[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ha már felmerült Putyin hatalomra kerülése, azoknak aki nincsenek teljesen tisztába vele szerintem érdemes elolvasni ezt az orosz cikket....

Vezető a semmiből, aki segítette Putyin karrierjének felemelkedését.....

Ki segítette Putyin karrierjének előrehaladását

"Ki az a Berezovszkij?" - viccelődött Putyin két évvel később, első nagy sajtótájékoztatóján elnökként. Az újságírók nevettek - mindenki túl jól emlékezett még arra, hogy Berezovszkij volt az új kormány "keresztapja", és ha ő nem lett volna, egészen más emberek tartanának sajtótájékoztatókat a Kremlben. 1999 nyarán fél Oroszország kifújta magát, hogy "Ki ez?", miközben a Putyinról szóló történeteket nézte. "Ki az a Putyin?" - csodálkoztak a külföldi újságírók. Akkoriban lehetetlen volt megjegyezni a miniszterelnökök nevét, nemhogy az FSZB igazgatóinak nevét.

És valójában nem is volt mire emlékezni. Vlagyimir Putyin egy viszonylag fiatal szentpétervári tisztviselő volt, akit egy sor politikai és szervezeti kudarc vezetett a fővárosba. A nyilvános politikai küzdelemben szerzett tapasztalatai finoman szólva is sikertelenek voltak. Egyébként az Egységes Oroszország összes vezetője is.

Putyin először 1995-ben próbálta ki magát politikusként. Akkoriban Moszkva egy "emlékeztetőt" adott át az északi fővárosnak: valakinek még a dumaválasztás előtt vezetnie kellett az akkor hatalmon lévő párt, a Mi Hazánk Oroszország helyi szervezetét. Putyin, aki korábban kormányzóhelyettesként dolgozott, beleegyezett. Az első választási kampányban jó pénz vadásznak" bizonyult (1,1 milliárd rubelt gyűjtött össze, míg a központból csak 15 milliót utaltak át), "Viktor Csernomirdin portréit egész Szentpéterváron kiragasztották: 10-15 egyforma plakátot a kerítésen, és akár ötöt egyetlen óriásplakáton" - emlékszik vissza Vlagyimir Pribilovszkij kutató. Ez a stílus 13 évvel később is összetéveszthetetlen: kicsit ritkábban, de hasonló kitartással az Egységes Oroszország aktivistái transzparensekkel lepték el az ország feletti eget, amelyeken ez állt: "Putyin terve Oroszország győzelme!".


A '95-ös szentpétervári választáson a Putyin vezette NDR vesztett. A kormánypárt a szavazatok 12,8 százalékával csak a harmadik helyen végzett a Jabloko és a CPRF mögött. A lista regionális része csak két mandátummal rendelkezett. Az NDR a nyolc városi körzetből csak egy körzetben tudott jelöltet állítani, és az is elbukott.

A második vereség a következő évben következett be. Putyin volt az, aki Anatolij Szobcsak kampányközpontját vezette a '96-os kormányzóválasztáson. A helyi üzletemberek nem voltak hajlandóak fizetni a kormányzó kampányát, amelyet szövetségi és regionális szinten az Alekszandr Korzsakov vezette szilovikok elleneztek. Nem volt pénz és nem volt eredmény. Katonai helikopterek repültek a város fölött, és röplapokat dobtak le, amelyeken az állt, hogy Szobcsak "két bűnügyben is érintett". Putyin semmit sem tehetett ellene. Talán éppen ekkor döbbent rá az Egységes Oroszország leendő vezetője, hogy az adminisztratív erőforrások nagy erőt jelentenek.

Putyin közvetlenül a választások után lemondott. Egyszerű munkanélküli köztisztviselő lett, és csendben egy nyaralóba költözött a várostól 100 kilométerre, a Komszomolszkoje-tó partján. A híressé vált dácsaszövetkezetben Ozero melankóliának hódolt, és kutyáját idomította. "Civil életet akart folytatni üzleti vagy tanári pályára gondolt, nem volt ambíciója Moszkvába menekülni" - emlékszik vissza Szobcsak felesége, a mostani szenátor Ljudmila Narusova, aki azon a nyáron gyakran találkozott Putyinnal.

Putyint Anatolij Csubajsz, egy régi ismerős hívta Moszkvába, aki barátjával ellentétben 1996-ban szédítő politikai karriert futott be. Csubajsz nemcsak a második ciklusára 6 százalékos támogatottsággal készülő Jelcin választási főhadiszállását vezette, hanem győzelemre is vezette. Természetesen nem egyedül. Még a választások előtt az "üzleti támogatók" teljes csoportja bónuszokat kapott - a választási kampányban való aktív részvételért, amennyiben az eredményt hoz. Ismerősei emlékeznek rá, hogy Csubajsz a Rosneft élére akart kerülni - az esetleges privatizációra számítva. Berezovszkij és egy másik oligarcha, Vlagyimir Gusinszkij azonban dührohamot kapott Jelcintől, mondván, hogy "túl sok a kéznél lévő pénz". Végül Csubajszt kérték fel az elnöki adminisztráció vezetésére.

"A kormányzat az úgynevezett "paritás elve" szerint alakult - minden üzleti csoport, amely Jelcin győzelméért dolgozott, delegálta egyik képviselőjét a helyettesítői posztokra" - mondja egy volt Kreml-tisztviselő. Csubajsz viszont úgy döntött, hogy neki jár egy plusz hely. Alekszej Kudrint és Vlagyimir Putyint kérte fel a helyettesítői posztokra. De miután már mindkettőjüket meghívta Moszkvába, rájött, hogy nem lesz bónusz, mivel csak egy hely volt szabad. Csubajsz kinevezte Kudrint.

Mindenkinek vannak rossz időszakai az életben, de nem mindenkinek vannak olyan barátai, akik ilyenkor készek a segítségére sietni. Az Egységes Oroszország leendő vezetőjének voltak ilyen barátai. A már Moszkvában letelepedett Kudrin volt az, aki Putyin számára is helyet talált a fővárosban. Felhívta Alekszej Bolcsakov első miniszterelnök-helyettest, a szentpétervári személyzet Moszkvába "transzport állásának" bajnokát, aki néhány percen belül megegyezett a Kreml "főmenedzserével", Pavel Borodinnal. Így lett Putyin az elnöki adminisztráció helyettes vezetője. Jelcin második hivatali ideje már a második hónapjában járt, és leendő utódja éppen akkor érkezett Moszkvába - több mint szerény helyzetben.

Miért látta a hivatalban lévő elnök Putyint a jövő elnökének? Jelcin először hat hónappal később figyelt fel rá, amikor az elnök fő ellenőrző igazgatóságának vezetője lett, megüresítve a Csubajsz után a kormányba került Kudrin posztját. Putyin szabályosan ellenőrizte az elnök rendeleteinek végrehajtását, az ellenőrző igazgatóságot pedig teljes jogú bűnüldöző szervvé alakította. A Kreml ekkor kezdett rájönni, hogy jó ötlet lenne megszigorítani a régiók feletti ellenőrzést. Jelcint azonban nem annyira a hivatal hatékonysága vonzotta (az valószínűleg nem volt kiemelkedő), mint inkább a személyes tulajdonságai.

A legyőzött és meggyengült Szobcsak Szentpéterváron maradt - egy az egyben Jakovlev kormányzóval. Putyin korábbi főnöke ellen 1997-ben büntetőeljárást indított az ügyészség. A letartóztatás csak idő kérdése volt. 1997. november 7-én azonban Putyin, mint egy igazi kém, megszervezte egykori pártfogója szökését. Narusova elmondása szerint Szentpétervárra repült, talált egy finn légi mentőt, egy férfit, akinek kifizette a repülést, és kidolgozta a szökési tervet. Narusova szerint ez volt az, ami Jelcin "mély emberi tiszteletet" adott neki. A csapatjátékosként való viselkedés képessége olyan tulajdonság, amelyet minden pozícióban nagyra értékelnek. A korábbi főnök iránti lojalitás pedig különösen fontos volt Jelcin számára, aki elkerülhetetlenül "béna kacsává" vált. Putyin olyan embernek tűnt, aki képes lenne mentelmi garanciákat nyújtani a volt elnöknek.
 
W

Wilson

Guest
Putyin teljesítménye az FSZB igazgatójaként szintén e mellett szólt.

A kinevezés tisztán politikai okokból történt: Nyikolaj Kovaljov, a szolgálat korábbi igazgatója Luzskov és Primakov szövetségese volt. Jelcinnek nem állt szándékában, hogy a választások előestéjén ilyen erős erőforrást adjon át politikai ellenfeleinek. Az FSZB-ben Putyinnak a Kreml emberévé kellett volna válnia. Az új Lubjanka-főnök legfőbb érdeme azonban Jelcin és családja számára személyesen Jurij Szkuratov főügyész eltávolítása volt, aki Primakov támogatásával elkezdte leleplezni a korrupciót az elnöki adminisztrációban.

Azzal gyanúsították, hogy a svájci Mabatex cégtől kenőpénzt fogadott el a Nagy Kreml-palota felújítására vonatkozó megrendelésekért cserébe, nemcsak Pavel Borodin, az Ingatlangazdálkodási Igazgatóság vezetője, hanem az orosz elnök lányai is benne voltak a dologban. "Putyin személyesen gondoskodott arról, hogy eltávolítsanak a hivatalomból" - mesélte később Szkuratov. - Szolgálatai szisztematikusan megakadályozták a nyomozás folytatásához szükséges információk átadását." Az FSZB-nek azonban más aggályai voltak. Putyin ügynökei voltak azok, akik "kibérelték és fizették a lakást, ahol Skuratov találkozott a lányokkal" És a leendő elnök kezébe került a kompromittáló felvétel, amelyet aztán az RTR és az ORT televíziós csatornákon sugároztak. Ha a nyilvános politikai csatákban Putyin nem is volt sikeres, a hardverfronton folytatott harcban bebizonyította, hogy ő az a személy, akire a "családnak" szüksége van.

Alekszandr Volosin, a közigazgatás akkori vezetője, Valentin Jumasev, az elődje és a "család" tagja, valamint Borisz Berezovszkij mindannyian Putyin jelölése mellett szavaztak. Sokan Putyint szerették volna elnökként látni. De maga Putyin nem.

Alekszandr Goldfarb, a nemzetközi Polgárjogi Alapítvány vezetője és az oligarcha régi barátja így írja le a Berezovszkijjal e témában folytatott egyik beszélgetését. "A beszélgetés Putyin irodájában zajlott - aszketikus berendezés, egyszerű fabútorok, az asztalon Dzerzsinszkij mellszobra. Putyin az ujját az ajkára tette, és Berezovszkijt egy különleges helyre kísérte, ahol senki sem hallhatta őket. Az utód kiválasztásáról volt szó. De akkoriban Jelcin még mindig Sztepashint akarta kinevezni.

- Vologya, mi van veled? - kérdezte hirtelen Berezovszkij.

- És velem mi lesz? - Putyin nem értette.

- Lehetnél te az elnök?

- Én? Nem, én nem vagyok az az ember. Nem ezt keresem az életben.

- Nos, mit akarsz? Hogy örökre itt maradj?

- Azt akarom... - Putyin habozott. - Berezovszkij akarok lenni.

Gazdagnak lenni? Hogy az orosz olaj és televízió ura legyen? Az országot irányítani, miközben az árnyékban maradsz? Pontosan mit akart Putyin? Egy politikai párt vezetésére vonatkozó terv biztosan nem szerepelt a kívánságlistáján. De abban a pillanatban, amikor Borisz Jelcin meghozta döntését, világossá vált, hogy párttámogatás nélkül semmi sem fog működni. Berezovszkij volt az első, aki ezt felismerte.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem, nem döbben ezen a világ 3 napja. Nem vagy te se Obama, hogy a világ nevében beszélj (persze neki sem volt erre soha felhatalmazása, csak az idiótája szeretett mások nevében prédikálni), se Merkel, hogy Európa nevében. A világ nagy része pont telibeszarja, hogy Horvátország támogatja-e katonákkal Ukrajnát, ha az oroszok megtámadják, és egy kis része örül neki egy másik kis része meg haagszik miatta.
Nem igazán vagy tisztában a horvátok helyzetével.
Ezt a kirohanást úgy intézte Milanovic az amerikaiak ellen, hogy gyakorlatilag csak az amerikai fegyverek miatt van még valamilyen hadseregük. El tudod képzelni a sztorit, ha Bradleyket, meg kivont Kiowákat vesznek, csak azért, hogy megpróbálják tartani a lépést az erősen kicombosodó szerb haderővel.
Mi ellenőrizzük a horvát légteret is, amíg a használt Rafale-k bevethetővé vállnak, mivel kirohadtak alóluk a Mig-21-esek.
Horvátország lenne az utolsó a NATO tagországok között, amelyiknek fel kellene emelnie a hangját. És mégis megtette. Ez nem megdöbbentő?
Ráadásul nyiltan bírálta az amerikai kormányzatot a helyzetért.
Hogy te nem döbbentél meg ezen, az csak a te tájékozatlanságodat mutatja. o_O
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 795
113
Nem igazán vagy tisztában a horvátok helyzetével.
Ezt a kirohanást úgy intézte Milanovic az amerikaiak ellen, hogy gyakorlatilag csak az amerikai fegyverek miatt van még valamilyen hadseregük. El tudod képzelni a sztorit, ha Bradleyket, meg kivont Kiowákat vesznek, csak azért, hogy megpróbálják tartani a lépést az erősen kicombosodó szerb haderővel.
Mi ellenőrizzük a horvát légteret is, amíg a használt Rafale-k bevethetővé vállnak, mivel kirohadtak alóluk a Mig-21-esek.
Horvátország lenne az utolsó a NATO tagországok között, amelyiknek fel kellene emelnie a hangját. És mégis megtette. Ez nem megdöbbentő?
Ráadásul nyiltan bírálta az amerikai kormányzatot a helyzetért.
Hogy te nem döbbentél meg ezen, az csak a te tájékozatlanságodat mutatja. o_O
Vagy inkább csak kimondta amit a legtöbb ország gondol, de nem meri vagy nem akarja kimondani:) Szerintem nagyon sok ország telibeszarja Ukrajnat , csak sodrodnak az árral.
Horvát életeket kockaztatni a levedlett szarokért cserébe, számomra ez érthetö még ha talán nem is polkorrekt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
oroszország valóban gyüjti be a ülhonba levő főleg orosz lakosságot.
demográfiai problémák? a föld legnagyobb országa olaszországnyi lakossal . mindig is kevesen éltek ahhoz ott hogy belakják. KB a népvándorlások óta. talán a tatár korszakba sikerült teleszülni ezért lett tatárjátás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nem igazán vagy tisztában a horvátok helyzetével.
Ezt a kirohanást úgy intézte Milanovic az amerikaiak ellen, hogy gyakorlatilag csak az amerikai fegyverek miatt van még valamilyen hadseregük. El tudod képzelni a sztorit, ha Bradleyket, meg kivont Kiowákat vesznek, csak azért, hogy megpróbálják tartani a lépést az erősen kicombosodó szerb haderővel.
Mi ellenőrizzük a horvát légteret is, amíg a használt Rafale-k bevethetővé vállnak, mivel kirohadtak alóluk a Mig-21-esek.
Horvátország lenne az utolsó a NATO tagországok között, amelyiknek fel kellene emelnie a hangját. És mégis megtette. Ez nem megdöbbentő?
Ráadásul nyiltan bírálta az amerikai kormányzatot a helyzetért.
Hogy te nem döbbentél meg ezen, az csak a te tájékozatlanságodat mutatja. o_O
van nekik patria meg modernizált 72
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
megoldás 2 lépés.
1. lezárni szíriát. sziriai kurdisztán megszünik fele aszadé orosz fele a töröké europagáza. a kurdok mennyenek irakba ott van elismert államuk amit magyar katonák s biztosítanak.
2 lezárni libiát és csökkenteni az energiahordozó kitettséget.
itt sz orosz enged.

probléma megoldva. ki nem szari le ukrajnát.
sziriából röid időn belül annyi embert von ki az orosz meg libiábóll hogy beleharap ukrajnába na és akkor mivan?
mi is bele akarunk egy kicsit a lengyelek meg jobban.még a román is. a moldáv a bulgár a fehérorosz.

amerika tartaná a pórázt. de csak lazítani tud erre líbia alkalmas lenne.
ukrajna egy része az eu vá vállna kb. egy része orosz egy része késöbbi csunyaszó következik préda vagy talpraáll és virágzó ország
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Alekszandr Volosin, a közigazgatás akkori vezetője, Valentin Jumasev, az elődje és a "család" tagja, valamint Borisz Berezovszkij mindannyian Putyin jelölése mellett szavaztak. Sokan Putyint szerették volna elnökként látni. De maga Putyin nem.

Igazából én ezt egy elég "egyszerű" sztorinak látom.
Egy volt kíméletlen FSZB-s figura gazdag akar lenni, de elsőre nem sikerül.
De jó kapcsolatai vannak, bekerül a vezetés közvetlen környezetébe, ahol kinevezik a titkosszolgálat vezetőjének.
Mivel mocskos alakok veszik körül, és ő mindenkit lehallgat, így mindenkiről van kompromitáló anyaga.
Mivel mindenkiről tud mindent, de bebizonyította, hogy "nagyvonalú" is tud lenni, így engednek a zsarolásának és ő lesz Oroszország következő elnöke.
Ügyes fickó, sztori vége.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Vagy inkább csak kimondta amit a legtöbb ország gondol, de nem meri vagy nem akarja kimondani:) Szerintem nagyon sok ország telibeszarja Ukrajnat , csak sodrodnak az árral.
Horvát életeket kockaztatni a levedlett szarokért cserébe, számomra ez érthetö még ha talán nem is polkorrekt.
Többször leírtam, hogy a NATO-n belül egyértelműen minden vezető ezt az álláspontot képviseli. Hány NATO csúcs volt az elmúlt fél évben? 3? 4?
Stoltenberg, a közös szóvívő minden alkalommal elmondja, hogy nem lesz NATO csapatküldés.
Tehát ehhez nem kellett, hogy egy az USA mellényzsebében lévő exjugó balkáni miniállam (mert NATO szinten a horvátoknak vajmi kevés politikai potenciáljuk van - emlékezzünk csak az izraeli F-16-os ügyre) egy populista államfője kiborítsa a bili tartalmát a vasárnapi ebéd kellős közepén az asztalra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
amerika tartaná a pórázt. de csak lazítani tud erre líbia alkalmas lenne.
ukrajna egy része az eu vá vállna kb. egy része orosz egy része késöbbi csunyaszó következik préda vagy talpraáll és virágzó ország még úgy is közel németországnyi területtel benelux lakossággal maximum. nehogymár németországnyi terület ne legyen elég egy max 25 milliós országnak. így meg a nagy semmi lakosság/km2 johogy nem megy semmire. meg oligarha. a hatalmmas területek teszik a kis lélekszámhoz viszonyítva.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
kb 150 pátriája (gyártották...gyártják talán csökentett ütemben.)
48 modernizált 72 es meg 30-35 db a mienkénél jobb álapotban lévő 72 es elektronikában is jobbak mint a mieink.
130-150 kb bmp2 es szint (elg sok konfliktusba rongyol és még elfogadhatónak számít) bár már müszakilag valóban a végüket járják. (szerintem 70-80 lynxel is kiválthatók.)
120 misszios hmmwv jük van ami usa segély. afgán maradék olcsón.
172 oshossal kb ki is lettek fizetve aminek egy részét fizették jó drágán a többi meg amerika mánia különlegeseknek adott segéy mindenki kap.
de nem nevezném csöcsönlógásnak pl. 40 et vettek 60 árába 12 ő a különlegeseknek támogatás a maradó 100 db ból szintén 60 at vettek 40 et ajándékba kaptak (kitudja pntosan mennyiért hogyan)
160 ból 40 volt ajándék.
12 pzh meg számos tüzérségi eszköz
francia gépek bejelentve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
kb 150 pátriája (gyártották...gyártják talán csökentett ütemben.)
48 modernizált 72 es meg 30-35 db a mienkénél jobb álapotban lévő 72 es elektronikában is jobbak mint a mieink.
130-150 kb bmp2 es szint (elg sok konfliktusba rongyol és még elfogadhatónak számít) bár már müszakilag valóban a végüket járják. (szerintem 70-80 lynxel is kiválthatók.)
120 misszios hmmwv jük van ami usa segély. afgán maradék olcsón.
172 oshossal kb ki is lettek fizetve aminek egy részét fizették jó drágán a többi meg amerika mánia különlegeseknek adott segéy mindenki kap.
de nem nevezném csöcsönlógásnak pl. 40 et vettek 60 árába 12 ő a különlegeseknek támogatás a maradó 100 db ból szintén 60 at vettek 40 et ajándékba kaptak (kitudja pntosan mennyiért hogyan)
160 ból 40 volt ajándék.
12 pzh meg számos tüzérségi eszköz
francia gépek bejelentve.
Akkor most ted mellé magadban a szerbek számait....!
 
W

Wilson

Guest
:)

Az Egyesült Államok olyan személyt keres, aki az ukrán védelmi minisztérium költségvetését szeretné kezelni....​




6457528_900.jpg



A Pentagon tanácsadót keres a "független" Ukrajna katonai költségvetésének forrásainak kezelésére.

A pályázóknak egy 6 hetes átfogó képzést kell elvégezniük a 12-24 hónapos "bevetés előtt".

A tanácsadó segít az ukrán védelmi minisztériumnak a prioritások újragondolásában, a tárcaközi koordináció mechanizmusának alkalmazásában és a védelmi költségvetés jóváhagyására vonatkozó határidők betartásában.

A hangsúly az ukrán védelmi költségvetési gazdálkodási rendszerek NATO és nemzetközi szervezetek általánosan elfogadott elveinek és normáinak megfelelő átalakításának támogatásán, valamint az átláthatóság növelésén, a korrupció csökkentésén, valamint a HM NATO-val való együttműködésre vonatkozó céljainak támogatásán lesz.

Colonelcassad
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Szerintem meg nem erre utal az, hogy még a helyén van.
Na az lenne durva, ha secperc elütné a komát a villamos, kissé gyanús lenne a dolog utána elég nehéz lenne a demokratikus értékek és a szabadság védelmére hivatkozni.
Ráadásul akkor a bolgár kormányt is le kellene húzniuk a retyón, azok sem voltak a minap túl lelkesek a témában.

Ez azt mutatja, hogy baromi nagy a megosztottság a NATO-n belül az orosz-ukrán krízis nélkül is, a mostani helyzet pedig csak rátett egy lapáttal és az USA sem képes elérni azt, hogy mindenki fogja be a lepcsest és ne dumáljon Amerika érdekei, vagyis az oroszokat masszívan érintő háborús projekt ellen.
Épp ma estek egymásnak a lettek és a németek az oroszok és Kína miatt, de egyébként is hol keressem a valóságban azt a sziklaszilárd transzatlanti egységet, amiről annyit szeretnek beszélni a Nyugat vezetői? Olyan hosszú az ellenlista erről, hogy kár is belekezdeni.
NATO-n belüli konfliktus pattant ki a lettek és a németek között - Napi.hu

A Nyugat belülről nagyon megosztott, nemcsak az államok egymás között, hanem az államok házon belül is és nincs nagyon kivétel sehol sem. Vagy melyik az a nagyhatalom Nyugaton, ahol házon belül minden rendben van?


Szerintem pont ez a megosztottság az egyik legfőbb érv, ami a háború ellen szól.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 851
113
Nem igazán vagy tisztában a horvátok helyzetével.
Ezt a kirohanást úgy intézte Milanovic az amerikaiak ellen, hogy gyakorlatilag csak az amerikai fegyverek miatt van még valamilyen hadseregük. El tudod képzelni a sztorit, ha Bradleyket, meg kivont Kiowákat vesznek, csak azért, hogy megpróbálják tartani a lépést az erősen kicombosodó szerb haderővel.
Mi ellenőrizzük a horvát légteret is, amíg a használt Rafale-k bevethetővé vállnak, mivel kirohadtak alóluk a Mig-21-esek.
Horvátország lenne az utolsó a NATO tagországok között, amelyiknek fel kellene emelnie a hangját. És mégis megtette. Ez nem megdöbbentő?
Ráadásul nyiltan bírálta az amerikai kormányzatot a helyzetért.
Hogy te nem döbbentél meg ezen, az csak a te tájékozatlanságodat mutatja. o_O
Ha ennyire kilóg a seggük a gagyából, akkor főleg hülyék lennének nekimenni az oroszoknak, csak ezt neked fejben nehéz összerakni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Oroszország EU USA Mondjuk pörgess vissza 50-70 évet, nézzük meg mekkora népességről melyik térség merre tart. Oroszország számára a legjobb szcenárió az 1990-es népességszám megközelítése lehet ... és akkor még csak azt érik el, ahol 30 éve voltak...
Szerinted sz USA népessége miképpen nőt ? Bevándorlók (főleg illegálisak) , fekete , latin népesség szaporulta etc ! Tehát nem a produktív embertömeg nőtt hanem léhűtők , naplopók , gengszterek lettek sokkal sokkal többen ! Ezért visszahúzzák mint emelik a gazdaság teljesítményét !
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
Szerintem a NATO nem egységes, a bővítéssel nagyon felhígult. Sok benne a "potya utas", különböző érdekekkel. Maga a NATO létjogosultsága is felvet néhány kérdést. Miért is van, mit akar, mik a céljai, alapvetően kinek az érdekeit szolgálja (költői kérdés), mennyire napra kész a stratégiája, időt álló-e a jelenlegi helyzetben. Van egy nagy főnök, mindenki alá van rendelve, ráadásul jó messziről dirigál, más f@szával verve a csalánt.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
:)

Az Egyesült Államok olyan személyt keres, aki az ukrán védelmi minisztérium költségvetését szeretné kezelni....​




6457528_900.jpg



A Pentagon tanácsadót keres a "független" Ukrajna katonai költségvetésének forrásainak kezelésére.

A pályázóknak egy 6 hetes átfogó képzést kell elvégezniük a 12-24 hónapos "bevetés előtt".

A tanácsadó segít az ukrán védelmi minisztériumnak a prioritások újragondolásában, a tárcaközi koordináció mechanizmusának alkalmazásában és a védelmi költségvetés jóváhagyására vonatkozó határidők betartásában.

A hangsúly az ukrán védelmi költségvetési gazdálkodási rendszerek NATO és nemzetközi szervezetek általánosan elfogadott elveinek és normáinak megfelelő átalakításának támogatásán, valamint az átláthatóság növelésén, a korrupció csökkentésén, valamint a HM NATO-val való együttműködésre vonatkozó céljainak támogatásán lesz.

Colonelcassad
Ettől jobban nehéz megalázni egy "szövetséges" kormányt. :)