[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 571
85 047
113
De boki éppen most bizonyította be a nyugat és az USA és így értelemszerűen a NATO is, hogy még a kisujját sem mozdítja Ukrajna érdekében,tehát amit írtál annak gyakorlatilag semmi esélye.
Dehogynem. Fegyvereket szállítanak nekik állandóan, tanácsadók, kiképzők vannak folyamatosan. Fegyveres konfliktus még nem volt.
 

maxim

Active Member
2011. március 8.
146
237
43

"The investigation includes one incident in Syria in the fall of 2020 in which several troops developed flu-like symptoms, two people familiar with the Pentagon probe said."

2020-ban ket katona is megfazashoz hasonlo tuneteket mutattak. Ebbol meg nagy ugy is lehet.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 415
36 427
113

"The investigation includes one incident in Syria in the fall of 2020 in which several troops developed flu-like symptoms, two people familiar with the Pentagon probe said."

2020-ban ket katona is megfazashoz hasonlo tuneteket mutattak. Ebbol meg nagy ugy is lehet.

Valószínű ugyanúgy kamu lehet, mint hogy fejpénzt ígértek a táliboknak, de táplálni kell az egyre hisztérikusabb háborús propit.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and nyugger
W

Wilson

Guest
Milyen jövőt veszített Ukrajna az Oroszországgal való szakítás miatt?
Ukrajna ipara romokban hever

Gazeta

Kijev ismét panaszkodott Moszkvára, mondván, Oroszország "agrárprovinciává" akarja változtatni Ukrajnát. Mindezt úgy, hogy Ukrajna az elmúlt évek politikájával megfosztotta magát attól az iparágtól, amely Oroszországhoz kötődött, és amely mindkét ország gazdagságát lehetővé tette. Hogyan néznének ki ma az Oroszország és Ukrajna közötti gazdasági kapcsolatok, ha a Majdan nem történt volna meg?

Április 15-n a harkivi repülőgépgyár dolgozói több városi autóutat is lezártak, kivételt csak a gyermekes és speciális járművek számára tettek. Az ok banális Ukrajnában - az üzemnek több mint 4 milliárd adóssága van, beleértve a bérhátralékokat is. És mivel az utolsó állami megrendelés a KHOZ számára még 2012-ben érkezett - még a "rossz" Janukovics (!) idején -, nem meglepő, hogy a dolgozóknak sztrájkolniuk kell. Az üzem egyébként 2014-ben gyártotta utolsó repülőgépét.

Ugyanezen a napon a híres Malyshev harckocsi üzem igazgatója válságellenes tervet jelentett be az üzem megmentésére (így nevezi inkább az üzem területének nagy részének közelgő eladását). Egyrészt érthető. A vállalatot az orosz birodalom idején alapították, gőzmozdonyokat, majd (mint már KhTZ) - gőzmozdonyokat, dízelmozdonyokat, traktorokat és tankokat gyártott. Nem meglepő, hogy az üzemnek bértartozásai is vannak, és csőd előtti állapotban van.

Az Electrotyazhmash, egy másik harkivi vállalat szintén sztrájkol. Márciusban a helyzet nem változott: "Majdnem három hónapja fizetés nélkül vagyunk, tartozásunk van a bankok felé, tartozásunk van a közüzemi szolgáltatásokért, nincs pénzünk orvosi kezelésre, nincs pénzünk ruhára és nincs pénzünk élelmiszerre. Az üzem termékei a villamos mozdonyokhoz és a városi elektromos közlekedéshez használt villanymotorok, valamint az erőművekhez használt turbógenerátorok. De nincsenek megrendelések, ami azt jelenti, hogy nincs bér.

Ami a Vosztocsnij bányászati és feldolgozó üzemet (Dnyipropetrovszki terület) illeti. Januárban az üzem egy hónapos sztrájk után visszatért a munkába - adósságai is voltak. Uránércet bányászik, az egyetlen ilyen jellegű vállalkozás Ukrajnában. Tíz évvel ezelőtt azt tervezték, hogy Oroszországgal közös vállalatot hoznak létre itt nukleáris üzemanyag előállítására, és a bányászat lett volna az ukrán hozzájárulás a közös vállalathoz. Most például, hogy a BelNPP elindult, üzemanyagot szállíthatna oda, bár az ukrán atomerőművek lennének az elsődleges üzemanyag-fogyasztók.

Ma azonban az ukrán atomerőműveknek nincs szükségük ukrán üzemanyagra és ukrán ércre. "Ahhoz, hogy nemzetként gazdagok legyünk, meg kell értenünk, hogy ha máshol könnyebb és olcsóbb banánt termeszteni, akkor Ukrajnában nem szabad termeszteni. Ha valahol könnyebb és olcsóbb uránkoncentrátumot előállítani, akkor ahhoz, hogy Ukrajna gazdag legyen,akkor nem Ukrajnában kell előállítani. Ez Adam Smith könyvében jelent meg, nem is tudom... kb, 200 évvel ezelőtt. Ez egy közgazdász bibliája" - mondta Jurij Vitrenko megbízott energiaügyi miniszter februárban.

A megbízott miniszter ezután érdekes megbeszélést folytatott a vállalat képviselőivel. Azokra a szavakra, miszerint a munkások kétségbeesettek és készek tömegesen Lengyelországba menekülni, hogy pénzt keressenek, azt mondta: "A számok alapján, amiket mondtak, azt mondhatom, hogy likvidálni kellene önöket" - mondta. Még támogatta is a felvetett ötletet, mondván, hogy ott több pénzt fognak keresni, és többet fognak küldeni Ukrajnába.

- És mi van, ha az összes üzemet bezárják, és mindenki elmegy? - kérdezték tőle a munkások.

- Lehet, hogy akkor a mezőgazdasággal foglalkozunk - mondta Vitrenko.

Ennek fényében furcsának tűnik Ukrajna újabb nyilatkozata. "Az oroszok minden feltételt megteremtenek Ukrajna gyors átalakításához... agrárprovinciává való átalakításához." Ezt a kijelentést az Északi Áramlat-2 gázvezeték építésével kapcsolatban az Ukrán Kereskedelmi és Iparkamara egyik vezetője tette. Ennek oka pedig az, hogy a gázvezeték szükségtelenné teszi az ukrán gázszállító rendszert, és több milliárd dollárnyi éves bevételtől fosztja meg az országot.

Tehát a mezőgazdasággal akartál foglalkozni, ugye?

Mennyire károsak a gyárak?

A bevezető csak hosszúnak tűnik. Ami azt illeti, ez csak egy kis darabja az ukrajnai deindusztrializáció teljes képének. Főleg keleti régióiban. És nem csak azért, mert a jobb parton az 1990-es években sikeresen lezajlott egy hasonló deindusztrializáció.

A szót Szerhij Lescsenko, az ukrán vasúti monopólium, az Ukrzaliznyica NAB igazgatótanácsának tagja kapja. A múltban Leshcsenko újságíró volt, és a tíz évvel ezelőtti anyagokban olyan válaszokat lehet találni, amelyeket a jelenlegi Leshcsenko már nem fog elmondani. A Régiók Pártjáról, az akkor hatalmon lévő pártról szólva megemlíti a "vörös igazgatókat": "Ezek az emberek, akik a szovjet tulajdon sok ezer szilánkjából álló csoportok élén álltak, és a választási források hordozóivá váltak. A politikába vezető útjuk elkerülhetetlen és meglehetősen egyszerű volt".

De ez nem annyira a választókról szólt, mint inkább magukról a politikusokról az akkori Kelet-Ukrajnában. Minden nagyvállalat hajlamos összefogni és nyomást gyakorolni a hatóságokra: így alakul át politikai befolyássá. Közös érdekük az oroszországi és a FÁK-beli piacok voltak. Nem meglepő, hogy a "Regionálisok" többsége Oroszországra összpontosított, legalábbis deklaráltan. A többi pedig egyszerű: minél kevesebb ukrán vállalkozás dolgozik az orosz piacnak, annál kisebb befolyással rendelkeznek a kelet-ukrajnai politikusok. És annál könnyebb lesz Ukrajnában a báb- és oroszgyűlölő rezsim létrehozása és fenntartása.

Itt az ideje, hogy gondolatban visszamenjünk 2010 tavaszára. Április 21-27. a harkovi megállapodások aláírásának újabb évfordulója (az orosz Fekete-tengeri Flotta krími bázisának meghosszabbítása a gázárkedvezményért cserébe). Ma azonban már kevesen emlékeznek arra, hogy a megállapodásokat akkoriban az Oroszország és Ukrajna közötti nagyszabású ipari együttműködés helyreállításának első lépéseként fogalmazták meg. Felhívás a vámunióhoz való csatlakozásra, javaslat a Naftogaz és a Gazprom egyesítésére az ukrán gázvezeték nagyszabású rekonstrukciója érdekében, hogy elérje teljes kapacitását, azaz 140 milliárd köbmétert.

Ma, az Északi Áramlat 2 építése körüli hisztériakeltés hátterében nehéz ezt elképzelni, az építkezés 2010 áprilisában kezdődött. Vagy csak az első sorra korlátozták volna az építkezést.

Akkoriban Vlagyimir Putyin a gázon és a még nem létező EEU-ba való integráción kívül egy egész listát ajánlott fel Ukrajnának. "Olyan komplex projektekről állapodtunk meg, mint a repülőgépek és hajók közös gyártása, a GLONASS rendszer, a Kercsi-szoroson átívelő híd építése, amelyek többmilliós bevételt hoznak országainknak és munkahelyek ezreit teremtik meg" - nyilatkozta az akkori miniszterelnök, Mykola Azarov. Mindezt 2010 áprilisában-júniusában jelentették be.

Előrelépésként 2010-ben az Oroszországba irányuló ukrán export a válság előtti szintre emelkedett (14 milliárd dollár, a 2009-es válságévben csak 9 milliárd dollár). 2011-ben pedig történelmi csúcsot ért el (több mint 20 milliárd dollár). Ma, amikor Ukrajna 3-4 milliárd dollár értékű árut ad el Oroszországnak, ezek a számok fantasztikusnak tűnnek.
 
W

Wilson

Guest
2,

Álmok a megvalósíthatatlanról.

Miért ne lehetne álmodni? Ne csak 2010-re gondoljunk vissza, hanem képzeljük el azt is, hogy Viktor Janukovics nem szabotálja el Oroszország ajánlatait. 2014-ben pedig úgy viselkedik, mint Alekszandr Lukasenko: nem engeded az államcsínykísérletnek, és megóvja az országot a forradalmi őrülettől. Milyen Ukrajnát látnánk ma?

Először is,kezdjük a Krímmel. És ezzel nincs is semmi baj, mert ez orosz, bár nem orosz. Van itt egy orosz haditengerészet, a krímiek csendesen beszélnek oroszul. Hivatalosan az orosz regionális nyelvnek számít, de valójában még a hivatalnokok is többnyire ezen a nyelven beszélnek. Ebben a valóságban épül meg a Krími híd is, méghozzá korábban (2015-2016). És az ukrán cégek elég nyíltan és sokkal többet keresnek az építésén, mint nálunk, a Maidán utáni időszakban.

És ez nem az egyetlen ilyen projekt. Moszkvát és Kijevet a nagysebességű Lastochka vonat néhány évvel korábban kötötte össze, mint Moszkvát és Minszket. Igen, Fehéroroszország az uniós államban van, de a Moszkva és Kijev közötti utasforgalom sokkal nagyobb. A tervek szerint az útvonalat Odesszába is kiterjesztik (májustól szeptemberig). És akkor még nem is beszéltünk a meredeken megnövekedett utasforgalomról. A Krím, Lvov és Odessza divatos nyaralási célpontok az orosz állampolgárok számára.

Ugyanakkor az ukrán csőgyárak kapacitásuknak megfelelően dolgoznak: nem tiltják meg számukra a vámok, hogy Oroszországba és Kazahsztánba szállítsanak árut. Emellett az ukrán GTS korszerűsítése állandó megrendeléseket ad nekik. A GTS mellett az Energyatom a csőgyártóknak is szállít megrendeléseket - Ukrajna és Oroszország végre befejezi a Hmelnickij-3 és Hmelnickij-4 blokkok építését. Ez egy lassú folyamat, de az EU-ba irányuló villamosenergia-export lehetővé teszi az Energoatom számára, hogy javítsa pénzügyi helyzetét. Az új egységek egyébként orosz-ukrán üzemanyag-egységekkel fognak működni.

A zaporizzsjai Motor Sichnek (repülőgépek és helikopterek motorjai) nem kell a gyártást és a szakembereket Oroszországba telepítenie. Az ukrán kapacitásokat pedig nem fogják eladni a kínaiaknak a vevők későbbi "becsapásával". Újraindul a repülőgépek közös gyártása, többek között az An-124 Ruslané. Az ukrán légiközlekedési vállalatok aktívan részt vesznek az új utasszállító repülőgépek létrehozásában, hogy meghódítsák a világpiacot.

A kercsi Zaliv hajógyár is fekete lenne. Azonban még most sincs bajban: 2014 óta 22 hajót gyártottak le a vállalatnál. De akkor az üzem nem veszített volna több éves állásidőt (az 1. számú hajótest-műhelyek blokkja 2011 óta nem működik, csak 2016 áprilisában helyezték őket újra üzembe). Ezenfelül a krími hídszerkezetek gyártására vonatkozó megrendelést más ukrán üzem is teljesíthette volna.

És nem csak a Zaliv, Vadim Novinszkij Smart Maritime Groupja (a Fekete-tengeri és a Herszon Hajógyár, a nikolajevi Okean hajógyár) szinte teljesen átáll az orosz megrendelésekre 4 (!) milliárd dollár értékben. "Jelenleg mintegy 10 ezer ember dolgozik a (ukrán) hajóépítő iparban. Ha integrálódunk ezekbe a megrendelésekbe, akkor legalább 20 ezer embert fogunk foglalkoztatni" - számolta ki a holding képviselője 2013-ban. Ez nemcsak az ukrán hajóépítő ipar, hanem bármely más iparág számára is óriási összeg. Bár lehetett volna nagyobb is. A 2010-2020 közötti időszakban a polgári flotta felújítására irányuló célzott programok teljes volumenét 40 milliárd dollárra becsülték.

De az a helyzet,hogy a flottán kívül van még repülés, gépgyártás és rakétagyártás. Az ukrán autókat, traktorokat, kocsikat és gumiabroncsokat vámmentesen exportálják az orosz fogyasztóknak. A 2010-es évek elején még lehetett illúziókat táplálni az uniós integrációval kapcsolatban, de ma már nyilvánvaló, hogy minderre csak az orosz és a posztszovjet piacokon lehet kereslet.

Az ukrán finomítók és műtrágyagyárak nem állnának üresen. A finomítóink fele elavult, de a liszicsanszki és az odesszai finomítót már 10-12 évvel ezelőtt felújíthatták volna. "A Lukoil készen állt erre a két ország közötti együttműködés és a közvetlen olajszállítások helyreállításának egyértelmű garanciái mellett (amelyek már a 2000-es évek végén leálltak a Tatneft tulajdonosainak ukrán "csalásai" miatt).

A műtrágyák esetében más a helyzet. Hat üzemet fokozatosan bezárnak, mert az európai gázárak mellett gazdaságilag értelmetlen műtrágyát termelni. 2010-ben is dolgoztak, és talán még mindig dolgoznak, hogy megmentsék az ukrán agrártermelők árréseit. Nem kell spórolni a drága műtrágyákon, annyit alkalmazhatunk, amennyire szükségünk van, és nem veszítünk termést. Ó, és a finomítók is itt vannak: a gazdák ukrán üzemanyagot vásárolnak, és nem fizetnek felárat az importért.

Végül, Ukrajnában számos olyan üzem van, amelynek kritikusan fontos az orosz vagy fehérorosz energiaimport - de a helyi oligarchikus megállapodások nem hagynak nekik esélyt. Ezek a vasötvözetgyártó vállalatok, a Zaporozsjei Alumíniumgyár és a Dneprostal. És ma az ukrán parlament nem fogadna el törvényt az ilyen behozatal betiltására. Éppen ellenkezőleg, új távvezetékek működnének, beleértve a fehéroroszországi atomerőműből származó vezetékeket is.

Nem fantázia

Van egy gyár, - van egy infrastruktúra körülöttük: kereskedelem, közlekedés, oktatás, szolgáltatások. Mindezek Ukrajnában maradnak, Ukrajnában dolgoznak, megrendeléseket adnak egymásnak (a hajóépítők a kohászoknak, utóbbiak a bányászoknak) és adót fizetnek. Az ukránok nem vonulnak Európába a Maidan után. Miért mert itt vannak munkahelyek, az orosz a második kommunikációs nyelv, és nincs háború. Kölcsönösen előnyös kereskedelem folyik, amely mindkét országot gazdagítja, és újjáélednek a logisztikai láncok.

A vicces az, hogy mindezért Ukrajnának nem kellene évekig állnia valakinek a várótermében, vízummentességért, az Európába szállított árukra vonatkozó további kvótákért, kölcsönökért és beruházásokért könyörögnie.

Ukrajna 2004 óta rendelkezik vízummentességgel az Orosz Föderációval (a jelenlegi európai feltételek mellett). A barátságról, együttműködésről és partnerségről szóló szerződés ("Nagy Szerződés") az 1990-es évek vége óta szabad hozzáférést biztosított az ukrán termelőknek az orosz piachoz. Nem volt ez elég? Volt ennél több is - Moszkvában mindig készek voltak tárgyalni az olyan megfelelő ukránokkal, mint Azarov úr, és közös érdekeket keresni. Nem kellett a befektetőket csábítani, égető szövetségi programjaik voltak, csak az intésre vártak: azt mondják, itt félelem nélkül lehet befektetni.

A kölcsönök még nevetségesek is voltak. Janukovicsnak könnyedén 15 milliárd dollárt ígértek nevetséges kamatra, és ebből még 3 milliárd dollárt sikerült is megkapnia. És mindezt 2013 végén, amikor Ukrajna már akkor is gyengélkedett. Egy nyugodtabb időszakban, egyértelmű garanciákkal, könnyen a dupláját kapta volna.

És persze most az ukránokat beoltanák a Szputnyik V-l. És a világjárvány okozta halálozási arány sokkal kisebb lenne.

Ebben az esetben Ukrajna jobban élt volna, mint Lengyelország? Nem, természetesen nem. Az átlagjövedelem azonban 150-200 dollárral magasabb lett volna a magasabb bérek, az alacsonyabb közüzemi számlák és az importtól való kisebb függőség miatt. Ez plusz-mínusz Fehéroroszország szintje. Ez nem elég? Ez azonban attól függ, hogy mihez hasonlítjuk. A mai Ukrajna, legalábbis a gondolkodó része, tudja, hogy nem csak Lengyelországgal lehet összehasonlítani. De kénytelen volt egyéves szerződést kötni az AFU-val Donbasszban, mert a szülővárosban ez az egyetlen lehetőség, hogy havi 15-20 ezer hrivnyát keressenek és kifizessék a kommunális szolgáltatások adósságát.

A legszomorúbb az, hogy ez a tíz évvel ezelőtti "fantom" Ukrajna nem történt meg. A legszomorúbb az, hogy nagyon hamar felnő ott egy olyan generáció, amelyik el sem tudja képzelni, hogy ez így is lehetett volna. És hogy ez egyáltalán nem fantázia.
 
W

Wilson

Guest
Dehogynem. Fegyvereket szállítanak nekik állandóan, tanácsadók, kiképzők vannak folyamatosan. Fegyveres konfliktus még nem volt.
Az ,hogy fegyvereket szállítanak nekik nem azt jelenti,hogy hajlandó katonákat,csapatokat is Ukrajnába küldeni,hogy harcoljanak Ukrajnáért ennek gyakorlatilag nincs semmi esélye ezt ékesen bizonyították az elmúlt hetek eseményei.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 415
36 427
113
De boki éppen most bizonyította be a nyugat és az USA és így értelemszerűen a NATO is, hogy még a kisujját sem mozdítja Ukrajna érdekében,tehát amit írtál annak gyakorlatilag semmi esélye.

Na azért a kisujját megmozdította, volt kiutasítási hullám, szankciók, NATO gyakorlat, folyamatos repkedés az orosz határon stb.
Ugyan fel nem vették most azonnal az ukikat a NATO-ba, se nem szállítottak le nekik rögtön F-15-ösöket vagy Patriotokat, de ezt józan ésszel aligha gondolta bárki. Ezek a szervezetek lassan mozognak, még kicsit spannolni kell magát a nyugatnak, amíg meg nem lépi ezeket. Ez egy Borg-szerű képződmény, nem olyan centralizált látszólagosan legalábbis, mint mondjuk az orosz rendszer. A propagandagépezet gyártja a botránysztorikat, hogy oroszok, oroszok, oroszok (a spájzban, a Capitoliumba betörők között, Nancy Pelosi számítógépében stb.), a tettek lassan követik ezeket, meg kell győzni a vonakodókat, gazdasági vagy csak racionalitás alapon ellenkezőket. De gyors hirtelen irányváltozás sem lehetséges épp ezért, legalábbis amíg "győzelmet" nem hirdethettek, mondjuk megbukik Putyin.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 571
85 047
113
Az ,hogy fegyvereket szállítanak nekik nem azt jelenti,hogy hajlandó katonákat,csapatokat is Ukrajnába küldeni,hogy harcoljanak Ukrajnáért ennek gyakorlatilag nincs semmi esélye ezt ékesen bizonyították az elmúlt hetek eseményei.
Olvasd el mégegyszer... Mi volt oda írva? Ha kitör a fegyveres konfliktus Ukrajna és Oo között az usa elvárja, hogy t.k. a magyarok harcoljanak az oroszok ellen. Tehát van egy elvárás - a szokásos mással akarják mindig megvívatni a háborút. Az már egy másik kérdés, hogy van-e olyan ország amely ezt megtenné az usá-ért.
 
W

Wilson

Guest
Na azért a kisujját megmozdította, volt kiutasítási hullám, szankciók, NATO gyakorlat, folyamatos repkedés az orosz határon stb.
Ugyan fel nem vették most azonnal az ukikat a NATO-ba, se nem szállítottak le nekik rögtön F-15-ösöket vagy Patriotokat, de ezt józan ésszel aligha gondolta bárki. Ezek a szervezetek lassan mozognak, még kicsit spannolni kell magát a nyugatnak, amíg meg nem lépi ezeket. Ez egy Borg-szerű képződmény, nem olyan centralizált látszólagosan legalábbis, mint mondjuk az orosz rendszer. A propagandagépezet gyártja a botránysztorikat, hogy oroszok, oroszok, oroszok (a spájzban, a Capitoliumba betörők között, Nancy Pelosi számítógépében stb.), a tettek lassan követik ezeket, meg kell győzni a vonakodókat, gazdasági vagy csak racionalitás alapon ellenkezőket. De gyors hirtelen irányváltozás sem lehetséges épp ezért, legalábbis amíg "győzelmet" nem hirdethettek, mondjuk megbukik Putyin.
Adott érdemi segítséget a NATO az ukránoknak,hogy visszafoglalják pl Donbast?A válasz nem ment egy kis retorikai hadviselés meg orosz diplomaták kiutasítása egy kis fegyverszállítás de csak ennyit tett a NATO,sőt közölte Ukrajnával,hogy nem fognak csapatokat küldeni Ukrajnába ráadásul a nyugat/USA egyértelműen megmondta az ukriknak,hogy EU és NATO csatlakozásról belátható időn belül ne is álmodjanak.Szinte teljesen biztos vagyok benne,hogy ennél többet sem a nyugat sem az USA nem fog tenni az ukránokért.
 
W

Wilson

Guest
Olvasd el mégegyszer... Mi volt oda írva? Ha kitör a fegyveres konfliktus Ukrajna és Oo között az usa elvárja, hogy t.k. a magyarok harcoljanak az oroszok ellen. Tehát van egy elvárás - a szokásos mással akarják mindig megvívatni a háborút. Az már egy másik kérdés, hogy van-e olyan ország amely ezt megtenné az usá-ért.
Nézd itt lett volna a nagyszerű alkalom,hogy kitörjön egy fegyveres konfliktus az ukrik és szásáék között,mi történt az USA visszavonulót fújt és visszarántotta az ukránok nyakára tett pórázt, Az USA sohasem fog komoly nyomást gyakorolni a NATO tagországokra,hogy csapatokat küldjenek az ukrán hadszíntérre egy ukrán orosz háborús kofliktus esetén ,mivel semmilyen tekintetben nem kötelezheti a NATO tagállamokat erre,nagyon jól mutatja a NATO tagállamok álláspontját ebben a dologban, hogy pár nappal ez előtt a NATO tagállamok közül csak a balti tagállamok és a teljesen meggárgyult lengyelek támogatták azt az ukrán kérést,hogy a NATO csapatokat küldjön Ukrajnába.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
https://karpathir.com/2021/04/22/sz...elenszkij-a-gyilkossaggal-vadolt-szternenkot/
"SZBU-S FŐNÖKNEK NEVEZTE VOLNA KI ZELENSZKIJ A GYILKOSSÁGGAL VÁDOLT SZTERNENKÓT
Az ukrán elnökre rossz fényt vető bejelentéssel állt elő a súlyos bűncselekményekkel vádolt Szerhij Szternenko, a Pravij Szektor korábbi odesszai vezére, társadalmi aktivista, áll a ukranews.com hírében.
Az emberrablással és gyilkossággal vádolt, magát ukrán hazafinak és társadalmi aktivistának tartó Szternenko egy interjúban jelentette ki, hogy Volodimir Zelenszkij megkörnyékezte őt egy ajánlattal a parlamenti választások előtt. A dolog az elnöki hivatalban történt, ahol jelen volt Andrij Bohdan, a hivatal akkori vezetője és Ivan Bakanov, az SZBU főnöke. Szternenko állítása szerint Zelenszkij felajánlotta neki, hogy legyen az SZBU odesszai főosztályának vezetője. Az aktivista nem adott választ, mert nem akart az SZBU-ban dolgozni..."
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 170
10 592
113
Boki!

Mi igaz abból, hogy az orosz elnöki szóvívő (Peszkov) és a felesége kettős állampolgár, az egyikük orosz-amerikai, a másik pedig orosz-francia?

Más:

Véleményem szerint taktikai/stratégiai hibát követtek el az oroszok, túl gyors és túl korai volt ez a hirtelen megállás, egyelőre nem igazán értem a miértet.
Nem, nem háborút szeretnék, hanem a politikai taktikát/stratégiát nem értem a lépés mögött. Azon kívül, hogy mostanáig az ukrán erők nem indítottak direkt támadást Donbasz ellen, semmi más valós politikai eredményt nem látok.

Kérdéseim vannak.

Most, hogy visszamennek a katonák a helyükre, mi a garancia arra, hogy az ukrán erők nem nyomulnak be rövidesen Donbaszba és nem állnak neki "rendet rakni"?
Akkor mi lesz, hátra arc és kezdődik előlről a felvonulás?
Vagy egyből háború?
Vagy semmi és végignézik, ahogy az ukrán erők tolnak egy laza tisztogatást?
Ezt otthon hogyan magyarázza majd Putyin, miközben a választások közelednek?


Zelenszkij rövidesen elugrik Moszkvába teázni egyet Putyinnal és... fátylat a múltra?
Eredetileg beígérte Kelet-Ukrajna és a Krím visszaszerzését, ha most mégsem áll bele a dologba, akkor ezt hogyan fogja otthon magyarázni a választóinak, a szélsőjobbos erőkről nem is beszélve?

A Nyugat meg befejezi Oroszország nyomását?
Putyin újra "szalonképes" lesz és majd nem "lelketlen gyilkosként" gondolnak rá Washingtonban?
A NATO pedig nem fog további hadgyakorlatokat tartani az orosz határok mentén?

Nem teljesen értem, hogy mi folyik itt valójában.
Egy jó ideje már nem látok koherens amerikai stratégiát, de most az oroszok is kezdenek zavarba hozni.

Öregszem?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 719
72 076
113
Boki!

Mi igaz abból, hogy az orosz elnöki szóvívő (Peszkov) és a felesége kettős állampolgár, az egyikük orosz-amerikai, a másik pedig orosz-francia?

Más:

Véleményem szerint taktikai/stratégiai hibát követtek el az oroszok, túl gyors és túl korai volt ez a hirtelen megállás, egyelőre nem igazán értem a miértet.
Nem, nem háborút szeretnék, hanem a politikai taktikát/stratégiát nem értem a lépés mögött. Azon kívül, hogy mostanáig az ukrán erők nem indítottak direkt támadást Donbasz ellen, semmi más valós politikai eredményt nem látok.

Kérdéseim vannak.

Most, hogy visszamennek a katonák a helyükre, mi a garancia arra, hogy az ukrán erők nem nyomulnak be rövidesen Donbaszba és nem állnak neki "rendet rakni"?
Akkor mi lesz, hátra arc és kezdődik előlről a felvonulás?
Vagy egyből háború?
Vagy semmi és végignézik, ahogy az ukrán erők tolnak egy laza tisztogatást?
Ezt otthon hogyan magyarázza majd Putyin, miközben a választások közelednek?


Zelenszkij rövidesen elugrik Moszkvába teázni egyet Putyinnal és... fátylat a múltra?
Eredetileg beígérte Kelet-Ukrajna és a Krím visszaszerzését, ha most mégsem áll bele a dologba, akkor ezt hogyan fogja otthon magyarázni a választóinak, a szélsőjobbos erőkről nem is beszélve?

A Nyugat meg befejezi Oroszország nyomását?
Putyin újra "szalonképes" lesz és majd nem "lelketlen gyilkosként" gondolnak rá Washingtonban?
A NATO pedig nem fog további hadgyakorlatokat tartani az orosz határok mentén?

Nem teljesen értem, hogy mi folyik itt valójában.
Egy jó ideje már nem látok koherens amerikai stratégiát, de most az oroszok is kezdenek zavarba hozni.

Öregszem?
Szerintem adnak egy esélyt arra ezzel, hogy meglépjék a hülyeséget az ukrik. HA támadnak, oroszországé a mártírszerep, ami némileg előnyös mindig, aztán utána úgyis leküldik őket de durván, orosz földön. Ezzel a tartásuk is megmaradhat, lássátok, mi enyhítettünk, nem akartuk, illetve bár áldozatokkal, de mégis megvédhetik a sajátjaikat, akiket ezután joggal ölelhetnek hivatalosan is a keblükre.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 053
14 079
113
Szerintem adnak egy esélyt arra ezzel, hogy meglépjék a hülyeséget az ukrik. HA támadnak, oroszországé a mártírszerep, ami némileg előnyös mindig, aztán utána úgyis leküldik őket de durván, orosz földön. Ezzel a tartásuk is megmaradhat, lássátok, mi enyhítettünk, nem akartuk, illetve bár áldozatokkal, de mégis megvédhetik a sajátjaikat, akiket ezután joggal ölelhetnek hivatalosan is a keblükre.

Van logikája ennek a forgatókönyvnek.
Egyértelműen csak válaszcsapás lesz, nehezebb igazolni a menetrendszerű orosz-ellenes szankció-terrort.
...amit az elején USA nyomásra lehet, hogy szinte mindenki támogat, de könnyebb lesz lazítani rajta, kioldalazni belőle.
Alapvető magyar/Eu-s gazdasági érdekek sérülnek USA nyomásra!

Más szempontból egy hosszan tartó válság rosszabb lehet az Eu-nak és Oo-nak is, kemény USA gazdasági érdekek szólnak emellett: mindkét fél kivéreztetése!
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 604
8 319
113
Most, hogy visszamennek a katonák a helyükre, mi a garancia arra, hogy az ukrán erők nem nyomulnak be rövidesen Donbaszba és nem állnak neki "rendet rakni"?
az tűnik lehetséges magyarázatnak hogy azok a katonák nem azért voltak ott, hogy megvédjék a donbaszt
hanem azért hogy - erő mutatásával - megijesszék az ukránokat annyira hogy azok neki se merjenek menni a donbasznak
ha pedig most csak úgy hazaküldik őket abból egyrészt az következik hogy az ukránoknak leesett a tantusz és ezt már az oroszok is tudják, másrészt ha az ukránok nekimentek volna a donbasznak nem is ezeknek a katonáknak kellett volna megállítaniuk őket, erre valami más terv lehetett
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 756
66 562
113
Véleményem szerint taktikai/stratégiai hibát követtek el az oroszok, túl gyors és túl korai volt ez a hirtelen megállás, egyelőre nem igazán értem a miértet.
Nem, nem háborút szeretnék, hanem a politikai taktikát/stratégiát nem értem a lépés mögött. Azon kívül, hogy mostanáig az ukrán erők nem indítottak direkt támadást Donbasz ellen, semmi más valós politikai eredményt nem látok.
Oroszoknál nincs annyi pénz egy komplett háborúra, mint azt az erődemonstráció sugallja. Ez egy részleges blöff.
Ezen felül haza kellett hozni a katonákat a laktanyáikba, illetve enyhíteni kellett a feszültséget.
Ekkora csapatösszevonásnál könnyen elveszítheti valaki az első vonalban a fejét, ezért beiktattak egy kis pihenőt.
De a felszerelés, az utánpótlás, maga a felvonulási - megindulási körlet kiépített maradt.

Az ukránok ezzel szemben csak blöffölni tudnak. Nekik az összes, felvonultatható haderejük nincs akkora, mint amit az oroszok most a határok felé összehoztak. A "megvédjük Ukrajnát!" csatakiáltás mögött csak a páni félelem maradt, illetve az a tény, hogy a NATO ha akarna, se tudna rajtuk segíteni.
És még csak nem is akar.

Egy jó ideje már nem látok koherens amerikai stratégiát, de most az oroszok is kezdenek zavarba hozni.
2011, a bengázi incidens, illetve a félig besült arab tavasz óta nincs koherens amerikai stratégia. A Bush-féle iraki és afganisztáni intervenció volt a két utolsó eltökélt koncepció, az más kérdés, hogy egyik se ért végül célba.
Ezzel szemben a 2008-as válság után színre lépett celeb-elnök Obama és az ő Change-bullshitje óta az USA külpolitikai stratégia teljesen szétesett.
A szíriai balhé (amit ők tüzeltek fel, de nem tudták irányítani), az ISIS exkalálódása, Irak és Irán sajátos egymásra találása, a szaúdiak magánakciói Jemenben és ezek "szeretlek is meg nem is" támogatása, illetve az emiatti kompromittálódás, az ukrán hatalomátvételre nem várt orosz válasz a Krím elcsatolásával, továbbá Trump önjárósága így együtt totál szétzilálta a képet náluk.
És ezen nem segít az áttételes kormányzás, ahol egy demens öregurat kell a háttérből irányítania... de kinek? Van ugyan jelentkező bőven, de egyik sem erősebb a másiknál.

Ne feledjük: ezalatt a húsz év alatt az oroszoknál viszont végig Putyin volt a kormányrúdnál!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Sokan itt a fórumon a mellüket veregetik mert Mo. NATO tag. De mi lesz akkor,ha megérkezik a NATO behívó?

Varsó, Budapest és Bukarest is kényes helyzetben találhatják magukat egy esetleges nyílt fegyveres konfliktusban. Ugyanis NATO- és más kötelezettségeik okán az USA elvárja tőlük az oroszok elleni harcokban való részvételt, valamint mindhárom országhoz jelentős számú kisebbség tartozik Ukrajnában.

Szokatlanul kemény hangnem Tőled. De szerintem reális, amit mondasz.
Sok orosz- és Putyin-párti fórumozó el van most ájulva attól, ahogyan Putyin "kombinál", belelátnak Putyin cselekvéseibe olyan bölcsességet, ami valójában véve csak a kényes döntések elől való folyamatos megfutamodás. Korán ünnepelnek orosz győzelmet.
Másrészt vannak olyan Nyugatos fórumozók is itt, akiknek ez tetszik. Ők is azt mondják, hogy Putyin jó, mivel az a problémák megoldását halogató teketóriázás, amit Putyin csinál, valóban jó - nekik. Mert nekik az jó, minél később veszik észre az "oroszpártiak", hogy a nagy Putyin-bölcsesség mellett, veszítenek.