[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 415
82 065
113
Akkor is tudjál majd ilyen vicces maradni, én csak ezt kívánom magunknak, amikor ennek megjön majd a válasza, mert ez még videón is szarul nézett ki.

Tuti hogy nem lesz elfelejtve, meg megtorlás nélkül hagyva.

Ha NATO országból jött tényleg, örülhetsz Dudi, lassan ott tartunk már hogy megmutathatod a világnak mennyivel jobbak vagyunk mint az oroszok.

Még ha nem is a csivaváktól jött, szerintem akkor is tré van, mert ez orosz hátország, stratégiai célpont, Putykó megmondta ez aki ilyenben részt vesz, hadviselő fél!


Csak mindig vidáman, előre, kemény legyél, talán most összejön!!!
Nem az én "vicceskedésem" a szánalmas, hanem ez a nyilvanvaló hülyeség, hogy lehulló törmelék okoz minden kárt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 059
49 627
113
Ha NATO országból jött volna már háború lenne...
Legyen igazad, de minden tiszteletem mellett nem vagyok már semmiben sem biztos.

Egyáltalán egy domborzat miatt sok helyen radarhorizont alatt érkező alacsony észlelhetőségű RR-t tud azonnal beazonosítani vajon az orosz fél? Honnan és mi jött?

Erre nem kell hogy mondjuk válaszcsapást adjanak egy NATO országnak az elnök tájékoztatása, engedélye?

Lehet hogy ennek a folyamatnak még csak a közepén SE tartanak reálisan, hogy mi jött, honnan, mi pusztult el ténylegesen, én totál vakon vagyok, de ha az az orosz uki határtól tényleg 700+km re volt, egy elég combos védelmű rakéta és lőszer tároló, stratégiai célpont, szerintem szar van a palacsintában, attól tartok. A videókat nézve ott nem csak 152 - es malacok voltak, 3 - as magnitudóval.

Putykó pont erről beszélt egy hete, hogy mélységi strat orosz célpont az tabu, mert nagyon jól tudják hogy ez nem megy önállóan az ukiknak, akkor se ha a végén a Tarasszal nyomatják meg a piros gombot.


Nem vagyok nyugodt Krisss...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and megazez

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 450
126 296
113
Legyen igazad, de minden tiszteletem mellett nem vagyok már semmiben sem biztos.

Egyáltalán egy domborzat miatt sok helyen radarhorizont alatt érkező alacsony észlelhetőségű RR-t tud azonnal beazonosítani vajon az orosz fél? Honnan és mi jött?

Erre nem kell hogy mondjuk válaszcsapást adjanak egy NATO országnak az elnök tájékoztatása, engedélye?

Lehet hogy ennek a folyamatnak még csak a közepén SE tartanak reálisan, hogy mi jött, honnan, mi pusztult el ténylegesen, én totál vakon vagyok, de ha az az orosz uki határtól tényleg 700+km re volt, egy elég combos védelmű rakéta és lőszer tároló, stratégiai célpont, szerintem szar van a palacsintában, attól tartok. A videókat nézve ott nem csak 152 - es malacok voltak, 3 - as magnitudóval.

Putykó pont erről beszélt egy hete, hogy mélységi strat orosz célpont az tabu, mert nagyon jól tudják hogy ez nem megy önállóan az ukiknak, akkor se ha a végén a Tarasszal nyomatják meg a piros gombot.


Nem vagyok nyugodt Krisss...
Eddig nem 480 km-ert mondtak?

Szerintem ha NATO országból jött volna onnantól instant menne a válaszcsapás mert nem lenne értelme polemizálni az orosz vezetésnek.
Az nem vörös vonal hanem egy Rubicon ahonnan nincs visszaút.
Legalábbis szerintem...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 059
49 627
113
Eddig nem 480 km-ert mondtak?

Szerintem ha NATO országból jött volna onnantól instant menne a válaszcsapás mert nem lenne értelme polemizálni az orosz vezetésnek.
Az nem vörös vonal hanem egy Rubicon ahonnan nincs visszaút.
Legalábbis szerintem...
Nem mértem le hogy mennyi, 778 rémlik valami angol nyelvű orosz telegram csatornán amit néztem.

Legyen 480. Ez állítólag olyan raktár, ami arra volt méretezve védelem ügyén, hogy ballisztikus rakétákat is le tudjon úgy tárolni, hogy a DJI drón ha nekirepül RPG fejjel azt röhögve bírnia kell. Nincs hova szépíteni, stratégiai célpont, stratégiai mélységben.

Felrobbant mint a szar. Egy perccel hogy ezt írom neked néztem egy videót a helyszínről, mikor jön az orosz őr katonák videózzák, annak kurvára nem drón hangja volt.


Minimum StormShadow, vagy valami még cifrább, és több ilyenből, ez egyértelmű válasz volt Putyin múlt heti beszédére.

Igen, odaszartak most az oroszok küszöbére! Ezért mondtam hogy nem tetszik az irány, mert szerintem lassan átlépjük, és lépetjük velük a Rubicont!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 820
29 400
113
Vagy éppen átrakodás során érte a támadás az objektumot, esetleg a nyílt terepen tárolták más okokból a rakétákat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 458
14 450
113
Közben itt olvasom, hogy a második világháborúban ki, kit támadott meg?
Hét Németország támadta hátba jótevőjét és szövetségesét a Sztálini Szovjetuniót.
A megelőző csapás elmélete eléggé lerágott csont.
Nem én leszek az, aki ebben a kérdésben igazságot tesz, viszont vannak érvek, amik alátámasztják.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 693
11 503
113
Ez állítólag olyan raktár, ami arra volt méretezve védelem ügyén, hogy ballisztikus rakétákat is le tudjon úgy tárolni, hogy a DJI drón ha nekirepül RPG fejjel azt röhögve bírnia kell. Nincs hova szépíteni, stratégiai célpont, stratégiai mélységben.

Felrobbant mint a szar. Egy perccel hogy ezt írom neked néztem egy videót a helyszínről, mikor jön az orosz őr katonák videózzák, annak kurvára nem drón hangja volt.


Minimum StormShadow, vagy valami még cifrább, és több ilyenből, ez egyértelmű válasz volt Putyin múlt heti beszédére.
De ezek a drónok nem azok a drónok. 20+kg-os robbanófejeket visznek meg 20-30 liter üzemanyagot, 180 km/h (légcsavaros) vagy 300km/h (gázturbinás) feletti utazósebességű merevszárnyas eszközökről beszélünk. Ezek azok amiket maguknak gyártanak, és ezeken felül jön a StormShadow meg a többi milspec CM amit kapnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 059
49 627
113
Vagy éppen átrakodás során érte a támadás az objektumot, esetleg a nyílt terepen tárolták más okokból a rakétákat.
Gondolom te se kajálod az ukrán drón époen jókor a jó helyen volt önerőből mesét, ugye?!

Igazából egyetlen dolog ami innen számít már, hogy az oroszok mit hisznek, és arra mit lépnek!
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 693
11 503
113
Vagy éppen átrakodás során érte a támadás az objektumot, esetleg a nyílt terepen tárolták más okokból a rakétákat.
A FIRMS képét nézve a vasbeton bunkerek is egyesével kaptak, nem másodlagos robbanások indították be a többit véletlenszerűen.
 
  • Szomorú
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 059
49 627
113
De ezek a drónok nem azok a drónok. 20+kg-os robbanófejeket visznek meg 20-30 liter üzemanyagot, 180 km/h (légcsavaros) vagy 300km/h (gázturbinás) feletti utazósebességű merevszárnyas eszközökről beszélünk. Ezek azok amiket maguknak gyártanak, és ezeken felül jön a StormShadow meg a többi milspec CM amit kapnak.
A hangja alapján ami friss videót láttam a helyszínről, a légcsavaros/rotoros cucc kizárva. Nagyon megérkezett oda valami...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 114
10 182
113
Ha NATO országból jött volna már háború lenne...
Ha ez a cirkálórakéta vagy valami hasonló radarhorizont alatt érkezett (és/vagy alacsony észlelhetőséggel), akkor most élesben sikerült bebizonyítani azt, hogy stratégiai célpontokra reális opció egy megelőző csapás Oroszország ellen, akár nem hagyományos robbanófejekkel is felszerelve.
Nemrég linkeltem egy cikket a témában, ismét feldobom:
A lényeg: ez nem jó üzenet volt, hiába ment át. Itt nem az orosz közvetlen válaszcsapás miatt kell aggódni, hanem kedvezőtlenebb esetben egy tragikus végső következtetés miatt. Túl nagy a csend egyelőre, ez nekem sem tetszik annyira.
 
  • Szomorú
Reactions: zsolti

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 693
11 503
113
A hangja alapján ami friss videót láttam a helyszínről, a légcsavaros/rotoros cucc kizárva. Nagyon megérkezett oda valami...
Muti légyszi mit láttál.
Kapásból az UJ-25 jut eszembe, amiről tudni lehet, hogy jelentős számban létezik és használják. Van még egy deltaszárnyú szénszálas kompozit jet drón amiből még a télen bukkant fel pár darab de azóta nem láttam, meg a Banshee ami brit de szintén céldrónként kezdte. Ezekkel lehet érdemes tömeges támadást végrehajtani. (Vannak még pl. pulsejet hajtóműves cuccaik de szinte kizárt, hogy 500km-re eljussanak a rossz hajtómű hatásfok miatt.)

De nem állítom biztosan, hogy nem a professzionális nyugati fegyvereket használták, csak vannak más opcióik is.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 059
49 627
113
Muti légyszi mit láttál.
Kapásból az UJ-25 jut eszembe, amiről tudni lehet, hogy jelentős számban létezik és használják. Van még egy deltaszárnyú szénszálas kompozit jet drón amiből még a télen bukkant fel pár darab de azóta nem láttam, meg a Banshee ami brit de szintén céldrónként kezdte. Ezekkel lehet érdemes tömeges támadást végrehajtani. (Vannak még pl. pulsejet hajtóműves cuccaik de szinte kizárt, hogy 500km-re eljussanak a rossz hajtómű hatásfok miatt.)

De nem állítom biztosan, hogy nem a professzionális nyugati fegyvereket használták, csak vannak más opcióik is.
217620 ukrán topik
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 276
30 421
113
Szerintem ha NATO országból jött volna onnantól instant menne a válaszcsapás mert nem lenne értelme polemizálni az orosz vezetésnek.
Vagy nem. Hisz alapvetően nem érdekük a NATO-val közvetlen háborúba sodródni. Ahogy fordítva sem biztos, hogy megtörténne.
Ha akartak volna, akkor már háborús félnek tekintenék a hadifelszerelések szállítása végett is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 450
126 296
113
A hangja alapján ami friss videót láttam a helyszínről, a légcsavaros/rotoros cucc kizárva. Nagyon megérkezett oda valami...
Én amúgy helyszíni megfigyelőkkel/szabotőrökkel kombinált támadást gondolnék mivel túl pontos és már láttunk ilyet az ukránoktól mélyebben az orosz hátországban is csak kissebb bummal...
Kaptak szerintem olyan eszközt amivel ezt meg lehet oldani ukrán területről felesleges kockázat nélkül.