[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A 4. adag hadfelszerelés is megérkezett amerikából.
Kelleni is fog az oroszok "gyakorlatozók" számára a nemrég érkezett kötszer és vérbank. (Minek egy hadgyakorlathoz? Friendly fire lesz?)

Németország egyelőre nem erőltette meg magát túlságosan, de ami jött az jó helyre megy. Jó a pénzbeli segély is persze.

Dánia is egyelőre pénzt küld.

Az amerikaiak növelték a jelenlétüket F-15 vadászgépekkel Észtországban. Ukrajnában jobb helyük lenne.
Lada feleslegesen töröd magad, Puyinnak nem kell a "szakadt" Ukrajna....

13598-felsziget.png
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 173
10 641
113
Navégre! Egy ember, aki úgy látja a dolgot, ahogy van!
A dolog abból a szempontból egyértelmű, hogy Putyin a nemzetközi sajtónyilvánosságot bevonva elég kemény követeléscsomagot rakott le az asztalra és előre jelezte, hogy esze ágában sincs a végtelenségig várni a válaszra.
Ha nem jön válasz vagy időhúzás indul, az is egy válasz, aminek megfelelően fognak lépni utána. Ha rossz válasz jön, az is jó.

Valami készülőben van, a sajnálatra méltó orosz hadigépezet teljes egészében mozgásba lendült és majd menet közben fog eldőlni, hogy gyakorlatok sorozatáról van-e szó, vagy pedig elkezdik a sorokat erőből rendezni akár Ukrajna esetében is, a "maradék" haderejük bevetésre kész állapota meg azért kell, hogy a NATO is kétszer meggondolja, mit lép.

Az USA az elmúlt 30 évben pár dolgot többszörösen bebizonyított:
Sem a szóbeli ígéretek, sem az írásos nemzetközi szerződések nem érdeklik, ha önös céljai érdekében bárki más kárára kell lépnie.
Magasról tesz a saját szövetségeseinek az érdekeire.
Magasról tesz az ENSZ-re is.

Ezen sokat nem kellett Moszkvában sem agyalni, a neokon vezetésű USA csak és kizárólag az erőből ért.
Ahol szembejön vele valós és harcra kész erő, ott van esély bármiféle egyezkedésre.
Ha mégsincs egyezkedés bármilyen oknál fogva, akkor így is úgy is háború lesz a vége, akkor már jobb, ha a kezdeményezés annak a kezében marad, aki eleve egyezkedni próbált.
Azért most lépett Putyin, mert Oroszország mostanra érte el azt a katonai szintet, ahol ezt a lapot valóban ki tudja dobni az asztalra.

Tehát - ezt Wilsonnak is írom - messze nem csak Putyinon múlik, hogy mi lesz.
 
W

Wilson

Guest
Az a helyzet, hogy távolról sem csak Putyinok múlik a dolog.
Az egyik az, hogy Putyin hatalmának egyik alapja, hogy megfelelő háttér támogatással bír, eleve így kerülhetett hatalomba 1999-ben és eleve ezért is van még ott. Ha nem így lenne, már rég nem ő lenne Oroszország elnöke. Hogy a Putyin mögött álló támogatóknak milyen érdekeik vannak ez erősen nyom a latba.
Ugyanígy nem tudjuk, hogy milyen egyéb egyezségek és alkuk vannak a háttérben más hatalmakkal, amelyek szintén befolyásolhatják a helyzet alakulását.
Azt sem tudjuk, hogy az orosz hírszerzés milyen egyéb infókkal rendelkezik, amelyek alapján bizony jöhet akár orosz támadás is, nem feltétlenül azért, mert Oroszországnak nincs jobb dolga, mint háborút indítani, hanem azért, mert stratégiai érdekből ez a legkisebb rossz adott esetben.
Ne hagyjuk figyelmen kívül a külföldi és Oroszországgal ellenséges hatalmak "aknamunkáját se", minden további nélkül generálhatnak olyan szitut, amikor szintén lépnie kell az orosz haderőnek és Putyinnak.
Tehát Anthony Blinken demagóg szövege, hogy most Putyinnál pattog a labda és rajta múlik, hogy mi fog történni ócska köz(rö)hej puffogtatás, semmi más.

Ennyi erővel Ukrajna elnökén és kormányán múlik, hogy mi lesz, miért nem egyeznek meg gyorsan a keleti tartományokkal és miért nem emelnek szót a jogos orosz biztonsági érdekekért is - Putyin rögtön megpuszilná az ukrán tévékomédiást, a NATO meg nem kereshetné tovább a kifogásokat, hogy Ukrajna miért is ne lehessen NATO tag.

Nem óhajtom senki nyugodt álmát elvenni, de a jelenlegi helyzet minden, csak nem sima liba.
Ebben nem értek veled egyet, Putyin hatalomra kerülése óta eltelt több mint 20 év, ezalatt az idő alatt az őt hatalomra juttatókkal vagy már leszámolt vagy pont, hogy az ő jóindulatból függenek, valójában az a helyzet, hogy Putyin felépített egy olyan rendszert Oroszországban ahol ő a legerősebb szereplő.
Ami pedig az orosz oligarchákat illeti egy mértékadó orosz tanulmány, számítás szerint kb 28 milliárd dollárt vesztettek eddig a jelenlegi helyzet miatt.
Oroszország azzal veszítene a legtöbbet ha megtàmadná Ukrajnát úgy gazdaságilag mind politikailag.
Ha esetleg az USA olyan helyzetbe hozná Oroszországot, hogy lépni kell, akkor szerintem az Oroszok lépése az lesz, hogy "kellő meggyőző erővel" rendelkező fegyvereket telepít Latin-amerikai országokban pl Venezuellába, csak hogy az USA érezze a törődést.....
 
  • Tetszik
Reactions: theo

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 173
10 641
113
Ebben nem értek veled egyet, Putyin hatalomra kerülése óta eltelt több mint 20 év, ezalatt az idő alatt az őt hatalomra juttatókkal vagy már leszámolt vagy pont, hogy az ő jóindulatból függenek, valójában az a helyzet, hogy Putyin felépített egy olyan rendszert Oroszországban ahol ő a legerősebb szereplő.
Ami pedig az orosz oligarchákat illeti egy mértékadó orosz tanulmány, számítás szerint kb 28 milliárd dollárt vesztettek eddig a jelenlegi helyzet miatt.
Oroszország azzal veszítene a legtöbbet ha megtàmadná Ukrajnát úgy gazdaságilag mind politikailag.
Ha esetleg az USA olyan helyzetbe hozná Oroszországot, hogy lépni kell, akkor szerintem az Oroszok lépése az lesz, hogy "kellő meggyőző erővel" rendelkező fegyvereket telepít Latin-amerikai országokban pl Venezuellába, csak hogy az USA érezze a törődést.....
Nem kell egyetérteni velem, semmi gond.
Te a királyokban hiszel, én meg a királycsinálókban is.

Ez nem zárja ki, hogy telepítenek fegyvereket máshová is, de azt sem lehet kizárni, hogy fegyveres konfliktus fog kirobbanni.
Bízzunk a legjobbakban, de nem árt - legalább lélekben - a legrosszabbra is készülni. Arra felkészülni úgysem lehet, de eleve kivenni a pakliból nem más, mint a valós lehetőségek tagadása.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
886
5 058
93
Ne legyen igazam, de szerintem a jelenlegi helyzet (diplomáciai és katonai izmozás, uszítás, üzengetés, hangulatkeltés) néhány hónapon belül háborúvá fajul - a kijevi vezetés döntései nyomán.

Kijev ugyanis ostoba és agresszív politikát folytat. Elég megnézni a magyarellenes kirohanásaikat és intézkedéseiket, amik Ukrajna többi kisebbségét - köztük az oroszt is - sújtják. Ugyanazok a gyomorforgató indulatok rikácsolnak a Dnyeper partján, amelyek 1941-ben a nyílt utcán kínozták halálra a lembergi zsidókat és irtották ki Volhínia lengyel lakosságát. Ukrajna akkor így állt ki a nyugati értékrend mellett:
(Vigyázat, abszolút 18+os tartalom!)
https://www.stalkerzone.org/first-shukhevychfest-lvov-pogrom-1941/

A hohol szélsőségesek most az oroszoktól meg a magyaroktól akarják "megtisztítani" Ukrajnát, az ukrán kormány pedig láthatóan partner ebben, Berlin helyett most Washington bátorító mosolya, illetve udvarias félrenézése mellett.

Csakhogy Ukrajna hatalmas nagy szarban van, kül- és belpolitikailag éppúgy, mint katonai, demográfiai és gazdasági tekintetben, Kijev pedig - lássuk be, nem alaptalanul - minden bajért Oroszországot okolja. De miért is? Mert Oroszország határozottan kiáll az ukrajnai orosz kisebbség védelme érdekében. A szakadár területeken élő oroszokat - ellentétben a 80 éve kiirtott zsidókkal, kipusztított lengyelekkel és a következmények nélkül terrorizálható magyarokkal - ugyanis Oroszország fegyverei védik.

A zavartalan népirtáshoz anno a Wehrmacht védőernyője kellett, most kizárólag a NATO katonai ereje biztosíthatná az idegengyűlölő ukrán nemzetállam megvalósítását. A jólétet meg persze az EU - efféle ábrándokat szőhet az ukrán vezetés. Csakhogy a NATO-nak gyakorlatilag semmi szüksége nincs Ukrajnára, hiszen egy Oroszország elleni háború szükségszerűen atomháború lenne, amit épeszű vezető még Washingtonból sem kockáztatna meg (Bár Bidennek mintha időnként lennének gondja a józan ésszel...), ha pedig a NATO nem akarja megtámadni Oroszországot, mi szüksége lenne Ukrajnára?

Ukrajna most is olyan elszántan akar a Nyugathoz tartozni, mint akkor, amikor a Nyugatot a Harmadik Birodalom jelentette (Talán nem ártana finoman jelezni nekik, hogy a horogkereszt nem az EU és nem a NATO jelképe...), de mint a kisebbrendűségi komplexusoktól szenvedő turbónacionalista rezsimek általában, hallani sem akarnak semmiféle területi veszteségről.

A Krím kb. elveszett (Viszont így akár 100 év múlva is remek ürügy lesz arra, hogy Oroszországot mindenféle szankciókkal lehessen sújtani és ebből a szempontból ez főnyeremény, főleg Washingtonban!), de Donyeck és Luhanszk kérdése még nyitott, a szélsőségesek pedig alig várják, hogy nekiindulhassanak kiverni onnan a lázadókat (és az oroszokat). A kijevi vezetésnek is jól jönne egy győztes hadjárat a keleti végek "felszabadítására", az USA pedig örömmel ad fegyvert is a háborúhoz, hiszen minél nagyobb a felfordulás a sztyeppén, annál nagyobb a jókedv a tengeren túl.

Elképzelhető, hogy a kijevi háborús hisztéria célja csupán az önigazolás, a figyelemelterelés és a segélyek beszerzése, de a fegyverszállítmányok a valódi hadműveletek irányába mutatnak és Washington éppúgy érdekelt a háborúban, mint pl. Ankara. Ezért valószínűsítem, hogy hamarosan megindul egy ukrán offenzíva a szakadár területek visszavételére.

437px-Minsk_Protocol.svg.png


Kérdés, hogy mit lép erre Moszkva?

Valószínűleg már réges-régen állig fölfegyverezte a szakadár csapatokat és jól előkészített mészárszékek várják az ukrán támadókat. Így közvetlen orosz beavatkozás nélkül fulladhat kudarcba az ukrán offenzíva - aztán lehet majd visszaülni ismét a (minszki) tárgyalóasztalhoz és minden mehet tovább a régiben.

Ha azonban az ukrán erők felfegyverzése olyan szintre jut, amelyet nem lehet ellensúlyozni pusztán a szakadár területeken és az ukrán offenzíva sikerrel kecsegtet, akkor Moszkvának nem nagyon lesz más választása, mint hatalmas és harcedzett katonai gépezetét kihasználva lerohanni Ukrajnát és lecserélni a kijevi vezetést egy olyanra, amely szó nélkül aláír bármit, amit Moszkva szeretne.

1024px-Possible_routes_of_alleged_Russian_invasion_of_Ukraine_%28January_2022%29.png

A zöld emberkék évről évre előadják a "Hopp, itt vagyunk!" mutatványukat - egészen biztosan felkészültek már a kijevi vendégszereplésre is.

Nem ismerem az ukrán közvéleményt, de gyanítom, a többségnek annyira elege van már ebből a nyomorult helyzetből, hogy lassan már bármilyen megoldásba belemenne, és ha fanyalogva is, de inkább lenne orosz állampolgár, mint büszke éhező vagy átlőtt fejű halott a senki földjén.

A NATO beavatkozása a harcokba kb. kizárható. Fegyvert adhatnak, katonát nem fognak, utóbbit nem is tudnának, nem csak azért, mert Ukrajna NEM NATO tag, hanem azért sem, mert még a legelszántabb NATO-kardcsörtetők sem akarják százával áldozni katonáikat a pármegyényi Donbaszért, pláne nem ezrével a nyomorult Ukrajnáért, bár az USA-nak nyilván jól jönne, ha minél több európai szövetségesét tudná minél mélyebben belenyomni a háborúba.

Érdemes vetni egy pillantást Ukrajna nyelvi-etnikai térképére. Látványos, hogy mennyire nem lehet egy ukrán nemzetállam része a Krím, hogy milyenek a szakadár területek nyelvi-etnikai viszonyai, hogy mekkora veszélyt is jelent Ukrajna területi épségére a magyar vagy a román kisebbség, de van még egy figyelemreméltó része ennek a térképnek, északon, a Belorusz határ mellett.
Ahol már senki nem beszél semmilyen nyelven. Ezt sem ártana észben tartani.

1024px-UkraineNativeLanguagesCensus2001detailed_hu.svg.png
 
W

Wilson

Guest
Nem kell egyetérteni velem, semmi gond.
Te a királyokban hiszel, én meg a királycsinálókban is.

Ez nem zárja ki, hogy telepítenek fegyvereket máshová is, de azt sem lehet kizárni, hogy fegyveres konfliktus fog kirobbanni.
Bízzunk a legjobbakban, de nem árt - legalább lélekben - a legrosszabbra is készülni. Arra felkészülni úgysem lehet, de eleve kivenni a pakliból nem más, mint a valós lehetőségek tagadása.
Azt nem mondanám,hogy csak a királyokban hiszek, de szerintem jelenleg Putyin mögött csakis Putyin áll......
Természetesen abban igazat adok neked, hogy nem lehet teljesen kizárni egy fegyveres konfliktust, de én személy szerint elhanyagolható esélyt látok egy orosz támadásra Ukrajna ellen....
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 173
10 641
113
Azt nem mondanám,hogy csak a királyokban hiszek, de szerintem jelenleg Putyin mögött csakis Putyin áll......
Természetesen abban igazat adok neked, hogy nem lehet teljesen kizárni egy fegyveres konfliktust, de én személy szerint elhanyagolható esélyt látok egy orosz támadásra Ukrajna ellen....
Putyin mögött nem csak Putyin áll.
Nem állítottam, hogy a fegyveres konfliktus egy Ukrajna elleni orosz támadás lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Tiria
W

Wilson

Guest
Ne legyen igazam, de szerintem a jelenlegi helyzet (diplomáciai és katonai izmozás, uszítás, üzengetés, hangulatkeltés) néhány hónapon belül háborúvá fajul - a kijevi vezetés döntései nyomán.

Kijev ugyanis ostoba és agresszív politikát folytat. Elég megnézni a magyarellenes kirohanásaikat és intézkedéseiket, amik Ukrajna többi kisebbségét - köztük az oroszt is - sújtják. Ugyanazok a gyomorforgató indulatok rikácsolnak a Dnyeper partján, amelyek 1941-ben a nyílt utcán kínozták halálra a lembergi zsidókat és irtották ki Volhínia lengyel lakosságát. Ukrajna akkor így állt ki a nyugati értékrend mellett:
(Vigyázat, abszolút 18+os tartalom!)
https://www.stalkerzone.org/first-shukhevychfest-lvov-pogrom-1941/

A hohol szélsőségesek most az oroszoktól meg a magyaroktól akarják "megtisztítani" Ukrajnát, az ukrán kormány pedig láthatóan partner ebben, Berlin helyett most Washington bátorító mosolya, illetve udvarias félrenézése mellett.

Csakhogy Ukrajna hatalmas nagy szarban van, kül- és belpolitikailag éppúgy, mint katonai, demográfiai és gazdasági tekintetben, Kijev pedig - lássuk be, nem alaptalanul - minden bajért Oroszországot okolja. De miért is? Mert Oroszország határozottan kiáll az ukrajnai orosz kisebbség védelme érdekében. A szakadár területeken élő oroszokat - ellentétben a 80 éve kiirtott zsidókkal, kipusztított lengyelekkel és a következmények nélkül terrorizálható magyarokkal - ugyanis Oroszország fegyverei védik.

A zavartalan népirtáshoz anno a Wehrmacht védőernyője kellett, most kizárólag a NATO katonai ereje biztosíthatná az idegengyűlölő ukrán nemzetállam megvalósítását. A jólétet meg persze az EU - efféle ábrándokat szőhet az ukrán vezetés. Csakhogy a NATO-nak gyakorlatilag semmi szüksége nincs Ukrajnára, hiszen egy Oroszország elleni háború szükségszerűen atomháború lenne, amit épeszű vezető még Washingtonból sem kockáztatna meg (Bár Bidennek mintha időnként lennének gondja a józan ésszel...), ha pedig a NATO nem akarja megtámadni Oroszországot, mi szüksége lenne Ukrajnára?

Ukrajna most is olyan elszántan akar a Nyugathoz tartozni, mint akkor, amikor a Nyugatot a Harmadik Birodalom jelentette (Talán nem ártana finoman jelezni nekik, hogy a horogkereszt nem az EU és nem a NATO jelképe...), de mint a kisebbrendűségi komplexusoktól szenvedő turbónacionalista rezsimek általában, hallani sem akarnak semmiféle területi veszteségről.

A Krím kb. elveszett (Viszont így akár 100 év múlva is remek ürügy lesz arra, hogy Oroszországot mindenféle szankciókkal lehessen sújtani és ebből a szempontból ez főnyeremény, főleg Washingtonban!), de Donyeck és Luhanszk kérdése még nyitott, a szélsőségesek pedig alig várják, hogy nekiindulhassanak kiverni onnan a lázadókat (és az oroszokat). A kijevi vezetésnek is jól jönne egy győztes hadjárat a keleti végek "felszabadítására", az USA pedig örömmel ad fegyvert is a háborúhoz, hiszen minél nagyobb a felfordulás a sztyeppén, annál nagyobb a jókedv a tengeren túl.

Elképzelhető, hogy a kijevi háborús hisztéria célja csupán az önigazolás, a figyelemelterelés és a segélyek beszerzése, de a fegyverszállítmányok a valódi hadműveletek irányába mutatnak és Washington éppúgy érdekelt a háborúban, mint pl. Ankara. Ezért valószínűsítem, hogy hamarosan megindul egy ukrán offenzíva a szakadár területek visszavételére.

437px-Minsk_Protocol.svg.png


Kérdés, hogy mit lép erre Moszkva?

Valószínűleg már réges-régen állig fölfegyverezte a szakadár csapatokat és jól előkészített mészárszékek várják az ukrán támadókat. Így közvetlen orosz beavatkozás nélkül fulladhat kudarcba az ukrán offenzíva - aztán lehet majd visszaülni ismét a (minszki) tárgyalóasztalhoz és minden mehet tovább a régiben.

Ha azonban az ukrán erők felfegyverzése olyan szintre jut, amelyet nem lehet ellensúlyozni pusztán a szakadár területeken és az ukrán offenzíva sikerrel kecsegtet, akkor Moszkvának nem nagyon lesz más választása, mint hatalmas és harcedzett katonai gépezetét kihasználva lerohanni Ukrajnát és lecserélni a kijevi vezetést egy olyanra, amely szó nélkül aláír bármit, amit Moszkva szeretne.

1024px-Possible_routes_of_alleged_Russian_invasion_of_Ukraine_%28January_2022%29.png

A zöld emberkék évről évre előadják a "Hopp, itt vagyunk!" mutatványukat - egészen biztosan felkészültek már a kijevi vendégszereplésre is.

Nem ismerem az ukrán közvéleményt, de gyanítom, a többségnek annyira elege van már ebből a nyomorult helyzetből, hogy lassan már bármilyen megoldásba belemenne, és ha fanyalogva is, de inkább lenne orosz állampolgár, mint büszke éhező vagy átlőtt fejű halott a senki földjén.

A NATO beavatkozása a harcokba kb. kizárható. Fegyvert adhatnak, katonát nem fognak, utóbbit nem is tudnának, nem csak azért, mert Ukrajna NEM NATO tag, hanem azért sem, mert még a legelszántabb NATO-kardcsörtetők sem akarják százával áldozni katonáikat a pármegyényi Donbaszért, pláne nem ezrével a nyomorult Ukrajnáért, bár az USA-nak nyilván jól jönne, ha minél több európai szövetségesét tudná minél mélyebben belenyomni a háborúba.

Érdemes vetni egy pillantást Ukrajna nyelvi-etnikai térképére. Látványos, hogy mennyire nem lehet egy ukrán nemzetállam része a Krím, hogy milyenek a szakadár területek nyelvi-etnikai viszonyai, hogy mekkora veszélyt is jelent Ukrajna területi épségére a magyar vagy a román kisebbség, de van még egy figyelemreméltó része ennek a térképnek, északon, a Belorusz határ mellett.
Ahol már senki nem beszél semmilyen nyelven. Ezt sem ártana észben tartani.

1024px-UkraineNativeLanguagesCensus2001detailed_hu.svg.png
Az Ukránok mióta kiderült, hogy egy esetleges Oroszországgal történő katonai konfliktus esetén, a NATO nem fogja megvédeni őket és NATO katonákat sem fognak küldeni Ukrajnába,már nagyon nem akar háborúzni az oroszokkal.Az már nagyon nem buli nekik, hogy csak ők mennek a vágóhídra az oroszok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 814
67 069
113
Közben az európai jobboldali pártok jegyzékben ítélték el az orosz feszültségkeltést.


Ha a világban történik valami, akkor az európaiak üléseznek és nyilatkoznak.
De amúgy mindenki megy a dolgára, Orbán is megy Moszkvába.
Csak hát ugye ott van az a jó nagy siserehad apparátus, a jólétben kinevelődött karrierbürokratákkal, akiknek ülésezniük és nyilatkozniuk kell, hogy mikor fognak ülésezni és nyilatkozni.
 
W

Wilson

Guest
Putyin mögött nem csak Putyin áll.
Nem állítottam, hogy a fegyveres konfliktus egy Ukrajna elleni orosz támadás lesz.
Putyin a mérleg nyelve az általa kialakított rendszerben, tőle függ kiemelkedik fel, szorul háttérbe vagy tűnik el.Az összes stratégiai területen mind a gazdaságban mind az államapparátusban mind az orosz haderőben az ő emberei vannak.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
886
5 058
93
Az Ukránok mióta kiderült, hogy egy esetleges Oroszországgal történő katonai konfliktus esetén, a NATO nem fogja megvédeni őket és NATO katonákat sem fognak küldeni Ukrajnába,már nagyon nem akar háborúzni az oroszokkal.Az már nagyon nem buli nekik, hogy csak ők mennek a vágóhídra az oroszok ellen.
Ha a kijevi vezetés kifarol a háborús retorika mögül, azzal lényegében lemond a szakadár területekről (és persze a Krímről) is, ezzel magára haragítja a szélsőségeseit (akik azért arrafelé nem sz@rral gurigáznak), elrontja az euroatlanti ábrándokat, miközben elapadnak számára az amerikai pénzcsapok is. Ha nem megy neki a szakadároknak a friss, ropogós fegyvereivel, akkor nem tudom, hogy mászhat ki ebből a kulimászból, amibe olyan ügyesen beleásta magát. Persze a háborúba is bele fognak bukni, de az után még hős mártírként (esetleg ellenkormányként) élhetnek valahol a hőn vágyott Nyugaton.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 808
47 095
113
A dolog abból a szempontból egyértelmű, hogy Putyin a nemzetközi sajtónyilvánosságot bevonva elég kemény követeléscsomagot rakott le az asztalra és előre jelezte, hogy esze ágában sincs a végtelenségig várni a válaszra.
Ha nem jön válasz vagy időhúzás indul, az is egy válasz, aminek megfelelően fognak lépni utána. Ha rossz válasz jön, az is jó.

Valami készülőben van, a sajnálatra méltó orosz hadigépezet teljes egészében mozgásba lendült és majd menet közben fog eldőlni, hogy gyakorlatok sorozatáról van-e szó, vagy pedig elkezdik a sorokat erőből rendezni akár Ukrajna esetében is, a "maradék" haderejük bevetésre kész állapota meg azért kell, hogy a NATO is kétszer meggondolja, mit lép.

Az USA az elmúlt 30 évben pár dolgot többszörösen bebizonyított:
Sem a szóbeli ígéretek, sem az írásos nemzetközi szerződések nem érdeklik, ha önös céljai érdekében bárki más kárára kell lépnie.
Magasról tesz a saját szövetségeseinek az érdekeire.
Magasról tesz az ENSZ-re is.

Ezen sokat nem kellett Moszkvában sem agyalni, a neokon vezetésű USA csak és kizárólag az erőből ért.
Ahol szembejön vele valós és harcra kész erő, ott van esély bármiféle egyezkedésre.
Ha mégsincs egyezkedés bármilyen oknál fogva, akkor így is úgy is háború lesz a vége, akkor már jobb, ha a kezdeményezés annak a kezében marad, aki eleve egyezkedni próbált.
Azért most lépett Putyin, mert Oroszország mostanra érte el azt a katonai szintet, ahol ezt a lapot valóban ki tudja dobni az asztalra.

Tehát - ezt Wilsonnak is írom - messze nem csak Putyinon múlik, hogy mi lesz.
Azért azt nem árt tisztázni, hogy ez az Ukrán affér nem most jött ki Putyin kobakjából. Kb. 2-3 éve aktívan készülnek rá. A Zapad gyakorlatok erre voltak felépítve. Nem véletlenül voltak monstre, a jelenlegi erővek megegyező csapaterők (200.000 fős) megmozgatva.
Bár nyilvánvalóan ment itt is az ismert emberektől a ködösítés, hogy ezt csak azért rendezik, hogy ellensúlyozzák a Defender NATO gyakorlatokat.
Csakhát az a probléma, hogy a Defender gyakorlatok (A NATO csapatmozgások, és gyakorlatok egy balti felmentő művelethez) mérete eltörpültek az 50.000-es méretükkel, ehhez képest.
Szíriában élesben ki lettek próbálva a támadó műveletekhez szükséges hálózati fejlesztések, haditechnikai eszközök, de legfőképpen a taktikai elemek. Líbiában pedig bebizonyosodott, hogy a szerényebb képességű Mig-29-esek is igen kiválló agyaggalamb lövészetet tudnak rendezni a MALE drónok körében... Szóval a megváltóként érkezett török drónok átlényegülnek céldrónokká, mert ne gondoljuk, hogy az ukrán légierő problémát fog okozni az orosznak. Ha pedig az oroszoké levegő, akkor nincs tovább...
 
W

Wilson

Guest
Ha a kijevi vezetés kifarol a háborús retorika mögül, azzal lényegében lemond a szakadár területekről (és persze a Krímről) is, ezzel magára haragítja a szélsőségeseit (akik azért arrafelé nem sz@rral gurigáznak), elrontja az euroatlanti ábrándokat, miközben elapadnak számára az amerikai pénzcsapok is. Ha nem megy neki a szakadároknak a friss, ropogós fegyvereivel, akkor nem tudom, hogy mászhat ki ebből a kulimászból, amibe olyan ügyesen beleásta magát. Persze a háborúba is bele fognak bukni, de az után még hős mártírként (esetleg ellenkormányként) élhetnek valahol a hőn vágyott Nyugaton.
Azok a friss ropogós fegyverek semmit sem érnek az oroszokkal megtámogatott szakadárok ellen,ráadásul most Putyin azon morfondírozik ,hogy az Ukrajnába beáramló fegyverek ellensúlyozása érdekében a szakik számára komoly fegyverzetet biztosít.
Az ukrán vezetés nyilatkozatai pedig tökéletesen tükrözik,hogy már nem akarnak háborút az oroszokkal, ugyanis az azt jelentené, hogy egyedül kellene neki szembenézni az Oroszokkal, az pedig mindenki számára nyilvánvaló, hogy ez mit jelentene Ukrajna számára....
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 899
32 995
113
Ez a hatalmi dolog, olyan, mint a hím az elefántfókaknál a hárem ura kérdése. Ha egyszer is megérzik a trónkövetelők a fáradtság, vagy a bizonytalanság jeleit, akkor ott elbukott az ügy. Onnanntól egyre gyakrabban próbalkoznak a kihívók, és a gyakoribb próbalkozás már egyenes út az öreg hím kifulladásához, és letaszíttatásához.
Az az érdekes, hogy a modern diplomáciai erőviszonyok igen komoly hasonlóságot mutatnak a börtönetiketthez nem elég erősnek lenni, de annak is kell látszani.
Namost a NATO ebben a helyzetben egy még csak annak sem látszik...
Valljuk be, Akela Afganisztánban elvétette az őzet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 808
47 095
113
Ami pedig az orosz oligarchákat illeti egy mértékadó orosz tanulmány, számítás szerint kb 28 milliárd dollárt vesztettek eddig a jelenlegi helyzet miatt.
Oroszország azzal veszítene a legtöbbet ha megtàmadná Ukrajnát úgy gazdaságilag mind politikailag.
Na ne már! A jelenlegi orosz oligarcha réteg azért létezik, mert a többszöri rostálason ők maradtak. Mindegyik, aki csak ferde szemmel nézett rá, az már börtönben ül.
Az, hogy veszítettek 28Mrd-ot, azt azért veszíthették el, mert Putyin engedte, hogy ennek a tízszeresét összeszedjék. És ahogy most elbukját ezt a számukra jelentéktelen összeget, ugyan úgy - a helyzet normalizálása után - vissza fogják keresni....csak mondjuk ötszörösen.
Csak akkor még ott lesz az ukrán piac is!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113
  • ferenc az orosz státuszról: nincs jelentős demográfiai tartaléka oroszországnak, sőt jelentős deficit van, mind aktív számokban, mind trendben, ami egy jelentős prrobléma, ahogy mangamonguz is rámutatott (ugyanakkor sötét fellegeket jelent bármilyen felemelkedésre, a csillagjuk e miatt hosszú távon leáldozóban van)
  • épp ezért végkifejletében egyetértek mangamonguzzal, ha indokolásával nem is: egyrészől nem mindig racionális döntéseket hoznak a vezetők sem, mivel ők is emberek, és Putyin is öregszik, ez nem minden szempontból válik az előnyére, ennek a sarkított változatát láthatjuk az USA elnöknél; ami viszont tényleg arra utal, hogy Oroszországnak most kell háborút indítani az egy racionális ok, de még nem hallottam itt elhangozni, demográfiai trendekből kifolyólag most áll valószínűleg elérhető hatalma csúcsán Oroszország, a relatív ereje a NATOhoz képest csökken, mivel egy új NATO fegyverkezés indult be pl nálunk is, de a NATO sok országa van mélyponton, Oroszország számára ez egy egyedüli lehetőség, hogy elvegye azt amire úgy érzi jofa van, és meg vannak számlálva a percei, amíg ezt még megteheti
  • nemrég linkeltem, hogy orvosi eszközöket és vérkészleteket is mozgattak a határra, ez már nem hadgyakorlat jellegű /erőfitogtató lépés. További riasztó tény az, hogy ugyanez a csillagzat állt fenn Hitler számára is a második világháború előestéjén, terjeszkednie kell, mert muszáj, mert máskor nem teheti meg, csak akkor, de egyben szükséglet is volt, különben gúsba köti a reichet logisztikai /ellátási szempontból. A kérdés csak az, hogy mennyire félnek a cselekedeteik által hordozott kockázatokkal. Csendben belenyugszik-e Oroszország abba a trendbe, amit a demográfiai számok mutatnak, vagy erőszakosan megpróbál egy fordulatot elérni? Mi lesz ennek az ára?
  • Igazából a dilemmázás komoly szerintem, csak a cselekedeteink beárazása zajlik a háttérben, mi az ára annak ha lépnek, és mi az ára a tétlenségnek. Orosz oldalról egyik kevésbé, a másik sokkal rosszabb.
  • Horvátok: Nem csodálom, hogy nem akarnak az Oroszokkal, egy atomhatalommal összeakaszkodni, ráadásul "szláv testvérekkel" még akkor is, ha ők inkább a szerbeket komálják. Ukrajna nem NATO tag, teljesen egyértelmű, hogy nem akarják azt, hogy a világ egy nagyon kockázatos konfliktusba hajszolja magát csendőr szerepben egy olyan ország érdekében, akinek a javára nincs védési kötelezettség, mert nem tag... ez az a pont, ahol a NATO és USA érdekeknek el kellene válniuk, de láthatóan nem teszik, mert ez a kérdés felmerül. A NATOnak a NATO tagokat kell védenie, nem azokat, akiket az USA szeretne, de itt is látszik mennyit ér a papírforma és az, hogy a NATO a papírforma ellenére USA csatlós szervezet. Itt a NATO tagoknak ki kellene állniuk a papírformáért, ahogy a horvátok is teszik... a horvát álláspont nem anomália szerintem, hanem a józan ész beszéde...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 808
47 095
113
Valljuk be, Akela Afganisztánban elvétette az őzet.
Meg előtte le lett körözve Venezuellában. És a szíriai kaland sem volt egy fáklyásmenet. Irakról már nem is beszélek. De ettől még simán gatyába lehetne rázni, csakhát ugye Putyin is végzett némi aknamunkát, és nem véletlenül derültek ki olyan dolgok amik a NATO tagállamok közötti viszonyt aláásta. Pl. az európai vezetők telefonjainak lehallgatása.
Én pl. abba sem vagyok biztos, hogy a 2 Mistralra szüksége lett volna az oroszoknak. Most is királyul elvannak nélkülük.
 
W

Wilson

Guest
Na ne már! A jelenlegi orosz oligarcha réteg azért létezik, mert a többszöri rostálason ők maradtak. Mindegyik, aki csak ferde szemmel nézett rá, az már börtönben ül.
Az, hogy veszítettek 28Mrd-ot, azt azért veszíthették el, mert Putyin engedte, hogy ennek a tízszeresét összeszedjék. És ahogy most elbukját ezt a számukra jelentéktelen összeget, ugyan úgy - a helyzet normalizálása után - vissza fogják keresni....csak mondjuk ötszörösen.
Csak akkor még ott lesz az ukrán piac is!
Kedves pöcshuszár az, hogy mennyit kerestek ennek a veszteségnek az ellensúlyozására Putyin engedélyével arról fogalmam sincs, ezt a 28 milliárdot, viszont a Forbes összesítette kizárólag a tőzsdei adatok alapján


És szerintem mivel Oroszország nem fogja megtámadni Ukrajnát ,így aztán az ukrán piac ahogy te gondolod nem fog ezen "úriemberek"rendelkezésére állni....
 
  • Tetszik
Reactions: theo