[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 738
93
Okoskodom:
Ha Prigozsin ilyen felforgató puccsista, Lukasenko ugyan miért telepíti át őt Fehéroroszországba? Ha te ilyen "diktátor" lennél, mint ahogyan a Nyugat állítja Lukasenkoról, aki csalással nyerte csak meg a választást, te nem tartanál egy ilyen puccsistától? Szóval itt valami nagyon nem kerek ebben a történetben sem a pszichológiai, sem a logikai síkon.
TUdtommal a TSZ elnök és a séf időtlen idők óta jó ismerősök/ cimbik. Ez lehet a kulcs.

Illetve talán ellensúly Putyin ellen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Okoskodom:
Ha Prigozsin ilyen felforgató puccsista, Lukasenko ugyan miért telepíti át őt Fehéroroszországba? Ha te ilyen "diktátor" lennél, mint ahogyan a Nyugat állítja Lukasenkoról, aki csalással nyerte csak meg a választást, te nem tartanál egy ilyen puccsistától? Szóval itt valami nagyon nem kerek ebben a történetben sem a pszichológiai, sem a logikai síkon.

Ehez viszont felesleges volt ez a "műsor".Ha viszont tényleg menesztik az Orosz hadvezetést Sojgu-val az élen van értelme az egésznek.Bár nem értem hogy akkor miért nem lehetett őket egyszerűen meneszteni ha elégedetlenek velük?


"Shitposting aside" van egy elmélet ami szerintem is reális:

Wagner-nek meg kell szűnnie, mert jelenlegi formájában fenntarthatatlan, de volt egy kemény mag amelyik képes lett volna akár fegyveres lázadásra is.
Ezeket kiugrasztották Prigozsinnal, a 2500-3000 lázadó jutalma, hogy a rohambrigádokban mehet legelöl ukrajnában, maradék 30000 wagneres meg betagozódik szerződésesként a haderőbe.
Prigozsin meg kap egy dácsát Belaruszban meg egy elfogadható mértékű nyugdíjat amiből telik erre-arra.

Az már csak bónusz ha az akció eredményeként megváltozna a katonaság vezetése is, pl. Szurovikin eggyel-kettővel feljebb bukna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 593
45 711
113
Nyugati npc-k, lásd ti, script-elését túlterhelte, hogy a wagner 24 óra alatt lett terroristából hős majd újra terrorista.
Soknál beragadt a lemez a hős Prigoról.

EF0CZGG.jpg
Kikúrt jók ezek, tényleg ez a mi csodás szabad világunk hírközlési és tájékoztatási esszenciáját pompásan bemutatja, magyarázni sem kell többet, ennyit leír mindent. Fő az igaz mondás a fejlett szabad világokban, a propaganda csak a despota keleti diktátorok sajátja :D !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 593
45 711
113
"Shitposting aside" van egy elmélet ami szerintem is reális:

Wagner-nek meg kell szűnnie, mert jelenlegi formájában fenntarthatatlan, de volt egy kemény mag amelyik képes lett volna akár fegyveres lázadásra is.
Ezeket kiugrasztották Prigozsinnal, a 2500-3000 lázadó jutalma, hogy a rohambrigádokban mehet legelöl ukrajnában, maradék 30000 wagneres meg betagozódik szerződésesként a haderőbe.
Prigozsin meg kap egy dácsát Belaruszban meg egy elfogadható mértékű nyugdíjat amiből telik erre-arra.

Az már csak bónusz ha az akció eredményeként megváltozna a katonaság vezetése is, pl. Szurovikin eggyel-kettővel feljebb bukna.
Meg az ukránok előjönnek a kő alól... Ez az igazi fődíj!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 180
32 902
113
Szerinted ennek milyen hatása van Putyin tekintélyére nézve? Oroszország egy tekintélyelvű rendszer.

Csak arra tudok gondolni, hogy Putyin szerint megegyezni még mindig olcsóbb volt mintha harcok lettek volna Moszkvában. Putyin saját maga nevezte hazaárulónak Prigozsint aki kést szúrt a hátába. Ezek után megegyezni vele és elengedni nem éppen erőt sugárzó dolog. Azt nem értem hogy Prigozsin miért ment bele, mert szerintem így ki fog esni valahonnan.

Lehet, hogy mégsem várták Moszkvában titkos szövetségesek. Ha jól emlékszem az elején valamiért azt hitte, hogy Sojguék Rosztovban lesznek (?). Akkor pedig nem sok esélye lett volna pozitív végkifejletre, ha még jobban eldurvul a helyzet, max. "Oroszország elveszejtőjeként" vonulhatott volna be a történelembe. Ezt lehet, hogy nem akarta ő sem, lehet, hogy valamennyire elhiszi az önképét, miszerint ő hazafi, aki meg akarja tisztítani Oo-t a korrupciótól és a bürokratáktól, de megértette, hogy csak káoszt teremtene így. Persze így is kétséges, hogy pozitív lesz számára a végkifejlet.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 180
32 902
113
Kikúrt jók ezek, tényleg ez a mi csodás szabad világunk hírközlési és tájékoztatási esszenciáját pompásan bemutatja, magyarázni sem kell többet, ennyit leír mindent. Fő az igaz mondás a fejlett szabad világokban, a propaganda csak a despota keleti diktátorok sajátja :D !

Az egyik ember terroristája a másik szabadságharcosa, ez mindig is így volt.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 445
10 401
113
13 főt olvastam az állami oldalról
Meg 6 helikoptert.
A wagnert nem tudom.

Megerősítve viszont nincs.
Elvileg egy Il-22M is leesett, de a roncsokról még nem látni semmit.


A veszteség itt inkább szervezeti jellegű, ha orosz kombattáns lennék (akár pmc akár katona) nagyon elbizonytalanodnék látva ezt a műsort.

-Ha wagneres vagyok: Mennyire bízhatok a parancsnokaimban? Meghirdetnek egy puccskísérletet habzó szájjal, amit 1. feladnak a cél előtt 2. eleve a renitensek beugratására terveznek a politikai vezetés érdekében. Minek vállaljak a cégért kockázatot, ha ilyen (konspirált?) manőverekre használ és csak feláldozható vagyok? Hazatelefonáltam a családnak, akiket vagy elkezd vegzálni az FSzB, vagy nem...

-Ha katona, rendőr, belügyes, nemzeti gárdista vagyok: miért kockáztassak legközelebb egy ilyen helyzetben, ha úgyis megáll az egész/előre le van szervezve? Rendezzék le a fejesek egymás között, nem akadályozok meg semmit. Ha lelövik a gépem az elnök közvetlen bizalmasának emberei semmi következménye nem lesz rájuk nézve, feláldozható vagyok.

-Szeparatista mozgalmak, GUR, más asszimetrikus erők: kellő erő és gyorsaság esetén, ha nem kívülről jön a támadás (mint Belgorodban) a szilovikok lefagynak.

-Nyugati hírszerzők: egy lázadás támogatottsága még nem többségi, de jóval magasabb a vártnál, erre tudunk építeni középtávon.

A Wagnernek meg kell szűnnie mert egy kompetens csoport, ahogy a szakadárok is ilyenek voltak, aki egy kicsit is önálló azt bedarálják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 593
45 711
113
Az egyik ember terroristája a másik szabadságharcosa, ez mindig is így volt.
Csak ritkán váltottak jellemzően ennyire örömködve egy nap alatt 3x, oda vissza. Szóval faszra lettek húzgálva az örömködő újságírók és véleményvezérek egy csöppet. Pl. Rácz még tegnap toltq du. hogy Prigo nem is hátrált meg, csak feltörték a fiókját. Szegény, lassan el kell engedje ezt a sztorit, de már megint bohócot csinált magából, egy hasonló cumira szaladt rá, mint az ARMÁ-s kalandja volt :D !
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 050
54 234
113
Elvileg egy Il-22M is leesett, de a roncsokról még nem látni semmit.


A veszteség itt inkább szervezeti jellegű, ha orosz kombattáns lennék (akár pmc akár katona) nagyon elbizonytalanodnék látva ezt a műsort.

-Ha wagneres vagyok: Mennyire bízhatok a parancsnokaimban? Meghirdetnek egy puccskísérletet habzó szájjal, amit 1. feladnak a cél előtt 2. eleve a renitensek beugratására terveznek a politikai vezetés érdekében. Minek vállaljak a cégért kockázatot, ha ilyen (konspirált?) manőverekre használ és csak feláldozható vagyok? Hazatelefonáltam a családnak, akiket vagy elkezd vegzálni az FSzB, vagy nem...

-Ha katona, rendőr, belügyes, nemzeti gárdista vagyok: miért kockáztassak legközelebb egy ilyen helyzetben, ha úgyis megáll az egész/előre le van szervezve? Rendezzék le a fejesek egymás között, nem akadályozok meg semmit. Ha lelövik a gépem az elnök közvetlen bizalmasának emberei semmi következménye nem lesz rájuk nézve, feláldozható vagyok.

-Szeparatista mozgalmak, GUR, más asszimetrikus erők: kellő erő és gyorsaság esetén, ha nem kívülről jön a támadás (mint Belgorodban) a szilovikok lefagynak.

-Nyugati hírszerzők: egy lázadás támogatottsága még nem többségi, de jóval magasabb a vártnál, erre tudunk építeni középtávon.

A Wagnernek meg kell szűnnie mert egy kompetens csoport, ahogy a szakadárok is ilyenek voltak, aki egy kicsit is önálló azt bedarálják.



Minden katona,rendōr,belbiztonsági erő minden tagja feláldozható,ez a dolguk,az politika dolga,hogy milyen helyzetben kit áldoznak fel,kit nem,kikkel,milyen alkukat kötnek.
Hol itt a gond?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 593
45 711
113
Elvileg egy Il-22M is leesett, de a roncsokról még nem látni semmit.


A veszteség itt inkább szervezeti jellegű, ha orosz kombattáns lennék (akár pmc akár katona) nagyon elbizonytalanodnék látva ezt a műsort.

-Ha wagneres vagyok: Mennyire bízhatok a parancsnokaimban? Meghirdetnek egy puccskísérletet habzó szájjal, amit 1. feladnak a cél előtt 2. eleve a renitensek beugratására terveznek a politikai vezetés érdekében. Minek vállaljak a cégért kockázatot, ha ilyen (konspirált?) manőverekre használ és csak feláldozható vagyok? Hazatelefonáltam a családnak, akiket vagy elkezd vegzálni az FSzB, vagy nem...

-Ha katona, rendőr, belügyes, nemzeti gárdista vagyok: miért kockáztassak legközelebb egy ilyen helyzetben, ha úgyis megáll az egész/előre le van szervezve? Rendezzék le a fejesek egymás között, nem akadályozok meg semmit. Ha lelövik a gépem az elnök közvetlen bizalmasának emberei semmi következménye nem lesz rájuk nézve, feláldozható vagyok.

-Szeparatista mozgalmak, GUR, más asszimetrikus erők: kellő erő és gyorsaság esetén, ha nem kívülről jön a támadás (mint Belgorodban) a szilovikok lefagynak.

-Nyugati hírszerzők: egy lázadás támogatottsága még nem többségi, de jóval magasabb a vártnál, erre tudunk építeni középtávon.

A Wagnernek meg kell szűnnie mert egy kompetens csoport, ahogy a szakadárok is ilyenek voltak, aki egy kicsit is önálló azt bedarálják.
Szerintem a Wagner be lesz olvasztva aki az ukrán fronton érdekelt, aki nem és PMC vonalon akar maradni, mehet másik kontinensre, ott is van érdekeltségük az oroszoknak bőven tőbb felé, ahol jó is hogy nem regulárisként vannak ott.

Nekem meg az jött le pont, hogy nem, mert a hivatásos azt láthatja a jövőben nem érdemes lázadni, mert lehet csak beugratás, szóval innentől maximum lojalitás, a nyugat meg jól láthatta hogy a nép nagy része Putyóval van. Érdekes hogy ezt totál másképp látjuk.

Idő eldönti kinek van igaza!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 495
46 836
113
Prigozsin meg kap egy dácsát Belaruszban meg egy elfogadható mértékű nyugdíjat amiből telik erre-arra.
Bevallom, én abban nem hiszek, hogy Prigozsin, az üzletember nyugdíjból fog élni egy dácsában Fehéroroszországban. Akinek üvegpalotája, számtalan üzleti vállalkozása van Oroszországban és a világban. Emlékszem, ezt a szegény vojenkort is az ő kávéjójában ölték meg. Prigozsin még fiatal, tele ambícióval.
De majd elválik, hogyan alakul a karrierje.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 115
10 400
113
Ehez viszont felesleges volt ez a "műsor".Ha viszont tényleg menesztik az Orosz hadvezetést Sojgu-val az élen van értelme az egésznek.Bár nem értem hogy akkor miért nem lehetett őket egyszerűen meneszteni ha elégedetlenek velük?
Nem elég egyszerüen " érdemei elismerése mellett más felelős beosztásba" áthelyezni, " nem személy"-t kell belőlük csinálni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 180
32 902
113
Bevallom, én abban nem hiszek, hogy Prigozsin, az üzletember nyugdíjból fog élni egy dácsában Fehéroroszországban. Akinek üvegpalotája, számtalan üzleti vállalkozása van Oroszországban és a világban. Emlékszem, ezt a szegény vojenkort is az ő kávéjójában ölték meg. Prigozsin még fiatal, tele ambícióval.
De majd elválik, hogyan alakul a karrierje.

Szombat volt Prigo G-napja. Ennyit tudott elérni, majd kiderül mindenét át kell-e íratnia másokra vagy csak száműzött oligarcha lesz, mint korábban Abramovics vagy Berezovszkij. Meg hogy úgy végzi-e mint az utóbbi.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 445
10 401
113
Nekem meg az jött le pont, hogy nem hivatásos azt láthatja a jövőben nem érdemes lázadni, mert lehet csak beugratás, szóval innentől maximum lojalitás, a nyugat meg jól láthatta hogy a nép nagy része Putyóval van. Érdekes hogy ezt totál másképp látjuk.
De ez a zsoldosok és a kormány viszonya, én a zsoldosok a cégbe vetett bizalmára gondoltam.
Amúgy abszolút logikus, szerintem sem fog innentől beugrani senki egy hasonlóba. Annyira stabilan azonban nem maradt a Kreml kezében a gyeplő, hogy ez lehessen egy (renitensebb) wagneres kizárólagos végkövetkeztetése. A "nép" támogatása most már közel sem egyértelmű Putyin felé, de amúgy sem érdekelnek senkit mert nincs érdekérvényesítő képességük egy fegyveres forgatókönyv során.

Amit a wagneresek a háború elejétől látnak (és ennek hangot is adtak jópáran): az orosz hadvezetés inkompetens, rengeteg felesleges véráldozatot vállalt (az északi fronton konkrétan cél nélkül a halálba hajtott komplett egységeket), semmi nem érdekli őket, de a politikai vezetés maximális támogatásával művelik amit művelnek. Ez azért felvethet bennük kérdéseket...