[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 068
49 643
113
Vagy nem. Hisz alapvetően nem érdekük a NATO-val közvetlen háborúba sodródni. Ahogy fordítva sem biztos, hogy megtörténne.
Ha akartak volna, akkor már háborús félnek tekintenék a hadifelszerelések szállítása végett is.
Igen, ebben is van ráció, csak ne adja az ég hogy ott abba a raktárban valami csúnya dolog is elpusztuljon, mert Putyin is egyre inkább kényszerpályára került. Ő sok minden lehet otthon csak gyengének látszó NEM!

Ha annak látszik, a belső kemény vonalasai hamarabb megcsinálják mint a nyugat, s nem, az nekünk kurvára nem lesz jó!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 068
49 643
113
Még néhány gondolat az egésszel kapcsolatban:

Az orosz támadás megindítása az első pillanattól kezdve kérdőjeles volt számomra, semmi meglepetés, hónapok óta erről beszélt az amerikai és brit politikai vezetés.
De ez még hagyján, az egész művelet bonyolítása is ezer kérdőjeltől hemzsegett. Ahelyett, hogy gyors és kemény katonai csapás érkezett volna elindult egy igencsak felemás, már-már tessék-lássék háború. Nyilván nem az áldozatok szempontjából használom ezeket a jelzőket.

Azt még értem, hogy Izraelben Netanjahu addig van „biztonságban” belpolitikailag, amíg tart a Hamasz elleni katonai akció, azt is értem, hogy Zelenszkij is addig van „biztonságban”, ameddig nincs béke Moszkvával, de ebbe a képletbe nem illeszkedik Putyin, ugyanakkor mégis úgy vívatja ezt a háborút, mintha az ő pozíciója is ettől függött volna.

Gondolom Putyin is tanult történelmet és pontosan tudja, hogy még nem volt olyan világrend váltás, ami ne nagy háborúval történt volna. A hidegháború vége nem valódi világrend váltás volt, mielőtt bárki ezt a téveszmét hozná fel ellenérvként!

Lagymatag és elhúzódó katonai akció és közben kőkemény gazdasági ellenálló képesség – tehát mese, hogy az oroszok nem készültek fel. Csak az nem tiszta, hogy pontosan mire. Az sem túl hihető, hogy Moszkvában nem voltak képben azzal, ami Ukrajnában zajlott az orruk előtt 2013 óta, ennyire senki sem hülye és vak még ott sem.

Azt is igen rossz ötletnek tartom, hogy a Nyugat kriminalizál és bűnözőként kezel egy olyan vezetőt, akinek több ezer atombombája van. Előbb-utóbb a delikvens akár el is kezdhet úgy viselkedni, mint egy köztörvényes bűnöző és kicsi az esélye, hogy ennek jó vége legyen.

Ezután a csapás után Moszkva egyelőre mély csendben van, ami szintén kissé aggályos, de minimum egy szemöldök felvonást megér.

A sok-sok kellemetlen „fel nem tett kérdésem” után van még egy: Voltaképpen Putyin kinek a kottájából játszik?

Az elképesztő média és szakértési dömping közben senkinek sincs megtiltva, hogy kezdje már el használni a józan eszét, mert meggyőződésem, hogy aki hajlandó még gondolkodni, az qrva büdösnek fogja érzeni ezt az egész történetet, Keletről és Nyugatról ömlik a sz@rszag, már elnézést.
Konkrétan szerintem már nem tudja sokáig ezt eladni, hogy megértő és óvatos diplomata. Múlt héten elmondta mi lesz ha ilyen lesz. Ilyen lett. Vagy csinál is valamit, vagy a saját népe is azt fogja mondani, hogy ez az ember kevés ide.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 018
16 324
113
Borisz, ha már a Mein Kampf-ra hivatkozol, lennél kedves idézni, hogy mégis Hányadik oldalon, és hol írta Hitler, hogy ő partnerként tekint a lengyelekre, nem pedig szolganépként / kiírtandó népként ? :cool:

Ha már a Mein Kampf hivatkozási alap, akkor abban az áll, hogy a bolsevizmussal akar leszámolni, és ebben partnerként tekint Lengyelországra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 422
82 076
113
Ez hetek óta az első jó tőled ;) !
Nektek is lehetne már ehelyett a vörösvonalas hülyeség helyett egy jó ötletetek. Majd három éve hallom heti 2-3 alkalommal különböző médiumokban és itt is ezt a vörösvonalazást, de valahogy soha nem történt semmi. Lehet, hogy be kéne ismerni, hogy halván lila gőzötök sincs arról, hogy mik Moszkva számára a vörös vonalak. Ha már az én lelki üdvömért nem teszitek meg, legalább magatokra gondoljatok, mert biztosan kínos lehet hétről hétre konstatálni magatokban, hogy na ez sem jött be.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 350
83 968
113
Ahogy írtam pár órája a becsapódás/sok földrengést generáltak!

eb13aaa2f2_8udnvvietyq.webp



Videók a robbanásokról:


 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 068
49 643
113
Nektek is lehetne már ehelyett a vörösvonalas hülyeség helyett egy jó ötletetek. Majd három éve hallom heti 2-3 alkalommal különböző médiumokban és itt is ezt a vörösvonalazást, de valahogy soha nem történt semmi. Lehet, hogy be kéne ismerni, hogy halván lila gőzötök sincs arról, hogy mik Moszkva számára a vörös vonalak. Ha már az én lelki üdvömért nem teszitek meg, legalább magatokra gondoljatok, mert biztosan kínos lehet hétről hétre konstatálni magatokban, hogy na ez sem jött be.
Óhhh bazz, voltak vörös vonalak. Azért lett behúzva a Krím. Azért mentek be végül 2022.02.24-én. A kercsi teherautós robbantás után lett megbaszva az ukrán energetikai infrastruktúra. Vannak vörös vonalak, válaszok, csak te nem látod a szürke árnyalatait, csak fekete-fehéret, jót-rosszat, NATO-t vs oroszt...

Egyébként én csak örülök neki, ha a végén nem lesz a végső orosz vörös vonal átszakítva, inkább leírnám ide hogy tévedtem, neked van mindenben igazad, mert ha ezek a faszcimbáló angolszászok sikeresen belekényszerítik valami szar helyzetbe Oországot, mind rábaszunk.

Szóval legyen neked igazad, tiszta szívből kívánom!
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 422
82 076
113
Óhhh bazz, voltak vörös vonalak. Azért lett behúzva a Krím. Azért mentek be végül 2022.02.24-én. A kercsi teherautós robbantás után lett megbaszva az ukrán energetikai infrastruktúra. Vannak vörös vonalak, válaszok, csak te nem látod a szürke árnyalatait, csak fekete-fehéret, jót-rosszat, NATO-t vs oroszt...

Egyébként én csak örülök neki, ha a végén nem lesz a végső orosz vörös vonal átszakítva, inkább leírnám ide hogy tévedtem, neked van mindenben igazad, mert ha ezek a faszcimbáló angolszászok sikeresen belekényszerítik valami szar helyzetbe Oországot, mind rábaszunk.

Szóval legyen neked igazad, tiszta szívből kívánom!
Csak a vörös vonal nem ezt jelenti, mert ilyen alapon az is vörös vonal, ha lelőnek az ukránok egy orosz katonát.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 117
10 189
113
Megnézve a videókat – bocsánat érte – egy ilyen szintű stratégiai csapást (ez ugyanis konkrétan az) nem nézek ki az ukrán hadseregből. Egyet kell értenem azzal a véleménnyel, hogy Putyin legutóbbi beszéde után a Nyugat vezetői odacsaptak egyet igen látványosan, hogy mindenki értsen belőle.

Ez még egy dolgot jelent: Putyin felé is vannak vörös vonalak (Dudi örülni fog ennek) és van akkora tét a globális asztalon, hogy – minden média hírverés ellenére – a Nyugat vezetői igenis hajlandóak végső esetben akár háborúzni is Moszkvával.
Teljesen nyilvánvaló, hogy nem Ukrajna miatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 068
49 643
113
Csak a vörös vonal nem ezt jelenti, mert ilyen alapon az is vörös vonal, ha lelőnek az ukránok egy orosz katonát.
Az nem vörös vonal átlépése hogy nyílt háborút indítasz pl. Ukrajna ellen mert betelt a pohár a nyugat Minszkezéses sumákságával?

Ha egy háborút indítani szerinted nem vörös vonal, akkor szerintem sem fogják ezt átlépni, csak lehet szimplán megbaszkodnak majd ukrajnán kívül egy/több másik szerintük innentől résztvevő országot, pusztán példa statuálás céljából.

Ez így akkor megfelel?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 068
49 643
113
Megnézve a videókat – bocsánat érte – egy ilyen szintű stratégiai csapást (ez ugyanis konkrétan az) nem nézek ki az ukrán hadseregből. Egyet kell értenem azzal a véleménnyel, hogy Putyin legutóbbi beszéde után a Nyugat vezetői odacsaptak egyet igen látványosan, hogy mindenki értsen belőle.

Ez még egy dolgot jelent: Putyin felé is vannak vörös vonalak (Dudi örülni fog ennek) és van akkora tét a globális asztalon, hogy – minden média hírverés ellenére – a Nyugat vezetői igenis hajlandóak végső esetben akár háborúzni is Moszkvával.
Teljesen nyilvánvaló, hogy nem Ukrajna miatt.
Ez jött le nekem is egyértelműen.

Putyin elmondta, ha ezt csináljátok, háború lesz.
Megcsinálták ezek a fasszopók :(...
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 422
82 076
113
Az nem vörös vonal átlépése hogy nyílt háborút indítasz pl. Ukrajna ellen mert betelt a pohár a nyugat Minszkezéses sumákságával?

Ha egy háborút indítani szerinted nem vörös vonal, akkor szerintem sem fogják ezt átlépni, csak lehet szimplán megbaszkodnak majd ukrajnán kívül egy/több másik szerintük innentől résztvevő országot, pusztán példa statuálás céljából.

Ez így akkor megfelel?!
Ember! Ti itt majd 3 éve nem azt nevezitek vörös vonalnak amiért Moszkva elindította ezt a háborút, hanem minden olyan ukrán műveletet ami belerondít abba a világképetekbe, hogy oroszország sérthetetlen.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 511
4 776
113
Nem letezik voros vonal az oroszoknal. Nem lesz semmi ami miatt idegeskedni kell.
Az lesz mint mindig, megraketazzak az ukran civileket lesz egy kis jajgatas a sajtoban de ennyi. Az ukranok kifejlesztettek a sajat nagy hatotavolsagu eszkozeiket a nyugati ovatoskodas miatt, most meg levegobe repitik Oroszorszag teljes loszerkeszletet.
Az oroszok ugyanannyira toketlenek mint egy hezbollah katona.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 117
10 189
113
Tudom, alapvetően nem ebbe a topikba tartozó hír, de...
Tegyük fel igaz a sztori, de a Nyugat sem engedheti meg magának az orosz katonai győzelmet Ukrajnában egyéb geopol okok miatt, de ebbe most ne menjünk bele.
Ha az orosz nem elég erős Ukrajnában, hogy nyerjen, akkor nem sok választása maradt Putyinéknak, ez már lassan "közhelynek" számít (kvázi kapitulál vagy nagy balhé).
De mi van akkor, ha a Nyugat sem elég erős Ukrajnában, hogy ne az orosz nyerjen?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 068
49 643
113
Ember! Ti itt majd 3 éve nem azt nevezitek vörös vonalnak amiért Moszkva elindította ezt a háborút, hanem minden olyan ukrán műveletet ami belerondít abba a világképetekbe, hogy oroszország sérthetetlen.
Szerintem Te engem biztosan keversz vakivel "ember"!

Dudi, néha ne tévesszen ám meg hogy nem küldelek el direktben kapásból a büdös picsába, ez a türelem és kedvesség NEM neked, a személyednek szól, pusztán az egyenruhát tisztelem amit hordassz!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 511
4 776
113
Tudom, alapvetően nem ebbe a topikba tartozó hír, de...
Tegyük fel igaz a sztori, de a Nyugat sem engedheti meg magának az orosz katonai győzelmet Ukrajnában egyéb geopol okok miatt, de ebbe most ne menjünk bele.
Ha az orosz nem elég erős Ukrajnában, hogy nyerjen, akkor nem sok választása maradt Putyinéknak, ez már lassan "közhelynek" számít (kvázi kapitulál vagy nagy balhé).
De mi van akkor, ha a Nyugat sem elég erős Ukrajnában, hogy ne az orosz nyerjen?
A keleti tagok lobbija miatt az EU erdekelt lesz tovabbra is az Ukrajnai gyozelemben. Pont ezen orszagok kaptak a legerosebb EU biztosi posztokat. Ez kristalytisztan felfesti a kovetkezo 5 ev iranyat es politikajat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 422
82 076
113
Szerintem Te engem biztosan keversz vakivel "ember"!

Dudi, néha ne tévesszen ám meg hogy nem küldelek el direktben kapásból a büdös picsába, ez a türelem és kedvesség NEM neked, a személyednek szól, pusztán az egyenruhát tisztelem amit hordassz!
Nem kizárólag rólad beszélek, hanem végig többeszszámban azokról, akik megállás nélkül vörösvonalaznak. Hogy te ezt miért vetted kizárólagosan rádvonatkozónak azt én nem tudhatom.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
979
5 705
93
De ezek a drónok nem azok a drónok. 20+kg-os robbanófejeket visznek meg 20-30 liter üzemanyagot, 180 km/h (légcsavaros) vagy 300km/h (gázturbinás) feletti utazósebességű merevszárnyas eszközökről beszélünk. Ezek azok amiket maguknak gyártanak, és ezeken felül jön a StormShadow meg a többi milspec CM amit kapnak.
nyugodtan felejtsd el a drón vonalat. úgy néz ki nem az volt. @zsolti -nak lesz igaza
Moszkvában összeült a galeri, majd eldöntik mi lesz.
nekünk az maradt imádkozzunk
:(