[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 347
83 954
113
Lőszerraktár? Mi volt ez?
Toropec város melletti erdő. A tveri régió adminisztrációja bejelentette az „UAV-törmelékek lehullását” és a részleges evakuálást.

A képen a NASA hőmérsékleti térképe látható az erdőtüzek nyomon követésére.

2018. június 02. TASS. Toropetsben rakéták és lőszerek tárolására szolgáló arzenál épül a világszabványoknak megfelelően – mondta Dmitrij Bulgakov, az Orosz Föderáció védelmi miniszter-helyettese: „A toropeci arzenál lehetővé teszi számunkra, hogy rakéta- és lőszertartalékokat védjünk a külső hatásoktól, és biztosítsuk azok tárolását. biztonság és tűz- és robbanásbiztonság. Az egyes arzenáltárolók teljes terhelése 240 tonna.”

Dmitrij Bulgakov tábornok védelmi miniszter-helyettest 2024 júliusában vették őrizetbe egy korrupciós ügyben, ő a logisztikáért volt felelős
, és 2008-tól 2022 szeptemberéig védelmi miniszter-helyettesként dolgozott.

ngBOAiUWT30FrznmGieR8M-TWlgOJFScO59X6MYy2_gRHBrabwmK9BVxi24N18yP0tIrGdPFHDKkYS5pWdB5rfS6.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 209
88 370
113
Toropec város melletti erdő. A tveri régió adminisztrációja bejelentette az „UAV-törmelékek lehullását” és a részleges evakuálást.

A képen a NASA hőmérsékleti térképe látható az erdőtüzek nyomon követésére.

2018. június 02. TASS. Toropetsben rakéták és lőszerek tárolására szolgáló arzenál épül a világszabványoknak megfelelően – mondta Dmitrij Bulgakov, az Orosz Föderáció védelmi miniszter-helyettese: „A toropeci arzenál lehetővé teszi számunkra, hogy rakéta- és lőszertartalékokat védjünk a külső hatásoktól, és biztosítsuk azok tárolását. biztonság és tűz- és robbanásbiztonság. Az egyes arzenáltárolók teljes terhelése 240 tonna.”

Dmitrij Bulgakov tábornok védelmi miniszter-helyettest 2024 júliusában vették őrizetbe egy korrupciós ügyben, ő a logisztikáért volt felelős
, és 2008-tól 2022 szeptemberéig védelmi miniszter-helyettesként dolgozott.
Nagy sunnyogás van orosz részről, az qélet. Előzetes infók alapján a környéken lévő 3 város/település semmisült meg a robbanás során, 15k embert evakuáltak. NATO országból ment a drón, a lett-litván határ környékéről, Beloruszon át ...

A videó is kicsit több, mint "lehulló törmelék", és írtó kuss van orosz tgn ...
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
7 086
47 617
113
Nagy sunnyogás van orosz részről, az qélet. Előzetes infók alapján a környéken lévő 3 város/település semmisült meg a robbanás során, 15k embert evakuáltak. NATO országból ment a drón, a lett-litván határ környékéről, Beloruszon át ...

A videó is kicsit több, mint "lehulló törmelék", és írtó kuss van orosz tgn ...
Nyomatják rendesen pedig Pl:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 209
88 370
113
Egy vélemény a sok közül, a kommenteket is érdemes elolvasni!
Vsz, kénytelen lesz lépni. A tegnapi Zselés fenyegetőzés, ma a 3 település megsemmisülése, azért már lehet indok egy komolyabb válaszcsapásra. De tény, hogy Putyin fair módon próbálta, de nem hagyták. Ez van. A szar az, hogy a lett-litván határról jött a drón ...

Azt a bullshitet amit viszont tol a ruszki, erdőtűz, lehulló törmelék miatt, na hagyjuk! Csernobil óta nem kommunikáltak így, tehát gci nagy a baj. Putyin is elment a Kremlből, vsz repcsire, és jön estig (éjjel?) a válaszcsapás. Mivel Kijev épen kell nekik, meg orosz város, így marad Lemberg, amivel ha "AZ" a bizonyos bomba lesz, üzennek a polákoknak is, főleg, ha éjjel csinálják, mert csak az nem fogja látni sajnos, aki alszik ......

A NATO szerintem most túltolta, most nem tudja majd Putyin a higgadt felet játszani. Lépéskenyszerben lesz.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 763
10 222
113
Vsz, kénytelen lesz lépni. A tegnapi Zselés fenyegetőzés, ma a 3 település megsemmisülése, azért már lehet indok egy komolyabb válaszcsapásra. De tény, hogy Putyin fair módon próbálta, de nem hagyták. Ez van. A szar az, hogy a lett-litván határról jött a drón ...

Azt a bullshitet amit viszont tol a ruszki, erdőtűz, lehulló törmelék miatt, na hagyjuk! Csernobil óta nem kommunikáltak így, tehát gci nagy a baj. Putyin is elment a Kremlből, vsz repcsire, és jön estig (éjjel?) a válaszcsapás. Mivel Kijev épen kell nekik, meg orosz város, így marad Lemberg, amivel ha "AZ" a bizonyos bomba lesz, üzennek a polákoknak is, főleg, ha éjjel csinálják, mert csak az nem fogja látni sajnos, aki alszik ......

A NATO szerintem most túltolta, most nem tudja majd Putyin a higgadt felet játszani. Lépéskenyszerben lesz.

Én még mindig nem atomoznék. Magyar vagyok, ez van. Így én az atomot új VVER-1200-as formájában, új TVEL-es fűtőelemekben szeretném kapni. Viszont az oroszok helyében előszedném az UMPK kiteket gyártó cég vezetőjét, aki múltkor azt nyilatkozta, hogy a FAB-5000-es már nem kap olyat. Akkor ne kapjon, viszont elő kéne szedni a 7100kg súlyú PVB-t, és arra szerelni. Azt már úgyis olyan régen mutogatták. Most itt volna az alkalom élesben használni. Végül is, a világ legnagyobb hatóerejű, nem nukleáris fegyveréről van szó. Azt is megértem, ha az oroszok másként gondolják, de örülni nem örülök neki. Ne atomozzatok, PVB-zzetek!
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zsolti

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 209
88 370
113
Én még mindig nem atomoznék. Magyar vagyok, ez van. Így én az atomot új VVER-1200-as formájában, új TVEL-es fűtőelemekben szeretném kapni. Viszont az oroszok helyében előszedném az UMPK kiteket gyártó cég vezetőjét, aki múltkor azt nyilatkozta, hogy a FAB-5000-es már nem kap olyat. Akkor ne kapjon, viszont elő kéne szedni a 7100kg súlyú PVB-t, és arra szerelni. Azt már úgyis olyan régen mutogatták. Most itt volna az alkalom élesben használni. Végül is, a világ legnagyobb hatóerejű, nem nukleáris fegyveréről van szó. Azt is megértem, ha az oroszok másként gondolják, de örülni nem örülök neki. Ne atomozzatok, PVB-zzetek!
Én se atomoznék, tököm tele az egésszel. Végső kétségbeesésében Ukrajna be akarja vonni a NATOt a konfliktusba. Putyin eddig kezelte, de ez most ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 347
83 954
113
Toropec város melletti erdő. A tveri régió adminisztrációja bejelentette az „UAV-törmelékek lehullását” és a részleges evakuálást.

A képen a NASA hőmérsékleti térképe látható az erdőtüzek nyomon követésére.

2018. június 02. TASS. Toropetsben rakéták és lőszerek tárolására szolgáló arzenál épül a világszabványoknak megfelelően – mondta Dmitrij Bulgakov, az Orosz Föderáció védelmi miniszter-helyettese: „A toropeci arzenál lehetővé teszi számunkra, hogy rakéta- és lőszertartalékokat védjünk a külső hatásoktól, és biztosítsuk azok tárolását. biztonság és tűz- és robbanásbiztonság. Az egyes arzenáltárolók teljes terhelése 240 tonna.”

Dmitrij Bulgakov tábornok védelmi miniszter-helyettest 2024 júliusában vették őrizetbe egy korrupciós ügyben, ő a logisztikáért volt felelős
, és 2008-tól 2022 szeptemberéig védelmi miniszter-helyettesként dolgozott.

ngBOAiUWT30FrznmGieR8M-TWlgOJFScO59X6MYy2_gRHBrabwmK9BVxi24N18yP0tIrGdPFHDKkYS5pWdB5rfS6.jpg
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 515
14 608
113
a 3 település megsemmisülése, azért már lehet indok egy komolyabb válaszcsapásra
Inkább az a kérdés, hogy egy modernizált bombabiztos raktárat hogyan szedhették így szét a "lepotyogó tormelékek". E mogott nagyon nagy lopás van, kérem szépen.

Szoval inkább az lenne a helyén való kérdés, mi lesz ezután Sojguval.

Ami pedig az ukránokat illeti, ok nem csinálnak mást, mint a britek a német bombázasra válaszul. Ezen kivul a munícióraktárak ezidáig is célpontok voltak.


 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 347
83 954
113
A becsapódás helyén közel 3-as erősségü fĽldrengést észleltek Amit egy drónbecsapódás nem okozhatott szerintem.

Van más lehetőség is ami nem zárható ki:

Szeptember 3-án megkezdődtek a NATO-gyakorlatok a balti országokban
  • Távolság a baltok területétől a képen látható raktárig
  • A „törmelékesés” pillanatában a magnitúdó közel 3-as fokozatú
  • a háború 3. évében egy éles műholdszem egy nagy RAV arzenál jelenlétét fedezte fel sétatávolságon belül.

Összefoglalva: a lőszerraktár elleni csapását nem „nagysebességű törmelék”, hanem egészen pontosan egy CM mérhette, egy NATO-ország területéről, amint információ jelent meg az iráni-koreai rakéták raktárba érkezéséről. .

bOlfpYm-cfCA_z_F4vzer7dpgcQEVC0ByZIPc4ozgBSuSUuBzLlVxi226NKvQ7BjqZe3CJ-bISi-JlhGXBgnWiWB.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 209
88 370
113
A becsapódás helyén közel 3-as erősségü fĽldrengést észleltek Amit egy drónbecsapódás nem okozhatott szerintem.

Van más lehetőség is ami nem zárható ki:

Szeptember 3-án megkezdődtek a NATO-gyakorlatok a balti országokban
  • Távolság a baltok területétől a képen látható raktárig
  • A „törmelékesés” pillanatában a magnitúdó közel 3-as fokozatú
  • a háború 3. évében egy éles műholdszem egy nagy RAV arzenál jelenlétét fedezte fel sétatávolságon belül.

Összefoglalva: a lőszerraktár elleni csapását nem „nagysebességű törmelék”, hanem egészen pontosan egy CM mérhette, egy NATO-ország területéről, amint információ jelent meg az iráni-koreai rakéták raktárba érkezéséről. .

bOlfpYm-cfCA_z_F4vzer7dpgcQEVC0ByZIPc4ozgBSuSUuBzLlVxi226NKvQ7BjqZe3CJ-bISi-JlhGXBgnWiWB.jpg
Kizárt. ;) Mint az közismert ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 413
82 057
113
Én az oroszok helyében le se lőném ezeket a drónokat. A törmelék nagyobb kárt okoz mintha becsapódna...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 347
83 954
113
A Központi Katonai Körzet páncélos szolgálatának vezetőjét, Denis Putilov vezérőrnagyot 10 millió rubel kenőpénz átvételének gyanújával őrizetbe vették a nyomozók – jelentette a nyomozóbizottság.
A nyomozóbizottság szerint Putilovot különösen nagy arányú jogellenes juttatások megszerzésével vádolják.

Korábban a nyomozóbizottság arról számolt be, hogy a Leningrádi Katonai Körzet (LenVO) parancsnokhelyettesét, Valerij Mumindzsanov vezérőrnagyot megvádolták egy vesztegetési ügyben, aki nem ismerte el bűnösségét.

p.s. Érdekességként, Putyilovot 2024 májusában nevezték ki vezérőrnaggyá. :)

soc_1287856.png.webp

a kép csak illusztráció(agyengék kedvéért leírva) mivel ez egy operatív infó.
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
157
663
93
A nyugat előnye nem csak műholdakban mérhető, műholdak nélkül is ugyanakkora lenne a szakadék, épp csak egy polcal lejjebb. Egyébként ilyet nem csinálna senki. Pont ez a háború rá a példa. Az oroszok nem pusztították el az ukrán mobilkommunikációs tornyokat és központokat, mert ők is ugyanezeket használták. Műholdakkal is ez lenne a helyzet. Szerinted hogy működne GLONASS műholdak nélkü az orosz haderő? Egy repülőt nem tudnának megemelni, egy nyomorult UMPK kit-es bombát nem tudnának oldani (a nyugat sem ez igaz). Műholdak nélkül nem csak a nyugat lenne béna kacsa, hanem az oroszok is. Senki nem csinál olyan hülyeseget, hogy kiheréli a saját haderejét azzal nyugtatva magát, hogy kiherélte az ellenség haderejét is. Abba meg bele se menjünk, hogy ki tudná gyorsabban pótolni az elvesztett műholdakat.
Pont ez a lényeg, amit leírtál, csak szerintem rosszak a következtetéseid.

A nyugat előnye nem csak műholdakban mérhető, műholdak nélkül is ugyanakkora lenne a szakadék, épp csak egy polcal lejjebb.
Egy jóval alacsonyabb technológiai szinten a dolgok természetéből fakadóan szinten biztosan nincs akkora különbség, ha egyáltalán van.

Egyébként ilyet nem csinálna senki. Pont ez a háború rá a példa.
Nana! Várjunk még ezzel. Nyilván ez egy végső eszköz, de én hamarabb tenném meg, mint azt, hogy megatomozzam az egész világot.

Az oroszok nem pusztították el az ukrán mobilkommunikációs tornyokat és központokat, mert ők is ugyanezeket használták. Műholdakkal is ez lenne a helyzet. Szerinted hogy működne GLONASS műholdak nélkü az orosz haderő? Egy repülőt nem tudnának megemelni, egy nyomorult UMPK kit-es bombát nem tudnának oldani (a nyugat sem ez igaz). Műholdak nélkül nem csak a nyugat lenne béna kacsa, hanem az oroszok is. Senki nem csinál olyan hülyeseget, hogy kiheréli a saját haderejét azzal nyugtatva magát, hogy kiherélte az ellenség haderejét is.
Így igaz! Szerintem amelyiket akarták, azt elpusztították. Amelyiket használják azt nem. De a műholdakkal pont hogy más a helyzet. Ott hatalmas előnye van az amerikaiaknak, az oroszok pedig nem nagyon használhatják a nagy előnyt biztosító műholdakat. Pláne nem real time. Mindenkinek maradna a hagyományos navigáció, a buta bomba, az optikai irányzás satöbbi. Mindez orosz/kínai földön, ahol a logisztika helyismeret, lakosság stb. a helyi előnyt biztosítaná.

Abba meg bele se menjünk, hogy ki tudná gyorsabban pótolni az elvesztett műholdakat.
Senki nem tudná - főleg nem azon a pályán - pótolni a műholdakat. Szerinted miért?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 413
82 057
113
Pont ez a lényeg, amit leírtál, csak szerintem rosszak a következtetéseid.


Egy jóval alacsonyabb technológiai szinten a dolgok természetéből fakadóan szinten biztosan nincs akkora különbség, ha egyáltalán van.


Nana! Várjunk még ezzel. Nyilván ez egy végső eszköz, de én hamarabb tenném meg, mint azt, hogy megatomozzam az egész világot.


Így igaz! Szerintem amelyiket akarták, azt elpusztították. Amelyiket használják azt nem. De a műholdakkal pont hogy más a helyzet. Ott hatalmas előnye van az amerikaiaknak, az oroszok pedig nem nagyon használhatják a nagy előnyt biztosító műholdakat. Pláne nem real time. Mindenkinek maradna a hagyományos navigáció, a buta bomba, az optikai irányzás satöbbi. Mindez orosz/kínai földön, ahol a logisztika helyismeret, lakosság stb. a helyi előnyt biztosítaná.


Senki nem tudná - főleg nem azon a pályán - pótolni a műholdakat. Szerinted miért?
Mik a te következtetéseid?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 051
49 608
113
Én az oroszok helyében le se lőném ezeket a drónokat. A törmelék nagyobb kárt okoz mintha becsapódna...
Akkor is tudjál majd ilyen vicces maradni, én csak ezt kívánom magunknak, amikor ennek megjön majd a válasza, mert ez még videón is szarul nézett ki.

Tuti hogy nem lesz elfelejtve, meg megtorlás nélkül hagyva.

Ha NATO országból jött tényleg, örülhetsz Dudi, lassan ott tartunk már hogy megmutathatod a világnak mennyivel jobbak vagyunk mint az oroszok.

Még ha nem is a csivaváktól jött, szerintem akkor is tré van, mert ez orosz hátország, stratégiai célpont, Putykó megmondta ez aki ilyenben részt vesz, hadviselő fél!


Csak mindig vidáman, előre, kemény legyél, talán most összejön!!!
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
157
663
93
Mik a te következtetéseid?
Hát pont most írtam le, de bemásolom mégegyszer. :)





A nyugat előnye nem csak műholdakban mérhető, műholdak nélkül is ugyanakkora lenne a szakadék, épp csak egy polcal lejjebb.
Egy jóval alacsonyabb technológiai szinten a dolgok természetéből fakadóan szinten biztosan nincs akkora különbség, ha egyáltalán van.

Egyébként ilyet nem csinálna senki. Pont ez a háború rá a példa.
Nana! Várjunk még ezzel. Nyilván ez egy végső eszköz, de én hamarabb tenném meg, mint azt, hogy megatomozzam az egész világot.

Az oroszok nem pusztították el az ukrán mobilkommunikációs tornyokat és központokat, mert ők is ugyanezeket használták. Műholdakkal is ez lenne a helyzet. Szerinted hogy működne GLONASS műholdak nélkü az orosz haderő? Egy repülőt nem tudnának megemelni, egy nyomorult UMPK kit-es bombát nem tudnának oldani (a nyugat sem ez igaz). Műholdak nélkül nem csak a nyugat lenne béna kacsa, hanem az oroszok is. Senki nem csinál olyan hülyeseget, hogy kiheréli a saját haderejét azzal nyugtatva magát, hogy kiherélte az ellenség haderejét is.
Így igaz! Szerintem amelyiket akarták, azt elpusztították. Amelyiket használják azt nem. De a műholdakkal pont hogy más a helyzet. Ott hatalmas előnye van az amerikaiaknak, az oroszok pedig nem nagyon használhatják a nagy előnyt biztosító műholdakat. Pláne nem real time. Mindenkinek maradna a hagyományos navigáció, a buta bomba, az optikai irányzás satöbbi. Mindez orosz/kínai földön, ahol a logisztika helyismeret, lakosság stb. a helyi előnyt biztosítaná.

Abba meg bele se menjünk, hogy ki tudná gyorsabban pótolni az elvesztett műholdakat.
Senki nem tudná - főleg nem azon a pályán - pótolni a műholdakat. Szerinted miért?