[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
@Vogon...

Ahhoz, hogy komoly nyugati haditechnikát kapjon Ukrajna az kellett, hogy Putyin megtámadja Ukrajnát és az is ,hogy az Ukránok kitartsanak az orosz invázió első harmadában, tehát amit az invázió előtt mondtam azt most is tartom ha nem támadja meg Ukrajnát Oroszország nem kapott volna Ukrajna ilyen komoly nyugati fegyverzetet a nyugattól és az USA-l.

De ezt már egyszer elmondtam neked...:)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@Wilson !

Repülőgépek tucatjaival szállították az offenzíva megindítása előtt a fegyvereket Ukrajnába. Elmondtad, akkor is vitatkoztunk, te felvilágosítottál róla, hogy pár tucat Jevelinnél többet nem fog kapni és Putyinnak eszében sincs megtámadni az országot. Az utolsó héten is, amikor már hónapok óta repkedtek a gépek, te állítottad, hogy max a két szakadár területet a "jelenlegi" határaival elfogadja önállónak és tök mindegy, ha hivatalosan be megy oda, mert már úgy is évek óta bent van.
Utána az utolsó napokban is arról győzködtél engem, hogy max, de tényleg csak feltételesen, a megyék határai, de azt is akkor "kis zöld emberkékkel".

Amit akkor mondtál, ma sincs értelme. Hiába nyomulnak előre most a Dombaszban, az északi hadművelet feladásával és fehéroroszok látványos távolmaradásával egy kilométerrel nincs jelenleg távolabb az ukrán határtól Moszkva, mint az offenzíva megindítása előtt. De legalább kaptak olyan rakétakilövőket, amikhez csak olyan rakétákat szállítanak, amik csupán néhány km-rel közelebb lőnek Moszkvához, mint egy D-20. És amire egy pillanat alatt konténer cserével rá lehet rakni nagy hatótávolságú fegyvereket...
Belorusz jelenleg is egy kiszögellésnek néz ki egy komoly NATO patkóban, ha csak azt veszem alapul, hogy Lengyelországnak milyen hadserege van. Mennyivel kellene egy mai NATO-orosz háborúban Putyinnak csapatokkal megerősítenie Minksz erőit, hogy ellensúlyozzon?
Én fél évvel ezelőtt azzal érveltem neked, hogy nonszensz bent tartani orosz békefenntartókat egy olyan Beszarábiában, amit nem tudok logisztikai útvonalakkal ellátni, ha a velem nyíltan ellenséges országok lezárják a légterüket, a szárazföldet és a vízi útvonalat. Most egy szemernyit sem jobb Transznisztiában az ott állomásozó orosz csapatok helyzete.

De egyébként fessük le rózsaszínre és akkor szebb lesz a világ! Nem hittél nekem, hogy törvényszerű a támadás, most is meg akarsz győzni, hogy véletlen és amúgy is csak hibás döntések szörnyű sorozata vezetett ahhoz, hogy két népnek háborúznia kell egymással és akik az ide vezető utat kikövezték, azokat csupa jó szándék vezérelte.
És nem hiszel abban, hogy ez nem áll le akkor sem, ha Putyin úgy döntene, hogy holnap kivonja az összes csapatot, mert a harcászati nonszensz fennmaradna és nem hiszel nekem abban sem, hogy nem lesz béke akkor sem, ha elfoglalják Dombaszt és elmennek Moldováig és írnak egy fegyverszünetet Minkszben.
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
@Wilson !

Repülőgépek tucatjaival szállították az offenzíva megindítása előtt a fegyvereket Ukrajnába. Elmondtad, akkor is vitatkoztunk, te felvilágosítottál róla, hogy pár tucat Jevelinnél többet nem fog kapni és Putyinnak eszében sincs megtámadni az országot. Az utolsó héten is, amikor már hónapok óta repkedtek a gépek, te állítottad, hogy max a két szakadár területet a "jelenlegi" határaival elfogadja önállónak és tök mindegy, ha hivatalosan be megy oda, mert már úgy is évek óta bent van.
Utána az utolsó napokban is arról győzködtél engem, hogy max, de tényleg csak feltételesen, a megyék határai, de azt is akkor "kis zöld emberkékkel".

Amit akkor mondtál, ma sincs értelme. Hiába nyomulnak előre most a Dombaszban, az északi hadművelet feladásával és fehéroroszok látványos távolmaradásával egy kilométerrel nincs jelenleg távolabb az ukrán határtól Moszkva, mint az offenzíva megindítása előtt. De legalább kaptak olyan rakétakilövőket, amikhez csak olyan rakétákat szállítanak, amik csupán néhány km-rel közelebb lőnek Moszkvához, mint egy D-20. És amire egy pillanat alatt konténer cserével rá lehet rakni nagy hatótávolságú fegyvereket...
Belorusz jelenleg is egy kiszögellésnek néz ki egy komoly NATO patkóban, ha csak azt veszem alapul, hogy Lengyelországnak milyen hadserege van. Mennyivel kellene egy mai NATO-orosz háborúban Putyinnak csapatokkal megerősítenie Minksz erőit, hogy ellensúlyozzon?
Én fél évvel ezelőtt azzal érveltem neked, hogy nonszensz bent tartani orosz békefenntartókat egy olyan Beszarábiában, amit nem tudok logisztikai útvonalakkal ellátni, ha a velem nyíltan ellenséges országok lezárják a légterüket, a szárazföldet és a vízi útvonalat. Most egy szemernyit sem jobb Transznisztiában az ott állomásozó orosz csapatok helyzete.

De egyébként fessük le rózsaszínre és akkor szebb lesz a világ! Nem hittél nekem, hogy törvényszerű a támadás, most is meg akarsz győzni, hogy véletlen és amúgy is csak hibás döntések szörnyű sorozata vezetett ahhoz, hogy két népnek háborúznia kell egymással és akik az ide vezető utat kikövezték, azokat csupa jó szándék vezérelte.
És nem hiszel abban, hogy ez nem áll le akkor sem, ha Putyin úgy döntene, hogy holnap kivonja az összes csapatot, mert a harcászati nonszensz fennmaradna és nem hiszel nekem abban sem, hogy nem lesz béke akkor sem, ha elfoglalják Dombaszt és elmennek Moldováig és írnak egy fegyverszünetet Minkszben.
Először is a D2O-s max hatótavolsága 24 km míg a Himarsok (amelyeket Ukrajna fog kapni) 80 km hatótávolságú (nagy valószínűséggel irányított) rakétákkal is fel lesznek szerelve.Tehát 3*akkora hatótávolsággal rendelkeznek és nem csak néhány km-l.

Másodszor,az ukránok az invázió előtt ATGM-t és Manpads-t kapott személyi felszerelésekkel kézi lőfegyverekkel együtt, még kilátásban sem volt nyugati nehéz technika szállítása Ukrajnában, mint fentebb írtam amit most látsz az Putyin inváziójának egyenes következménye,ha Putyin nem támad akkor pl az ukránok biztos nem kapnak sem Patriotokat sem MLRS-t az USA-l.És nem fegyverkezik őket fel a most látható mértékben.


Harmadszor,te miről beszélsz? Az ukrán topikban az ukrán haderő felfegyverezéséről beszéltél most meg arról, hogy én nem hittem abban az invázió előtt ,hogy Putyin megtámadja Ukrajnát.

Szerintem döntsd el ,hogy miről akarsz beszélni,mivel az ukránok felfegyverzése az orosz invázió egyenes kövezkezménye.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Először is a D2O-s max hatótavolsága 24 km míg a Himarsok (amelyeket Ukrajna fog kapni) 80 km hatótávolságú (nagy valószínűséggel irányított) rakétákkal is fel lesznek szerelve.Tehát 3*akkora hatótávolsággal rendelkeznek és nem csak néhány km-l.

És ez mennyiben jelent jelentős változást Moszkva és az ukrán határ közötti távolságra? HIMARSok jövetele ma még semmit nem jelent az orosz területek mélységének fenyegetése tekintetében. Holnap egy csettintéssel, egészen pontosan konténer cserével gyökeresen megváltozhat és itt elő sem akarom hozni azokat a mondatokat, hogy Zelenszkij az offenzíva előtt pár nappal atombombáról álmodott.

még kilátásban sem volt nyugati nehéz technika szállítása Ukrajnába

Ahhoz képest milyen jól sikerült! Még egyszer, a tényeket lehet rosszul láttam, mégis én azért több hitelt adtam azoknak az ukrán álmoknak, ahol nyíltan leírták egy évvel az offenzíva előtt, hogy ők ezeket szeretnék, te leírtad, hogy kizárt, hogy megkapják és 3 hónap alatt megtörtént előkészület nélkül az, amire más országokban 5-10 éves előkészületet várnak meg mi is éves távlatokban szervezünk meg átképzéseket már rutinos tüzéreknek ilyen rendszerek átvétele előtt.
Náluk meg 30 évig nem működik semmi és csak most 3 hónapig passzol minden és sikerül letárgyalni olyanokat, amit más előkészítés nélkül 5 év alatt nem tud.
Ukrajna a lehetőségek hazája. Ott az is megtörténhet, ami más országokban nem. És ez úgy tűnik, nem csak negatív rájuk nézve.

Harmadszor,te miről beszélsz? Az ukrán topikban az ukrán haderő felfegyverezéséről beszéltél most meg arról, hogy én nem hittem abban az invázió előtt ,hogy Putyin megtámadja Ukrajnát.

Tényleg több körön keresztül voltak vitáink arról, hogy nem hitted azt, hogy Ukrajna felfegyverzése Oroszország ellen realitás, mert szerinted az egész ország jelentéktelen Putyinnak is, Bidennek is. És tényleg nem hittél abban, hogy ez a támadás meg fog történni, emlékezz vissza, azon a bizonyos héten csütörtökig minden reggel megkérdeztem tőled, hogy tényleg nem lesz, mert felidegesített, hogy a hétfői beszéd után is még abból indultál ki, hogy Odessza megtámadása szóba sem kerülhet. És fél évvel korábban is erről vitáztunk, csak te az utolsó héten -úgy tűnik most sem- voltál hajlandó elfogadni, hogy pont az történik, amit én korábban feszegettem. Vissza lehet keresni, hogy miről vitáztunk Karácsony előtt, miről még régebben meg miről utána.
Arról nem tehetek, hogy nem voltál és nem vagy hajlandó látni, hogy lassan minden megvalósult abból, amiről akkor vitatkoztunk és nem hitted, hogy bekövetkezhet.
 
W

Wilson

Guest
És ez mennyiben jelent jelentős változást Moszkva és az ukrán határ közötti távolságra? HIMARSok jövetele ma még semmit nem jelent az orosz területek mélységének fenyegetése tekintetében. Holnap egy csettintéssel, egészen pontosan konténer cserével gyökeresen megváltozhat és itt elő sem akarom hozni azokat a mondatokat, hogy Zelenszkij az offenzíva előtt pár nappal atombombáról álmodott
Ha most nem adnak nekik a Himarsokhoz 300 km hatótávolságú ATAMCS rakétákat amikor Oroszország Ukrajna területén folytat inváziót, több mint három hónapja akkor szerintem nonszensz azt gondolni,hogy majd később adnak neki ilyen rakétákat....
Ahhoz képest milyen jól sikerült! Még egyszer, a tényeket lehet rosszul láttam, mégis én azért több hitelt adtam azoknak az ukrán álmoknak, ahol nyíltan leírták egy évvel az offenzíva előtt, hogy ők ezeket szeretnék, te leírtad, hogy kizárt, hogy megkapják és 3 hónap alatt megtörtént előkészület nélkül az, amire más országokban 5-10 éves előkészületet várnak meg mi is éves távlatokban szervezünk meg átképzéseket már rutinos tüzéreknek ilyen rendszerek átvétele előtt.
Náluk meg 30 évig nem működik semmi és csak most 3 hónapig passzol minden és sikerül letárgyalni olyanokat, amit más előkészítés nélkül 5 év alatt nem tud.
Ukrajna a lehetőségek hazája. Ott az is megtörténhet, ami más országokban nem. És ez úgy tűnik, nem csak negatív rájuk nézve.
De azért kapták meg mert az oroszok inváziót indítottak Ukrajna ellen, ha az oroszok nem indítottak volna inváziót akkor az ukrik meg mindig tanulmányokat gyártanának az asztalfiókok számára az ukrán haderő korszerű nyugati fegyverekkel történő felfegyverezéséről.
Tényleg több körön keresztül voltak vitáink arról, hogy nem hitted azt, hogy Ukrajna felfegyverzése Oroszország ellen realitás, mert szerinted az egész ország jelentéktelen Putyinnak is, Bidennek is. És tényleg nem hittél abban, hogy ez a támadás meg fog történni, emlékezz vissza, azon a bizonyos héten csütörtökig minden reggel megkérdeztem tőled, hogy tényleg nem lesz, mert felidegesített, hogy a hétfői beszéd után is még abból indultál ki, hogy Odessza megtámadása szóba sem kerülhet. És fél évvel korábban is erről vitáztunk, csak te az utolsó héten -úgy tűnik most sem- voltál hajlandó elfogadni, hogy pont az történik, amit én korábban feszegettem. Vissza lehet keresni, hogy miről vitáztunk Karácsony előtt, miről még régebben meg miről utána.
Arról nem tehetek, hogy nem voltál és nem vagy hajlandó látni, hogy lassan minden megvalósult abból, amiről akkor vitatkoztunk és nem hitted, hogy bekövetkezhet.
De értsd már meg amiről vitáztunk az azért történik meg mert az oroszok megtámadták Ukrajnát és hozzáteszem ez csak a kiváltó ok mivel ehhez az is kellett, hogy az ukránok kitartsanak és az orosz haderő ellenében az invázió első részében.Tehát amiről vitáztunk fel éve az még a "boldog béke időkben" történt, amit akkor mondtam az ukránok felfegyverezéséről azt az alapján ,mondtam, hogy nem lesz orosz támadás Ukrajna ellen.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha most nem adnak nekik a Himarsokhoz 300 km hatótávolságú ATAMCS rakétákat amikor Oroszország Ukrajna területén folytat inváziót, több mint három hónapja akkor szerintem nonszensz azt gondolni,hogy majd később adnak neki ilyen rakétákat....

Ebben nem értünk egyet. Minimálisan abban egyetérthetnénk, hogy az oroszok részéről jogos a kétkedés, miután szóban megígérték a rendszerváltoztatás után, hogy a NATO nem terjeszkedik keletre, de papírt nem írtak róla, majd a NATO bevette az egykori VSZ országait, de megígérte, hogy lényegében semmit nem visz keletre, majd valahogy mégis kinőtt a földből egy lengyel meg egy román rakétavédelmi pajzs, majd Ukrajnában erőszakkal és nem választások útján megdöntötték az oroszbarát rezsimet... kár bele menni, az pont annyira nem volt demokratikus és a nép barátja, mint amit az amerikaiak utána a nyakukba ültettek.
Mégis mit szeretnél kihozni ezekből a rakétákból? Szóban megállapodtak a NATO vezetők egy német légibázison, oroszok nélkül, hogy de amúgy most mondjuk, hogy nem fogunk nagyobb hatósugarú rakétákat adni?


Jó, a kommented többi részét elolvastam és inkább neked van igazad. Oroszok megtámadtak egy olyan népet, amiről átlag amerikai azt sem tudta, hogy létezik és azóta más időszámítás kezdődötté és a világ jobb hely lett, igazad van, nem vitatom többet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Jaj, jaj mi lesz itt, már a nagy The Guardian is arról ír, hogy "itt az idő alkut kötni", mert nem működnek a szankciók!

"Oroszország nyeri a gazdasági háborút - és Putyin semmivel sem került közelebb ahhoz, hogy kivonja csapatait"

Pár nappal korábbról egy hasonló darab:
"Az EU-nak le kell mondania a szankcionálásról - többet ártanak mint használnak"

Végül, egy lépést hátralépve lássuk, mire kíváncsi most a hatalmasságosságos The Guardian olvasóközönsége, ebben a percben:

YX919iv4_o.png


Amber Heard
Amber Heard
Russia
Live - Ukraine
Johnny Depp

:D :D :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ebben nem értünk egyet. Minimálisan abban egyetérthetnénk, hogy az oroszok részéről jogos a kétkedés, miután szóban megígérték a rendszerváltoztatás után, hogy a NATO nem terjeszkedik keletre, de papírt nem írtak róla, majd a NATO bevette az egykori VSZ országait, de megígérte, hogy lényegében semmit nem visz keletre, majd valahogy mégis kinőtt a földből egy lengyel meg egy román rakétavédelmi pajzs, majd Ukrajnában erőszakkal és nem választások útján megdöntötték az oroszbarát rezsimet... kár bele menni, az pont annyira nem volt demokratikus és a nép barátja, mint amit az amerikaiak utána a nyakukba ültettek.
Mégis mit szeretnél kihozni ezekből a rakétákból? Szóban megállapodtak a NATO vezetők egy német légibázison, oroszok nélkül, hogy de amúgy most mondjuk, hogy nem fogunk nagyobb hatósugarú rakétákat adni?


Jó, a kommented többi részét elolvastam és inkább neked van igazad. Oroszok megtámadtak egy olyan népet, amiről átlag amerikai azt sem tudta, hogy létezik és azóta más időszámítás kezdődötté és a világ jobb hely lett, igazad van, nem vitatom többet.
A Beszélgetőbe tettem úgy egy hete:

Van egy nagyon jó, 2021 végi összefoglaló a témában, korabeli, titkosítás alól feloldott levelezések és memók vannak összegyűjtve benne.
Egy releváns rész:

The memo walks Clinton through the main events on the road to NATO expansion so far: the trip to Europe in January 1994, the Washington Summit with Yeltsin in September 1994, and the “cold peace” blowup in Budapest in December, trying to provide explanations for Yeltsin’s actions in his domestic context. But despite all the empathy for Yeltsin’s predicament, the U.S. answer, the memo says, is “that the NATO expansion track will proceed even if the Russians refuse to permit progress on the NATO-Russia track.” Therefore, the president should try to persuade Yeltsin that it is in his interest to cooperate and sign the PFP papers. Talbott repeats to Clinton that there is strong opposition to NATO expansion across the political spectrum in Russia, but he believes that Yeltsin is so interested in a good summit and in integration with the West that “he has a strong personal motive for trying to square the circle—and for doing so at the Summit.” The NATO allies also want to see a good NATO-Russia relationship and a good summit because “there is nothing more offensive than a Russian on the defensive.”

The memo is a good representation of Clinton’s priorities at the moment and, in contrast to his communications with Yeltsin, the CSCE and other “new” European security structures are not even mentioned.


Akit érdekel, mi-hogyan történt és hogy ki vert át kit, annak érdemes átböngésznie.

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Jacques Sapir francia szakértő szerint a tévedés egyik oka, hogy a GDP-alapú összehasonlításnak nincs értelme a vásárlóerő-paritási (PPP) kiigazítás nélkül. Ez figyelembe veszi a termelékenységet, az életszínvonalat, vagyis az egy főre jutó jólétet és erőforrás-felhasználást. Ennek alapján Oroszország gazdasága inkább Németországéhoz hasonló méretű, körülbelül 4,4 billió dollár, szemben a németországi 4,6 billió dollárral. Vagyis, amíg a GDP-bűveletben élő döntéshozók és közvélemény-formálók szemében Oroszország egy kicsiny és gyengélkedő gazdaságnak tűnt fel, az valójában Európa és a világ egyik legnagyobbja.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A Beszélgetőbe tettem úgy egy hete:

Van egy nagyon jó, 2021 végi összefoglaló a témában, korabeli, titkosítás alól feloldott levelezések és memók vannak összegyűjtve benne.
Egy releváns rész:

The memo walks Clinton through the main events on the road to NATO expansion so far: the trip to Europe in January 1994, the Washington Summit with Yeltsin in September 1994, and the “cold peace” blowup in Budapest in December, trying to provide explanations for Yeltsin’s actions in his domestic context. But despite all the empathy for Yeltsin’s predicament, the U.S. answer, the memo says, is “that the NATO expansion track will proceed even if the Russians refuse to permit progress on the NATO-Russia track.” Therefore, the president should try to persuade Yeltsin that it is in his interest to cooperate and sign the PFP papers. Talbott repeats to Clinton that there is strong opposition to NATO expansion across the political spectrum in Russia, but he believes that Yeltsin is so interested in a good summit and in integration with the West that “he has a strong personal motive for trying to square the circle—and for doing so at the Summit.” The NATO allies also want to see a good NATO-Russia relationship and a good summit because “there is nothing more offensive than a Russian on the defensive.”

The memo is a good representation of Clinton’s priorities at the moment and, in contrast to his communications with Yeltsin, the CSCE and other “new” European security structures are not even mentioned.


Akit érdekel, mi-hogyan történt és hogy ki vert át kit, annak érdemes átböngésznie.

:D:D“there is nothing more offensive than Russia on the defensive.”:hadonaszos:
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 199
12 460
113
https://carnegieendowment.org/eurasiainsight/87209

Miközben az EU (változó sikerrel) az orosz olajra vonatkozó embargó lehetséges paramétereiről tárgyal, Moszkva a levegőt arra használja, hogy átcsoportosítson és felkészüljön a további lépésekre. Bár széles körben elterjedt az a vélemény, hogy Oroszország az utolsó dolog, amiről feladja európai energiaexportját, az elhúzódó ukrajnai konfliktus és a nyugati szankciók kiterjesztése növeli annak valószínűségét, hogy Moszkva megteszi az első lépést ennek érdekében..........

..............Az európai politikusokra egyszerre több sürgős feladat vár: alternatív beszállítók keresése, az árak növekedésének magyarázata a választók számára, valamint az embargó csapásának enyhítése az orosz olajtól leginkább függő uniós országokra. Tekintettel arra, hogy mindez meg fog történni, miközben az ukrajnai harcok folytatódnak, erős lendület lesz a Kremllel való tárgyalásra.

Oroszország a maga részéről valószínűleg az Ukrajnának szánt fegyverszállítmányokra hivatkozik az embargó magyarázataként, és ezzel azt a jelzést küldi, hogy az olajáramlás újraindul, amint Ukrajna leállítja a nyugati fegyverek fogadását. Más szóval, Moszkva megkaphatja, amit akar: egy erős tárgyalási pozíciót a szankciókkal kapcsolatban, amely kizárja Ukrajnát a párbeszédből.

Az Oroszország és Európa közötti energiaháború felgyorsítaná a globális inflációt, súlyosbítaná a világélelmiszerválságot, és új szintre emelné az energiaintenzív áruk árait. Az orosz hatóságok jól tudják, hogy nincs visszaút az Európához fűződő kapcsolatok régi szép napjaihoz, de gondoskodhatnak arról, hogy ne csak Oroszország szenvedjen kárt. Moszkva minden lépése, amelyet a Nyugattal való konfliktusban eddig tett, az eszkaláció logikáját követte, és egyelőre nincs okunk azt hinni, hogy ez a logika megváltozik. Nemhogy most nincs vesztenivaló, de minden újabb szankcióval nő a radikális intézkedések támogatóinak száma az orosz kormányon belül.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 199
12 460
113
http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2022/june/02/biden-tweaks-ukraine-narrative/
Joe Biden amerikai elnök keddi közleménye a New York Timesban az ukrajnai háború blöfföléssel kezdődik. Azt mondja, Vlagyimir Putyin elnök azt hitte, Oroszország különleges hadművelete csak napokig fog tartani. Nem világos, hogyan jutott Biden ilyen becsléshez. Az Egyesült Államok háborúról szóló narratívájához hasonlóan ez is nagyrészt feltételezett.

Az oroszok abban a meggyőződésükben gyökereznek – és megalapozottan –, hogy Ukrajna amerikai gyarmattá vált, és a kijevi vezetők puszta bábok. Hogyan becsülhették meg Putyin és Kreml tanácsadói, hogy a különleges hadművelet csak egy tortúra lesz? A különleges hadművelet alapvető céljai olyanok – egy szerződés, amely megerősíti Ukrajna semleges státuszát és a donbászi köztársaságok független államként való elismerését, valamint a Krím-félszigetet Oroszország szerves részeként –, hogy egy „napokig tartó” hadművelet ne biztosítaná őket.

Moszkva tudta, hogy az Egyesült Államoknak egyáltalán nem áll szándékában eleget tenni Oroszország jogos biztonsági aggályainak a NATO ukrajnai bővítésével kapcsolatban, amelyeket hivatalosan decemberben, írásban vetítettek előre................
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 199
12 460
113
ÍRTA: ALEKSZEJ NAVALNIJ
2022. MÁJUS 23. 6:15 EDT
Ptalán Vlagyimir Putyin igazi küldetése az, hogy leckéket tanítson. Mindenkinek – a világ vezetőitől és szakértőitől a hétköznapi emberekig. Ebben különösen jó volt 2022-ben.
Ismét emlékeztetett arra, hogy a „csak egy kis választási csalással” kezdődő út mindig diktatúrával végződik . A diktatúra pedig mindig háborúhoz vezet. Ez egy olyan lecke, amit nem kellett volna elfelejtenünk.
A világ vezetői évek óta álszenten beszélnek a „pragmatikus megközelítésről” és a nemzetközi kereskedelem előnyeiről. Ezzel lehetővé tették, hogy hasznot húzzanak az orosz olajból és gázból , miközben Putyin hatalma egyre erősebb lett. A szankciók és a katonai és gazdasági segélyek között ez a háború több százszor többe fog kerülni, mint azok a jövedelmező olaj- és gázszerződések, amelyek aláírását korábban pezsgővel ünnepelték.
Bővebben: Az ember, akitől Putyin fél
Putyin mindannyiunkat emlékeztetett a „kacsapróbára”: ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úszik, mint egy kacsa, és hápog, mint egy kacsa, akkor az valószínűleg egy kacsa.
Ebben az esetben is ugyanezt a logikát kell alkalmazni: ha valaki tönkreteszi a független médiát , politikai merényleteket szervez , és kitart birodalmi téveszméi mellett, akkor az egy őrült, aki képes vérfürdőt okozni a 21. századi Európa közepén. És tényleg nem szabad felkarolni a nemzetközi fórumokon.
Putyin jelenleg is leckét ad arról, hogyan lehet semmissé tenni az ország 20 év alatt elért gazdasági hasznát.
Az általa feltett fő kérdésre – hogyan lehet megállítani egy gonosz őrültet hadsereggel, nukleáris fegyverekkel és az ENSZ Biztonsági Tanácsának tagságával – azonban még meg kell válaszolni. És mi vagyunk azok, akiknek meg kell találnunk ezt a választ.
Navalnij , az orosz ellenzék vezetője kilenc évet tölt egy szigorúan védett büntetés-végrehajtási telepen

Nem érdekelne jobban de aki ezt írta és akiről az ráhelyezi a fókuszt.



Navlnij írta Putyinról.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 199
12 460
113