Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Honvèd, szerintem is igy van.
Itt màr az ukrajnai krizis kezdetén egyesek vilàghâborúról àlmodoztak.
Én nem a világháborútól félek, mert attól azért szerintem mindenki óvakodik. Én inkább azoktól tartok, akik abban bíznak hogy egy nagyhatalmak közötti háború korlátozható akár hagyományos fegyverekre, akár afrikai, ázsiai, európai területekre, és ennek tudatában/reményében háborúig viszik az érdek-ellentéteket. És engem kevéssé fog vigasztalni, hogy valakik rosszul felmérve a helyzetet és lehetőségeket a végén maguk is mennek a levesbe, mert mi és Európa sajnos még előttük kerülünk az általuk kikavart kakiba.Honvèd, szerintem is igy van.
Itt màr az ukrajnai krizis kezdetén egyesek vilàghâborúról àlmodoztak.
Olvasva itt a kommenteket, az az érzésem, hogy néhányan belebetegedtek abba a vágyálomba, hogy legyen már egy jó kis atomháború. Remélem hogy nem lesz, mert abba minden résztvevő csak vesztes lenne. Inkább úgy érzem, az amerikai elnökválasztási kampány finisét látjuk a nagyok sakkjátszmájában. Oroszország Trumpnak drukkol, tesz is sikeréért. Fenyeget, hogy ha nem nyer Trump, akkor atomháború lehet. A Clinton stáb meg abban érdekelt, fenyegessünk Oroszországgal, mert akkor mi kellünk az ország megvédéséhez, nem pedig ez a Moszkva barát Trump.
Szerintem se legyen háború, még hagyományos sem. De két dolgot megjegyeznék.Olvasva itt a kommenteket, az az érzésem, hogy néhányan belebetegedtek abba a vágyálomba, hogy legyen már egy jó kis atomháború. Remélem hogy nem lesz, mert abba minden résztvevő csak vesztes lenne. Inkább úgy érzem, az amerikai elnökválasztási kampány finisét látjuk a nagyok sakkjátszmájában. Oroszország Trumpnak drukkol, tesz is sikeréért. Fenyeget, hogy ha nem nyer Trump, akkor atomháború lehet. A Clinton stáb meg abban érdekelt, fenyegessünk Oroszországgal, mert akkor mi kellünk az ország megvédéséhez, nem pedig ez a Moszkva barát Trump.
Sztálin határozott parancsa Magyarország elfoglalása volt, (szó sem volt felszabadításról), mivel mi végig ellenségek voltunk. Magyarázni meg bármit lehet utólag, csak nem érdemes. Járhattunk volna még sokkal rosszabbul is, sajnos! A háború után mi kaptuk a legdrágábban a hadi technikai és egyéb hadfelszerelési eszközöket, nem véletlenül!
Atom háborús vágyálma maximum egyes politikusoknak van. De a dolgok nem jó mederben folynak, ez azért tisztán látszik.
Ez így nem igaz. A németek által megszállt területek elfoglalására is parancsot adott Sztálin, ez csak egy katonai parancs. Azt sem szabad elfelejteni, hogy egészen 1949-ig Magyarország megtarthatta önálló államiságát, választások voltak, majdnem teljesen önálló belpolitikát, és a szövetségesek (nem csak a Szovjetúnió) által meghatározott körben önálló külpolitikát is folytathattunk, ez pedig, annak ellenére, hogy szovjet csapatok állomásoztak Magyarországon (egész Európában állomásoztak szövetséges csapatok) nem tekinthető megszállásnak. Sztálin egészen a görög eseményekig betartotta a jaltai egyezményt, ott szembesült, hogy az angolszászok nem tartják be, átverve érezte magát, és így lettünk szocialista ország...
Hadban álltunk a SZU-val, tehát nem felszabadítóként jöttek, nem is úgy viselkedtek és nem is olyan kitüntetéseket kaptak a Vörös hadsereg katonái itt, mint más kelet európai ország esetében. Nálunk és Németország esetében, az "elfoglalásáért" szó szerepelt a plecsniken, nem pedig a máshol megszokott, "felszabadításáért" szó. Igazából Kelet Európában egyetlen ország sem kérte hogy a Szovjet csapatok szabadítsák fel, még a legtöbbet szenvedett országok hivatalos kormányai sem. Érdekszférájuk kibővítésének lehetőségét látták abban ,hogy megszállják a nyugati határaik menti országokat. Saját területeik felszabadítása után milyen jogcímen vonultak be hazánkba, vagy netán épp Romániába ? Ez a két ország biztosan nem kérte meg rá őket. ( A többi sem. ) Görögország esetében azért nem mentek be oda, mert megegyezés volt a Britekkel, hogy ott ők a megszállók. Ők is azok voltak, hisz beálltak egy polgárháborúba, német kivonulás után az egyik oldalon. Amire őket sem kérte meg ott senki. Amennyiben mélyen belemászunk, vajon kellett a Görögöknek a Brit felszabadítás, mikor a németek maguktól kivonultak az országból 44 őszén ? A háborúk tanulsága, hogy nem a jó küzd a rossz ellene, hanem érdek, az érdek ellen. Aztán a végén, a győztes mindig a jó, a vesztes meg a rossz.
Valahol el kell kezdeni.Mindezt tiszta légköri feltételek mellett 50 méter távolságból.
Néha nem tapasztalsz az éhséghez hasonló érzést a fejedben? Azon a jogcímen jöttek, hogy volt velünk is és a románokkal is (stb) némi rendezetlen ügyük, ami onnan ered, hogy korábban mi kerestük fel őket a saját otthonukban, mindenféle meghívó és kopogtatás nélkül, ráadásul úgy, hogy nem sikerült belopni magunkat a szívükbe. Ezzel nem is lett volna semmi gond, de mindezek után nem voltunk képesek megnyerni a háborút (mint az várható volt), így aztán ők győztesként azt csináltak, amit akartak, mert mi ebben nem voltunk képesek megakadályozni őket. A háború nem tyúkper: nem jogcímek vannak, hanem győztesek és vesztesek, előbbiek pedig azt csinálnak, amit csak akarnak.Saját területeik felszabadítása után milyen jogcímen vonultak be hazánkba, vagy netán épp Romániába ?
Én is katonailag értettem, hogy elfoglalás. A politika az egy másik dolog. Nem kell itt a nagy harangot félreverni, mi voltunk a hunyók és ezt magunknak köszönhettük. A Szovjetuniónak el kellett menni Németországig, hogy a háborút megnyerje, mert ha nem teszi, akkor még mindig lövöldözhetnének itt Európában! Szövetségesek voltunk, nem voltunk képesek váltani időben, úgy hogy ne nagyon lovagoljunk a dolgokon. Ha 1956-ban nem csináljuk a ribilliót, szépen kiment volna a szovjet hadsereg, csak erről nem illik beszélni.