[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
<blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="aquarell">

azert ha logikusan gondolkodtok re lehet jonni miert a fiatalok az ongyilkos merenylok:

- fiatalon sokkal jobban lelkesedsz bizonyos eszmenyekert
- ezzel osszefugg, hogy mivel nincs elettapasztalatod, konnyebben tudjak telebeszelni a fejedet mindenfele ideologiaval

+1 : amugy is oregen ugyan mit tudnal kezdeni a 40 szuz hurival a paradicsomban? oda bizony fiatalon kell erkezni, hogy bird a tempot :D

72 szüz, nem 40, tudtommal. Igy még fontosabb a fiatal erönlét.

Huhh 72, az meg nekem is sok lenne. Ezzel vegleg eldolt, hogy ram ne szamitsanak a paradicsomban :D
</blockquote>

És ezek minden alkalommal vissza szüzűlnek?</blockquote>

gondolom nem ugyanazokat a szuzeket kapja minden ujonnan belepo. Valoszinuleg klonozzak oket, aztan meg a maradek idotlen idore ott maradsz a nyakadon 72 feleseggel...
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="aquarell">

azert ha logikusan gondolkodtok re lehet jonni miert a fiatalok az ongyilkos merenylok:

- fiatalon sokkal jobban lelkesedsz bizonyos eszmenyekert
- ezzel osszefugg, hogy mivel nincs elettapasztalatod, konnyebben tudjak telebeszelni a fejedet mindenfele ideologiaval

+1 : amugy is oregen ugyan mit tudnal kezdeni a 40 szuz hurival a paradicsomban? oda bizony fiatalon kell erkezni, hogy bird a tempot :D

72 szüz, nem 40, tudtommal. Igy még fontosabb a fiatal erönlét.

Huhh 72, az meg nekem is sok lenne. Ezzel vegleg eldolt, hogy ram ne szamitsanak a paradicsomban :D
</blockquote>

És ezek minden alkalommal vissza szüzűlnek?</blockquote>

gondolom nem ugyanazokat a szuzeket kapja minden ujonnan belepo. Valoszinuleg klonozzak oket, aztan meg a maradek idotlen idore ott maradsz a nyakadon 72 feleseggel...

</blockquote>

Én úgy hallottam, átverés az egész, mert összekeverték a számokat. Nem 72 16 éves huriról van szó. A fogadóbizottság csak egyfős. A 72 az életkora, a 16 pedig a fogainak száma. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
<blockquote rel="boki">A "Sivatagi sólymok" parancsnoka is életét vesztette Palmiránál az ongyilkos autóbombás támadásban.

Ő az a sokat mutogatott vezető, napszemüvegben?
</blockquote>

Ha rá gondolsz o a tigrisek parancsnoka.
polkovnik_suheyl_al-hasan_0.jpg
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
megkérdeztem egy jemeni barátomat erről a cipő dologról:
"Az lehet hogy mielőtt megölik lehetősége van, hogy imádkozzon és az imát cipő nélkül végzik "
talán ez is lehet magyarázat
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
megkérdeztem egy jemeni barátomat erről a cipő dologról:
"Az lehet hogy mielőtt megölik lehetősége van, hogy imádkozzon és az imát cipő nélkül végzik "
talán ez is lehet magyarázat

Na jó, egy magyarázatnak jó, de akkor meg mindenki, akit látunk a képeken kivégzett és gyakorlatilag senki nem harcban hal meg?
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
lehet ha már tudják mi jön inkább imádkoznak, de azért sok képen rajtuk van a cipő, most hogy kerestem példát a kugliban sokon láttam
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
megkérdeztem egy jemeni barátomat erről a cipő dologról:
"Az lehet hogy mielőtt megölik lehetősége van, hogy imádkozzon és az imát cipő nélkül végzik "
talán ez is lehet magyarázat

Ezek harcban esnek el.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 764
113
<blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="aquarell">

azert ha logikusan gondolkodtok re lehet jonni miert a fiatalok az ongyilkos merenylok:

- fiatalon sokkal jobban lelkesedsz bizonyos eszmenyekert
- ezzel osszefugg, hogy mivel nincs elettapasztalatod, konnyebben tudjak telebeszelni a fejedet mindenfele ideologiaval

+1 : amugy is oregen ugyan mit tudnal kezdeni a 40 szuz hurival a paradicsomban? oda bizony fiatalon kell erkezni, hogy bird a tempot :D

72 szüz, nem 40, tudtommal. Igy még fontosabb a fiatal erönlét.

Huhh 72, az meg nekem is sok lenne. Ezzel vegleg eldolt, hogy ram ne szamitsanak a paradicsomban :D
</blockquote>

És ezek minden alkalommal vissza szüzűlnek?</blockquote>

Állitòlag igen, legalàbbis a Koràn szerint.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
megkérdeztem egy jemeni barátomat erről a cipő dologról:
"Az lehet hogy mielőtt megölik lehetősége van, hogy imádkozzon és az imát cipő nélkül végzik "
talán ez is lehet magyarázat

hmm... viszont akkor a kepeken kivegzett emberkek talalhatoak.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="aquarell">

azert ha logikusan gondolkodtok re lehet jonni miert a fiatalok az ongyilkos merenylok:

- fiatalon sokkal jobban lelkesedsz bizonyos eszmenyekert
- ezzel osszefugg, hogy mivel nincs elettapasztalatod, konnyebben tudjak telebeszelni a fejedet mindenfele ideologiaval

+1 : amugy is oregen ugyan mit tudnal kezdeni a 40 szuz hurival a paradicsomban? oda bizony fiatalon kell erkezni, hogy bird a tempot :D

72 szüz, nem 40, tudtommal. Igy még fontosabb a fiatal erönlét.

Huhh 72, az meg nekem is sok lenne. Ezzel vegleg eldolt, hogy ram ne szamitsanak a paradicsomban :D
</blockquote>

És ezek minden alkalommal vissza szüzűlnek?</blockquote>

Állitòlag igen, legalàbbis a Koràn szerint.</blockquote>

akkor eszerint mindenki ugyanazt a 72 szuzet kapja, aztan amint lejar a felora, vagy amire befizetett, elhajtjab ot a paradicsomba? :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 764
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="aquarell">

azert ha logikusan gondolkodtok re lehet jonni miert a fiatalok az ongyilkos merenylok:

- fiatalon sokkal jobban lelkesedsz bizonyos eszmenyekert
- ezzel osszefugg, hogy mivel nincs elettapasztalatod, konnyebben tudjak telebeszelni a fejedet mindenfele ideologiaval

+1 : amugy is oregen ugyan mit tudnal kezdeni a 40 szuz hurival a paradicsomban? oda bizony fiatalon kell erkezni, hogy bird a tempot :D

72 szüz, nem 40, tudtommal. Igy még fontosabb a fiatal erönlét.

Huhh 72, az meg nekem is sok lenne. Ezzel vegleg eldolt, hogy ram ne szamitsanak a paradicsomban :D
</blockquote>

És ezek minden alkalommal vissza szüzűlnek?</blockquote>

Állitòlag igen, legalàbbis a Koràn szerint.</blockquote>

akkor eszerint mindenki ugyanazt a 72 szuzet kapja, aztan amint lejar a felora, vagy amire befizetett, elhajtjab ot a paradicsomba? :D

</blockquote>

Nem oldhatjuk meg a muzulmán mennyorszàg müszaki problémàit itt a forumon. :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Videó a tegnapi öngyilkos merényletről ami megölte többek közt a sólymok parancsnokát
http://vk.com/syriantube?z=video-55849790_456239108%2F4f756158e41fac5546%2Fpl_wall_-55849790
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Üdv mindenkinek!

Eléggé régóta figyelem a Közel-keleti történéseket. Ami jelen helyzetben a legérdekesebb a Szír fronton számomra, hogy mennyire kimerült mindegyik fél. Támadásban és térnyerésben egyaránt. A kivétel ez alól a Kurdok na meg az ISIS. Az ISIS már ugyan nem tud hódítani de támad. Irakban szépen halad a hadsereg és dél-Iraknál a határátkelő elérése szerintem 1-2 hónap lesz nekik, amiről senki nem beszél az a logisztika. Most ugye tengeren és levegőből mind Irán és mind Oroszország felől, ha a belső sivatagi területen összeköttetést lenne újból, úgy a szállítmányok sokkal kevésbé lehetnének követhetőek és ez lenne hosszú távon szerintem a kulcs a győzelemhez.

A másik versenyhelyzet szerintem Deir ez-Zor lesz. Kik érik el hamarabb mert most a Kurdoknak áll ez a zászló, de ha Tadmur meg lesz hamar, a belső sivatagi részeken akár még egy gyors áttörés is elérhető lehet.

Egyébként szokatlanul lassan halad minden most. A diplomácia téren ez a tűzszünet valamennyire működik, van ahol persze pedig nem.

Ha valakinek van hozzáfűzni valója ne kimérjen :)!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 341
26 555
113
Ami nagyon látványos lenne, az egy villámháború. De erre nincsenek meg se a feltételek, se a szándékok. Marad az "ízzadás", jelentős áldozatokkal minden egyes talpalatnyi földért.
Az lesz a befutó, akinek a tartalékai nem merülnek ki. Ebben viszont jelenleg nagyon úgy nézz ki, hogy az ISIS nem áll jól. A vereségük inkább csak idő kérdése, szerintem.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Ami nagyon látványos lenne, az egy villámháború. De erre nincsenek meg se a feltételek, se a szándékok. Marad az "ízzadás", jelentős áldozatokkal minden egyes talpalatnyi földért.
Az lesz a befutó, akinek a tartalékai nem merülnek ki. Ebben viszont jelenleg nagyon úgy nézz ki, hogy az ISIS nem áll jól. A vereségük inkább csak idő kérdése, szerintem.

Ezzel egyetértek, sajnos emiatt lesz az ISIS egyre brutálisabb mert lassan majd csak a gyerekek maradnak. De amikor összezuhannak az látványos lesz, mert azért legyen akármilyen katona amikor a vereség küszöbén vannak eléggé gyakori a megadás és a dezertálás.

Ami a szír seregre szerintem veszélyes, ezért lehet, hogy szándékosan haladnak is lassan, minden visszaszerzett területet biztosítani kell és ehhez sok emberre van szükség.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="ghostrider">Ami nagyon látványos lenne, az egy villámháború. De erre nincsenek meg se a feltételek, se a szándékok. Marad az "ízzadás", jelentős áldozatokkal minden egyes talpalatnyi földért.
Az lesz a befutó, akinek a tartalékai nem merülnek ki. Ebben viszont jelenleg nagyon úgy nézz ki, hogy az ISIS nem áll jól. A vereségük inkább csak idő kérdése, szerintem.

Ezzel egyetértek, sajnos emiatt lesz az ISIS egyre brutálisabb mert lassan majd csak a gyerekek maradnak. De amikor összezuhannak az látványos lesz, mert azért legyen akármilyen katona amikor a vereség küszöbén vannak eléggé gyakori a megadás és a dezertálás.

Ami a szír seregre szerintem veszélyes, ezért lehet, hogy szándékosan haladnak is lassan, minden visszaszerzett területet biztosítani kell és ehhez sok emberre van szükség. </blockquote>

Valószínűleg az ISIS telerakta a területet meglepő aknákkal.