[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ce5P3J2W8AIPdga.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Cáfolta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azokat a "piszkos kiszivárogtatásokat", amelyek szerint Bassár el-Aszad szíriai elnök jövőjéről egyezség jött létre Oroszország és az Egyesült Államok között.
"Amerikai partnereink nem kérdőjelezhetik meg nyilvánosan azt a formulát, amelynek értelmében csakis Szíria népe dönthet el minden, Szíria jövőjével kapcsolatos kérdést" - jelentette ki az orosz diplomácia vezetője pénteki moszkvai sajtóértekezletén.
Lavrov szerint "a valóságot eltorzító piszkos kiszivárogtatásokban" Moszkva annak jelét látja, hogy Washington képtelen rávenni néhány térségbeli és európai szövetségesét arra, hogy megadják a szíriaiaknak a sorsuk eldöntéséhez és a vezetőjük megválasztásához való jogot.
http://www.atv.hu/kulfold/20160401-lavrov-cafolta-hogy-moszkva-es-washington-megallapodott-aszad-jovojerol
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Terrorista video (valószinu "mérsékeltek") ahogy elfoglalnak egy magaslati pontot és legyilkolják a szír katonákat(nem ejtik fogságba mint egy civilizált világban)
18+
https://vid.me/e/U9jH?card=1
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Moszkva adatokat adott át az ENSZ Biztonsági Tanácsának. Eszerint a török titkosszolgálat felügyelte a török illegális fegyverszállítmányokat és katonai hardver ellátmányt az Iszlám Államnak Szíriában.
Vitalij Csurkin ENSZ-nagykövet közölte: az Iszlám Állam legfőbb fegyverellátója Törökország, amely civil szervezeteket használ fel erre a célra. A National Intelligence Organization of Turkey irányítja ezeket a műveleteket. A szállítás főként autókkal történik, beleértve a humanitárius segélykonvojokat is. A diplomata erről levelet írt az ENSZ Biztonsági Tanácsának.
Az oroszok szerint a terrorista csoportok több mint 1,9 millió dollárnyi robbanószerhez jutottak törökországi forrásból. Csurkin egészen pontos adatokkal is szolgált. A terroristákhoz 2,5 ezer tonna ammónium-nitrát, 456 tonna kálium-nitrát, 75 tonna alumíniumpor, nátrium, glicerin és salétromsav érkezett Törökországból 2015-ben.
http://vs.hu/kozelet/osszes/az-oroszok-lebuktattak-a-torokok-fegyverszallitasat-az-iszlam-allamnak-0401
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Terrorista video (valószinu "mérsékeltek") ahogy elfoglalnak egy magaslati pontot és legyilkolják a szír katonákat(nem ejtik fogságba mint egy civilizált világban)
18+
https://vid.me/e/U9jH?card=1
Megnéztem ezt a videót, s nekem az a véleményem, hogy ez egy sima harcérintkezés volt. Itt nem volt kit foglyul ejteni. A videón jól látszott, hogy a kamerás mellett jobbra futóra lőttek, seggre is ült, mentek a gránátok, bekerített sorozatlövő fegyverekkel ellátott tüzelő ellenfelet nincs az a kultúr nép, aki foglyul ejt, ilyen körülmények közt. Én is lőttem volna amíg biztos nem vagyok benne, hogy senki sem fog gránátot dobni, vagy mellbe lőni AK-val.

Más: Amit ezek csinálnak, az még mindig botrányos... Megy az allahu akbar ordibálás, taktika és tervezettség nélkül falkában fel a dombra, gangsztásan tartott fej fölül lövöldöznek AK-val, ad hoc jelleggel valamelyik értelmesebbnek eszébe jut gránátot dobni, valami hihetetlen...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
<blockquote rel="boki">Terrorista video (valószinu "mérsékeltek") ahogy elfoglalnak egy magaslati pontot és legyilkolják a szír katonákat(nem ejtik fogságba mint egy civilizált világban)
18+
https://vid.me/e/U9jH?card=1
Megnéztem ezt a videót, s nekem az a véleményem, hogy ez egy sima harcérintkezés volt. Itt nem volt kit foglyul ejteni. A videón jól látszott, hogy a kamerás mellett jobbra futóra lőttek, seggre is ült, mentek a gránátok, bekerített sorozatlövő fegyverekkel ellátott tüzelő ellenfelet nincs az a kultúr nép, aki foglyul ejt, ilyen körülmények közt. Én is lőttem volna amíg biztos nem vagyok benne, hogy senki sem fog gránátot dobni, vagy mellbe lőni AK-val.

Más: Amit ezek csinálnak, az még mindig botrányos... Megy az allahu akbar ordibálás, taktika és tervezettség nélkül falkában fel a dombra, gangsztásan tartott fej fölül lövöldöznek AK-val, ad hoc jelleggel valamelyik értelmesebbnek eszébe jut gránátot dobni, valami hihetetlen...

</blockquote>

Nem tudom....Én úgy láttam, hogy már tehetetlenul fekudtek a foldon a szír katonák és mintha némelyik a kezét is felemelte volna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Moszkva adatokat adott át az ENSZ Biztonsági Tanácsának. Eszerint a török titkosszolgálat felügyelte a török illegális fegyverszállítmányokat és katonai hardver ellátmányt az Iszlám Államnak Szíriában.
Vitalij Csurkin ENSZ-nagykövet közölte: az Iszlám Állam legfőbb fegyverellátója Törökország, amely civil szervezeteket használ fel erre a célra. A National Intelligence Organization of Turkey irányítja ezeket a műveleteket. A szállítás főként autókkal történik, beleértve a humanitárius segélykonvojokat is. A diplomata erről levelet írt az ENSZ Biztonsági Tanácsának.
Az oroszok szerint a terrorista csoportok több mint 1,9 millió dollárnyi robbanószerhez jutottak törökországi forrásból. Csurkin egészen pontos adatokkal is szolgált. A terroristákhoz 2,5 ezer tonna ammónium-nitrát, 456 tonna kálium-nitrát, 75 tonna alumíniumpor, nátrium, glicerin és salétromsav érkezett Törökországból 2015-ben.
http://vs.hu/kozelet/osszes/az-oroszok-lebuktattak-a-torokok-fegyverszallitasat-az-iszlam-allamnak-0401
Gondolom az ENSZ nagyon meg lesz hatódva, pont mint a többi ilyentől, mikor látni lehetett hogy oda megy az olaj, ott képzik ki az ISIS tagokat, vagy épp azt, hogy rajtuk keresztül kerítették be és támadták hátba a Kurdokat Kobane-nál...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Cáfolta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azokat a "piszkos kiszivárogtatásokat", amelyek szerint Bassár el-Aszad szíriai elnök jövőjéről egyezség jött létre Oroszország és az Egyesült Államok között.
"Amerikai partnereink nem kérdőjelezhetik meg nyilvánosan azt a formulát, amelynek értelmében csakis Szíria népe dönthet el minden, Szíria jövőjével kapcsolatos kérdést" - jelentette ki az orosz diplomácia vezetője pénteki moszkvai sajtóértekezletén.
Lavrov szerint "a valóságot eltorzító piszkos kiszivárogtatásokban" Moszkva annak jelét látja, hogy Washington képtelen rávenni néhány térségbeli és európai szövetségesét arra, hogy megadják a szíriaiaknak a sorsuk eldöntéséhez és a vezetőjük megválasztásához való jogot.
http://www.atv.hu/kulfold/20160401-lavrov-cafolta-hogy-moszkva-es-washington-megallapodott-aszad-jovojerol

Egyedül vagyok azzal a megérzésemmel, hogy most ezerrel mehet a háttérben az alkudozás, hogy ki tud hasznosabbat, vagy szimplán többet ígérni, az USA(+nyugat), vagy Asszad?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
"Amerikai partnereink nem kérdőjelezhetik meg nyilvánosan azt a formulát, amelynek értelmében csakis Szíria népe dönthet el minden, Szíria jövőjével kapcsolatos kérdést"

azt tippelném hogy a ruszkik és az usákok szó szerint ebben állapodtak meg, és Aszad is erre a formulára mondott igent
csak az usákok biztosak benne hogy Szíria népe demokratikusan elzavarja a fenébe Aszadot, a ruszkik meg abban biztosak hogy Szíria népe visszatapsolja
kérdés hogy a választás után az a fél amelyik tévedett, el fogja-e ismerni a választás eredményét
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Szerintem ez meg csak annyiban kérdés, hogy ki fogja számolni a szavazatokat... Nagyjából van róla sejtésem, mennyire lesz tiszta a választás, ahogy látjuk majd, hogy ki rendezi, tudni fogjuk, hogy Asszad marad, vagy megy.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Szerintem ez meg csak annyiban kérdés, hogy ki fogja számolni a szavazatokat... Nagyjából van róla sejtésem, mennyire lesz tiszta a választás, ahogy látjuk majd, hogy ki rendezi, tudni fogjuk, hogy Asszad marad, vagy megy.

USA 1948-ban megmutatta a világnak milyen az általa képviselt demokrácia...
Mivel a kommunisták fölényesen nyertek volna ezért az általuk megszállt Dél-Koreában betiltották őket pár héttel a választások előtt, válaszul a Szovjetek megtagadták a választások megtartását Északon. A többi már történelem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
SYRIA Landmine destroyed of the terrorist's gang
https://www.youtube.com/watch?v=eCc3UDk103M

Aleppo:
https://www.youtube.com/watch?v=z_U0KoJqIFY
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="boki">Terrorista video (valószinu "mérsékeltek") ahogy elfoglalnak egy magaslati pontot és legyilkolják a szír katonákat(nem ejtik fogságba mint egy civilizált világban)
18+
https://vid.me/e/U9jH?card=1
Megnéztem ezt a videót, s nekem az a véleményem, hogy ez egy sima harcérintkezés volt. Itt nem volt kit foglyul ejteni. A videón jól látszott, hogy a kamerás mellett jobbra futóra lőttek, seggre is ült, mentek a gránátok, bekerített sorozatlövő fegyverekkel ellátott tüzelő ellenfelet nincs az a kultúr nép, aki foglyul ejt, ilyen körülmények közt. Én is lőttem volna amíg biztos nem vagyok benne, hogy senki sem fog gránátot dobni, vagy mellbe lőni AK-val.

Más: Amit ezek csinálnak, az még mindig botrányos... Megy az allahu akbar ordibálás, taktika és tervezettség nélkül falkában fel a dombra, gangsztásan tartott fej fölül lövöldöznek AK-val, ad hoc jelleggel valamelyik értelmesebbnek eszébe jut gránátot dobni, valami hihetetlen...

</blockquote>

Nem tudom....Én úgy láttam, hogy már tehetetlenul fekudtek a foldon a szír katonák és mintha némelyik a kezét is felemelte volna.</blockquote>
Fene tudja, ez szerintem simán harcérintkezés volt. Lőtt mindenki mindenkire, mentek a gránátok, bukott kamerás mellett is ember, ott lőni kell ilyen szituban, vagy valaki még magával visz a pokolba. Arról nem is beszélve, hogy két gránát után, 2-3 végtaglövéssel, aki ott felteszi a kezét, reálisan szerintem jobban jár, ha kap gyorsan még 4-5 öt testre, fejre. Szívtelennek hangzik, de szerintem ott nincs meg sem az akarat, sem a lehetőség a homokbuckák közt, hogy a gránátrepeszekkel, végtaglövésekkel eltalált és frankón "foglyul ejtett" ellenfelet megmentsék.
Ettől függetlenül, hidd el Boki, szívesebben néztem volna fordítva a videót én is...
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Terrorista video (valószinu "mérsékeltek") ahogy elfoglalnak egy magaslati pontot és legyilkolják a szír katonákat(nem ejtik fogságba mint egy civilizált világban)
18+
https://vid.me/e/U9jH?card=1

Úristen!!! :(:(
A buzi zenéjükből is megismerni hogy vagy isis, vagy "mérsékelt" férgek. Nah meg az elmebeteg allahakbárból is....
Adja a jóisten, hogy ezek a férgek eltűnjenek a föld színéről...
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="boki">Terrorista video (valószinu "mérsékeltek") ahogy elfoglalnak egy magaslati pontot és legyilkolják a szír katonákat(nem ejtik fogságba mint egy civilizált világban)
18+
https://vid.me/e/U9jH?card=1
Megnéztem ezt a videót, s nekem az a véleményem, hogy ez egy sima harcérintkezés volt. Itt nem volt kit foglyul ejteni. A videón jól látszott, hogy a kamerás mellett jobbra futóra lőttek, seggre is ült, mentek a gránátok, bekerített sorozatlövő fegyverekkel ellátott tüzelő ellenfelet nincs az a kultúr nép, aki foglyul ejt, ilyen körülmények közt. Én is lőttem volna amíg biztos nem vagyok benne, hogy senki sem fog gránátot dobni, vagy mellbe lőni AK-val.

Más: Amit ezek csinálnak, az még mindig botrányos... Megy az allahu akbar ordibálás, taktika és tervezettség nélkül falkában fel a dombra, gangsztásan tartott fej fölül lövöldöznek AK-val, ad hoc jelleggel valamelyik értelmesebbnek eszébe jut gránátot dobni, valami hihetetlen...

</blockquote>

Nem tudom....Én úgy láttam, hogy már tehetetlenul fekudtek a foldon a szír katonák és mintha némelyik a kezét is felemelte volna.</blockquote>
Fene tudja, ez szerintem simán harcérintkezés volt. Lőtt mindenki mindenkire, mentek a gránátok, bukott kamerás mellett is ember, ott lőni kell ilyen szituban, vagy valaki még magával visz a pokolba. Arról nem is beszélve, hogy két gránát után, 2-3 végtaglövéssel, aki ott felteszi a kezét, reálisan szerintem jobban jár, ha kap gyorsan még 4-5 öt testre, fejre. Szívtelennek hangzik, de szerintem ott nincs meg sem az akarat, sem a lehetőség a homokbuckák közt, hogy a gránátrepeszekkel, végtaglövésekkel eltalált és frankón "foglyul ejtett" ellenfelet megmentsék.
Ettől függetlenül, hidd el Boki, szívesebben néztem volna fordítva a videót én is...
</blockquote>

Zsolti...Te ugyanazt a videót nézted???????????? Nem tűnt fel, hogy megadták magukat????? (istenem...még egy mérsékelt ellenzéki)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 345
26 561
113
Na végre, örülök, hogy nem a sok ide nem illő baromságokat kell végigolvasnom. Javaslom legközelebb a "dühöngőt" a kantinban, a "Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza" topicot erre az esetre, nem véletlenül lett létrehozva!
De a topic témájánál maradva.
1. A hajó feketére festése szerintem is az optikai álcázást szolgálhatja. Jó pár hajós képen, amikor néztem hasonló festést, néha úgy tűnt, mintha nem is egy hajó lenne, eltűnne a fekete rész.
2. Szerintem nem sokan gondolták (itt a fórumon sem), hogy a "mérsékeltek" sokáig nyugton fognak maradni. Ha belegondolunk, egyáltalán nem egységesek, maximum az Assad elleni fellépésben. Egyre kevesebb az esélyük, hogy érdemben bele szóljanak a harcokba, a hátterük teljesen bizonytalan. Mindenki csapódni fog valakihez vérmérséklete és lehetőségei szerint. Szerintem csak idő kérdése, hogy mikor fognak felmorzsolódni.
3. Egy kép a Szíriában lévő légvédelmi rakéta rendszerek típusairól, amit még varga dima tett be 2013 szeptemberében.
nuxk437.jpg

Érdekesen, de logikusan vannak feltüntetve. A bal alsó sarokból átlósan a jobb felső sarokig a korszerű, míg a bal felső sarokban a honi, a jobb alsóban a csapatlégvédelmi rakéta rendszerek vannak.
Az Sz-300, és Pancír-Sz1 rendszerek nem igazán voltak akkor (legalábbis nem volt rá bizonyíték azóta sem), de most már biztos, hogy ott vannak.
Néhány kép:
06774E04-E52C-404F-96FB-B378088D4CBE_mwdynamic_mhdynamic_s.jpg

1023156388.jpg

v_minoboroni_rf_oprovergli_sluhi_o_dopolnitelnoj_aviabaze_v_sirii.jpg

Mig-21_RIAN_02733903.HR.ru-pic4_zoom-1500x1500-78187.jpg

full-710x4001454412440mig-21siriya1-1455956482.jpg

syrie-alors-que-l-emissaire-international-kofi-annan-annoncait-lundi-avoir-convenu-avec-le-president-syrien-bachar-al-assad-d-une-approche-pour-mettre-fin-aux-violences-dans-le-pays-les-manoeuvres-de-l-armee-ne-faiblissent-pas-cette-image-montre-le-lancement-d-une-fusee-lors-d-exercice-dans-un-lieu-tenu-secret-en-syrie-photo-afp-sana-1394017958.jpg

bJhwipAwwQc.jpg

18399252.jpg
1442851823_710532_37.png

20116822.jpg

1442851823_317337_18.png

1.1.tank_.jpg

12877315.jpg

56162af3c46188b10d8b459f.jpg

1445776883_tank342342.jpg

Iráni mesterlövészek és egy specnazos
maxresdefault.jpg

orig-main-1458209208.png

47238_original.jpg

137740.jpg

Fotografia-Ministerio-Defensa-ruso-Hmeymim_850725044_6658450_1537x1024.jpg
latakia-syria-19th-nov-2015-a-russian-sukhoi-su-25-jet-aircraft-being-F6TYX8.jpg

GAFec0q.jpg

A-50 2015.10.27. Szíria
11169-1024x767.jpg

2015. decemberi cikk:
military-informant.com/analytic/chem-voyuet-rossiyskaya-armiya-v-sirii.html
A ruházatokról, benne a Ratnyik.
nashdom.us/home/public/publikatsii/russkie-soldaty-idut-v-siriju.-naskolko-oni-gotovy-k-etomu
A végére egy-két karikatúra
3W7qJbG_.jpeg

abd-israil-arap-turk-suriye-1.jpg
1069294_486302078110892_1233651378_n.jpg
isid-silahlandirma.jpg

%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%B8%D1%80-740011.jpeg
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
<blockquote rel="jani2"><blockquote rel="boki">Elhagyta Szevasztopolt a Szerpuchov Bujan-M osztályú MRK, az uticél Tartusz kikotoje, ahol felváltja a Zeljonij Dolt.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=47&v=_HHRSe17Nas

A vizet minek folyatnak a hadihajó előtt?

- szonnár zavarása
- lamináris áramlás megzavarása, a szonnár érdekében
- folyékony gyorsan megszilárduló cement, hogy ne követhessék
- The Walking Dead Maggie magzatvíz
- alapból a kapitány megjelöli a territóriumát.
- ?



</blockquote>
A horgony felvonàsa közben egyrészt egy rakàs viz kerül a lànccal a hajòba, ami kifolyik vagy kipumpàljàk. Màsrészt a láncot le is mossàk. Ez làthatò a filmen. Ha megfigyeled, mihelyt a horgony teljesen fel van hùzva, a vizsugàr megszünik.:))
</blockquote>

Figyelek, látom hogy a láncot mossák. :)
Köszi. :)