[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kb. azt. amit a NATO/USA szokott. Nem dobnám be a darálóba az embereket, míg nincs nálam a(z elsöprő) fölény
Emlékeim szerint az utolsó, Ukrajnánál amúgy gyengébb, de hasonlóan fegyverzett ellenfél ellen ez a nem bedobás 60 ezer amerikai életébe került, úgy, hogy a vér szivattyút azért ott is inkább a bennszülöttekkel tápláltatták.
Szóval ez nem nyert hangszórót
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Mit kap az orosz hadsereg 2023-ban :

RLGtEforgZI.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 740
113
Ne csináljunk már úgy, hogy a jelenlegi “nemzetközi rendszer” a jó Isten akaratán alapszik, változhatatlan és örök. Nem az. A nyugat, elsősorban az US hatalmi erdekeit szolgálja. Ennek megkérdőjelezèse folyik most. Nincs ebben semmi kûlönösen. Eddig minden birodalom megbukott az emberi történelemben. Azok is, amelyek sokkal tovàbb voltak dominànsak, mint az US. Ilyen a történelem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Kb. azt. amit a NATO/USA szokott. Nem dobnám be a darálóba az embereket, míg nincs nálam a(z elsöprő) fölény. Csak ehhez meztelen volt az orosz leányzó, maradt az emberáldozat minimális sikerrel.
Engem nem érdekel a “kb az”. Esetleg konkrétan írd le, mire gondolsz. Kezdjük mondjuk az egy évvel ezelőtti felállással. Mit csináltál volna máshogy az orosz vezérkar helyében? Mit csináltál volna máshogy úgy, hogy mondjuk nem lövöd szét az infrastruktúrát?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Emlékeim szerint az utolsó, Ukrajnánál amúgy gyengébb, de hasonlóan fegyverzett ellenfél ellen ez a nem bedobás 60 ezer amerikai életébe került, úgy, hogy a vér szivattyút azért ott is inkább a bennszülöttekkel tápláltatták.
Szóval ez nem nyert hangszórót
Mondom meztelen volt ehhez a leányzó... Vietnamban az USA is az volt, de legalább tanult belőle valamelyest a háborúról. A szovjetek (oppardon oroszok) meg nem tanultak Afganisztánból. Mondjuk békét fenntartani nem tanultak meg.
 
  • Vicces
Reactions: ghostrider

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Engem nem érdekel a “kb az”. Esetleg konkrétan írd le, mire gondolsz. Kezdjük mondjuk az egy évvel ezelőtti felállással. Mit csináltál volna máshogy az orosz vezérkar helyében? Mit csináltál volna máshogy úgy, hogy mondjuk nem lövöd szét az infrastruktúrát?
Mondtam, ha nem tudom megcsinálni, akkor nem kezdek bele, mert semmi jó sem fog kisülni belőle. Ha hülye vagyok, akkor meg ez lesz, ami van.
 
  • Vicces
Reactions: ghostrider

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Mondtam, ha nem tudom megcsinálni, akkor nem kezdek bele, mert semmi jó sem fog kisülni belőle. Ha hülye vagyok, akkor meg ez lesz, ami van.
Semmi sem determinisztikus az életben. Az oroszok arra játszottak, hogy le tudják vágni a kígyó fejét, és majd transzplantálnak egy új, szelídebb fejet. Nem sikerült. Innen viszont a biztonsági problémájuk (amit meg akartak oldani a fejcserével) továbbra is fennállt, akkor màr nem lehetett csak úgy kivonulni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mondom meztelen volt ehhez a leányzó... Vietnamban az USA is az volt, de legalább tanult belőle valamelyest a háborúról. A szovjetek (oppardon oroszok) meg nem tanultak Afganisztánból. Mondjuk békét fenntartani nem tanultak meg.
Honnan tudjuk, hogy tanult belőle? Mert ugyebár azóta gondosan ügyelt arra, hogy akibe beleköt az maximum felfegyverzett mangókat használjon.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Lehet lehetetlen, mert nem tudsz úgy elfoglalni egy országot, ami nem akarja, hogy elfoglalják, hogy ne gyűlöltesd meg vele magadat még jobban.
És akkor visszaértem oda, hogy f@sznak kellett háborúskodni az idótáknak.
Nekem úgy rémlik,hogy az akkori NSZK-ban mintha nem sok huncutság történt volna a németek részéről a jenki hősök ellen. Amennyiben rosszul tudnám,javíts ki lécci.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Lehet lehetetlen, mert nem tudsz úgy elfoglalni egy országot, ami nem akarja, hogy elfoglalják, hogy ne gyűlöltesd meg vele magadat még jobban.
És akkor visszaértem oda, hogy f@sznak kellett háborúskodni az idótáknak.
Ebben van igazság, mert az ember ilyen. De ez sose zavarta a nagyokat abban, hogy megtegyék. A szerbek magyarokkal szembeni előítéleteinek is egy jelentős (szignifikancia faktor a szokásos) része származik abból, hogy amikor mi voltunk a nagyok túl sokszor parkoltunk rájuk az úthengerrel.
Azonban ez nem változtat azon, hogy az oroszok az utolsó pillanatig próbáltak békés megoldást találni, és csak azután csaptak oda. Most meg mindenki sír, mint a fürdőskurva, hogy de bántsák a nemzetközi szerződéseket.
Amik amióta a világot feltalálták csak egy darab papír.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Nekem úgy rémlik,hogy az akkori NSZK-ban mintha nem sok huncutság történt volna a németek részéről a jenki hősök ellen. Amennyiben rosszul tudnám,javíts ki lécci.
Ott egy hódító háború sült be de rendesen, az egész világ ellenük volt a Japánok kivételével.
Na meg szerintem az átlagpolgárnak megmutatták, milyen is volt a vezetésük, aki háborúba vitte őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ott egy hódító háború sült be de rendesen, az egész világ ellenük volt a Japánok kivételével.
Na meg szerintem az átlagpolgárnak megmutatták, milyen is volt a vezetésük, aki háborúba vitte őket.
Ha puskát tartanak a fejedhez, és szépen kedvesen közlik veled, hogy kaja akkor van, ha asszonka kedves lesz, ha nem, akkor is meg lesz ungabungázva, de akkor kaja sincs, és lehet téged is lelövünk, akkor kevésbé lázadozol.
Merthogy ez volt az usa megszállás.
A szovjet ugyanez, csak ott még kommunizmust is kaptak grátiszba...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Ha puskát tartanak a fejedhez, és szépen kedvesen közlik veled, hogy kaja akkor van, ha asszonka kedves lesz, ha nem, akkor is meg lesz ungabungázva, de akkor kaja sincs, és lehet téged is lelövünk, akkor kevésbé lázadozol.
Merthogy ez volt az usa megszállás.
A szovjet ugyanez, csak ott még kommunizmust is kaptak grátiszba...
Minden lehet, de a németek belefáradtak a háborúskodásba a megszállók meg akkora fölényben voltak, hogy inkább megbékéltek a sorsukkal. És a végén még jól is jártak. És nem voltak nagy vallási és egyéb összeférhetetlenségek.