[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Azt elvileg csak attol lehet elvenni aki kesobb kapta csak meg az adott orszag allampolgarsagat, gyakorlatilag meltatlanna valik ra.
Szerintem a helyes ut ha hiteltelenne teszik, gyakorlatilag hazaarulo mar igy is mivel kulfoldi erdekkorok mozgatjak, a nyugat embere, ugynoke. Ezt eleg jol kezdik is felepiteni es felfedni egyebkent.
Nyugati feleves wellnesezes, megmergeztek- nem mergeztek, nyugati mediaszenzacio, egy repulonyi irkafirkasszal valo hazateres, kamufilm a sajat magat lebuktato aprosagaival,zavaros penzugyek, az amerikai hiszti a dutyiba zaras miatt, stb stb.
A neve ahogy rogzul ugy forr yeossze az elobb emlitettekkel, es tiz ev mulva mar aki meg emlekszik ra az ugy fogja mondani hogy Navalnij akit beszervezett a nyugati titkosszolgalat.


Ugye nemzetközi jog szerint egyetlen állam sem teheti hontalanná saját polgárait.De a franciák törvényei szerint megfoszthatják állampolgárságuktól azokat a franciaként született állampolgárokat is akik az állam ellemi érdekeit vagy az állam létét súlyosan veszélyeztetető cselekedet hajtottak végre.Hiteltelenné azért nem tudja már tenni mert a bebörtönzésével és a tegnapi bírósági tárgyalásával most tette hitelessé.
 
W

Wilson

Guest
Ti keszen vagytok. Az ember szuletett orosz, megis milyen alapon tennek hontalanna akarata ellenere?
Mar az is hajmereszto, hogy ez komolyan felmerul...
Ahogyan a franciák:).

Ugye nemzetközi jog szerint egyetlen állam sem teheti hontalanná saját polgárait.De a franciák törvényei szerint megfoszthatják állampolgárságuktól azokat a franciaként született állampolgárokat is akik az állam ellemi érdekeit vagy az állam létét súlyosan veszélyeztetető cselekedetett hajtottak végre.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
:)
"A két ügynök nagyon kiakadt, mert Putyinék bebörtönözték a felforgatót. Donáth után Cseh is a Facebookon visít."
 
W

Wilson

Guest
Nagyon gyermeteg vagy...
Te ezeket tényleg komolyan gondolod, vagy csak provokálni próbálsz?

(Provokációnak is gyenge amúgy...)

Pont te beszélsz gyermetegségről amikor őrült konteókkal szórtad tele a bizpol topikokat.Provokálni pedig nem szokásom mivel teljesen értelmetlen és fölösleges dolognak tartom.De ha már így beleálltál ebbe a dologba hadd kérdezzem már meg tőlled szigoruan a gyermetegség vonalán maradva még mindig úgy gondolod,hogy nem fogják Bindent beiktatni?Ha elfogadsz tőlem egy jó szándékú tanácsot még miellőtt gyermetegnek minősítenél valakit nem ártana körulnézned a saját házad táján.
A hozzászólásomra érkezett reakciódra rátérve áruld már el nekem mi a gyermetegség abban,hogy "volt már ilyen a világtörténelemben és lesz is még"?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Pont te beszélsz gyermetegségről amikor őrült konteókkal szórtad tele a bizpol topikokat.Provokálni pedig nem szokásom mivel teljesen értelmetlen és fölösleges dolognak tartom.De ha már így beleálltál ebbe a dologba hadd kérdezzem már meg tőlled szigoruan a gyermetegség vonalán maradva még mindig úgy gondolod,hogy nem fogják Bindent beiktatni?Ha elfogadsz tőlem egy jó szándékú tanácsot még miellőtt gyermetegnek minősítenél valakit nem ártana körulnézned a saját házad táján.
A hozzászólásomra érkezett reakciódra rátérve áruld már el nekem mi a gyermetegség abban,hogy "volt már ilyen a világtörténelemben és lesz is még"?
Szerintem ne menjünk le erre a szintre. Olvasd vissza, amit írtál és gondolkodj!
..
Egyébként meg milyen őrült konteókat tulajdonítasz nekem?
Éppen Te konteóztál feljebb arról, hogy majd Navalnij miatt módosítják a törvényeket, és akkor hogy "bevinné a találatot Putyin"! :eek::confused:
Te vízionálsz olyan dolgokat, amelyek annyira naív képzelgések, hogy még mások is szóvá tették.
..
(Joe Bident végül beiktatták valahogy nagy nehezen. Ebben tévedtem, igaz, mert nem gondoltam, hogy eddig eljuthat a dolog, igen. De egyáltalán nem vagyok benne biztos még most sem, hogy minden "stimmelt" azzal. Valami nagyon nem kóser az egész elnöksége körül. Majd ezt is meglátjuk idővel. Nem akarok ötletelni, mert akkor szerinted konteóznék... Ejjhh!)
OFF
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
W

Wilson

Guest
Szerintem ne menjünk le erre a szintre. Olvasd vissza, amit írtál és gondolkodj!
..
Egyébként meg milyen őrült konteókat tulajdonítasz nekem?
Éppen Te konteóztál feljebb arról, hogy majd Navalnij miatt módosítják a törvényeket, és akkor hogy "bevinné a találatot Putyin"! :eek::confused:
Te vízionálsz olyan dolgokat, amelyek annyira naív képzelgések, hogy még mások is szóvá tették.
..
(Joe Bident végül beiktatták valahogy nagy nehezen. Ebben tévedtem, igaz, mert nem gondoltam, hogy eddig eljuthat a dolog, igen. De egyáltalán nem vagyok benne biztos még most sem, hogy minden "stimmelt" azzal. Valami nagyon nem kóser az egész elnöksége körül. Majd ezt is meglátjuk idővel. Nem akarok ötletelni, mert akkor szerinted konteóznék... Ejjhh!)
OFF

Na akkor tisztázzunk pár dolgot előszőr is te vitted le a dolgot erre a szintre másrészt én nem azt mondtam,hogy módosítják a törvényeket Navalnij miatt hanem azt,hogy ennek Oroszországban Putyin ez irányú szándékán kívűl nincs más akadálya.Remélem érzed a kettő között a különbséget:).Így aztán semmilyen naivitás nincs a mondanivalómban mint ahogy abban sem,hogy volt már ilyenre precedens és még lesz is a világtörténelemben.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Na akkor tisztázzunk pár dolgot előszőr is te vitted le a dolgot erre a szintre másrészt én nem azt mondtam,hogy módosítják a törvényeket Navalnij miatt hanem azt,hogy ennek Oroszországban Putyin ez irányú szándékán kívűl nincs más akadálya.Remélem érzed a kettő között a különbséget:).Így aztán semmilyen naivitás nincs a mondanivalómban mint ahogy abban sem,hogy volt már ilyenre precedens és még lesz is a világtörténelemben.

Ezt írtad:
Én értem de ez csak akarat kérdése szerinted mennyi időbe kerülne Navalníj kedvéért módosítani a törvényeken.:)
..
Persze, Putyin csettint, aztán egy Navalnij miatt szétkúrják az állampolgársági törvényüket, meg a jogrendszert! 2021-ben! Csak mert akarat kérdése. Jájj.
Tennék mindezt visszamenőleges hatállyal ráadásul, vagy mégis hogy gondoltad volna? :confused: Mert hogy Moszkva mellett született az emberünk 1976-ban!
Hagyjuk már az ilyen naív konteókat!
/Meg az egész méltatlan szócséplést.../
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
W

Wilson

Guest
Ezt írtad:

..
Persze, Putyin csettint, aztán egy Navalnij miatt szétkúrják az állampolgársági törvényüket, meg a jogrendszert! 2021-ben! Csak mert akarat kérdése. Jájj.
Tennék mindezt visszamenőleges hatállyal ráadásul, vagy mégis hogy gondoltad volna? :confused: Mert hogy Moszkva mellett született az emberünk 1976-ban!
Hagyjuk már az ilyen naív konteókat!
/Meg az egész méltatlan szócséplést.../

Mond te tisztában vagy, hogy hogy mennek a dolgok Oroszországban? Ha Putyin úgy dönt akkor egy ilyen törvény simán átmegy a törvényhozáson.Ha tetszik neked ha nem ez a kőkemény valóság, ja és ajánlom ez ügyben figyelmedbe a franciákat ők azt hiszem 2010 simán törvénybe iktatták,hogy nem csak a kettős állampolgárokat hanem a Franciaországban született csak francia állampolgársággal rendelkezőket is meg lehet fosztani az állampolgárságuktól.És ez sem naív konteó hanem a valóság.Amúgy áruld már el milyen visszamenőleges hatállyról beszélsz,hogy jön ez ide?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
Navalny :a hős, a szabadság bajnoka.
Assange, Snowden: árulók, a szabadság ellenségei.
Dereng valami?
Vagy fordítva. Dereng valami?;)
Ha ezt a Navalnij gyereket hagyják a fenébe, hadd pattogjon, nem lenne érdekes személy, bármit is csinál: az elefánt és a bolha esete. Most, hogy ilyen nagy a felhajtás körülötte, az látszik: a hatalom tart tőle, lassan óriássá válik. Rosszul kezelték/kezelik: ha hagyják elmenni, nem lenne az "ellenállás" szimbóluma, és az látszana, hogy a kormányzatnak nem ellenfél, nem tartanak tőle. Így meg a végén tényleg mártír lesz belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 754
113
A japán Hankyu Hanshin Express szállítási és logisztikai cég először indít szállítmányt az orosz Transzszibériai vasúton Európába. A konténereket hajón szállítják Vlagyivosztokba, ahol vagonokra rakják majd 20-27 nap alatt a lengyelországi Poznanyba érnek. Ezen az útvonalon a szállítási költségek 2x olcsóbbak és a szállítási idő is lecsökken 57-62 napról több mint a felére.