[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Én nem vagyok híve az erőszaknak, de támogatom, hogy a trollkommandó kimenjen harcolni. Ne csak a szátok járjon mert százmillió kommenttel sem lehet területet szerezni. Felfegyvekeztek, beszivárogtok, támadtok, aztán vagy visszaszerzitek Erdélyt vagy meghaltok. Gondoljatok arra, hogy mit ér egy élet ami arra megy el, hogy állandóan csak a területszerzésről kommenteltek de nem történik semmi. Ennél még a halál is jobb.



Egészen elképeszt,hogy nem bannolnak ki innen,akárhogy gyalázod is határon túliakat,minket,kőkemény ukrán nackó agit propot nyomsz,személyeskedsz,sértegetsz mindenkit,gyalázod a háborúkban,gyarmatosításokban elhunytakat,stb.
Persze,lehet csak én nem vagyok ehhez ideológiailag eléggé képzett.
Tisztelj meg minket azzal,hogy nem válaszolsz.
Köszönjük.
:)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egészen elképeszt,hogy nem bannolnak ki innen,akárhogy gyalázod is határon túliakat,minket,kőkemény ukrán nackó agit propot nyomsz,személyeskedsz,sértegetsz mindenkit,gyalázod a háborúkban,gyarmatosításokban elhunytakat,stb.
Persze,lehet csak én nem vagyok ehhez ideológiailag eléggé képzett.
Tisztelj meg minket azzal,hogy nem válaszolsz.
Köszönjük.
:)
Ti terveztek most is épp gyilkosságokat és nem vagytok kibannolva úgyhogy itt ilyen magas a tűréshatár, az én ártatlan megjegyzéseimmel a közelébe sem kerülhetek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Egészen elképeszt,hogy nem bannolnak ki innen,akárhogy gyalázod is határon túliakat,minket,kőkemény ukrán nackó agit propot nyomsz,személyeskedsz,sértegetsz mindenkit,gyalázod a háborúkban,gyarmatosításokban elhunytakat,stb.
Persze,lehet csak én nem vagyok ehhez ideológiailag eléggé képzett.
Tisztelj meg minket azzal,hogy nem válaszolsz.
Köszönjük.
:)
Őt minek? Örökös bannból is visszatért, hagy nyomja a hülyeségeit mint süket a csengőt. Sajnos mindig rá kell figyelni, mert ha egy idegen betéved és meglátja a hülyeségeit cáfolatok nélkül akkor talán elhiszi és az nekünk lenne rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Őt minek? Örökös bannból is visszatért, hagy nyomja a hülyeségeit mint süket a csengőt. Sajnos mindig rá kell figyelni, mert ha egy idegen betéved és meglátja a hülyeségeit cáfolatok nélkül akkor talán elhiszi és az nekünk lenne rossz.



Azért az idegenért nem kár,amelyik elhiszi.
Az a baj azzal,hogy válaszolunk neki,hogy úgy fel tud toszni pár fórumtársat,hogy elrúgja a pöttyöst,azt jön a lakat,lásd ukrán topik.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 1526

Guest
Azért az idegenért nem kár,amelyik elhiszi.
Az a baj azzal,hogy válaszolunk neki,hogy úgy fel tud toszni pár fórumtársat,hogy elrúgja a pöttyöst,azt jön a lakat,lásd ukrán topik.
Nézd csak meg az ukrán topikot papi, hetek óta a közelében sem jártam amikor bezárták, úgyhogy biztos nem miattam. Miattatok zárták be, mert ott is vadállatként viselkedtetek és állandóan uszítottatok, csak magatoknak köszönhetitek.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Én nem vagyok híve az erőszaknak, de támogatom, hogy a trollkommandó kimenjen harcolni. Ne csak a szátok járjon mert százmillió kommenttel sem lehet területet szerezni. Felfegyvekeztek, beszivárogtok, támadtok, aztán vagy visszaszerzitek Erdélyt vagy meghaltok. Gondoljatok arra, hogy mit ér egy élet ami arra megy el, hogy állandóan csak a területszerzésről kommenteltek de nem történik semmi. Ennél még a halál is jobb.
Te vagy a legjobb példa arra, hogy mennyire más a magyarok mentalitása, mint a tiétek. Azzal a habitusal amit Te képviselsz se Magyarországról, se magyar népről nem beszélhetnénk, mert a rég eltűntünk volna a történelem süllyesztőjében.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Ti terveztek most is épp gyilkosságokat és nem vagytok kibannolva úgyhogy itt ilyen magas a tűréshatár, az én ártatlan megjegyzéseimmel a közelébe sem kerülhetek.
Gyilkosságokat? Mások megölését?

Egy harci cselekmény nem gyilkosságokból áll. Benne van hogy a résztvevők elesnek, de mégsem gyilkosságok sorozata.
Arra az imádott "európai" Szics gárdistáid készülnek. Ők fenyegetőznek. Ártatlanok megölését, elüldözését vizionálva "náci" stílusú lobogók alatt.

Mi az elnyomott testvéreinkért aggódunk, akik szerencsére ma már ugyanolyan magyar állampolgárok, mint talán te is (bár ebben nem vagyok biztos).
Na jó olyan biztosan nem, hiszen ők elnyomásban is megmaradtak magyarnak.

Székelyföld többségében magyar lakta vidék. Tudod, mint Kelet-Ukrajna, vagy a Krím orosz. Te kis demokrata, hogy is van akkor hogy
egy többségre nem vonatkozik a demokrácia, az önrendelkezés?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Negyven vagyok, kifejezetten jó fizikai formában. Ha van megfelelő felszerelés és elég lőszer meg üzemanyag, részemről még vagy tíz évig mehetünk! Emiatt a qrva karantén miatt kapok minden alkalmon, hogy kimozduljak és Győrfi Pál csak nem küld haza a román határról! ;)



Sanszosan nem a mi generációnkkal lenne a baj,hanem a most 30 alattiakkal,vagy a 19-23 körüliekkel,akiknek most lenne a sorkatonai ideje,hogy megtapasztalja hogy szólnak a D30-ak,A7+-ok,30-as gá-k,stb,tanuljanak némi csapatmunkát,összetartozást,közös célért való munkát,gépkarabélyt használni,karbantartani,stb.
Mondom ezt úgy,hogy egy súlyos mkp baleset miat nem voltam sorkatona,végleg kiszuperáltak a sorozáson,mankókkal mentem oda,olyan belső sérülések voltak a kórházi jelentésemen,hogy végig sem olvasta a doki,mondjuk azóta rendbe tettem magam,nem akadályoznak semmiben,de a sorosságot lekéstem.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azoknak linkelem akik nagy EU ajnározók:
A brüsszeli testület hétfőn küldte el szűkszavú, egymondatos válaszát, amelyben kitér az elől, hogy véleményt mondjon Iohannis kijelentéseiről. Az EB ezt azzal indokolja, hogy kétoldalú, magyar–román ügynek tekinti a kérdést.
https://kronikaonline.ro/kulfold/ne...oYdh9i45UpvWCg9z_jsdQBIzNyI4-OVvUzmZFzoaZ0F30

Ha ez nem az akkor mi? Az uborka görbülete az volt. Akkor lehet válogatni mi kell az alapszerződésből és mi nem? Meg akkor bármit lehet mondani mindenkiről? Akkor gretáról meg a muszlimokról is lehet?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Azoknak linkelem akik nagy EU ajnározók:
A brüsszeli testület hétfőn küldte el szűkszavú, egymondatos válaszát, amelyben kitér az elől, hogy véleményt mondjon Iohannis kijelentéseiről. Az EB ezt azzal indokolja, hogy kétoldalú, magyar–román ügynek tekinti a kérdést.
https://kronikaonline.ro/kulfold/ne...oYdh9i45UpvWCg9z_jsdQBIzNyI4-OVvUzmZFzoaZ0F30


Remélem a visszacsatolást is ennek a szellemében fogja konstatálni egy mondatban :) Amúgy meg csak nyilvánvalóbbá tették a nyilvánvalót.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azoknak linkelem akik nagy EU ajnározók:
A brüsszeli testület hétfőn küldte el szűkszavú, egymondatos válaszát, amelyben kitér az elől, hogy véleményt mondjon Iohannis kijelentéseiről. Az EB ezt azzal indokolja, hogy kétoldalú, magyar–román ügynek tekinti a kérdést.
https://kronikaonline.ro/kulfold/ne...oYdh9i45UpvWCg9z_jsdQBIzNyI4-OVvUzmZFzoaZ0F30

Anyjuk picsája!
Ez nem tartozik a hatáskörükbe, de bezzeg a magyarországi ellenzék sajtószabadságos, meg demokráciadeficites visítozása a hatáskörükbe tartozik.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
10 év múlva is itt fogjátok verni a nyálatokat ugyanerre, meg 20 év múlva is, meg 30 év múlva. De ti választjátok magatoknak ezeket a nagyratörő vágyakat, hogy államok és szövetségek megszűnésére vártok, úgyhogy csak magatokat okolhatjátok amiért az egész életetek ilyen beteljesületlen vágyak keserűségében telik. Még ha valami reálisabb vágyat céloznátok meg mondjuk, hogy csökkenjen a GDP-jük, vagy romoljon a demográfiájuk, akkor talán kielégülhetne valaha a rossz szándékotok, de nem, ti rendületlenül ültök a fotelben és várjátok a csodát, hogy a gyűlöletetek tárgya magától eltűnik.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
10 év múlva is itt fogjátok verni a nyálatokat ugyanerre, meg 20 év múlva is, meg 30 év múlva. De ti választjátok magatoknak ezeket a nagyratörő vágyakat, hogy államok és szövetségek megszűnésére vártok, úgyhogy csak magatokat okolhatjátok amiért az egész életetek ilyen beteljesületlen vágyak keserűségében telik. Még ha valami reálisabb vágyat céloznátok meg mondjuk, hogy csökkenjen a GDP-jük, vagy romoljon a demográfiájuk, akkor talán kielégülhetne valaha a rossz szándékotok, de nem, ti rendületlenül ültök a fotelben és várjátok a csodát, hogy a gyűlöletetek tárgya magától eltűnik.

Ja, Csehszlovákia is egyben van még, Jugoszlávia is, a Szovjetunió is él és virul, nem beszélve a Varsói szerződésről vagy épp a Molotov-Ribbentrop-paktumról.
Vagy várj csak... Hát ezek mind megszűntek, mert voltak akik olyan hihetetlen nagyratörő vágyakkal rendelkeztek, hogy ezeknek nem csak eleje de vége is van.
Aztaaaa.
A qrvaanyjukat mindegyiknek, hogy mertek nagyot álmodni és évtizedekig verték a nyálukat.20-30-40-50 éven keresztül.

Megint inkább maradtál volna csendben, okosabbnak tűntél volna.