[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
FKtors6XsAARimZ


FKtorszXMAER9dz


FKtrAhHX0AIXDf8


FKtrAhKXwAIkYSG


FKtrAh2XMAEdYir


Alább egy fotó az elektronikus hadviselés komplexumáról, amely közelében az ukrán UAV landolt.

FKtnoeFXEAEAzps


FKtnoeSWYAkbi8Z


FKtnoeKX0AgQ77R


Colonelcassad
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 818
24 179
113
Én megértem, hogy a lengyelek a történelmi tapasztalataik okán tartanak az oroszoktól, de szerintem már nagyon túltolják az oroszoktól való rettegést.
Mondjuk eléggé tehetnek is róla, hogy az oroszok se rajongjanak értük. De hát 1700-as évek közepe óta a lengyelek mást se tesznek, csak egyszerre kötnek bele az összes nagyfiúba a környéken. Az eredmény eddig mindig ugyanaz volt.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Egyrészt az sem egyértelmű 1956-tal kapcsolatban, hogy forradalom vagy népfelkelés volt e (erről Puzsér is beszélt valahol valamikor...)... A száraz tény az, hogy a Rákosista hatalom ellen lázadó emberek egy része volt csak forradalmár, egy része akart csak teljes szerkezetváltást és csatlakozást a nyugati blokkhoz. Egy része viszont egy megreformált, kevésbé autokrata/diktatórikus, Kádár-rendszerhez hasonló berendezkedést szeretett volna (ami többé kevésbé 1959 után teljesült is), a jugoszláv úthoz hasonlóan, függetlenedve a Szovjetuniótól (ez utóbbi viszont nem teljesült)... Ami egységbe forrasztotta az emberek egy meghatározó részét, az: 1. egy totalitárius/diktatórikus rendszer zsarnoki uralma. 2. Szovjetunió befolyása. A közös nevező kb. csak ezen kettő oknál értelmezhető. :)
Szóval ha valaki esetleg meglepődik azon, hogy 1956 után miért egyezett ki a társdalom egy nem elhanyagolható része (beleértve az '56-osok egy részét is) viszonylag rövid idő alatt a kádári államszocializmussal, az az előbb általam leírt 1. okra vezethető vissza. Egy lazább szocialista rendszer politikai, gazdasági, társadalmi stb. szerkezete többé kevésbé elfogadható volt a magyar társdalomnak (ennek okainak kitárgyalása már egy másik téma)...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 799
4 963
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
Azért 3-4 éve már olvasom a fórumot, az hogy eddig lusta voltam írni nah so..., de ha ez újoncnak számít, sebaj. Bár nem tudom miben minősíti az embert, hogy mióta írogat egy fórumra? A ficsúrt meg kikérem, ahhoz már vén vagyok és nem is öltözködöm úgy. És ha az lennék, az baj lenne? Te meg propagandista vagy, aztán mégsem dörgöljük minden pillanatban az orrod alá :D
Pedig igény vóna rá! :cool: :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 140
50 183
113
Én megértem, hogy a lengyelek a történelmi tapasztalataik okán tartanak az oroszoktól, de szerintem már nagyon túltolják az oroszoktól való rettegést.Azt meg egyenesen ostobaságnak tartom, hogy teljesen alárendelik magukat az USA-k egy olyan nagyhatalomnak amelyiket több ezer km és az Atlanti-óceán választ el tőlük.....
Ugyan azt látjuk ezek szerint, csak kiegészíteném azzal, hogy nem a rettegéssel van a baj, hanem az agresszív retorikával.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 140
50 183
113
Anyám 56-ban látta az apját utoljára. Amire láthatta volna, már meghalt Kanadában. Nagyanyámnak külön kellett kérelmezni az MSZMP-nél, hogy anyám a suli után munkát kaphasson. Ő dolgozhatott takarítónőként.

Nálunk ezt hozta a család 56-ból.
Őszintén sajnálom! Ezért írtam, nem fekete-nem fehér!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 140
50 183
113
Mondjuk eléggé tehetnek is róla, hogy az oroszok se rajongjanak értük. De hát 1700-as évek közepe óta a lengyelek mást se tesznek, csak egyszerre kötnek bele az összes nagyfiúba a környéken. Az eredmény eddig mindig ugyanaz volt.
Igen, tényleg a lehető legtöbb ostobaságot elkövették szorgalmasan sajnos... Ők az a tacskó, aki mikor beviszik a futtatóba, egyből megharapja lehetőleg a pitbullt, meg a kuvaszt is egy lendületből, utána meg csodálkozás van a gazdi kezében remegve...
 
W

Wilson

Guest
Már írtam, hogy Spectator, te tegnap más nevet írtál a drónra....
Igen UJ 22 írtam mert az első képek alapján annak tűnt, és az első orosz híradások is ezt a típust írták, de most a belorusz tv részletes felvételei alapján egy Spectatornak tűnik de ez nem egy sorozatgyártású Spectator.....Ez egy Spectatora hajazó másolat szerintem (is).

/Amúgy a Fehéroroszországban lezuhant drón tele van AliExpressről származó elektronikai alkatrészekkel semmilyen az Ukrán fegyveres erőkhöz tartozó azonosító sincs rajta még egy leltári szám sem, ami természetesen logikus mert mindenki akinek van egy csöppnyi esze így csinálta volna az Ukránok helyében/

Itt egy orosz elemzés róla....

Kezdjük azzal, hogy mi a közös a Spectatorban és az újdonsült Spectatorban. Ami közös bennük, az a felderítési feladataik általános jellege - nagy hatótávolságú repülések. Valójában mindkettő motoros vitorlázórepülőgép, nagy szárnyfesztávolsággal és nagyon fejlett szárnymechanizálással. A sorozatgyártású Spectator kétrészes szárnnyal rendelkezik, amely a törzshöz van rögzítve valamint levehető szárnyvégekkel, amelyek nem rendelkeznek mechanizálással. A kiállításon készült fotó, amelyet a történtek kapcsán gyakran látni az interneten, jól mutatja mindezt.

bplasztika-05


bplasztika-06

A Fehéroroszországban lezuhant drón szerkezetileg más - a szárnya különálló szárnycsúcsok nélküli, és háromrészes szárnyvéggel rendelkezik, két konzol a középső szárnyvéghez van rögzítve, amely viszont a törzshöz van rögzítve. De a mechanizációs készlet ugyanilyen teljes - a szárnyak és a fékszárnyak is.

Pontosan ez történik akkor, amikor a méretek másolására van szükség, mert a tartomány célkitűzése ezt kívánja, de nincs kéznél teljes gyártási létesítmény, és nem tud nagyméretű alkatrészeket gyártani. Ezért a szakaszok száma megnövekszik. A középső szárnynak a törzséhez való rögzítése minden képen jól látható. De vajon mindenki figyelt arra, hogy ezen a szereléken van-e egy extra Hadd emeljem ki.

bplasztika-07

Mi az a kiemelkedés a szárnyon, ahol a szárnyat rögzítik, mi a funkciója? Miért van itt? Ez az a csatlakozó, amely a szárny/lapátterelő szervókat és a MIC-et a törzsben lévő repülésvezérlőhöz csatlakoztatja. A Spectatornál persze nem ez a helyzet - nincs középsíkú rész, a kapcsolás a szárnyrészek végeiben lévő két csatlakozón keresztül megy át, amelyekkel a törzshez rögzítik őket. Tulajdonképpen ez a vetület hiányozhatna a talált példányon is. Elvileg ez a probléma sikeresen megoldható úgy, hogy az összes kábelt egyetlen csatlakozóval a középső szárnypanel közepére vezetjük, és ezt a csatlakozót összekötjük a repülésvezérlőből érkező ugyanilyen szabad kábel csatlakozójával, mielőtt a középső szárnypanelt a szárnypanel kivágásába illesztjük és csavarokkal rögzítjük. De... Csakhogy a repülőgép tervezője ezt a kis kétfedelű repülőgépeinél szokta meg, ahol a felső szárny, akárcsak az alsó szárny, leszálláskor leválhatott, hogy ne törjön el, és ott így kellett csinálni. Így volt ez ott is:

bplastory-08

A két rögzítőfül és a csatlakozó a törzs oldalán jól látható. És itt látható a szárnyoldali "rögzítő":

bplastory-09

A Fehéroroszországban bemutatott talált monoplánon erre a megoldásra nem volt szükség, de az "ősöktől" örökölték.

És az egyik szögből jól látható, hogyan is van elrendezve részletesen. A felső rovátkában nincs csatlakozó, és a csatlakozó alatta van felszerelve:

bplastory-razjem

A "Spectatoron" nincs hátsó ajtó . Hogy a hasznos teherhez való hozzáférést hogyan oldják meg ott, nem tudom, vagy alulról lehet mindent kinyitni/eltávolítani, vagy a farokrész a test egy részével együtt valahogy eltávolítható - erre a kérdésre nem néztem át a netet. A lényeg, hogy teljesen másképp van elrendezve, mint egy frissen talált példányon. De a két évvel ezelőtt az LNR-ben felvett kétfedelű gépen - pontosan így. Még egyszer.

Frissen talált, Fehéroroszország. Az orr-rész fedele az amely lezárja:

bplastory-11

Két évvel ezelőtti kétfedelű repülőgép, amelyet az LNR-ben találtak, a Szeverodonyeck és Zsitomir melletti tesztrepülések fotóival és naplóival.

bplastory-12

Frissen talált, Fehéroroszország. A hátsó rekeszfedél.

bplastory-14

Colonelcassad
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 545
84 900
113
Oroszország és Kína a NATO terjeszkedésének befejezésére szólít fel közös nyilatkozatban!
61fcf781203027067a4bb025.jpg

A bejelentés a Moszkva és az Egyesült Államok vezette katonai blokk között hetek óta tartó feszültségek után érkezett.
Vlagyimir Putyin orosz elnök és kínai kollégája, Hszi Csin-ping közös felhívást tett közzé, amelyben felszólították a NATO-t, hogy állítsa le további bővítési terveit és kerülje el a "hidegháborús" mentalitás folytatását, az Oroszország és az Egyesült Államok vezette katonai blokk között Kelet-Európában kiéleződött viták közepette.
A két világvezető pénteki pekingi találkozóját követően, a téli olimpiai játékok megnyitója előtt a Kreml közzétette a két fél által elfogadott nyilatkozat szövegét, amelyben párbeszédre szólítanak fel a feszültségek csökkentése érdekében.
"A felek ellenzik a NATO további bővítését és felszólítják az észak-atlanti szövetséget, hogy tartózkodjon a hidegháború idejéből származó ideológiai megközelítésektől" - olvasható a nyilatkozatban, valamint sürgetik a blokkot, hogy
"tartsa tiszteletben a szuverenitást, a biztonságot, más országok érdekeit, civilizációs és kulturális-történelmi útjaik sokszínűségét és objektíven és tisztességesen kezelje más kormányok békés fejlődését".
A két ország hangsúlyozta továbbá, hogy a világ kormányai közötti együttműködésre van szükség, tekintettel a gyorsan változó gazdasági globalizáció, a politikai felfordulások és a világjárvány kihívásaira, amelyek továbbra is milliókat fenyegetnek és a nemzetközi biztonságot terhelik.
Felszólították a világ vezetőit, hogy "erősítsék a párbeszédet és a kölcsönös bizalmat, mélyítsék el az együttműködést és védjék meg az olyan egyetemes emberi értékeket, mint a béke, a növekedés, az egyenlőség, az igazságosság, a demokrácia és a szabadság".
A Kreml honlapján közzétett nyilatkozat emellett "valódi multilateralizmusra szólít fel az ENSZ és a Biztonsági Tanács központi és koordináló szerepe alatt", valamint "a nemzetközi kapcsolatok demokratizálására, a béke, a stabilitás és az állandó fejlődés biztosítására a Földön".
Putyin és Hszi találkozója, a kínai vezető első személyes diplomáciai találkozója a koronavírus-járvány kezdete óta, a nyugati vezetők figyelmeztetéseinek sorozata közepette zajlik, miszerint Moszkva készen áll arra, hogy inváziót indítson a szomszédos Ukrajnában, és rámutatott a közös határ közelében történő csapatösszevonásokról szóló jelentésekre, valamint a szomszédos Fehéroroszországban zajló nagyszabású közös hadgyakorlatokra.
Moszkva következetesen tagadja, hogy bármilyen agresszív szándéka lenne és írásbeli biztonsági garanciákat követel, amelyek korlátozzák az Egyesült Államok vezette katonai blokk, a NATO ukrajnai és grúziai bővítését, gyakorlatilag kizárva a két államot a tagságból. A héten az El Pais című spanyol napilapnak kiszivárgott dokumentumokból kiderül, hogy Washington hivatalosan elutasított minden ilyen megállapodást, de más intézkedéseket javasolt, amelyek célja a két fél közötti katonai átláthatóság növelése.
Putyin és mások korábban azt mondták, hogy nem részletezett "katonai-technikai intézkedéseket" tehetnek, ha szükségesnek tartják Oroszország biztonságának garantálása érdekében.
Putyin és Hszi megbeszélései előtt Jurij Uzsakov, a Kreml külpolitikai tanácsadója hangsúlyozta, hogy Oroszországnak és Kínának "hasonló és egyező álláspontja van a nemzetközi problémák nagy részében".
A két nemzet az elmúlt hónapokban hangsúlyozta kapcsolataik fontosságát, és decemberben Uszakov azt mondta, hogy Kína támogatja Oroszország erőfeszítéseit a NATO-val való megállapodás aláírására.
Peking korábban elkötelezte magát amellett, hogy együttműködik Moszkvával a szankcióknak ellenálló és az amerikai dollártól való függőséget minimalizáló pénzügyi rendszerek kialakításában.
Az Oroszország és Kína közötti fokozott együttműködés jelei ellenére egyes elemzők szerint a partnerség kevésbé integrált, az olyan blokkokhoz képest, mint a NATO, ahol a tagok katonai és hírszerzési megosztási kérdésekben integrációra törekedtek
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 324
96 648
113
Volt már??
Örülök, hogy kitartunk.


Magyarország folyamatosan blokkolja Ukrajna csatlakozását a NATO Kooperatív Kibervédelmi Kiválósági Központjához, a tavaly decemberi EU-csúcson külön kérték Orbán Viktort, hogy engedjen a kérdésben, sikertelenül – tudta meg az Azonnali.hu.
....
A kérdés egyébként már a legmagasabb szinten is felmerült,

információink szerint a decemberi EU-csúcson Kaja Kallas észt kormányfő próbálta rábeszélni Orbán Viktort, hogy legalább a kibervédelmi központ esetében engedjen a vétóból, de a magyar miniszterelnök hajthatatlan maradt.
Az ügy előkerült az Európai Parlament Külügyi Bizottságának csütörtök reggeli ülésén is, ahol Michael Gahler német kereszténydemokrata képviselő azt mondta Hidvéghi Balázsnak, az egyetlen jelen lévő fideszesnek,

„vigye haza az üzenetet, hogy a magyar kormány ne blokkolja tovább az ukrán csatlakozást a CCDCE-hez”,
mert Ukrajna nagyon fontos, a védekezéséhez szükséges információkhoz juthatna a központtól, és „nem lehet minden kérdést csak és kizárólag a magyar kisebbség ügyével összekapcsolni”.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
7 176
20 438
113
Volt már??
Örülök, hogy kitartunk.


Magyarország folyamatosan blokkolja Ukrajna csatlakozását a NATO Kooperatív Kibervédelmi Kiválósági Központjához, a tavaly decemberi EU-csúcson külön kérték Orbán Viktort, hogy engedjen a kérdésben, sikertelenül – tudta meg az Azonnali.hu.
....
A kérdés egyébként már a legmagasabb szinten is felmerült,

információink szerint a decemberi EU-csúcson Kaja Kallas észt kormányfő próbálta rábeszélni Orbán Viktort, hogy legalább a kibervédelmi központ esetében engedjen a vétóból, de a magyar miniszterelnök hajthatatlan maradt.
Az ügy előkerült az Európai Parlament Külügyi Bizottságának csütörtök reggeli ülésén is, ahol Michael Gahler német kereszténydemokrata képviselő azt mondta Hidvéghi Balázsnak, az egyetlen jelen lévő fideszesnek,

„vigye haza az üzenetet, hogy a magyar kormány ne blokkolja tovább az ukrán csatlakozást a CCDCE-hez”,
mert Ukrajna nagyon fontos, a védekezéséhez szükséges információkhoz juthatna a központtól, és „nem lehet minden kérdést csak és kizárólag a magyar kisebbség ügyével összekapcsolni”.
Nagyon kikivánkozik belőlem és lassan az sem fog érdekelni, hogy megyek a levesbe pihenni 3 hónapig én is mint kamm!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 750
32 216
113
Volt már??
Örülök, hogy kitartunk.


Magyarország folyamatosan blokkolja Ukrajna csatlakozását a NATO Kooperatív Kibervédelmi Kiválósági Központjához, a tavaly decemberi EU-csúcson külön kérték Orbán Viktort, hogy engedjen a kérdésben, sikertelenül – tudta meg az Azonnali.hu.
....
A kérdés egyébként már a legmagasabb szinten is felmerült,

információink szerint a decemberi EU-csúcson Kaja Kallas észt kormányfő próbálta rábeszélni Orbán Viktort, hogy legalább a kibervédelmi központ esetében engedjen a vétóból, de a magyar miniszterelnök hajthatatlan maradt.
Az ügy előkerült az Európai Parlament Külügyi Bizottságának csütörtök reggeli ülésén is, ahol Michael Gahler német kereszténydemokrata képviselő azt mondta Hidvéghi Balázsnak, az egyetlen jelen lévő fideszesnek,

„vigye haza az üzenetet, hogy a magyar kormány ne blokkolja tovább az ukrán csatlakozást a CCDCE-hez”,
mert Ukrajna nagyon fontos, a védekezéséhez szükséges információkhoz juthatna a központtól, és „nem lehet minden kérdést csak és kizárólag a magyar kisebbség ügyével összekapcsolni”.
De az LMBTQRST-vel lehet, mi? Abba kéne hagyni ezt a magyar kisebbségezést, át kéne váltani arra, h transzkárpátozunk meg transzszilvánozunk.