[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ezt kommunikálta hivatalosan a Pentagon:
Q6x7XA1sSb4.jpg

Ez pedig a 76 találatot kapott Barzeh(ami a képek alapján egy nagy hazugság):

7awaXpwXJUM.jpg


K_G0veTlhpw.jpg


2dq5KmUHKeM.jpg

JGO2ICQG5z4.jpg

o4UWQxI5xm4.jpg
ezt már minden épeszű belátta másnap délutánra....
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 001
113
ezt már minden épeszű belátta másnap délutánra....
Ahogy én elnéztem, oda ahhoz a pusztításhoz ami a képeken látszik, ha azt feltételezzük hogy minden kilőtt CM műszaki hiba nélkül, pontosan eltalálta a célt, én szemre olyan 9-10 találatot látok bele. Egy Tomahawk/JASSM-ER-nek van 450kg-os harci része... Egyszerűen oda nem ért szerintem egy tucatnál több oda, vagy ha igen a kurvára le vannak maradva harci rész rombolóerőben (nem, mert láttam videót hogy mit tud egy TLAM, meggyőző).

Ordas nagy kamu/színház van e mögött.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113
Jó-jó, de az eredeti hír, miszerint a szírek átadtak 2 rakétát az oroszoknak, valóban igaz? Van rá bizonyíték? Ki nyilatkozta? Mert ha az nem igaz, akkor a te megállapításod sem.

A szír védelmi minisztérium jelentette, hogy a támadások helyszínén találtak két fel nem robbant és "jó állapotban " lévő robotrepülőgépet, amit április 17-én átadtak az oroszoknak és amit az oroszok április 18-án repülővel Oo-ba szállítottak. A szírek ezt ma közölték, egy nappal a szállítás után. Ma ezt egy orosz katonai forrás meg is erősítette. Nem csak a két rakétát, de a támadásban használt más precíziós fegyverek maradványait is elvitték.
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Amúgy mutatnák a két nem működő Tomahawk-ot ahogy épp gyűjtik be a sivatagban/már fel van pakolva Tartuszban, jobban el lehetne hinni, mint így bemondásra.
es ha nem tomahawk ? repulorol is kuldtek az aldast nemigaz? pl. mi van ha agm-158 at talaltak vagy valami mas levego-fold robotrepcsit amibe meg nem tudtak belekukkantani?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 001
113
  • Tetszik
Reactions: gioo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 001
113
es ha nem tomahawk ? repulorol is kuldtek az aldast nemigaz? pl. mi van ha agm-158 at talaltak vagy valami mas levego-fold robotrepcsit amibe meg nem tudtak belekukkantani?
Hivatalos US forrás szerint arra a célpontra 19 JASSM-ER ment, és 57 db Tomahawk. Mindkettőnek a harci része 1000 fontos. Ez kb. 450kg rombolóbombának felel meg.
Oda NEM ment be 76x1000 font a fényképek alapján.
Én úgy kb. 10 re saccolom. Max egy tucat. Nem vagyok szakértője a témának, csak megnéztem a neten szabadon elérhető forrásból, hogy egy nem megerősített célponttal mit csinál egy 450kg/1000 fontos harci rész, meg az elérhető fotókat a támadás helyszínéről.

Vicc az egész. Ahogy az Orosz állítást meg azért tartom kambának, mert ha lelőttek volna 71 Tomahawkot/JASSM-ER-t/Scalp/StormShadowt, tele lenne a net a roncsokkal.
Nincs tele.

Szerintem bunda, mindenki kemény otthon, az US költségvetésből leírtak kb. 100 millió+ dollárt, aki elhiszi a felé erőt mutattak odahaza/világban.
Oroszok szintén a saját hívőknek elmondják hogy amúgy megtámadtak még 4 másik célpontot, amelyek valóban fontosak voltak, de 30 éves technikával is lelőttünk minden támadó CM-et ami reptérre ment volna. Arról sincs semmi győzelmi portrésorozat, csak bemondás.

A végén még kiderül hogy Trump tényleg Putyin embere :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 001
113
ez nekem is megfordult a fejemben,a franciák is lődöztek valami új cuccot
Scalpot, ami gyakorlatilag az a cucc amit a britek ellőttek Storm Shadow néven. Annak is 450-es harci része van.
Nincs különbség lényegében egy találatnál jelen állás szerint, hogy US Tomahawk, vagy JASSM-ER, vagy francia Scalp, esetleg brit StormShadow köszönt be.
Egy hülyeség ilyen téren mind.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113
Hivatalos US forrás szerint arra a célpontra 19 JASSM-ER ment, és 57 db Tomahawk. Mindkettőnek a harci része 1000 fontos. Ez kb. 450kg rombolóbombának felel meg.
Oda NEM ment be 76x1000 font a fényképek alapján.
Én úgy kb. 10 re saccolom. Max egy tucat. Nem vagyok szakértője a témának, csak megnéztem a neten szabadon elérhető forrásból, hogy egy nem megerősített célponttal mit csinál egy 450kg/1000 fontos harci rész, meg az elérhető fotókat a támadás helyszínéről.

Vicc az egész. Ahogy az Orosz állítást meg azért tartom kambának, mert ha lelőttek volna 71 Tomahawkot/JASSM-ER-t/Scalp/StormShadowt, tele lenne a net a roncsokkal.
Nincs tele.

Szerintem bunda, mindenki kemény otthon, az US költségvetésből leírtak kb. 100 millió+ dollárt, aki elhiszi a felé erőt mutattak odahaza/világban.
Oroszok szintén a saját hívőknek elmondják hogy amúgy megtámadtak még 4 másik célpontot, amelyek valóban fontosak voltak, de 30 éves technikával is lelőttünk minden támadó CM-et ami reptérre ment volna. Arról sincs semmi győzelmi portrésorozat, csak bemondás.

A végén még kiderül hogy Trump tényleg Putyin embere :p!

Nézd, pár napja írtam, hogy az orosz EW erők parancsnoka elégedetten nyilatkozott a Krasuha-2 és Krasuha-4 teljesítményéről Szíriában. Nyilván mindenki tudja, hogy a szírek soha nem tudnának lelőni 105-ből 70+ rakétát. Viszont ide bele kell számolni a GPS jel zavarás által mellé ment rakéták számát is. (most nem azt állítom, hogy a 70+ szám igaz)

Kínaiak mérték a GPS jeleket: Teljesen el volt nyomva az adott napon.
G82vUJpCSX0.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113
Nézd, pár napja írtam, hogy az orosz EW erők parancsnoka elégedetten nyilatkozott a Krasuha-2 és Krasuha-4 teljesítményéről Szíriában. Nyilván mindenki tudja, hogy a szírek soha nem tudnának lelőni 105-ből 70+ rakétát. Viszont ide bele kell számolni a GPS jel zavarás által mellé ment rakéták számát is. (most nem azt állítom, hogy a 70+ szám igaz)

Kínaiak mérték a GPS jeleket: Teljesen el volt nyomva az adott napon.
G82vUJpCSX0.jpg

4858518_b53fa3013bd4bb6219c6d403de8c14c5.jpg


4858518_69d5197812d151f8d934e1fa19a63445.jpg
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
A szír védelmi minisztérium jelentette, hogy a támadások helyszínén találtak két fel nem robbant és "jó állapotban " lévő robotrepülőgépet, amit április 17-én átadtak az oroszoknak és amit az oroszok április 18-án repülővel Oo-ba szállítottak. A szírek ezt ma közölték, egy nappal a szállítás után. Ma ezt egy orosz katonai forrás meg is erősítette. Nem csak a két rakétát, de a támadásban használt más precíziós fegyverek maradványait is elvitték.
Most olvasok az orosz védelmi forrás nyilatkozatát , hogy igen, több cuccrol van szó. Oroszok szétszedik és tanulmányozni fognak navigációt, rádióhullámok elnyelő borítását , irányító rendszereket .... egyéb elemeket ... Szerintem ennek azért van jelentősége a jövőbeli esetleges zavaras szempontjából .....
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Lassan jönnének már a képek is.... minden célba talált cuccrol ..... :) Szerintem csak ido kérdése , bár , nem zárom ki, hogy a Putyin most értékelni fog szankciók visszavonását és nem fog kellemetlenséget okozni Trumpnak .... egyelőre
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 001
113
Ha JASSM-ER-t majdnem sértetlenül le tudtak téríteni a céljáról/elérni hogy ne működjön el a harci rész, az mondjuk marha nagy teljesítény lenne a szememben. Az a cucc ugye épphogy csak a jelen, inkább még a jövőben akarják hogy elterjedjen igazán az USA-ban is. Gyakorlatilag a "stealth" tomahawk. Na arra biztos nagyon kíváncsiak, a régi Tomahawk szerintem már annyira nem hozza őket lázba.

Képek jönnének a sok lelőtt/eltérített CM-ről, megemelem a kalapom, mea culpa, akkor egyértelműen az US hazudik, szírek/oroszok mondják a frankót.
Jelenleg tényleg azt tartom valószínűnek, hogy mindkettő hazudik, s szépen le volt dumálva ez az egész, hogy otthon kemény lehessen mindenki.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113
Ha JASSM-ER-t majdnem sértetlenül le tudtak téríteni a céljáról/elérni hogy ne működjön el a harci rész, az mondjuk marha nagy teljesítény lenne a szememben. Az a cucc ugye épphogy csak a jelen, inkább még a jövőben akarják hogy elterjedjen igazán az USA-ban is. Gyakorlatilag a "stealth" tomahawk. Na arra biztos nagyon kíváncsiak, a régi Tomahawk szerintem már annyira nem hozza őket lázba.

Képek jönnének a sok lelőtt/eltérített CM-ről, megemelem a kalapom, mea culpa, akkor egyértelműen az US hazudik, szírek/oroszok mondják a frankót.
Jelenleg tényleg azt tartom valószínűnek, hogy mindkettő hazudik, s szépen le volt dumálva ez az egész, hogy otthon kemény lehessen mindenki.

Azért a Tomahawk Block IV-re is kíváncsiak szerintem. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 062
113
Számomra egy tűnik biztosnak: az az Oroszok rendelkeznek a műholdas navigáció blokkolásával és ebben az esetben ezek a precíziós bombák , mér nem is annyira azok, vagyis azonos szinten vannak. az Usa részéről meg a blokkolás blokkolását még nem láttuk. EW vonalon, mert egy pontos találat blokkol mindent.