[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 854
14 824
113
Pont ezen filoztam, hogy egyreszt szivesseget tett az orosznak, masreszt beszerzett egy ikonikus pupot a hatara, aki viszont jol johet meg, ha mondjuk Putyin hirtelen "szivinfarktust kap" es nem tudni, ki jon utana Moszkvaban...
Putyinra már nem tudsz új betegséget kitalálni, az elmúlt években a F.O.S média hírgyártásnak köszönhetően Ő lehetne az állatorvosi ló az orvosi egyetemen, amin az összes létező betegséget demonstrálják.

Most Valentin napra vártam a hiradásokat , hogy Putyin terhes, hamarosan szülni fog...
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
604
7 315
93
Azért az ilyen magvas bölcseletek helyett megvárnám hogyan és mire fog kifutni ez a sztori... Nekem legalábbis eléggé furcsa az ami eddig történt.
Nem hiszem hogy komoly erőfeszítésekbe telt volna lokalizálni és kiiktatni Prigozsint, mégsem tették meg inkább elengedik(???).
Ebből még akármi is lehet.
Apropó nem igazán hallottam áldozatokról. Van valakinek erről bármi ifója?
Én most is azt mondom: mi semmit nem ismerünk azokból a valósidejű információkból, amikre a felsővezetés a döntéseit alapozza. Mi csupán a híreket követjük, azok pedig ezen döntések láncolatainak következménye. Ebből következően aki most nagyhangon kinyilatkoztat, hogy ő tudja a tutit, ő előre megmondta, az egy bohóc. Ezt tegnap is leírtam.

Aki itt most bármit ki mer jelenteni, az egy bohóc. Akkor is, ha a dolgok a végén úgy alakulnak, hogy igaza lesz. Mert valakinek igaza lesz, az egyik forgatókönyvről ki fog derülni, hog az a frankó. De hogy melyik, azt a legjobb esetben is legfeljebb Putyin, Prigo és a legbelsőbb körök tudhatják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
13 főt olvastam az állami oldalról
Meg 6 helikoptert.
A wagnert nem tudom.

Megerősítve viszont nincs.
Még ha igaz is, állítólag az ukránok támadásban vannak, s előjöttek az eddig rejtegetett/bespájzolt dandárok is. Szerintem ez volt a valós cél, de nálam dobogós még a full hadiállapotra váltás/teljhatalom megszerzése/saját orosz közvélemény radikálizálása és a belső alkalmatlan emberek leváltása/ötödik hadoszlopos árulók kiszűrése is.

Aztán lehet persze hogy Putyó egy balfasz, aki menekült, Prigó is egy balfasz aki elmérte a saját katonai lehetőségeit, a nép és a politikum támogatását, és a tegnapi nap hőse orosz szempontból aki megállította két telefonnal az oroszok nagy összeomlását, az Luka.

Erre is adok mivel kizárni nem lehet, én is vagy 0,00001 %-ot, maximum...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 926
27 777
113
Az Egyesült Államok előre tudott a Wagner-puccstervről – NYT

Washington hallgatott, mert "kevés érdeke" fűződött ahhoz, hogy segítsen Oroszországnak, állítja a jelentés
Az Egyesült Államok elnöke azt nem tudja, hol a WC a munkahelyén, meg hogy melyik családtagját hogy hívják.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 706
8 789
113
Mégis mennyibe került Putyinnak? Beszélsz össze vissza. Mondj valami konrétat. Elfordultak a választói tőle? Megrendült a bizalom benne? Most már mindenki látja, hogy egy barbatrükk volt, akár szűrni a belső gyenge pontokat, akár szondázni kifele, de a pontos célokról fogalmunk nincs. Akik viszont kokrétan sokat veszítettek az egészen azok a szerencsétlen ukránok, akik kapva a nagy alkalmon beröffentették mindenüket, hiába tagadják. Látták hogy menekül Putyin meg a teljes vezérkar, menekül Lukashenka, Moszkva pàr óràn belül làngokban, Wàgnernek vége, Ahmat indul a Wàgner ellen, a frontkatonàk meg vannak zavarodva és nincs kapcsolat a vezetéssel. Mikor támadjanak ha nem most.
Beszopták. Betolták az all int most pedig épp elvesztik. Pláne, hogy ők "tudták" hogy ma ez lesz. Aztán mégis ők lettek a madarak a kacsavadászaton.
Szerinted ennek milyen hatása van Putyin tekintélyére nézve? Oroszország egy tekintélyelvű rendszer.

Csak arra tudok gondolni, hogy Putyin szerint megegyezni még mindig olcsóbb volt mintha harcok lettek volna Moszkvában. Putyin saját maga nevezte hazaárulónak Prigozsint aki kést szúrt a hátába. Ezek után megegyezni vele és elengedni nem éppen erőt sugárzó dolog. Azt nem értem hogy Prigozsin miért ment bele, mert szerintem így ki fog esni valahonnan.

Ha meg az egész megrendezett volt, akkor mi volt a cél? Az ukránok nyilván nem fognak egy nap alatt a főerőkkel ész nélkül neki indulni. Ezt az oroszok sem gondolhatták. Nem látok olyan célt ami miatt megérte volna ezt megrendezni. Mindenhogy többet veszített volna Putyin.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 854
14 824
113
Én most is azt mondom: mi semmit nem ismerünk azokból a valósidejű információkból, amikre a felsővezetés a döntéseit alapozza. Mi csupán a híreket követjük, azok pedig ezen döntések láncolatainak következménye. Ebből következően aki most nagyhangon kinyilatkoztat, hogy ő tudja a tutit, ő előre megmondta, az egy bohóc. Ezt tegnap is leírtam.
Igy van. Ezért én azt írtam délelőtt hogy ez egy színjáték, amelynek nem tudjuk a pontos kimenetelét - előre, csak sejteni lehet. Ilyen sejtés volt az "alvó" személyek hírtelen öntudatra ébredése, nézz csak végig a fórumon ez itt be is következett..

Akkor milyen lehetett ott Oroszországban, ahol ezt játszották?
 

skorzeny

Active Member
2012. január 19.
19
179
28
Ne nézz már mindenkit is hülyének kérlek.... NATO=USA... kimondva vagy kimondatlanul de az elmúlt évek osszkoalicios vagy minek hívtak magukat muveletei is mind NATO műveletek voltak még ha ez soha nem lett kimondva... Afganisztán, Irak, Líbia stb.... mire is voltak ezek jók?? Szolgálták az USA olajcégeinek kitermelési piacait, pörgették a védelmi ipart és szinte veszélytelen tréning terepet adtak a folyamatosan rotált egysegeknek, legieronek... tűzben voltak tartva 20 éven keresztül... milyen áron?? Ki nem szarja le a fejlett nyugaton hogy emberek milliói haltak meg, virágzó orszagok lettek romba döntve mert nem voltak "demokratikusak" .... most viszont hála istennek és békés védelmi szervezetnek a NATOnak minden rendben van, béke és megértés honol a világban.... pff.... vicc b+....
A virágzó Irak, Afganisztán, Líbia narratívát azért gondold át mégegyszer. Mihez képest voltak ezek a vallási vagy oligarchikus diktatúrák virágzóak?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
@krisss Még ha igaz is, állítólag az ukránok támadásban vannak, s előjöttek az eddig rejtegetett/bespájzolt dandárok is. Szerintem ez volt a valós cél, de nálam dobogós még a full hadiállapotra váltás/teljhatalom megszerzése/saját orosz közvélemény radikálizálása és a belső alkalmatlan emberek leváltása/ötödik hadoszlopos árulók kiszűrése is.

Aztán lehet persze hogy Putyó egy balfasz, aki menekült, Prigó is egy balfasz aki elmérte a saját katonai lehetőségeit, a nép és a politikum támogatását, és a tegnapi nap hőse orosz szempontból aki megállította két telefonnal az oroszok nagy összeomlását, az Luka.

Erre is adok mivel kizárni nem lehet, én is vagy 0,00001 %-ot, maximum...

Helik repcsi képek videók egy része állítólag kamu és/vagy régi.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 926
27 777
113
A virágzó Irak, Afganisztán, Líbia narratívát azért gondold át mégegyszer. Mihez képest voltak ezek a vallási vagy oligarchikus diktatúrák virágzóak?
A jelen állapotukhoz képest. Jó, Afganisztán nem, az pont ugyanilyen prosperáló hely volt az USA beavatkozás előtt, mint után. Na jó, ha az eredeti USA beavatkozást nézzük, amikor elkezdték az Al Kaidát pénzelni az oroszok ellen, az előtt még Afganisztán sem volt annyira rossz hely.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
604
7 315
93
Még ha igaz is, állítólag az ukránok támadásban vannak, s előjöttek az eddig rejtegetett/bespájzolt dandárok is. Szerintem ez volt a valós cél, de nálam dobogós még a full hadiállapotra váltás/teljhatalom megszerzése/saját orosz közvélemény radikálizálása és a belső alkalmatlan emberek leváltása/ötödik hadoszlopos árulók kiszűrése is.

Aztán lehet persze hogy Putyó egy balfasz, aki menekült, Prigó is egy balfasz aki elmérte a saját katonai lehetőségeit, a nép és a politikum támogatását, és a tegnapi nap hőse orosz szempontból aki megállította két telefonnal az oroszok nagy összeomlását, az Luka.

Erre is adok mivel kizárni nem lehet, én is vagy 0,00001 %-ot, maximum...
Tehát minden lehetséges, de te megjátszottad a lottón mind a 44 millió kombinációt, szóval nyertél :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha meg az egész megrendezett volt, akkor mi volt a cél? Az ukránok nyilván nem fognak egy nap alatt a főerőkkel ész nélkül neki indulni. Ezt az oroszok sem gondolhatták. Nem látok olyan célt ami miatt megérte volna ezt megrendezni. Mindenhogy többet veszített volna Putyin.

Nyugati npc-k, lásd ti, script-elését túlterhelte, hogy a wagner 24 óra alatt lett terroristából hős majd újra terrorista.
Soknál beragadt a lemez a hős Prigoról.

EF0CZGG.jpg
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 217
4 457
113
A virágzó Irak, Afganisztán, Líbia narratívát azért gondold át mégegyszer. Mihez képest voltak ezek a vallási vagy oligarchikus diktatúrák virágzóak?
A mostanihoz képes erősen szemmel láthatóan!!!! Nem voltak pl szetb@szva, nem halt meg 100.000 számra civil, nem lett sok milli menekült, nem lett emberkereskedok áldozata sok 10.000 gyerek.... diktatúra volt?? Az. De rend is volt. Jah hogy nem úgy táncoltak ahogy a nagy fehér fütyült??? Szétszedjük!! Minek lesz!! Bármi áron!! Most sokkal jobb a helyzet Líbiában, Irakban, Szíriában.... Ugye?? Mond ki még 1x ha mered!! :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 463
46 511
113
Valószinutlen. Prigó szerintem ki akarta vonni a serege elit magját a konfliktusból, nem pedig átvezényelni.


Nem tudom, menyire pontos a fordítás, de ebben a formában azt veszem ki belole, hogy a wagnerosoknak csak egy része fogja aláírni a hadsereggel való kontraktot, nem az egésze, ahogyan eredetileg volt tervezve. A fohadiszállás pedig Szentpétervárból Fehéroroszországba lesz áthelyezve, ahonnan iránítja az afrikai bizniszt, amihez képest az ukrán szerepvállalás tiszta veszteség volt.
Szerintem ennél tobbet Prigó soha nem is akart.
Okoskodom:
Ha Prigozsin ilyen felforgató puccsista, Lukasenko ugyan miért telepíti át őt Fehéroroszországba? Ha te ilyen "diktátor" lennél, mint ahogyan a Nyugat állítja Lukasenkoról, aki csalással nyerte csak meg a választást, te nem tartanál egy ilyen puccsistától? Szóval itt valami nagyon nem kerek ebben a történetben sem a pszichológiai, sem a logikai síkon.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Baszki ezt most úgy írtad le mintha csak mifelénk és tőlünk keletre lenne ez csak jellemző! Csak szólok mainstream ami maga a nyugat és a kőkemény cenzúra egyszemélyben az tőlünk nyugatra van csúcsra járatva !
Lehet, de most speciel Oo-ról volt szó.
Nem teljesen világos, hogy miért kellett volna úgy írnom, hogy Oo-ban cenzúra van,
és még X, Y, Z..... helyeken is előfordulhat.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 912
5 233
113
Prigozsin egy karizmatikus figura az bíztos a katonái is tisztelik.Valamelyik nap Duda a lengyel láncos kutya intézett fasiszta kirohanást az Orosz nép felé.Az is lehet,hogy Prigozsin azért ment Belarusba,hogy rendbeszedje a hadsereget,és hogy a polákok vegyenek vissza a pofájukból a balti csivavákkal egyetemben.
Ehez viszont felesleges volt ez a "műsor".Ha viszont tényleg menesztik az Orosz hadvezetést Sojgu-val az élen van értelme az egésznek.Bár nem értem hogy akkor miért nem lehetett őket egyszerűen meneszteni ha elégedetlenek velük?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 217
4 457
113
A virágzó Irak, Afganisztán, Líbia narratívát azért gondold át mégegyszer. Mihez képest voltak ezek a vallási vagy oligarchikus diktatúrák virágzóak?
Jah és még valami. A jó diktatúra az mehet lsd Szaúd-Arábia, EAE stb... ott mennyivel jobb a helyzet?? Simán feldarabolnak mindenki szeme előtt egy újságírót csak mert kritikus!! Az mehet?? Azok velünk vannak ott mehet a diktatúra, oda nem kell demokrácia?? Mennyivel volt rosszabb helyzetben Iraky Líbia, Szíria?? Rengeteg olaj van mindenhol, ugyanolyan jóléti állam lehetne mint a jó diktatúrában!! De az nem barát.... pusztuljon!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Tehát minden lehetséges, de te megjátszottad a lottón mind a 44 millió kombinációt, szóval nyertél :)
Mindig nyerek, mert ha nem akkor tanulok belőle ;)!

Elmondtam tegnap 9.00 előtt kb. hogy nyilván semmit nem tudok, és csak ötletelek, de a logika szabályai szerint ez egy színjáték, semmi más. Kb. egy emberként röhögött itt ki mindenki, volt menekülő Putyin, széteső oroszok, ukrán örömtánc, Moszkvában a második legerősebb orosz hadsereg, Putyin WC-n letolt gatyával íróasztal mögött mém, én meg mondtam továbbra is, hogy kamu, csak kicsit szerényen adják elő, még egy kis lövöldözést azért várok a hitelesség miatt... Erre jött hogy hülye vagyok, kicsit itt már sértegettek is többen, szellemi képességeimet vitatva, kognitív disszonanciára, világ forog majd utalva, etc. Bejött az első videó, robbant a tározó, majd leesett heli, zenész konvojon támadás, full osztotta itt a helyi NAFO már szét oroszországot kb. Wagner szabadságharcos, Putyin balek, megint menekül, de már Luka is! Aztán már közel Moszkva, haderő nem áll ellent, útakadályon áttörnek, vége, ennyi, hatszáz!

Aztán hirtelen megáll a mutatvány, Prigo menni Belorusz, Putyó békejobbot nyújt,Luka a hős, de ukik meg közben megmozdultak, végre támadnak több helyen az eddigi tartalékkal is - nem én mondom hanem Majlar úrhölgy - én meg szakadok a röhögéstől. Ma reggeli hír, hogy az USA nyilván tudott mindenről előre ;) !


Kabaré...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
53 992
113
Asszem az elmúlt két nap után világossá vált, hogy Oroszország kiiratkozott a nagyhatalmak sorából. Eddig is csak névleg volt tagja, főként az ENSZ BT tagság és a nukleáris arzenál miatt, de az, hogy egy párezres szabadcsapat szabadon grasszálhatott az ország közepén, lelövöldözhetett helikoptereket és végül ki kellett egyezni velük, az borzasztó kínos.
Hozzárakva a háromnapos háború, kontra másfél éves szenvedést, hát nem tudom. Lassan tényleg érdemes lenne hazamennie a srácoknak, amíg még hasonlítanak egy középhatalomhoz...



Sanyibá se ilyen vicces a vidám vasárnapokban.

Az Egyesült Államok előre tudott a Wagner-puccstervről – NYT

Washington hallgatott, mert "kevés érdeke" fűződött ahhoz, hogy segítsen Oroszországnak, állítja a jelentés


Jóhogy!


Na babák,ismét bebizonyosodott, hogy megfelelő táplálkozással még a puccsok is elkerülhetőek,megoldhatóak,küldök is előre tolt egységeket,felderítés céljából a frigóba,mérjék fel a házikolbász,szalonna,paradicsom,paprika készletet,addig leugrok 1 friss cipóért a bó'tba,lehet ha ma pontosabban számolom a kalóriákat,megborul a dollár, vagy belépünk a BRICSbe,esetleg kibasszák a briteket Európából végre.
Ja,veszek 1 lottót is.