Várjuk ki a végét,eddig jól haladunk, nyugatról jött /jön a zsé, de keleten is bírják az arcunkat, szívesen boltol velunk mindenki.
Kormány szinten picit távolabb látnak, mint mi a fórumon, 3 nyílt linkbol.
Ha helyzet van, lépni fognak, de amíg jön a zsé innen, addig maradjunk.
Már most el lehet felejteni az EU-s pénzeket.
A héten született EU bírósági döntéssel, azaz, hogy jogállamisági normák megsértésére hivatkozva vissza lehet tartani és el lehet venni pénzeket a tagországoktól, Mo-tól minden forrást el fognak vonni - ha csak nem az országáruló ellenzék nem jut hatalomra.
Ha OV. ismét nyer, két lehetősége van.
Bent marad az EU-ban és bentről próbálja szétcseszni, pl. megtagadja az évente fizetendő közel 2 milliárd euró tagdíj befizetését, továbbá minden egyhangú szavazást igénylő döntést alapból vétóz, ezzel elég kellemetlen helyzetbe hozva Brüsszelisztánt.
A másik, hogy megindítja a kilépési folyamatot. Ez első látszatra ez Brüsszelisztánnak is kívánatosabb lenne (megszabadulna az örök lázadó magyaroktól), de ott vannak a Balkáni országok, akik így el lennének fizikailag vágva az EU-tól. Ha csak Ro. és Bulgária kapcsolattartási nehézségeit nézzük, az is éppen elég. Hosszú távon nem tudják működtetni ezt a két államot, pl. szállítási nehézségek (napos soroka határon, kemény tranzit vámok Mo. felé - ezt vagy szubvenciónálják, vagy menekülni fog onnan a tőke) miatt sem, nem is beszélve a további balkáni bővítési elképzelésekről. És ha véletlenül nem is mennénk csődbe, hanem elkezdenénk a keleti kapcsolatok okán felemelkedni, az egyenesen katasztrófa lenne az EU vezetői számára. Szóval a kilépésünk sem igazán jó Brüsszelnek.
A leg kívánatosabb az lenne számára, ha a moslék nyerne itthon. Ami lássuk be, nem igazán fog bejönni békés úton.
Kérdés, hogy a fentiek tükrében mi lenne Mo-al?
Szerintem:
Első esetben, vagyis ha nem lépnénk ki a források megvonása miatt, és nyerne OV. akkor a Brüsszeli vízfej, előbb utóbb kénytelen lenne egyezséget kötni, valahol fél úton az álláspontok tekintetében. Ezzel mindenki eladhatná, hogy győzött.
Ha kilépnénk az EU-ból, akkor sem omlana össze a világ. Főleg, ha Oo.-nak sikerülne Ukrajnát visszaterelni a saját érdekszférájába, vagy legalább egy korridort nyitni Mo.-ig. Ebben az esetben nyílt utunk lenne az Euró-Ázsiai gazdasági szövetségek felé. Ha azonban ez nem jönne össze Oo.-nak, akkor a keleti kapcsolatokat nehezebb lenne működtetni, de így is megoldhatók lennének, igaz kisebb nyereséggel.
Mindettől nem eltekintve, nem szabad azt sem elfelejteni, hogy nagyon be vagyunk kötve Németországhoz gazdaságilag. Nem menne innen sehová a német tőke. Főleg nem EU-s területre. Ennek oka, hogy az új EU-s zöld idiotizmus adta szabályozás őket kinyírná. Míg nálunk, lenne olcsó gáz (orosz barátság okán) és normális környezetvédelmi szabályozás, ami jelen állás szerint nem kevés nekik, mármint a tőkénnek.
Valahol még jól is jönne No.-nak egy ilyen EU-n kívüli hátsó gazdasági udvar.
Korbábban már írtam erről, a kétsebességes EU kapcsán, amkor is a Németeknek kifejezett érdeke lenne, hogy minket a második vonalba tartsanak, ahol nem lenne túlzott zöldülés és esztelen EU-s szabályozás, így az iparuk normál körülmények között működhetne, túlélhetne a jobb idők beálltáig (addig meg mi tanulnánk az ipari mesterséget
).