[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az Arktisz-i földgázmezőkről beszélek, amikről nem olyan rég volt balhé RU, CA, US között pl.
Illetve, hogy ezekhez való hozzáférés mennyire fogja még jobban szétcseszni az ottani környezetet.
Nem véletlen az új jégtörők 'tudományos expedíciója' sem a térség felé.
Nem jegesmedvéket mennek fotózni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
De amúgy ezen miért lepődtök meg?
Egy éve írtam:
Ahogy most látom nem lesz ukrajnának olyan része, ami a nyugati érdekszférába tartozik.
Sőt, ne legyen igazam, de szerintem az a meglehetősen keserű Putyin beszéd, ahol arról beszélt, hogy Oroszország mindenképp megkapja a szankciókat, mindegy mit csinál, az pont arról szólt, hogy nincs többé veszteni való, mostantól megoldjuk erőből.
Szóval ha itt olvassák az Isztánok és Bajdzsánok a fórumot jelezném a vezetésüknek, hogy a jelen helyzetben biztos ami biztos előkeresném a régi zászlókat. Hogy a Szovjetet, vagy a Cárit, azt Putyinnál érdeklődjék meg.
De pillanatnyilag azt gondolom, hogy már nem sokáig független államok.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 050
113
Ja, csak egy expanzív keleti mintájú államnak mik a torténelmi határai? :oops:

Persze, Peszkov utalt arra, hogy a II. Miklós idei határok lennének az ideálisak, de per pillanat valoszinubb, hogy a 1547-es torténelmi határokban találják magukat, ha túltolják a biciklit.

És nekem személyszerint még jobban tetszenének a 1462-es orosz torténelmi határok, mivel szeretném, ha újra létrejonne a novgorodi állam. :cool:

Szoval a torténelmi határok mindenképpen meglesznek, csak az a kérdés melyikek. Avagy, "vigyáz arra, mit kívánsz, mert még teljesulhet". ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Mit vagy ezen meglepődve?
A fejlett nyugat konkrétan konferenciákat meg kerekasztalbeszélgetéseket szervez, amelyeken azt vitatják meg, hogyan kéne feldarabolni Oroszországot.
Ez tavalyi, amerikai:

Ez meg kevesebb, mint egy hónapja volt; az ECR (európai konzervatívok) szervezte:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
De amúgy ezen miért lepődtök meg?
Egy éve írtam:
Nem lepődök.
De ha ezzel semmi gond, akkor...
british_empire.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az Arktisz-i földgázmezőkről beszélek, amikről nem olyan rég volt balhé RU, CA, US között pl.
Illetve, hogy ezekhez való hozzáférés mennyire fogja még jobban szétcseszni az ottani környezetet.
Nem véletlen az új jégtörők 'tudományos expedíciója' sem a térség felé.
Nem jegesmedvéket mennek fotózni.
Semmi olyat nem csinálnak, amit más ne tenne meg a helyükben. Vagy amit más nem tesz meg most. Furcsa ez a szelektív aggodalom.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ja, csak egy expanzív keleti mintájú államnak mik a torténelmi határai? :oops:

Persze, Peszkov utalt arra, hogy a II. Miklós idei határok lennének az ideálisak, de per pillanat valoszinubb, hogy a 1547-es torténelmi határokban találják magukat, ha túltolják a biciklit.

És nekem személyszerint még jobban tetszenének a 1462-es orosz torténelmi határok, mivel szeretném, ha újra létrejonne a novgorodi állam. :cool:

Szoval a torténelmi határok mindenképpen meglesznek, csak az a kérdés melyikek. Avagy, "vigyáz arra, mit kívánsz, mert még teljesulhet". ;)
nekem meg az 1941 es de értsünk egyet valamiben. Egye fene állítsuk vissza azt az 1462 határokat kedves magyar alattvaló!! :D ;)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Vagy hogy megegyék Lengyelországot? Finnországot? A Baltikumot?
Miért is véded a mostani európai status quo t? Csak nekünk meg a németeknek szar minden más népségnek meg jó. Leszarom őket ahogy minket is leszarnak, igen is változtassák meg az oroszok a mostani dolgokat és mi csak várjunk mi lesz és legyen nagy hadseregünk addigra amikor az asztalhoz kell ülni újra. És ne gyere hogy nem tudunk belőle kimaradni, de ki tudunk és a hadsereg arra kell, hogy a barátaink ne tudjanak úgy elfoglalni mint 44 ben a németek. Ja és a katonákból meg ki kell verni hogy NATO meg mi fa..m, ők csak magyar érdekekért kell hogy küzdjenek semmi másért!!!!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nem lepődök.
De ha ezzel semmi gond, akkor...
british_empire.jpg
szerintem ugyanúgy el fog tűnni az OF pár száz éven belül, ahogy az USA is darabokra szakad. A kérdés, hogy a föderáció jelenlegi szubjektumai most el akarnak-e szakadni.
Illetve orosz oldalról a dekolonizáció azt is jelentené, hogy az infrastruktúrát visszafejlesztik “pre-koloniális” szintre.

Amúgy az OF szubjektumai azért némileg más autonómiával bírnak most, mint a magasságos brit koronagyarmatok anno.
Pont minap nézegettem egy jakutföldi csajszi videóit az ottani életről. Nincs Putyin-arckép a falakra kitéve, se orosz zászló. Nincs birodalmi helytartó. Az általános iskolában az alapnyelv a sajátjuk (szaha), és mellette tanulnak oroszul meg angolul. Élik az életüket, egyáltalán nem tűnnek boldogtalannak vagy épp abuzáltnak egy birodalom által.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
szerintem ugyanúgy el fog tűnni az OF pár száz éven belül, ahogy az USA is darabokra szakad. A kérdés, hogy a föderáció jelenlegi szubjektumai most el akarnak-e szakadni.
Illetve orosz oldalról a dekolonizáció azt is jelentené, hogy az infrastruktúrát visszafejlesztik “pre-koloniális” szintre.

Amúgy az OF szubjektumai azért némileg más autonómiával bírnak most, mint a magasságos brit koronagyarmatok anno.
Pont minap nézegettem egy jakutföldi csajszi videóit az ottani életről. Nincs Putyin-arckép a falakra kitéve, se orosz zászló. Nincs birodalmi helytartó. Az általános iskolában az alapnyelv a sajátjuk (szaha), és mellette tanulnak oroszul meg angolul. Élik az életüket, egyáltalán nem tűnnek boldogtalannak vagy épp abuzáltnak egy birodalom által.
Sztem meg csak annyi van, hogy az oroszok még nem fogták fel, hogy elmúltak a birodalmi idők és
a szuperhatalmi státuszuk.
Anglia már túljutott ezen.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Sztem meg csak annyi van, hogy az oroszok még nem fogták fel, hogy elmúltak a birodalmi idők és
a szuperhatalmi státuszuk.
Anglia már túljutott ezen.
Ahogy érzed.
Egy adott államszervezethez tartozni egy közösségként mindig is kompromisszum volt. Akinek dolga/érdeke, majd eldönti, mikor lesz vége.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 050
113
szerintem ugyanúgy el fog tűnni az OF pár száz éven belül, ahogy az USA is darabokra szakad. A kérdés, hogy a föderáció jelenlegi szubjektumai most el akarnak-e szakadni.
Illetve orosz oldalról a dekolonizáció azt is jelentené, hogy az infrastruktúrát visszafejlesztik “pre-koloniális” szintre.

Amúgy az OF szubjektumai azért némileg más autonómiával bírnak most, mint a magasságos brit koronagyarmatok anno.
Pont minap nézegettem egy jakutföldi csajszi videóit az ottani életről. Nincs Putyin-arckép a falakra kitéve, se orosz zászló. Nincs birodalmi helytartó. Az általános iskolában az alapnyelv a sajátjuk (szaha), és mellette tanulnak oroszul meg angolul. Élik az életüket, egyáltalán nem tűnnek boldogtalannak vagy épp abuzáltnak egy birodalom által.

A jakut, vagy akár a csecsen állapotokat azért nem lehet általánositáni, mivel kulonbozo régiók más más jogi kategóriába tartoznak. Egy klaszikus fuggetlenségi folyamat ott kezdodik, ahol a centrális hatalon akarata túllépi bizonyos határt a régió érdekeivel szemben. Szoval egy szakadás (bizonyos kozhiedelmekkel szemben) nem feltétlenul az autonóm koztársaságokban várható, hanem inkább az область és край szinten.

Ami USA-t illeti, ott per pillanat jól van megoldva szerintem az a szerkezet, Yellowstone berobbanásáig nem fog széthullani (azt viszont mink is megszívjuk).

nekem meg az 1941 es de értsünk egyet valamiben. Egye fene állítsuk vissza azt az 1462 határokat kedves magyar alattvaló!! :D ;)
Számolj le 400 évet, mert per pillanat leinkább a hódoltság kora felé haladtok ... :cool:
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A jakut, vagy akár a csecsen állapotokat azért nem lehet általánositáni, mivel kulonbozo régiók más más jogi kategóriába tartoznak. Egy klaszikus fuggetlenségi folyamat ott kezdodik, ahol a centrális hatalon akarata túllépi bizonyos határt a régió érdekeivel szemben. Szoval egy szakadás (bizonyos kozhiedelmekkel szemben) nem feltétlenul az autonóm koztársaságokban várható, hanem inkább az область és край szinten.

Ami USA-t illeti, ott per pillanat jól van megoldva szerintem az a szerkezet, Yellowstone berobbanásáig nem fog széthullani (azt viszont mink is megszívjuk).


Számolj le 400 évet, mert per pillanat leinkább a hódoltság kora felé haladtok ... :cool:
Ti meg az újra megszűnésetek felé. Ami nektek nem is olyan szokatlan és ismeretlen. A laza 40 éves történelmetekkel és kinek is köszönhetitek ezt ja magatok vív tátotok ki! :oops: