[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Hallo! Az orosz ultimátumban az szerepelt, hogy a a volt KGST országok területére nem lehetne egyáltalán NATO fegyvert vinni.
Te mit szólnál arra, ha Románia kijelentené (csapatokkal az magyar határon), hogy nem akar magyar katonákat a Dunától keletre látni? Szerinted milyen kompromisszum lenne erre a válasz? Te tényleg azt gondolod, hogy ezt az irreális marhaságot valaki is kompromisszumos ajánlattal kellene megtámogassa?
Ne terelj és torzíts! Én nem az orosz ajánlatról beszéltem (ami valóban irreális), hanem egy annál reálisabb "fajtáról"...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezeket támogatja, védi, dicsőíti pöcshuszár, aki magyarnak vallja magát. Szégyen.
Ezt egyrészt kikérem magamnak.
Beraksz egyetlen olyan hozzászólásomat, amiben bárkit is dicsőitek ukrán oldalról?
Ellenkező esetben szeretném megjegyezni, hogy hazudsz és rágalmazol.

Másrészt a nagy magyarságodban magyar fórumra betettél egy orosz sírját, amit 2 másik orosz őriz. Na bravó! :)
Tudod mit, akkor én meg nevelő szándékkal beteszek pár "magyar" embert, aki lehet, hogy vitte volna valamire az oroszok nélkül:
300px-Aradi13.jpg
215_Pet%C5%91fi%20S%C3%A1ndor%20139.jpg
20190321mansfeld-peter.jpg
SzaboIlona_Corvin1.jpg


És nyilván, aki nem tapsikol az oroszoknak, az már nem is magyar! Volt már ilyen. Ha jól emlékszem párszor...
Ha nem baj, akkor én magyarként nem fogok sem az amerikaiaktól, sem az oroszoktól elalélni, mint itt egyesek.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ezt egyrészt kikérem magamnak.
Beraksz egyetlen olyan hozzászólásomat, amiben bárkit is dicsőitek ukrán oldalról?
Ellenkező esetben szeretném megjegyezni, hogy hazudsz és rágalmazol.

Másrészt a nagy magyarságodban magyar fórumra betettél egy orosz sírját, amit 2 másik orosz őriz. Na bravó! :)
Tudod mit, akkor én meg nevelő szándékkal beteszek pár "magyar" embert, aki lehet, hogy vitte volna valamire az oroszok nélkül:
300px-Aradi13.jpg
215_Pet%C5%91fi%20S%C3%A1ndor%20139.jpg
20190321mansfeld-peter.jpg
SzaboIlona_Corvin1.jpg


És nyilván, aki nem tapsikol az oroszoknak, az már nem is magyar! Volt már ilyen. Ha jól emlékszem párszor...
Ha nem baj, akkor én magyarként nem fogok sem az amerikaiaktól, sem az oroszoktól elalélni, mint itt egyesek.
Én sem alélok el egyiktől sem, de az USA van most túlterjeszkedve, és elsősorban ő az, aki kihasználja a befolyását arrogánsan és korlátlanul, amivel kockáztatja Európa biztonságát... Történelmi sérelmekből nem lehet jövőt építeni. A történelemből tanulni kell, de nem úgy, hogy akivel rosszban voltunk a múltban, azzal maradjunk is rosszban a jövőben is. Nem így működik a világ... Ez nem az érzelmekről szól elsősorban. Az USA és Japán 77 éve még utálta egymást, mint a sz*rt, most meg 'szövetségesek', a franciák és az angolok évszázadokig rivalizáltak egymással, számos háborút vívva, stb... Soroljam még vagy elég lesz? Ennyi erővel a franciák is betehetnék úgy Szent Johannát, mint most te Petőfit, okként azért, miért kell utálni az angolokat, és mellőzni velük akármilyen kapcsolatot, de főleg szövetséget... :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ne terelj és torzíts! Én nem az orosz ajánlatról beszéltem (ami valóban irreális), hanem egy annál reálisabb "fajtáról"...
Nem is értem a kérdést.
Kb. negyedszer írom le, hogy a NATO-nak, mint szervezetnek semmi dolga sincs sem az ukránokkal, sem az oroszokkal. A NATO szempontjából, mindkét fél NATO-n kívüli.
A NATO-nak nincs felettük rendelkezési joga. Kizárólag az ukránok tolják magukat befelé, de a NATO alapszabálya lehetetlenné teszi a csatlakozásukat a 2014-es események óta. Hiába indítják el a csatlakozási tárgyalásokat, ha az alapvető kritériumokat nem teljesítik.
A NATO nem tehet engedményeket, nem tárgyalhat, hacsak arra a tagállamok meg nem adják az egyhangú felhatalmazást.
Ellenben ha csak azt akarnák megakadályozni az oroszok, hogy az ukránok bejussanak, akkor elég egyetlen tagországgal egy ilyen irányú egyezményt megkötni. Ha nem lenne világos, akkor a háttérben ezen egyezségek megköttettek. Case closed. Kéz kezet mos.
Tehát teljesen felesleges a NATO-ra mutogatni, és a feszültséget rákenni.
Ez kb. olyan húzás, mint amikor Putyin felvetette az orosz NATO tagságot. Holott a NATO pont az orosz fenyegetés ellen jött létre...
Én igazság szerint azt nem értem, hogy miért kellett éppen most az oroszoknak elkezdeni fenyegetni a NATO-t, és ezzel a felelősséget megpróbálni rátolni.
Sajnos a NATO tagsággal együtt jár az is, hogyha az oroszok elkezdik fenyegetni a NATO-t, akkor kishazánkat is fenyegetik. Ez meg kell a francnak.
 
  • Vicces
Reactions: ghullaire

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tudod mit, akkor én meg nevelő szándékkal beteszek pár "magyar" embert, aki lehet, hogy vitte volna valamire az oroszok nélkül:
215_Pet%C5%91fi%20S%C3%A1ndor%20139.jpg
Speciel Petőfi egy közepes költő volt, szélsőbaloldali ideológiai meggyőződéssel. Szó szerint semmire se vitte volna az oroszok nélkül, mint azt a forradalom előtti nem túl sikeres irodalmári pályafutása vagy éppen a szabadszállási választási kudarca mutatja.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ezt egyrészt kikérem magamnak.
Beraksz egyetlen olyan hozzászólásomat, amiben bárkit is dicsőitek ukrán oldalról?
Ellenkező esetben szeretném megjegyezni, hogy hazudsz és rágalmazol.

Másrészt a nagy magyarságodban magyar fórumra betettél egy orosz sírját, amit 2 másik orosz őriz. Na bravó! :)
Tudod mit, akkor én meg nevelő szándékkal beteszek pár "magyar" embert, aki lehet, hogy vitte volna valamire az oroszok nélkül:
300px-Aradi13.jpg
215_Pet%C5%91fi%20S%C3%A1ndor%20139.jpg
Ezt a demagóg baromságot. De tudod mit beteszek én is egy képet, aki nélkül a fenti 14 úriember ágyban párnák közt halálozik el, és tekintettel arra, hogy jó 20 évvel tovább tartott volna az államilag támogatott asszimiláció, és iparfejlődés így jelentősen nagyobb eséllyel ússzuk meg Trianont.
VUyRoSn.png



Tehát teljesen felesleges a NATO-ra mutogatni, és a feszültséget rákenni.
Miért is felesleges? Véletlenül kerül Ukrajnába nagy mennyiségű fegyver, véletlenül tervezget már csapatokat is oda küldeni Lengyelország, stb...

Holott a NATO pont az orosz fenyegetés ellen jött létre...
Egész pontosan a szovjet fenyegetés ellen. De igazából pontosabb, hogy a szovjet blokk fenyegetésére.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Nem is értem a kérdést.
Kb. negyedszer írom le, hogy a NATO-nak, mint szervezetnek semmi dolga sincs sem az ukránokkal, sem az oroszokkal. A NATO szempontjából, mindkét fél NATO-n kívüli.
A NATO-nak nincs felettük rendelkezési joga. Kizárólag az ukránok tolják magukat befelé, de a NATO alapszabálya lehetetlenné teszi a csatlakozásukat a 2014-es események óta. Hiába indítják el a csatlakozási tárgyalásokat, ha az alapvető kritériumokat nem teljesítik.
A NATO nem tehet engedményeket, nem tárgyalhat, hacsak arra a tagállamok meg nem adják az egyhangú felhatalmazást.
Ellenben ha csak azt akarnák megakadályozni az oroszok, hogy az ukránok bejussanak, akkor elég egyetlen tagországgal egy ilyen irányú egyezményt megkötni. Ha nem lenne világos, akkor a háttérben ezen egyezségek megköttettek. Case closed. Kéz kezet mos.
Tehát teljesen felesleges a NATO-ra mutogatni, és a feszültséget rákenni.
Ez kb. olyan húzás, mint amikor Putyin felvetette az orosz NATO tagságot. Holott a NATO pont az orosz fenyegetés ellen jött létre...
Én igazság szerint azt nem értem, hogy miért kellett éppen most az oroszoknak elkezdeni fenyegetni a NATO-t, és ezzel a felelősséget megpróbálni rátolni.
Sajnos a NATO tagsággal együtt jár az is, hogyha az oroszok elkezdik fenyegetni a NATO-t, akkor kishazánkat is fenyegetik. Ez meg kell a francnak.
Ezen mit nem értesz, de komolyan. Nézd már meg ki fenyeget kit?? Az oroszok garanciát kérnék a saját és végső soron a mi biztonsagunkert itt Európában. Nekünk elemi érdekünk hogy jóba legyünk az oroszokkal, hiszen ők a szomszédaink, nem a tetves USA aki a világ másik feléről osztja az észt, és már 2 vhba is lazán belerangatott minket.... ha Ukrajna NATO tag lenne, szerinted mi lenne az első lépése?? Az okos ukranoknak?? Menni akarsz a Krimbe harcolni?? Vagy harcolni akarsz az oroszok ellen az Ukránok miatt?? Legyen már eszed!! Ha az oroszok holnap Kubába vennének pár rakétát csak úgy mert ők úgy érzik hogy ott a helye, szerinted ki lenne aki a legjobban kiabálna?? Neki lenne hozzá joga?? AZ USA fenyegetve Erzsébet magát?? Ennek hangot adna?? Gondolkozz már ez nem az orosz imadatról szól.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 811
113
Az a baj ezzel a biztpolozással, hogy a média által keltett mesterséges zajt hallani vissza. Gumicsont propagandát tolnak, egyik oldal sem a valós lényegről beszél és képesek vagytok belemenni elvi vitákba szavak vagy mondatok értelmezésén, miközben qrvára nem erről szól a mese.

Igen, a Nyugat (is) bajban van amit döntően önmagának köszönhet. Ezt a bajt orvosolni szeretné, de ehhez az egyik legnagyobb akadály Putyin Oroszországa. A Putyin Oroszországából az egyik összetevőt meg kellene szüntetniük ahhoz, hogy a globális stratégiai céljaik ne kerüljenek veszélybe, tehát vagy Putyint, vagy Oroszországot.

Kína - Oroszország - Németország = olyan "szentháromság", ami okafogyottá teszi az angolszász világhegemóniát. Ennek a három központnak az összefogása zárja Mackinder Heartlandját, ami alaptétel a nyugati geostratégiai gondolkodásban. Aki uralja a Heartlandot, az uralja a Világszigetet, aki uralja a Világszigetet, az a világ ura.

Kína - Oroszország (Eurázsiai Gazdasági Unió) - Németország (EU) ráépítve az Új Selyemút projektre azt jelentené, hogy Ázsia + Közel-Kelet + Afrika + Európa kereskedelme és a kereskedelmi útvonalai teljes egészében kikerülnének az angolszász kontroll alól. Ennek egyenes következménye lenne a dollár világpénzként történő további felhasználásának okafogyottá válása, ami pedig az USA világhatalmának a végét jelentené. Ha vége az USA világhatalmának, akkor leül a katonai-ipari komplexumuk is, ez pedig az amerikai gazdaság bedőlését jelenti. Ha bedől az amerikai gazdaság, akkor az USA felbomlik. Ha az USA felbomlik, akkor a két évszázada tartó angolszász harácsolásnak és az erre épített, mostanra kissé parazita módon létező világhatalmának konyec.

Ez a lényegi háttere annak, hogy hiába szűnt meg a Szovjetunió és a VSZ/KGST, hiába egyesült Németország, az USA nem engedte el a a NATO-t és annak kiterjesztését, nem kotródott haza sem Japánból sem Németországból és nem fogja békén hagyni Oroszországot sem. A Szovjetunió felbomlasztása volt a cári Orosz Birodalom "trianonja", azt hitték, ez elég lesz az oroszok végleges parkolópályára állítására, de mostanra látszik, hogy kevés volt ez a fajta felbomlás, a mostani Orosz Föderációt is valahogy tovább kellene bontani. Például véres testvérháborúval, szankcióval, katonai fenyegetéssel. Ezzel párhuzamosan Kínát is "fel kell tartóztatni", illetve a németeket folyamatosan emlékeztetni arra, hogy eszükbe se jusson a "kelleténél jobban felemelkedni".
Ebben a folyamatban még a Gall Kiskakast is magasról letojják és ezért jött létre az AUKUS is, ahol Párisznak sem osztottak lapokat.

Ennek a hosszú folyamatnak a pillanatnyi végeredménye a jelenlegi világhelyzet, tehát tök mindegy, hogy a napi mainstream sajtó által unalomig ismételgetett sablon dumákon meddig akarunk még rugózni.

Venom85-nek van igaza, illetve Mérleg utalt nemrég egy fontos dologra, hogy egyéni szinten mivel is kellene/lehetne foglalkozni.
Nem, nem marad így a világ, ez nem a szokásos játék és baromira nem úgy fest, hogy nem lesz semmi.

Bocs, fiúk, csak végigolvasva a hozzászólásokat és egyben tisztelettel megköszönve mindenki közzétett véleményét azt gondolom, hogy ideje szintet lépni és valóban elengedni a napi aktuálpropagandát, mert a történet lényegét úgy hívják, hogy a világ újrafelosztása. Ez kezdődött meg.
+1
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Télleg?
Csak az első fejezetből a vastagítások tőlem:



Hohohoóó!
Egyelőre ott tartunk, hogy Oroszország egy szuverén államot fenyeget, és egy részét már annektálta, egy részén pedig polgárháborús helyzetet tart fenn.


Ez nettó f@szság. És ezt te is, meg én is, meg mindenki tudja! A gyakorlatozók ősz óta gyakorlatoznak. Világos. :oops:
Tudom, az agresszív kismalac is csak "úgy" szokott leszálni.


Nyilván ezért kellenek a 3 flottából a partraszálló hajók, meg ezért van dugig tömve Ukrajna északi határa orosz csapatokkal, hogy a DNR-t, meg az LNR-t megvédjék.

Nincs nekem erre időm, hogy mondatról mondatra megcáfoljam az orosz propagandát..... :oops:
Mégis elég sokat fordítasz csúsztatásokra :D ! Szóval odáig lehet téged komolyan venni, míg nem akarod látni hogy volt abban a szuverén országban egy majdan, oroszok vegzálása, felgyújtása, meg a Krímet is megelőzte precedensként Koszovó. Neked is csók, emoji nélkül.
 
W

Wilson

Guest
Nem is értem a kérdést.
Kb. negyedszer írom le, hogy a NATO-nak, mint szervezetnek semmi dolga sincs sem az ukránokkal, sem az oroszokkal. A NATO szempontjából, mindkét fél NATO-n kívüli.
A NATO-nak nincs felettük rendelkezési joga. Kizárólag az ukránok tolják magukat befelé, de a NATO alapszabálya lehetetlenné teszi a csatlakozásukat a 2014-es események óta. Hiába indítják el a csatlakozási tárgyalásokat, ha az alapvető kritériumokat nem teljesítik.
A NATO nem tehet engedményeket, nem tárgyalhat, hacsak arra a tagállamok meg nem adják az egyhangú felhatalmazást.
Ellenben ha csak azt akarnák megakadályozni az oroszok, hogy az ukránok bejussanak, akkor elég egyetlen tagországgal egy ilyen irányú egyezményt megkötni. Ha nem lenne világos, akkor a háttérben ezen egyezségek megköttettek. Case closed. Kéz kezet mos.
Tehát teljesen felesleges a NATO-ra mutogatni, és a feszültséget rákenni.
Ez kb. olyan húzás, mint amikor Putyin felvetette az orosz NATO tagságot. Holott a NATO pont az orosz fenyegetés ellen jött létre...
Én igazság szerint azt nem értem, hogy miért kellett éppen most az oroszoknak elkezdeni fenyegetni a NATO-t, és ezzel a felelősséget megpróbálni rátolni.
Sajnos a NATO tagsággal együtt jár az is, hogyha az oroszok elkezdik fenyegetni a NATO-t, akkor kishazánkat is fenyegetik. Ez meg kell a francnak.
Na persze a NATO ártatlan, arról a NATO-l beszêlünk amelyet az USA irányít és a NATO az amely folyamatosan lebegteti Ukrajna NATO csatlakozását és még Ukrajna akarja magát rátukmalni a szegény NATO-ra, miközben azt mondják neki és más államoknak is, hogy joguk van eldönteni milyen biztonsági rendszerhez akarnak tartozni....Még a végén megsajnalom ezt a "szegény NATO-t"....o_O
 
W

Wilson

Guest

Videó az ukrán fegyveres erők „Leleka 100” UAV-járól, amelyet lelőttek a Donbászban​




Az LPR felvételeket tett közzé egy ukrán drónról, amely felderítést végzett a tüzérségi egységek számára.

Az objektumok, amelyek felett repült, egy templom, egy működő vállalkozás, civil infrastruktúra voltak.

Az UAV fő feladata a felderítés és a tűzvezetés.

Colonelcassad
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Ezt a demagóg baromságot. De tudod mit beteszek én is egy képet, aki nélkül a fenti 14 úriember ágyban párnák közt halálozik el, és tekintettel arra, hogy jó 20 évvel tovább tartott volna az államilag támogatott asszimiláció, és iparfejlődés így jelentősen nagyobb eséllyel ússzuk meg Trianont.
VUyRoSn.png
Kifejtenéd? Jelentős asszimiláció már a dualizmus alatt ment végbe.

A napokban olvastam ki ezt az irományt, sok érdekesség van benne a dualizmusról, a társadalmi-gazdasági viszonyokról, népesség politikáról....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Na persze a NATO ártatlan, arról a NATO-l beszêlünk amelyet az USA irányít és a NATO az amely folyamatosan lebegteti Ukrajna NATO csatlakozását és még Ukrajna akarja magát rátukmalni a szegény NATO-ra, miközben azt mondják neki és más államoknak is, hogy joguk van eldönteni milyen biztonsági rendszerhez akarnak tartozni....Még a végén megsajnalom ezt a "szegény NATO-t"....o_O
Semmit nem lebegtet.
Pont feljebb tettem be azt a 2019-es nyilatkozatot a magas rangú NATO tisztviselőtől, hogy nincs napirenden Ukrajna NATO csatlakozása, mivel a 2014-es események lehetetlenné tesznek bármilyen csatlakozást.
De úgy látom te sem nagyon érted, hogy a NATO nem egyenlő a tagországokkal.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Litvánia biztonságának növelése érdekében az amerikai katonák állomásozásának állandóvá tételét fogja kérni - közölte szerdán Gitanas Nauseda, a balti ország elnöke a német vezetésű NATO-harccsoport újonnan megérkezett váltásának fogadása utáni sajtótájékoztatón a Rukla melletti bázison.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/239623/
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Kifejtenéd? Jelentős asszimiláció már a dualizmus alatt ment végbe.

A napokban olvastam ki ezt az irományt, sok érdekesség van benne a dualizmusról, a társadalmi-gazdasági viszonyokról, népesség politikáról....
off:
Én értem mire gondol. Van benne valami.
Persze az is kérdés, lenne e ilyenek nélkül, önálló magyar identitás a XX. sz.-ban, Bocskai, Rákoczi, vagy Kossuth nélkül, mert végülis mind hozzájárult a jelentős etnikai pusztulásunkhoz.

Viszont az érdekes, hogy a XIX sz.-i éppen aktuális magyar ellenzéke, elkezdett kijárni Párizsba és Londonba, hogy a kormánypártokkal szemben támogatást és pénzt kalapozzon, erre az itthon "elnyomott kisebbségeket" használta, mint akiket, elnyomnak, megfélemlítenek, kiirtanak, stb.
Az említett országoknak ez jól jött, mert igy tudták a Monarchia tekintélyét rombolni, bele is mentek a játékba.
Ez olyan sikeres volt, hogy még most is a XXI.sz.-ban, a magyarok között is, sokan meg vannak győződve, hogy milyen rettenetesek voltunk, pedig a kisebbségeknek a világon kevés helyen volt annyi joga, mint akkor nálunk.
Sőt, a mai aktuális román, szlovák (ukránról nem is beszélve), nem biztosit annyi jogot a kisebbségeknek, "európai értékekkel" együtt, mint mi akkor.
Ez nagyban járult hozzá a Trianonhoz vezető attitűdhöz.
Ismerős? o_O

_________________________
Az orosz kérdésre visszatérve, szerintem nekünk az lenne az érdekünk, hogy létrejöjjön egy kisebb, NATO tag Ukrajna, a Dnyepertől nyugatra, ami totál szemben áll az oroszokkal, ha van rá lehetőség, akkor a káosz közepén, Kárpátaljának függetlenséget SEGITENI kiharcolni.
Aztán majd ők eldöntik mit akarnak, közben a Tiborcok, Mészárosok felvásárolhatnák és gazdaságilag becsatornázhatnák nekünk hosszú időre. Ezzel ketté lenne vágva a kis-Antant.
Fontos lenne, hogy a románok kapjanak a seggükbe, egy Tiraszpolig tartó Oroszországot. Igy ügyes politikával, a Bulgárokkal, Szerbekkel, Oroszokkal körbe lehet keríteni őket.
Mellékesen pedig, az egyetlen nem ellenséges államnak maradni az oroszokkal szemben és elérni, hogy mi legyünk az orosz nyersanyagok fő disztribútora. Közben egyenlőre a NATO-val és Unióval úszni tovább még egy ideig.
És főleg! nem egymást baszkurálni folyton és mindig mástól várni a megváltást, meg a segítséget.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Nem is értem a kérdést.
Kb. negyedszer írom le, hogy a NATO-nak, mint szervezetnek semmi dolga sincs sem az ukránokkal, sem az oroszokkal. A NATO szempontjából, mindkét fél NATO-n kívüli.
A NATO-nak nincs felettük rendelkezési joga. Kizárólag az ukránok tolják magukat befelé, de a NATO alapszabálya lehetetlenné teszi a csatlakozásukat a 2014-es események óta. Hiába indítják el a csatlakozási tárgyalásokat, ha az alapvető kritériumokat nem teljesítik.
A NATO nem tehet engedményeket, nem tárgyalhat, hacsak arra a tagállamok meg nem adják az egyhangú felhatalmazást.
Ellenben ha csak azt akarnák megakadályozni az oroszok, hogy az ukránok bejussanak, akkor elég egyetlen tagországgal egy ilyen irányú egyezményt megkötni. Ha nem lenne világos, akkor a háttérben ezen egyezségek megköttettek. Case closed. Kéz kezet mos.
Tehát teljesen felesleges a NATO-ra mutogatni, és a feszültséget rákenni.
Ez kb. olyan húzás, mint amikor Putyin felvetette az orosz NATO tagságot. Holott a NATO pont az orosz fenyegetés ellen jött létre...
Én igazság szerint azt nem értem, hogy miért kellett éppen most az oroszoknak elkezdeni fenyegetni a NATO-t, és ezzel a felelősséget megpróbálni rátolni.
Sajnos a NATO tagsággal együtt jár az is, hogyha az oroszok elkezdik fenyegetni a NATO-t, akkor kishazánkat is fenyegetik. Ez meg kell a francnak.
Na, akkor mégiscsak igaz szerinted is, hogy a NATO-t elsősorban nem a SZU és a Varsói Szerződés, hanem Oroszország ellen hozták létre... :D Mondjuk nem volt pontos megállapítás, ugyanis kihagytad a második felét: a NATO-t Oroszország sakkban tartására, illetve az USA Európa feletti befolyásának biztosítására hozták létre. ;)