[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A cikkhez nem lehet olyan prózai oka a csökkenésnek hogy a orosz kereslet értsd. vásárlóerő lett kisebb??


Lehet feleződött és? Az is piac és pénz. A fő/döntő ok, hogy az US+EUs piac elvesztésének a lehetősége is elég ahoz, hogy gondolkodás nélkül dobják az oroszt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Elkezdtem nézni a felvonulás közvetítését. Ami nekem nagyon feltűnő, hogy ugye minden évben a "mavzolejt" körbe szokták burkolni, és így rejteni. A burkolat mindig jellemzően oroszos volt eddig, általában kék alapszínnel és sok-sok orosz zászlós motívummal. Most az alapszín a vörös, és orosz zászló motívum egyáltalán nincs rajta. Szovjetesebb az egész, mint korábban. Közben megjött az Elnök Úr is.
Szerencséd van, hogy nagybetüvel irtad az Elnök Urat! :rolleyes:
Akàrki, akármit mond, egy ilyen paràdé nekem nagyon tetszik. A zene, a hangulat...
Emlkszem az ötvenes vekben a Hösök terén tartott MNH parádékra. Az is tetszett nekem, mint kis lurkónak. :)
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Az orosz katonák most azért harcolnak, amiért a nagyapáik, akik szintén hazájuk biztonságáért harcoltak - mondta Putyin.
A beszéd után szöveg nélkül játszották le az orosz himnuszt, melynek dallama pontosan megegyezik a Szovjetunió himnuszával.
Béke elnapolva, de talán egyelőre az atomháború is.
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 593
113
Szerencséd van, hogy nagybetüvel irtad az Elnök Urat! :rolleyes:
Akàrki, akármit mond, egy ilyen paràdé nekem nagyon tetszik. A zene, a hangulat...
Emlkszem az ötvenes vekben a Hösök terén tartott MNH parádékra. Az is tetszett nekem, mint kis lurkónak. :)
Miért írtam volna kis betűvel? Amilyen állapotban megkapta az országot Jelcintől és ahova abból a romhalmazból és káoszból eljuttatta, azért maximálisan megérdemli, hogy nagy betűvel írjam.
Sajnos akadozik a közvetítés. Gondolom a YT-nál tesznek azért, hogy senki ne akarja nézni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
tik-tak, tik-tak
Már csak 22 óra és 15 perc ...
http://crimeanbridgedown.com.ua/
3f0291c7ce6567e3ea885fad0fa42a25.png


A nagy bumm elmaradt? :rolleyes:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 639
113
Na mai parádé Stierrel átbeszélve, nagyjából Putyin azt mondta amire számítottunk, mozgósítás egyelőre nincs plusz hadiállapot is elmaradt. Inkább volt ez ilyen megemlékező-lelkesítő beszéd, illetve kissé a február végiek aktualizálása.

Ami a parádét illeti, bár azt írtam, hogy a fő attrakció az Il-80 "Ítélet napi" repülőgép lesz, pár évvel ezelőtthöz hasonlóan (talán 18-19, még havazott is akkor) a rosszabb idő miatt az elmaradt. Illetve vszeg a MiG-31I fejtegetést elbasztam és tényleg csak a K verziót nevezték át I-re (bár nem értem miért), de ha már így leírtam ottmarad. Plusz az egyik index cikken annyira kiakadtam, hogy nem hagyhattam említés nélkül, mert a szándékos propaganda hülyeségtől a világból kimegyek (igen, a T-80-as rész az)

Ui: az ukrán anyag valamikor este/hajnalban fog érkezni, ahogy még bírom majd szusszal
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
A YouTube eltávolította Dmitrij Rogozin összes videóját a Roscosmos Media csatornáról