Visszaterve a Cirkonhoz eltudnam kepzelni a TU 22M3as illetve a Yasen osztaly kepviseloit ilyen Over Kill fegyverrel a gyomrukban...lenne kaszabolas a tengerszinten
A PAK-DA kat már úgy tervezik, h használhassa.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Visszaterve a Cirkonhoz eltudnam kepzelni a TU 22M3as illetve a Yasen osztaly kepviseloit ilyen Over Kill fegyverrel a gyomrukban...lenne kaszabolas a tengerszinten
szíriai városokban hatsávos sugárutakat készítenek vele
Mac:
Nincsenek csodafegyverek, csak megfelelő harcászati-hadászati elvek szerint összehangoltan bevetett fegyverrendszerek. Ettől függetlenül egy 5-6M sebességgel száguldozó kütyü jelentősen lecsökkenti a sikeres ellen tevékenység időablakát is, egy tucat ilyen szerkentyű egy időben történő bevetése pedig eldöntheti egy csata végkimenetelét.
A XXI. században nem a szubszonikus technológia a forradalmi megoldás, ilyen típusú cirkálórakétákat/robotrepülőgépeket elég sok állam képes már önmaga is gyártani.
A hiperszonikus <i>harcászati</i> fegyver egy másik emelet és nem keverendő össze a <i>hadászati</i> rendszerekkel, amelyek az útjuk döntő részét azért igen nagy magasságon teszik meg.
Fura ez a KNAAZ mert az SZU-35Sz-nek nem túl esztétikus a bádogos munkája de a PAK-FA-n ezzel nincs gond tehát nem a szakemberek vagy gépek minősége az oka.
<blockquote>Ettől függetlenül egy 5-6M sebességgel száguldozó kütyü jelentősen lecsökkenti a sikeres ellen tevékenység időablakát is, egy tucat ilyen szerkentyű egy időben történő bevetése pedig eldöntheti egy csata végkimenetelét.
<blockquote rel="Mackensen"><blockquote>Ettől függetlenül egy 5-6M sebességgel száguldozó kütyü jelentősen lecsökkenti a sikeres ellen tevékenység időablakát is, egy tucat ilyen szerkentyű egy időben történő bevetése pedig eldöntheti egy csata végkimenetelét.
<b>Mac és Wolfram:</b>
Cirkon és IR: Persze, ez nem kérdés.
A Cirkon tud menni 400 km-t, ergo ha menet közben óhajt manőverezni is, akkor nagyjából 250 km-ről eleresztik.
A csúcssebessége legyen 5M (1715 m/s), amelyet az útvonalának csak az utolsó 10%-án használ ki, ott már nincs semmi manőver csak nyílegyenes célra repülés.
250 km esetén ez az utolsó 25 km-es szakaszt a rakéta 2M-ről 5M-re gyorsítva nagyjából 20-25 másodperc alatt megtesz.
A maradék 235 km-t (ami cirkálva lehet akár bruttó 282 km is) „átlagos” szuperszonikus robotrepülőgépként tesz meg, mondjuk 2M körüli sebességgel. Ebben az esetben a 282 km-t 686 m/s sebességgel 411 másodperc (6,85 perc) alatt teszi meg a rakéta "jó közel" a víz felszínéhez repülve.
A Föld felszín görbülete (pláne a tengerfelszínen) a 250 km távolságon – idealizált geoidot figyelembe véve – nagyjából 2 fokos szögeltérésnek felel meg, azaz a támadó és a célpont között van egy közel 900 m magasságú, a szabad rálátást gátló „felszíni akadály” a vízszinteshez képest a földfelszín/vízfelszín görbülete miatt.
Emiatt az alacsony magasságon közeledő rakétákat a célpont lokátorai leghamarabb kb. az út 2/3-ad részének megtétele után tudják csak detektálni - abban az esetben ha a radarok közel vízszintes síkon dolgoznának, ami a valóságban nem igaz, tehát a helyzet ennél rosszabb – így maximum 84 km távolságról érzékelik.
A szumma 84 km-en a rakéta 2M sebességgel 59 km-t megy manőverezve, ami <b>86 másodperc</b>, majd az utolsó 25 km-t pedig lezavarja bő <b>25 másodperc</b> alatt (lásd fentebb).
Az észleléstől/detektálástól a befogáson át a sikeres ellenrakéta rávezetéséig és a támadó eszköz lelövéséig jó esetben van összesen <b>111 másodperc</b>, ami nem túl sok, főleg, hogy ebből 86 másodpercen át a támadó fegyver még manőverezhet is.
Abban a pillanatban, ha egy tucat ilyen rakéta jön, ráadásul 12 különböző irányból, akkor a 111 másodperc mmég egy rendes imához is kevés lesz.
Miután a Kirov hajóról volt szó, 80 VLS cella esetén 24 Cirkon kényelmesen elfér, a maradék 56 db rakéta meg lehet Kalibr vagy Oniksz is. Ezeket együttesen bevetve félelmetes támadó képességet jelentenek minden potenciális ellenféllel szemben.