót is darabolhatnak, becsületbelileg.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 850
113
És Örményország területén belüli célpontokat nem támadtak az azeriek?



Pasinjan mitől lett "Soros-báb"? És miből állt az az "oroszellenes politika"?
Egyébként nem értem én ezt... Ha valamelyik ország nem fekszik le teljesen az oroszoknak, akkor az már nem is számíthat rájuk, akár aláírt, létező szerződések ellenében sem? Na de akkor, ilyen alapon, ha mi sem fekszünk le teljesen az USA-nak, EU-nak, NATO-nak, de amúgy semmilyen élő szerződést nem szegünk meg (mint az örmények sem), akkor mi se várjuk el a védelmi szerződésekben foglaltak teljesítését?




Én megértem, hogy marha jól hangzik ez az "egyetlen lövés sem dördült", de a valóság az, hogy elég sok lövés dördült el és kb. 5-6 halálos áldozat is volt. Egy ekkora művelethez képest tényleg minimális veszteség, de az az egyetlen lövés nélkül, az szimpla propagandahazugság.





Hát ez is érdekes. Mert sokak szemében ugye a húszik a "legitim kormány" ellen harcoló illegitim lázadók, külföldi támogatással. A "legitim kormányt" meg szintén külföldiek támogatják. Reverz Szíria, ahol a lázadó már "jó", a legitim kormány pedig a "rossz", csak mert a lázadók pont USA/Izrael ellenesek?




Na jó, de mi baja is van Izraelnek ezen három országgal?
Sok a pontatlanság a válaszaidban, hiszen nem figyeled a világ eseményeit napi szinten. így sok mindent nem tudhatsz.