[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
A németek nélkül nem tette volna. Mondhatni "Európa" hibájából lépéskényszerbe volt. Egy tök világos és egyszerű céljuk van. Az "európai" hadsereg minél messzebb legyen Moszkvától.
A céljuk oké, nekem ezzel a “europát sosem támadta meg Oo” mondattal van bajom ,
Finnország? Szerintem Európa része
39-ben Lengyelország , oké , lépéskényszerbe volt a németek miatt , attól még támadtak september 17.-én
1772-ben első Lengyelország , ott nem voltak lépéskényszerben annyira mint 39-ben.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Én csak erősen bizalmatlan vagyok azzal, akit kormányunk propagandaként tol. Mert vannak benne akkora pofátlan hazugságok, amik nyilvánvalóan hazugságok.
Legalább ennyit kinéztem belőled. A HTKA 3/4ét rég ignoráltam. A maradéknak is csak a harmadával beszélgetek.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A céljuk oké, nekem ezzel a “europát sosem támadta meg Oo” mondattal van bajom ,
Finnország? Szerintem Európa része
39-ben Lengyelország , oké , lépéskényszerbe volt a németek miatt , attól még támadtak september 17.-én
1772-ben első Lengyelország , ott nem voltak lépéskényszerben annyira mint 39-ben.
Bocs, Finnország Oroszország része volt. Lengyelországot velünk együtt osztotta fel, egy 1612es meghívásnak eleget téve.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
Ez igaz. A lépéskényszer viszont ott is megvolt. Leningrádot nem a finnektől féltették. A tatárokkal és a mongolokkal lett volna leszámolni valójuk, de nem tették meg. Messze voltak, és nem jelentettek már fenyegetést.
Nem , szerintem ez BS , a finneknél szín tiszta agresszió volt az indok (meg a kíváncsiság) ennyi , pont a finnektől nem kellett félnie a medvének , utána meg csak azért kellett mert elvették a finnek területeit , addig sem nagyon jelentettek veszélyt… a téli hadjárat után ment el Finnország olyan irányba hogy kelljen félniük (összeborulás a németekkel)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 927
113
A céljuk oké, nekem ezzel a “europát sosem támadta meg Oo” mondattal van bajom ,
Finnország? Szerintem Európa része
39-ben Lengyelország , oké , lépéskényszerbe volt a németek miatt , attól még támadtak september 17.-én
1772-ben első Lengyelország , ott nem voltak lépéskényszerben annyira mint 39-ben.
Megegyezes volt,hogy kozosen tamadjak meg a lengyeleket,nem lepeskenyszer.....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ezt azért árnyalnám mert lehet ha kiderül mennyin múlott tegnapelőtt hogy zaporizsja nem szállt el akkor majd utólag fagy belénk a szar. Túl sokan vannak forró poziciókban akiknek semmit nem jelentene egy kis taktikai atomozás, utána meg könnyen kicsúsznak a dolgok az ellenőrzés alól.
Nekem kb az angyalok létére bizonyíték, hogy a hidegháború alatt meg most ilyen paki, ajatollah, kicsikim meg neokon pszichopaták mellett még sosem történt hiba.
Szalj mar ki a medve seggebol.
Ahogy az orosz nem fog a MAD miatt kozvetlenul NATO celokat tamadni,ugyanugy forditva se fognak NATO erok orosz celokat tamadni.Vicaversa igaz a dolog
Senki nem akar atomháború
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 973
113
Ez is. Meg ne legyen igazam, de a háború után az iparterületek és a nyersanyagok nagy része orosz fennhatóság alá fog kerülni, a nekik megmaradt értékes részek nagyrészt majd amcsi tulajdonba, a háborús segítség ellentételezéseként.

Ukrajna kivérezve, infra szétlőve, lakosság elmenekülve, demográfiai katasztrófában, minden ami érték idegenek kezén!

Erre a helyzetre régen azt írtam volna, gg wp...

Kalap kabát,végük van...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
Jó nyilván több pénzük van mint mondjuk nekünk , bár ez mondjuk nem meglepi , de ebbe ne is menjünk bele.
A németeknél , ahhoz képest mennyi technikát (akarnak) tartani , nem sok pénzt kap a BW… ez a mostani 100 milliárd is csak színház (idehaza persze elfogadnám :D )
Most kezdték elkölteni...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 927
113
Ezt azért árnyalnám mert lehet ha kiderül mennyin múlott tegnapelőtt hogy zaporizsja nem szállt el akkor majd utólag fagy belénk a szar. Túl sokan vannak forró poziciókban akiknek semmit nem jelentene egy kis taktikai atomozás, utána meg könnyen kicsúsznak a dolgok az ellenőrzés alól.
Nekem kb az angyalok létére bizonyíték, hogy a hidegháború alatt meg most ilyen paki, ajatollah, kicsikim meg neokon pszichopaták mellett még sosem történt hiba.
Kubai raketavalsag idejen is inkabb visszaleptek.Miota atomfegyver is van a tersegben,indiai-paki komoly háború sincsen .De az arab- izraeli fronton is ez a helyzet.
Az atomfegyver nagyon jo hatassal van a jozansagra allami szinten.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
azért abban gondolom egyetértünk hogy tudod mi a különbség egy háborúban álló,meg egy háborút vizionáló vezető megnyilatkozásai között ugye ?
szóval ne mosdasd már Zelenszkijt Orbán rovására,mert totálisan más a két vezető szavainak súlya a jelen helyzetben,Orbán bármit mondhat attól nem lesz se jobb se rosszabb Ukrajnának,most ha beleöntesz az óceánba egy pohár vizet az mit és mennyiben befolyásol ?

Zelenszkij meg ha azt mondja holnaptól békét köt az oroszokkal akkor Ukrajnában minden megváltozik !

megint más az,hogy vannak akiknek nem az az érdeke,hogy Zelenszkij bármi ilyet is mondjon (ezért utaltam volna a jól induló isztambuli konferencia kudarcára)
Legyen hited szerint a súlyozással.
Értem is a mondandód lényegét.
De nekem egy politikus/vezető sem hiteles, ha mást mond, és mást cselekszik. Ha erre még büszke is, vagy természetesnek tartja, akkor végképp nem lesz rokonszenves. Hívják akárhogy, és legyen bármelyik ország vezetője. Mert a szava onnantól súlytalan.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 521
113
Legyen hited szerint a súlyozással.
Értem is a mondandód lényegét.
De nekem egy politikus/vezető sem hiteles, ha mást mond, és mást cselekszik. Ha erre még büszke is, vagy természetesnek tartja, akkor végképp nem lesz rokonszenves. Hívják akárhogy, és legyen bármelyik ország vezetője. Mert a szava onnantól súlytalan.
egyébként tudsz olyan politikust/vezetőt aki őszinte és hiteles? Orbán sem különbözik a többitől,de ez már megint nem idevaló téma, a belpolt meg engedjük el szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0