[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Kemény harcok folytak-folynak Dél-Aleppoban . A Nusra megbátorodott , mivelaz oroszok nem bombázzák oket és támadást indítottak Al-Eis,KhanTuman,Birnah és Abu Ruwayl ellen. A harcokban a szíriai hadsereg elvesztette majd visszafoglalta Abu Ruwaylt és kivonult Al-Eis-bol így a terroristáké a város.
IMV4lZ0cR8Q.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Éjszakai harcok Al-Eisért
https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=tkZnqlpTFqg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Al-Eis, Nusra támadja a SAA állásait
https://www.youtube.com/watch?v=DiIcuMTWZhc
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Al-Eis, Nusra elfoglat egy magaslati pontot
https://www.youtube.com/watch?v=AgUkt1Tqw98
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Itt a SAA támadja a már Nusrás kézen lévo Al-Eist.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=REuq5FW8c8k
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
(Nem tudom mit takar a green line-zöld vonal kifejezés, szerintem felvételi pontot.)
PKO=Prokhorenko

PK:térjen vissza a zöld vonalra, ismétlem térjen vissza a zöld vonalra
-
PKO:Odakint vannak, vezesse a légicsapást most kérem siessen, ez a vége, mondja meg a családomnak, hogy szeretem őket, és hogy a hazáért harcolva haltam meg
-
PK:Negatív, térjen vissza a zöld vonalra
-
PKO:Képtelen vagyok, bekerítettek,kívül vannak, nem akarom, hogy elfogjanak és mutogassanak, intézze a légicsapást, csúfolódni fognak rajtam és az egyenruhán. Méltósággal akarok meghalni, és magammal rántani az összes gazembert. Kérem, az utolsó kívánságom, vezesse a légicsapást, mindenképp megölnek.
-
PK:Kérem erősítse meg a kérését.
-
PKO:Odakint vannak, ez a vég parancsnok, köszönöm, mondja meg a családomnak és az országomnak hogy szeretem őket. Mondja meg nekik, hogy bátor voltam és addig harcoltam ameddig már nem tudtam tovább. Kérem, gondoskodjon a családomról, bosszuljon meg, viszlát parancsnok, mondja meg a családomnak hogy szeretem őket!
-
PK: (Nem válaszol, elrendeli a légicsapást.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
A vonal nem lehet egy pont megnevezése :)
Jól gondoltam,hogy nem ők kért magára a légicsapást(azt írtam,hogy semmi nem volt nála hozzá).
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Szerintem ő kért magára. Ez az utolsó részlete a forgalmazásnak, az eleje nem ismert, de azt gondolom PKO helye pontosan meghatározott volt, tudták ezért kérte oda légicsapást a PK pedig kérte a pozíciójából a visszatérést red line-ról green line-ra, vagyis biztonságos távra. Szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
silurusglanis

Az előretolt légi irányítók nem egyedül hanem minimum 3 fős csoportokban dolgoznak valószínűleg nem egyedül volt az ellenség mélységében hanem az egész csoport csak ő nem tudott visszajutni.<b>Vagy</b>az oroszok teljesen másként csinálják* mint a nyugati haderők de egyedül akkor sem küldenek senkit sehová.

*Arra tudok gondolni,hogy kiküldenek katonákat akik egy földi központnak adják meg a célok helyzetét és a központból kérik a légicsapást.Nyugaton úgy működik,hogy a kiküldött katonák közvetlen kérik a légi csapást nincs földi központ.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A közvetlen parancsnokával beszélt a rádióján, és a parancsnok hívta be a légierőt.

dudi: Igen, bocs már este van :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Syrian Army direct ATGM hit on Nusra vehicle in Al Eis Southern Aleppo

https://www.youtube.com/watch?v=9QK48Wlvtr8
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ez már nem lehet igaz...
The Syrian Arab Army (SAA), backed by the paramilitary National Defense Forces (NDF), has managed to infiltrate into neighborhoods inside the ISIS-held town of Qaryatayn in central Homs.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
reichundroll

Úgy látszik nekünk mást jelent az "ő kérte magára kifejezés".