[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://politic.karpat.in.ua/?p=21807&lang=hu
" Elutasította Zelenszkij meghívását az Európai Bizottság elnöke – Politico
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság (EB) elnöke a protokoll megsértésével utasította el Volodimir Zelenszkij elnök meghívását az ukrán függetlenség 30. évfordulója alkalmából tartandó ünnepségekre és a krími platformban való részvételre – írta a Politico csütörtökön diplomáciai forrásokra hivatkozva, adta hírül az rbc.ua hírportál.
A kiadvány cikke szerint Ursula von der Leyen megsértette a protokollt, amikor kabinetfőnökét Bjoern Seibertet bízta meg, hogy válaszoljon Zelenszkij hivatalos meghívására. Seibert a választ saját aláírásával továbbította, azaz a saját és nem az EB-elnök nevében utasította vissza a meghívást, megszegve ezzel a protokoll előírásait.
Mint a Politico rámutatott: az, hogy von der Leyen visszautasította az ukrajnai látogatásra szóló meghívást, kétségeket ébreszt a határozottságát illetően, hogy mennyire támogatja Kijevet az orosz csapatösszevonásokkal összefüggésben. Ezenkívül – emlékeztetett az orgánum – szokatlan az elutasítás indoka is – túlzsúfolt napirend.
A Politico idézte Seibert április 7-én kelt levelét, amelyben a kabinetfőnök azt írta: „Sajnos az elnök nem adhat pozitív választ az Ön meghívására a különösen túlzsúfolt napirendje miatt az adott időpontban. Előre is köszönöm a megértését.”
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
MangaM:
folytatás
S:
“..Ez az a pont, ahol megáll a klasszikus elemzés…”

nem okvetlenül. Söt, véleményem szerint a klasszikus szempontok még jobban érvényesek, mint azelött. A különbség az alaphelyzet kiértékelésében van. De ez sem okvetlenül új dolog.
Szóval a hagyományos kérdések még mindig érvényesek, de a válaszok esetében sutba kell dobni a régi konvenciókat ( és föleg az érzelmeket ! )
Az elsö lépés, ha tudatosítjuk, hogy a pénz és vagyon nem cél, csupán eszköz és eröforrás, és arra szolgál, hogy pozícióba helyezd magad. A pozíció az ami számít, semmi más.

I:
Akkor mesélek valamit: Tegyük fel, hogy az oroszok és/vagy a kínaiak rájöttek egy az eddigieknél még olcsóbb elektromos energia előállítási módra, ami azonban helyhez kötött. Annyira olcsó, hogy az eddig legolcsóbb hajószállítás nagyságrendekkel drágább nála.

Marad a vasút. Kína Európából és az oroszokból élhet: egyiknek piaca van, másiknak olaja, ami mindennek IS az alapanyaga. Kell neki kereskedelmi út, ami védhető, biztonságos, a közben van tenger is, és ha lehet legyen belőle kettő, a biztonság kedvéért.

Az amcsiknak ez nem tetszik, kihagyják őket a buliból, mást nem tudnak tenni, csak toporzékolnak, mert csak ehhez értenek. Az oroszok suba alatt, lévén, hogy Kínának is kell, olyan fegyvereket fejlesztettek, amikről az amcsik még csak nem is álmodhattak, elég hozzá a saját területük, a kilőtt puskagolyót megállítják, mint Mátrixban Neo. A faszán kiépített kikötőjük viszont kell nekik, mert olyan tengeralattjárójuk is van jó sok, ami hatalmas mélységekben gyorsan és észrevétlenül, bálnának kiadva magát oda megy ahova akar…

Az amcsik rájöttek, hogy nagy slamasztikában vannak, mert nem is sejtik, mijük van az oroszoknak, legutóbb pl. a Marson köszönt rájuk egy szkafanderben krumplit kapáló nénike oroszul, azt hitték, Ufo, komolyra fordítva a szót, elsőnek volt ketkomponenses vakcinájuk a Covidra a világon.

Én gyakran jártam az oroszoknál, orosz haverjaim is vannak a szakmában, nem csak tajgából áll Oroszország, ha netán valaki azt hitte volna, a legjobb egyetemeik vannak, és nem agyelszívásból áll a tudományuk, ami néha előnyt jelent, mert a copy-paste megöli a kreativitást és a motivációt…

Persze nem vagyok egy orosz fan, de azt látom, hogy nem bolondok, mint az amcsik, tudják és tervezik, hogy mit csinálnak, és nagyon jók a sakkban.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
MangaM beszélgetés folytatás:

L.S:

Ankara: “Az amerikaiak csapdát állítottak Törökországnak az ukrán válsággal kapcsolatban –
Bosszút akarnak állni rajtunk – Ne tegyék a Fekete-tengert amerikai tóvá ”

“Arra kényszerítenek minket, hogy egy végzetes választás elé állítanak”

Részletek Θεόφραστος Ανδρεόπουλος cikkiró irásábol:

Ibrahim Karagul az ukrán válságot csapdának tekinti az amerikaiak által Törökország számára, és hozzáteszi, hogy “a Fekete-tenger nem válhat amerikai tóvá”.

Karagül nemcsak a legelterjedtebb Török Yeni Szafak újság igazgatója, hanem Recep Tagyip Erdogan Török elnök egyik legszorosabb tagja és tanácsadója. Sokak számára Ő tekinthető az elnők „hangja” -nak, aki nézeteit terjeszti.

Az Egyesült Államok és a NATO már régóta készülődnek és terveket készitenek a fekete-tengeri válságra, amely magába foglalja az orosz-ukrán válságot is.
Ez a kihívás most fokozódott, és a NATO Oroszországot fenyegeti a Fekete-tengertől a Balti-tengerig és az Égei-tengertől Lengyelországig.
Törökország délről és nyugatról van préselve, és most északról préseli az USA és a NATO.
Fekete-tengeri háború esetén ez az összes part menti országot érinteni fogja. Senki sem lesz képes kimaradni ebből a háborúból. Tragikus eredményei lesznek a Fekete-tengertől a Balti-tengerig, az Égei-tengertől Lengyelországig.
Törökország halálos választásra kényszerül. Minden fenyegetés az amerikai támaszpontokról származik.
Az Egyesült Államok és a NATO esetleg támogatni kívánják Ukrajnát és kiszorítani Oroszországot Nyugatrol. De ez Törökországot egy végzetes választás elé készteti. Olyan mértékben növelik a feszültséget a Fekete-tengeren, hogy megkérdezik: “Velünk vagy Oroszországgal vagy?”
Így hurcolják Törökországot zsákutcába.
Törökország az Egyesült Államok szövetségese és a NATO tagja, de barátságos Oroszországgal is. Figyelembe véve az elmúlt két évtized összes fejleményét, láthatjuk, hogy a Törökország elleni összes fenyegetés az Egyesült Államokból és a NATO-ból származik.
Szíriától a Földközi-tenger keleti részén és az Égei-tengeren át, a terrorizmustól Líbiáig és Karabahig mindenütt látni fogja a NATO-t, az Egyesült Államokat és szövetségeseiket ellenünk.
Oroszországgal és Ukrajnával is barátok vagyunk, ezért Törökország tehet valamit.
Törökországon kívül nincs más olyan ország, amely kritikusabb szerepet játszana a Fekete-tenger nem katonai megoldásának megtalálásában. Ha átadjuk a régiót a NATO és az Egyesült Államok fenyegetéseinek, Ukrajna súlyos árat fog fizetni. Törökországot és Oroszországot is erősen meg fogja sújtani.
Az USA és az EU elindítják ezt a háborút, és ezután el fognak tűnni. Mi azonban,velük ellenkezőleg, folytatjuk a harcot magunk között. Ez nem engedélyezhető. Kötelességünk, hogy amerikai és európai flottákat és erőket távol tartsunk a Fekete-tengertől.
Ha Oroszországgal akarnak egy – show -bemutatót tartani, akkor a Balti tengeren és a Csendes-óceáni térségben is ki tudják rendezni a számláikat.

Vlagyimir Zelinszkij ukrán elnökkel folytatott találkozója után Recep Tayyip Erdoğan elnök azt mondta:
“Törökországként határozottan védjük Ukrajna területi integritását és függetlenségét. Megerősítettük a Krím annektálásának elutasítását elutasító fő döntésünket.
Kijevet biztatják, Moszkvát kihívják. De mi van a Fekete-tenger földgázával?
Törökország gazdag földgázlelőhelyeket fedezett fel a Fekete-tengeren.

Azok akik megosztották egymás között a világ tengereit, most a Fekete-tengerre vetik figyelmüket.
Egy nagy csapda van felállítva a Fekete-tengeren. Ez egy csapda Törökország felemelkedése ellen, ez egy nagyobb terv, mint a “terror folyosója”.
Ha a Nyugat sikerrel jár, a következő lépés egy válság létrehozása Törökország és Irán között.
Öngyilkosság lenne, ha az amerikai geopolitika érdekében ismét megsemmisülnénk míg a világ a mi csodánkat tárgyalja.
Nagyon sokat tehet Putyin orosz elnök. Lépéseket tehet az ukrajnai válság megszüntetése és az Egyesült Államok és a NATO által a régióban talált kifogások megszüntetése érdekében.
Ennek elmulasztása megnyitja az utat az Egyesült Államok számára, hogy belépjen a régióba, és elhúzódó fekete-tengeri háborúba kezdjen.
Meg kell találnunk a módját, hogy megállítsuk ezt a háborút.
“Nem szabad, hogy a Fekete-tenger amerikai tóvá váljon.”

Άγκυρα: «Οι Αμερικανοί έστησαν παγίδα στην Τουρκία με την ουκρανική κρίσ…
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Haubagoi-nak az ellenvélemény:

Az USA-orosz szövetségnek – bár rendkívül tetszetős ötlet – de jelenleg nincs meg az alapja. Nem a logika hiányzik belőle, hanem valami egészen más.

Az Egyesült Államok legfőbb geostratégiai célja a többpólusú világrend kialakulásának megakadályozása, de legalább is a késleltetése, ameddig csak lehet.

Az egyik probléma valóban Kína, amely az USA fő riválisa. Bár az európai hatalmak is osztják az USA bizonyos aggodalmait, de nem akarnak visszavonulni egy új USA-Kína kétpólusú világrendben az USA védőernyője alá, az európaiaknak saját üzleti elgondolásaik vannak, amelyek alapjaiban nem egyeznek az amerikai érdekekkel.
Ez ugyan adhatna némi támogatást annak az elméleti orosz-amerikai együttműködésnek, amely Kína ellen lenne hivatott majd fellépni, hiszen ebben az esetben a kissé önállóbb Európa is újra meg lenne szépen osztva, de ez gyakorlatilag ugyanúgy az egypólusú, USA vezette világrendnek a végét jelentené, csak itt már nem Kína egyedül alkotná a másik önálló pólust, hanem Oroszország (vagy SZU 2.0, tök mindegy) lenne a harmadik pólus.

Mindezt úgy, hogy közben az USA elveszítené még Európát is, mint kvázi vazallust és szövetségest. Egy ilyen amerikai „árulás” esetén vajon a nyugat-európai hatalmak továbbra is az Egyesült Államokat tekintenék szövetségesüknek? Szerintem ez teljességgel kizárt. Arról most nem is beszélek, hogy az orosz demográfiai helyzet lehet, hogy sok mindenre kedvező lenne (???), de nem egy kvázi hódító háborúra (Kelet-) Európa ellen. Soha a történelemben nem volt még olyan, hogy egy demográfiailag csökkenő birodalom területi expanzióba kezdjen, ez egy nonszensz ötlet. A Krím elfoglalása sem a területi expanzióról szólt, hanem a katonai-stratégiai helyzetük mentéséről.

További gond ezzel az elmélettel az, hogy a Szovjetunió felbomlását követően nem egy új világrend érkezett el (hiába is állította ezt anno id. Bush), hanem továbbra is ugyanaz a világrend maradt, csak ebben az egyetlen pólus hatalma teljesedett ki, ami nem új világrendet, hanem az addigi világrend deformációját okozta. A Varsói Szerződés és a KGST felbomlása után létrejött Európai Unió strukturális felépítése és betagozódása tovább erősítette az Egyesült Államok dominálta világrend belső kohézióját.
Csakhogy ennek a világrendnek a jelenlegi szerkezete és működése alapvetően az USA vezette egypólusú világrendre van szabva, magyarul egy többpólusú rend kialakulása, sőt, aktív támogatása alapjaiban bontaná meg a Nyugati világ belső kohézióját. Ez pillanatnyilag nem érdeke sem az Európai Unió vezetőinek, legkevésbé az Egyesült Államok irányítóinak.

Innentől kezdve az amerikai stratégia annak van alárendelve, hogy Európát „szorosan fogva” kikezdje az orosz, illetve a kínai centrumot. Oroszország elsősorban katonai oldalról, Kína pedig gazdasági oldalról a leginkább problémás ügy.

Az USA alapvető érdeke az lenne, hogy szalámi taktikával külön-külön gyengítse, illetve szorítsa vissza a két nagyhatalmat, de erre úgy tűnik, hogy már kevés az idejük, így a jelenlegi amerikai adminisztráció – Trump elnökkel ellentétben – egyszerre vágott neki Moszkva és Peking rendszabályozásának.

Ennek óhatatlan következménye a két ázsiai óriás összefogása, amelynek időtartam és mélysége valójában az Egyesült Államok lépéseitől függ. Trump megbuktatásával újra a hatalomra kerültek a nyíltan neokonzervatív erők és elég hamar belevágtak az Új Amerikai Évszázad projekt megvalósításába, amelynek az egyik fő alapja a katonai fenyegetés növelése és a katonai erő használata.

A neokonzervatív tételek eleve kizárják bármiféle stratégiai, pláne katonai együttműködés kialakítását az Egyesült Államok és Oroszország vagy Kína viszonylatában, az egyetlen elfogadható lehetőség számukra a vitán felül álló dominancia fenntartása és ennek jövőbeni elismertetése. Az ukrán helyzet is ennek a folyamatnak egy szelete.

Az, hogy ez a stratégiai helyes vagy sem, működni fog vagy sem, békét, avagy háborúkat hoz, ezt majd belátható időn belül érzékelni fogjuk.

Tehát lényegében azt állítod, hogy az USA célja az egypólusú világrend mindenáron történő fenntartása,
miközben azt is állítod, hogy az USA-nak már nincs elég ideje arra, hogy külön-külön gyengítse Kínát és Oroszországot, ezért egyszerre támadja őket.

Ez ellentmondás. Ha nincs elég időm/erőm ahhoz, hogy külön-külön gyengítsem Kínát és Oroszországot, azaz nincs időm paktumozni az egyikkel a másik ellen, akkor hogy lenne elég erőm ahhoz, hogy egyszerre győzzem le mind a kettőt?

Ez nonszensz.

Az, hogy mennyi ideje van az USA-nak, még ő maga dönti el. Hiszen az USA diktálja a tempót a feszültségkeltésben. Ha több idő kell neki a paktumozáshoz, akkor hát lassítson egy kicsit a feszültség-generálásban.

Ha most azt mondod, na de az USA nem várhat, nincs ideje, mert gyengül, akkor ezzel pontosan rámutatsz arra, hogy miért nem reális az, hogy az USA a jelen állapotában vívjon két olyan nagyhatalom ellen egyszerre háborút mint Kína és Oroszország.

Ami az orosz demográfiai helyzetet illeti. Azt mondod, hogy "Soha a történelemben nem volt még olyan, hogy egy demográfiailag csökkenő birodalom területi expanzióba kezdjen". Ez igaz, de azzal a kiegészítéssel, hogy egy demográfiailag csökkenő birodalom belső (!) indítattásból nem kezd területi expanzióba.
Viszont külső indítattásból kezdhet. Jelen esetben az USA kívülről generálja azt a feszültséget, amely a területi expanziós háborúhoz szükséges.

Még egy kis adalék ehhez témához. Ha visszaemlékszel, Putyin nemrég mondott beszéldet Moszkvában a Luzsnyiki Stadionban 80 000 fő előtt, a Krím visszatérésének 7. évfordulója alkalmából.
Mit mondott Putyin, miért fontos a Krím visszatérése?
Azért mert ez bebizonyította, hogy az orosz népben létezik még elég erő ahhoz, hogy visszaszerezze az elvesztett terüleit.
Ez is egy - gyakorlati - cáfolata annak, amit állítottál.

1306599.jpg
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 639
16 023
113
http://politic.karpat.in.ua/?p=21807&lang=hu
" Elutasította Zelenszkij meghívását az Európai Bizottság elnöke – Politico
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság (EB) elnöke a protokoll megsértésével utasította el Volodimir Zelenszkij elnök meghívását az ukrán függetlenség 30. évfordulója alkalmából tartandó ünnepségekre és a krími platformban való részvételre – írta a Politico csütörtökön diplomáciai forrásokra hivatkozva, adta hírül az rbc.ua hírportál.
A kiadvány cikke szerint Ursula von der Leyen megsértette a protokollt, amikor kabinetfőnökét Bjoern Seibertet bízta meg, hogy válaszoljon Zelenszkij hivatalos meghívására. Seibert a választ saját aláírásával továbbította, azaz a saját és nem az EB-elnök nevében utasította vissza a meghívást, megszegve ezzel a protokoll előírásait.
Mint a Politico rámutatott: az, hogy von der Leyen visszautasította az ukrajnai látogatásra szóló meghívást, kétségeket ébreszt a határozottságát illetően, hogy mennyire támogatja Kijevet az orosz csapatösszevonásokkal összefüggésben. Ezenkívül – emlékeztetett az orgánum – szokatlan az elutasítás indoka is – túlzsúfolt napirend.
A Politico idézte Seibert április 7-én kelt levelét, amelyben a kabinetfőnök azt írta: „Sajnos az elnök nem adhat pozitív választ az Ön meghívására a különösen túlzsúfolt napirendje miatt az adott időpontban. Előre is köszönöm a megértését.”
Lefordítom: "....a p..nám tele van Ukrajnával és a törökökkel. Erdogan másodrendűként kezel, Zelenszkij meg úgy tesz, mintha mi lennénk a csicskák és nem ő. A Szputnyik V pedig KELL Európának!!!!...."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
Ez egy tárgyalástechnikai trükk, jól megszégyenítik a tárgyalófelet, hogy az behúzott farkú kutyaként csússzon-másszon előttük a tárgyaláson - legalábbis így képzelik az amerikaiak.

"az amerikaiak úgy képzelik el a tárgyalást, hogy megmondják az oroszoknak, hogy a szankciók visszavonásáért mit kell tenniük"

Dehogyis. További követelésekkel fognak előállni, és az előzetes szankciókkal puhítják az orosz felet, hogy az ne merjen ellenkezni.
Azért látom lelki szemeim ahogyan Putyó szópárbajt vív Sleepejoe-val !

r-h-g-s.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 564
113
Ugyan az lesz mint miszk 1-2 esetében. Amikor az oroszoknak áll a zászló akkor demokratikusértékrend nelegyenháború békekonferenciaüljünklebeszéljükmeg amikor meg nyugi van borogatják az asztalt rájuk.
Pont mint a cigók, ha többen vannak nagy a száj, ha 1:1 akkor szevatesókám.

Hülyék az oroszok ha megint beveszik ezt a taktikát.
Nem hiszem, hogy beveszik, de lehet, hogy nincsenek abban a helyzetben, hogy mást csináljanak. Aki időt nyer, életet nyer. Az USA most is annyival erősebb náluk, hogy nekik nem érdekük gyorsan lerendezni, mert még nyerhetnek, sőt! Minél tovább húzzák az időt, annál valószínűbb, hogy Kína addigra megszorongatja az USA-t, és végre nem ők lesznek a fő attrakció a porondon, és levegőhöz jutnak.
 
  • Tetszik
Reactions: MangaMonguz