[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A lényeg attol hogy a lázadok nyitottak egy pár km es szinte haszálhatatlan átjárót egy zárt katlanba attol még az katlan maradt és nem vált hidfővé. Akkor kellene "félteni" az saat ha hidfőt alakitanának vagy katlant csinálnának az saa hidfőből.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 799
113
<blockquote rel="emel">Meséld már légy oly szives, mikor és milyen képességet villantott és milyen sikereket ért el a grúz légierő?!

A konfliktus során mindvégig sikerrel akadályozta az orosz légierő tömeges bevetését azzal, hogy nap, mint nap demonstrálta, hogy le tudja lőni az oroszok gépeit, legyenek azok bombázók, frontbombázók, vagy csatarepülők. </blockquote>

A grúz légiero nem ért semmit. Ukránoktól kaptak légvédelmi rendszereket ukrán személyzettel. Tehát Juscsenkóék lotték le a 3 Szu-25 és 1Tu-22M3 gépet,
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="gioo">Én azon fogok nagyon röhögni amikor 2nap alatt egy harapóval bezárják megint a zsákot,remélem akkor is ilyen szép hosszú és tartalmas hozzászólásokat olvashatunk majd.
Szerintem nagyon látványosan nem csináltak ahhoz semmit az elmúlt napokban ott ahogy kellett volna, hogy ez legyen a helyzet. Az Oroszok van egy olyan érzésem, hogy eladták Asszadot a törököknek, vagy megállapodtak az USA-val valamiért cserébe. Az sem lehetetlen, hogy valami háttéralku arról szól, hogy Asszad/helyette egy másik orosz báb maradhat egy adott területén az országnak(nyilván ahol orosz érdekeltség van), de Aleppó már nem lehet az övé. Itt én nem várom hogy SAA siker lesz a végén, mert nem úgy állnak hozzá az oroszok, hogy az legyen, és nagyon látványos változások vannak a háttérben az Erdogani mosolygós fénykép Szentpéterváron sok jót nem ígér Asszadnak, meg a bezárt Kurd iroda sem. Szerintem lepaktáltak szépen csendben.

</blockquote>
Csak,hogy egy értelmes emberrel is eszmét cseréljek....
Az elmúlt 3napban iszonyatos erőket küldtek Aleppoba SAA,Irániak,Hezbollah
Nem igaz,hogy az oroszok nem csinálnak semmit mert ma is bombázták a folyosót és környékét tehát puhítják a férgeket nem engedik őket berendezkedni.
Ezt a gyűrűt akkor is képesek bezárni ha az oroszok nem segítenek de fognak.
Erdogan ment pitizni nem az oroszoknak kell az ő segítsége.....</blockquote>
Meglátjuk, ennek is van reális esélye amit mondasz, de az tény, hogy én úgy láttam, hogy NEM úgy és főleg nem ott bombáztak a legjelentősebb pillanatokban a RuAF gépek, ahogy tudtak, és ahol kellett volna(pl. konvojok egyértelmű fegyverekkel dugig rakva, élő erő összevonások épületekben etc).

Erdogan van lekötelezve Putyinnak, és ők szorulnak rá inkább jelenleg az Orosz turistákra, piacra, titkosszolgálati tippekre, ez egyértelmű, de azért azon túl, hogy egy két békát lenyelet vele Putyin egy görög szobában történő kényszer bájcsevej mellett, azt ne felejtsük el, hogy Erdogan Törökországa kb. 1000x fontosabb szövetséges FÉLE lenne neki, mint Asszad, még akkor is, ha reálisan NEM ugranak majd ki a NATO-ból, elég csak, ha annyira elmérgesedik a viszony, hogy mondjuk az USA úgy dönt, hogy túl nagy kockázat az, hogy Incirlikben tartson 60-80 atomtöltetet. Orosz szemmel nézve, ha az onnan elmenne, meg egy kicsit marnák még egymást a Törökök-Amerikaiak-EU országok tovább, az nem 1, hanem 10 Asszadot is megérhet.

HA érdekében áll bukni hagyni/nem megnyeretni Asszadot, mert keszegre ment halászni, de esetleg most épp egy HARCSA(Erdogan) akadt horogra, szerintem hideg számításból simán hagyja bukni/nem kiteljesedni Asszadot, nekem nincsenek kényszerképzeteim az Oroszokkal kapcsolatban sem, ők is érdekek mentén működnek.

Aztán azt is marha sokan elfelejtik, hogy az Oroszoknak pont úgy hiányzik hogy az a front elcsendesedjen, mint egy falat szar. Amíg tart, addig oda figyel a világ, ŐK tényezők a rendezésben, megkerülhetetlen fajták, és a világ iszlamista szemete ott hőbörög, s nem mondjuk valamelyik déli RUS tagköztársaságban. Én nagyjából ezeket látom, mint mérlegelendő dolgokat, nem azt, hogy képes e az Orosz légierő lebombázni egy statikus célpontot, ha akarja, vagy sem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A grúz légiero nem ért semmit. Ukránoktól kaptak légvédelmi rendszereket ukrán személyzettel. Tehát Juscsenkóék lotték le a 3 Szu-25 és 1Tu-22M3 gépet

Ennek volt egy kontextusa, miszerint az orosz légierő a saját hidegháborús technikájával szemben is megtorpan. Ezért nem is volt téma eddig, hogy kik kezelték a grúz bukokat. Bár arra nem találtam forrást, hogy ukrán személyzetük lett volna, de ez teljesen lényegtelen is. Egy jól ismert rendszerrel, a saját rendszerükkel szemben se tudtak sikerrel harcolni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
És ezt hogyan demonstrálta a grúz légierő szerinted? Nem vagyok gondolatolvasó, de nem inkább a légvédelemre gondoltál esetleg?

Az orosz-grúz háború meg az eredményt tekintve tipikusan azt mutatta, mintha én Kokónak pöckölgettem volna az orrát aztán adtam volna neki egy pofont is - később ezzel büszkélkedve egész életemben - másnap viszont Kokó hozott volna nekem narancsot a kórházba, hogy bocs hogy akkorát adott vissza, de nem gondolta hogy ilyen nyamvadt vagyok....
Egyetlen különbség, hogy a grúzok nem kaptak narancsot...
Szóval a lényeg: akárhogy és akármit is magyaráz erről bárki, a grúzok nem érték el a céljukat, az oroszok meg igen.
2 gépet és egy helit lőttek le a grúzok, egy sorsa ismeretlen,még a fáradságot se veszi,hogy utána nézzen dolgoknak mielőtt baromságot ír le.Ilyen veszteség mellet legyalulták az egész cigány bandát.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azt mesélje már el valaki, hogy Erdogan, aki mindent megnyert, akinek az oroszok mindent odaadtak, a szankciók feloldásától akár odáig, mint itt egyesek pedzegetik, hogy Aleppónál cserben hagyták a saját szötségesüket, az mivel fizetett ezért? Csak mert nem látom, hogy Erdogan bármit adott volna cserébe, leszámítva a mosolyát...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="boki">A grúz légiero nem ért semmit. Ukránoktól kaptak légvédelmi rendszereket ukrán személyzettel. Tehát Juscsenkóék lotték le a 3 Szu-25 és 1Tu-22M3 gépet

Ennek volt egy kontextusa, miszerint az orosz légierő a saját hidegháborús technikájával szemben is megtorpan. Ezért nem is volt téma eddig, hogy kik kezelték a grúz bukokat. Bár arra nem találtam forrást, hogy ukrán személyzetük lett volna, de ez teljesen lényegtelen is. Egy jól ismert rendszerrel, a saját rendszerükkel szemben se tudtak sikerrel harcolni.
</blockquote>
Hova torpant meg!? :D
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A fizetség már utban van és sokáig torleszt majd. A politikában nem egyik naprol a másikra torténnek a dolgok.
De török o még teruletet is fog kapni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
A grúzok esetében mindvégig a légvédelemről volt szó. És az orosz légierő képességei azért kerültek elő, mert ez a fő expedíciós fegyvernemük.

Kétségem sincs, hogy ha komolyan oda kell valahova verni, pont úgy, ahogy Grúziánál is, NEM a légierő, hanem a VDV és a gyors reagálású szárazföldi csapatok játszanák a kulcs szerepet. Az hogy itt minimalizálni akarják a veszteséget Szíriában ami az élőerőt illeti, az ne tévesszen meg, az Orosz hadsereg az nem az USA mintájára dolgozik, ha komoly a szitu, ők szárazföldön tarolnának. És tarolnának.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Azt mesélje már el valaki, hogy Erdogan, aki mindent megnyert, akinek az oroszok mindent odaadtak, a szankciók feloldásától akár odáig, mint itt egyesek pedzegetik, hogy Aleppónál cserben hagyták a saját szötségesüket, az mivel fizetett ezért? Csak mert nem látom, hogy Erdogan bármit adott volna cserébe, leszámítva a mosolyát...

Nagyon szeretném tudni, de veled ellentétben én BIZTOS vagyok benne, hogy fogunk még csudát látni ebben az ügyben, és nem csak egy kézfogással/mosollyal fizet érte.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azt mesélje már el valaki, hogy Erdogan, aki mindent megnyert, akinek az oroszok mindent odaadtak, a szankciók feloldásától akár odáig, mint itt egyesek pedzegetik, hogy Aleppónál cserben hagyták a saját szötségesüket, az mivel fizetett ezért? Csak mert nem látom, hogy Erdogan bármit adott volna cserébe, leszámítva a mosolyát...
Lehet a te címed volt az.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 702
113
Én meggyőzhető vagyok ha észérvek is vannak ami pedig a türelmet illeti jutott belőle bőven.Bár az egy kicsit megingatott amikor az a feltételezés jött elő,hogy nincs képességük leradírozni a tüzérségi laktanyát.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azt mesélje már el valaki, hogy Erdogan, aki mindent megnyert, akinek az oroszok mindent odaadtak, a szankciók feloldásától akár odáig, mint itt egyesek pedzegetik, hogy Aleppónál cserben hagyták a saját szötségesüket, az mivel fizetett ezért? Csak mert nem látom, hogy Erdogan bármit adott volna cserébe, leszámítva a mosolyát...

Te már olvastad is az új török-orosz szerződéseket, hogy ilyen jól tudod mi van bennük és mi maradt ki, vagy csak pufogtatsz a levegőbe - vaktölténnyel? Mert én úgy tudom, nem Putyin sündörgött Ankarába, hanem az az Erdogan folyamodott meghallgatásért Szentpéterváron, aki az utóbbi években bátran küldte az F-16-okat a szomszédokhoz kurdokat bombázni, és a felderítőgépei Szíria fölé. Ezután halálosan felháborodott, mikor a szírek lelőtték egyik felderítő-Phantomjukat, majd lelövette az orosz Szu-24-et mert az "légtérsértést követett el" - ugyanúgy mint korábban a török gépek, de érdekes módon erről azóta valahogy leszokott. Vajh miért?! Esetleg ez (IS) előfeltétel volt Szergej részéről, hogy beengedjék az országukba egyáltalán? Mert az hogy szóba álltak vele, annak voltak feltételei, ha nem is írta meg se az index, se a blogen.hu.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="blogen">Azt mesélje már el valaki, hogy Erdogan, aki mindent megnyert, akinek az oroszok mindent odaadtak, a szankciók feloldásától akár odáig, mint itt egyesek pedzegetik, hogy Aleppónál cserben hagyták a saját szötségesüket, az mivel fizetett ezért? Csak mert nem látom, hogy Erdogan bármit adott volna cserébe, leszámítva a mosolyát...

Te már olvastad is az új török-orosz szerződéseket, hogy ilyen jól tudod mi van bennük és mi maradt ki, vagy csak pufogtatsz a levegőbe - vaktölténnyel? Mert én úgy tudom, nem Putyin sündörgött Ankarába, hanem az az Erdogan folyamodott meghallgatásért Szentpéterváron, aki az utóbbi években bátran küldte az F-16-okat a szomszédokhoz kurdokat bombázni, és a felderítőgépei Szíria fölé. Ezután halálosan felháborodott, mikor a szírek lelőtték egyik felderítő-Phantomjukat, majd lelövette az orosz Szu-24-et mert az "légtérsértést követett el" - ugyanúgy mint korábban a török gépek, de érdekes módon erről azóta valahogy leszokott. Vajh miért?! Esetleg ez (IS) előfeltétel volt Szergej részéről, hogy beengedjék az országukba egyáltalán? Mert az hogy szóba álltak vele, annak voltak feltételei, ha nem is írta meg se az index, se a blogen.hu. </blockquote>
Amint az a puccsból kiderült nem volt minden egység hű kis katona. Pl. a légierő egyes egységei sem....ki tudja ki adta ki az a bizonyos parancsot a gép lelövésére (három betű az is) ....csúnya csúnya összeesküvés elméletek :)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 318
10 302
113
Hawsh Nasri, még egy kicsit kevesebb mozágterület Ghoutában http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.556846&lon=36.472721&z=13&m=b&search=Mahrouqat
MILAN van elején nem?
https://www.youtube.com/watch?v=H4KiANdEpVY
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Hezbollah' UAVs drops bombs on the islamist' positions
https://www.youtube.com/watch?v=8bX3Iy-FE8Q