[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 519
113
Lehetőségem volt kommunikálni Ukrajna szinte összes elnökével.

Interjúk százait tekintettem át különböző kaliberű politikusokkal a világ minden tájáról.

És bátran kijelenthetem: Alekszandr Lukasenko egyedülálló ember.

1994 óta Fehéroroszország elnöke.
Amikor hivatalba lépett, Ukrajna még a remény országa volt. Most: elvesztettük a területek egy részét, 30 millió embert, az egyik tengerhez való hozzáférést.

Ugyanakkor Fehéroroszország egy főre jutó GDP-je kétszerese a miénknek. Rend van az országban, és ami a legfontosabb, béke.

És mindez a szeme láttára történt. Természetesen megkérdeztem tőle: MIÉRT történt ez?

Az interjúban sok olyan dolog van, amit Lukasenka korábban soha nem mondott.
A legfontosabb, hogy a legnehezebb kérdéseket tettem fel. Lukasenka és sajtószolgálatai becsületére legyen mondva, hogy senki sem kérte tőlük, hogy beleegyezzenek.




Bejött a nyugati váltás az Ukránoknak, az mindig tuti recept, gyuribá,cia,nuland,mi lehet, nem?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Mivel kevesen értjük itt az Orosz/Belarusz/Ukrán nyelvet csinálhatnál legalább egy kivonatot már ha a VK. nem tud fordítani !

Köszi !
Rendben készítek majd egy kivonatot, de leghamarébb vasárnap mivel holnap és holnapután nem leszek itt. Nagyon jó riport,@nyugger Stier csinálhatna egy írást belőle. :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 189
113
A dubai reptéren fajlagosan literre kivetítve basszus amúgy olcsóbb volt whiskyt és jordán arakot venni, mint egy 3 decis nyomorult Fantát :D Na meg 18 dollárért 3 darab brutál vastag dominikai Churchill szivart is csak ott lehet szerezni :D

Eloszor is kedves nyugger, csak szornyulkodni tudok, hogy ilyen rettenetes es nyomorusagos korulmenyek kozott tengeted napjaidat! Tovabba szeretnem megjegyezni, hogy rendkivul ellenszenves es onzo dolog ezekbol nem kuldeni nehany kedves forumtarsadnak, de leginkabb nekem!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Nem tudom megítélni, mennyire vallásosak,mennyire képmutatók
1991-től követem a csecsenek "pályafutását" .

Hogy megértsd!

Részlet a videóból:
Ukrajnában befejezzük, és továbbmegyünk azokba az országokba, ahol sértik a Koránt” – jelentette be Kadirov z SVO új céljait

Csak Oroszország ellenzi a Nyugat agresszív ateista gyarmati politikáját.
A Koránt elégető sátánokat megbüntetik

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Mégiscsak lett Armija beszámoló, köszi @nyugger !
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 586
113
Mégiscsak lett Armija beszámoló, köszi @nyugger !
Úgy voltam vele, hogy basszameg a Gerany gyártásról meg minden ilyen másról lehet máskor is írni, de Armija évente egy van és a képekkel sem kell szenvedni, hogy akkor honnan vagy mit :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Úgy voltam vele, hogy basszameg a Gerany gyártásról meg minden ilyen másról lehet máskor is írni, de Armija évente egy van és a képekkel sem kell szenvedni, hogy akkor honnan vagy mit :D
Szerintem jó lett (a “relé”-t inkábv “reléállomás”-nak írd legközelebb), külön tetszett, hogy rámutatták arra, hogy ezek a cuccok azért sokszor még protó állapotban sincsenek.
Megérné esetleg angolul is publikálni ezeket a cikkeket.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 315
10 286
113
Ez már valami új generációs álcázó berendezés lesz

IbVOiwu.jpg
 
  • Hűha
Reactions: tomcat1

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Mert az oroszok a török elnökválasztások előtt két hónappal meghosszabbították az ukrán-orosz-török-ENSZ gabonaegyezményt.
Sztem mhol a belpol. a lényeg. A külpol. extra. Mondjuk ebben kiemelkedő. Talán Törökország lépett az elmúlt 10 évben geopolitikában előre. Régen amerikai bábállam volt.

Szal az újraválasztást saját magának köszönheti.