[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 428
113
Nem bírják megemészteni mélyFOSéknál Mariupolt. Tegnap a retkes klub vélt dobálásra alkalmas lovaszt, most az index kamuzik baromságokat:


Mindezt ezek után:
Megint az RTL ..., a mélyFOS.

"GYORSAN HOZZÁ KELL TENNI, HOGY A KÉP NEM VALÓDI, VALÓJÁBAN A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA (AI) GENERÁLTA AZT" - írják, ennek ellenére még kommentemet is idéznek ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 428
113
Nem bírják megemészteni mélyFOSéknál Mariupolt. Tegnap a retkes klub vélt dobálásra alkalmas lovaszt, most az index kamuzik baromságokat:

Nem kell eldugni egy link mögé. Itt a kép :D
Frq4CVyXsAAtIJC
Fake, remélem felfogtad. Le is írják.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Ramzana

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 428
113
Ez komoly? Egy vesztes, jelentéktelen kis ország államfőjét hozod fel példának, akit a sajátjai adtak ki? :)
Ráadásul már nem is volt államfő amikor kiadták ... Aki kiadta, az pedig egy igazi hazaáruló liberális segg volt, egyesek szerint amerikai ügynök is. Gyorsan el is bántak vele a SAJÁTJAI kb. 20 évvel ezelőtt ...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
  • Vicces
Reactions: vilmoci

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 428
113
Szerinted a jognak aszerint kellene differenciálnia, hogy X jelentéktelen, Y jelentékeny ország politikusa?
Emiatt egyikre vonatkozik, másikra nem?
Ne írj már hülyeséget! Már nem volt államfő amikor kiadták. Sőt, a korábbi ellenzékből lett többség lemondott arról a jogról is, hogy mint volt államfő kiadható legyen. Ezért került Hágába.

A jogot amúgy éppen ma a NATO rúgta fel, amikor Ukrajna csatlakozása kapcsán a szabályokkal ellentétesen erőből a magyar vétó ellenére ülést próbál összehozni.

De beszélhetnénk a német jogról is, ahol éppen most betonozták be a jelenlegi koalát úgy 50 évre.

De beszélhetnénk a francia jogról is, ahol önhatalmúlag vezették be a nyugdíjtörvényt.

De beszélhetnénk az ukrán jogról is, ami faji alapon különbözteti meg állampolgárait ...
stb.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ne írj már hülyeséget! Már nem volt államfő amikor kiadták. Sőt, a korábbi ellenzékből lett többség lemondott arról a jogról is, hogy mint volt államfő kiadható legyen. Ezért került Hágába.

A jogot amúgy éppen ma a NATO rúgta fel, amikor Ukrajna csatlakozása kapcsán a szabályokkal ellentétesen erőből a magyar vétó ellenére ülést próbál összehozni.

De beszélhetnénk a német jogról is, ahol éppen most betonozták be a jelenlegi koalát úgy 50 évre.

De beszélhetnénk a francia jogról is, ahol önhatalmúlag vezették be a nyugdíjtörvényt.

De beszélhetnénk az ukrán jogról is, ami faji alapon különbözteti meg állampolgárait ...
stb.
Ha valaki túl sokáig, túl idegesítő módon pofázik egy kocsmában pl, azt egy idő után
pont le se szarja mindenki, rosszabb esetben lebsznk neki egyet.
Nem kéne túl sokáig feszíteni a húrt, sokkal jobban kell az EU, NATO Mo-nak , mint fordítva.
Ki is lehet takarodni belőlük, aztán majd lesz az ugatás hogy nincs semmi della.
Mert ne hidd, hogy nem az EU-s pénzekből vannak a fejlesztések.
De a nagy magyar csoda, az autó összeszerelő-ország se nagyon marad meg, mert
hogy egy autó gyártó sem fog utána Mo-n maradni az sicher.
+1: én abban sem reménykednék, hogy majd a naaagy orosz haver segít, vagy a kínai.
Rohadtul le se fogják... Mo-t, ha nem lesz érdekük, hogy trójai falóként machináljon nekik az EU-ban.
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
Ha valaki túl sokáig, túl idegesítő módon pofázik egy kocsmában pl, azt egy idő után
pont le se szarja mindenki, rosszabb esetben lebsznk neki egyet.
Nem kéne túl sokáig feszíteni a húrt, sokkal jobban kell az EU, NATO Mo-nak , mint fordítva.
Ki is lehet takarodni belőlük, aztán majd lesz az ugatás hogy nincs semmi della.
Mert ne hidd, hogy nem az EU-s pénzekből vannak a fejlesztések.
De a nagy magyar csoda, az autó összeszerelő-ország se nagyon marad meg, mert
hogy egy autó gyártó sem fog utána Mo-n maradni az sicher.
+1: én abban sem reménykednék, hogy majd a naaagy orosz haver segít, vagy a kínai.
Rohadtul le se fogják... Mo-t, ha nem lesz érdekük, hogy trójai falóként machináljon nekik az EU-ban.
Mindenesetre Tiéd is csak egy vélemény. Még az is lehet, hogy tévedsz.
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
Nyilván.
A jelek minden esetre azt mutatják, hogy már elfogyott a türelem.
Nem vitatom, hogy nem bírják az ellenvéleményt. Ki kell lépnünk, minél hamarabb annál jobb. Szerintem túléljük ezt is. Az eu-s pénzek jók voltak, de azt már úgyse fogunk kapni, kb soha. A natoról meg szerintem csak annyit, h jelenleg csak azok nem fenyegetnek bennünket akik nem a kvázi szövetségeseink.

Szerintem jobb az ilyet minél hamarabb kenyértörésre vinni. Aztán majd meglátjuk.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 853
27 330
113
Ugye megvan, hogy jurgen tette be reggel.
A puffogás ment rajta, de magát a tárgyát szemérmesen háttérbe szorította.
Csak segítettem neki, hogy jobban átmenjen az üzenet...
Ejj, de gyorsan magadra vetted! Arra céloztam, h a teljes nyugati sajtó színvonalát is megmutatja, akik leközöltek egy olyan AI generált képet, amiről pontosan tudják, h AI generált fake. Mondjuk érdekel, olyant leközölnének-e, amin Karcsi királyt seggbekúrja Biden? Jujj, hát a Zembereket érdekli!

Annyi szánalmas fake fost hoztak le, Kijev Szellemétől Claas Relotius jóságos Merkel királynős cikkeiig. És közben az orosz sajtó van betiltva, mert az a szegény ártatlan ajrópai birk, izé, báránykákat megtéveszti.

Azt mondjuk meg is értem, hogy téged Putyin szexuális élete izgat, nálatok a szigeten mindenki lófejű.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nem vitatom, hogy nem bírják az ellenvéleményt. Ki kell lépnünk, minél hamarabb annál jobb. Szerintem túléljük ezt is. Az eu-s pénzek jók voltak, de azt már úgyse fogunk kapni, kb soha. A natoról meg szerintem csak annyit, h jelenleg csak azok nem fenyegetnek bennünket akik nem a kvázi szövetségeseink.

Szerintem jobb az ilyet minél hamarabb kenyértörésre vinni. Aztán majd meglátjuk.
Én nem lennék ilyen optimista.
Utána meg már tényleg nem lesz senki, aki ezek után segítene.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 478
113
Breaking News!

Az ICC elfogatóparancsot adott ki a Galaxis Császára, a gonosz mostoha és a Borg ellen. Az EU és a NATO vezető tisztviselői azonnal üdvözölték a döntést.

A magyar kormány nem kommentálta a történteket. Ugyanakkor Mészáros Lőrinc hajdúszentborzasztói kényszerzubbony gyárában megduplázták a termelést.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 185
93
És ilyenek belülről az új építésű mariupoli házak:


Hmmm. Nem tudom, hogy mi lehet az orosz gazdaság legvégső határa, mennyi pénzt táraztak be, meg azt sem hogy mi lesz a vége a háborúnak. Lehet hogy Mariopul csak egy meglebegtetett mézesmadzag, de ha fél évtized alatt újra tudják építeni legalább Ukrajna keleti részét, akkor sok ukrán rá fog jönni, hogy ő mégis inkább orosz. De legalábbis a saját társadalmuk irányába fel tudnak mutatni egy olyan irányt, amire rá fog bólintani sok ember.

De szerintem ez csak kirakat. Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy magyarországnyi lerombolt országrészt akár másfél évtized alatt rendbe tudjanak rakni. Főleg, hogy az a pénz és munkaerő tuti kellene a 2014-es határokon belüli orosz infrastruktúrába is.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 853
27 330
113
Hmmm. Nem tudom, hogy mi lehet az orosz gazdaság legvégső határa, mennyi pénzt táraztak be, meg azt sem hogy mi lesz a vége a háborúnak. Lehet hogy Mariopul csak egy meglebegtetett mézesmadzag, de ha fél évtized alatt újra tudják építeni legalább Ukrajna keleti részét, akkor sok ukrán rá fog jönni, hogy ő mégis inkább orosz. De legalábbis a saját társadalmuk irányába fel tudnak mutatni egy olyan irányt, amire rá fog bólintani sok ember.

De szerintem ez csak kirakat. Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy magyarországnyi lerombolt országrészt akár másfél évtized alatt rendbe tudjanak rakni. Főleg, hogy az a pénz és munkaerő tuti kellene a 2014-es határokon belüli orosz infrastruktúrába is.
Nyilván kirakat. De azért pörgeti a GDP-t is. Annak fényében különösen vicces, h hány évig épült a berlini reptér? De mondjuk lakni tényleg kell valahol, azért azt nem lehet halogatni.
Az is érdekes, h Ukrajna mit tudott felmutatni 30 év alatt. 20+ év függetlenség után a krími tatárok még konténerekben laktak, folyó víz nélkül.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 837
13 022
113
a Milosevics név mond neked valamit?
Jelezném...azon kívül hogy szted teljesen egyforma Milosevics És Putyin letartóztatása. Milo-t valóban a sajátjai adták ki nyugati nyomásra...másodszor és ami a legfontosabb már nem volt regnáló államfő.... tudom hogy kínos az igazság, de ne üsd az asztalt :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 428
113
Hmmm. Nem tudom, hogy mi lehet az orosz gazdaság legvégső határa, mennyi pénzt táraztak be, meg azt sem hogy mi lesz a vége a háborúnak. Lehet hogy Mariopul csak egy meglebegtetett mézesmadzag, de ha fél évtized alatt újra tudják építeni legalább Ukrajna keleti részét, akkor sok ukrán rá fog jönni, hogy ő mégis inkább orosz. De legalábbis a saját társadalmuk irányába fel tudnak mutatni egy olyan irányt, amire rá fog bólintani sok ember.

De szerintem ez csak kirakat. Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy magyarországnyi lerombolt országrészt akár másfél évtized alatt rendbe tudjanak rakni. Főleg, hogy az a pénz és munkaerő tuti kellene a 2014-es határokon belüli orosz infrastruktúrába is.
Ukrajna függetlensége óta nem épült kb. semmi Mariupolban. A blokkok még szovjet termékek voltak.