[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az FSA már teljesen ossze van mosódva a Nusrával.Már szekuláris szárnya alig van vagy igen jelentéktelen. Pont az a legnagyobb prpbléma az oroszok és Szíria kapcsán, hogy míg az oroszok azt akarják az amerikaiktól, hogy kulonítse el az egyes csoportokat , melyek a "mérsékeltek"(jó terrorista) és melyek a rosszak, de erre nem hajlandóak.

NA, ezek az érdekes dolgok... Ahogy mondtam, akiket támogatnak, és valóban jól el lehet különíteni őket a terroristáktól, azok a kurdok. Őket meg ha jól tudom, nem bombázzák az Oroszok.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 052
113
13934843_1785976138311801_8448484317097094622_n.jpg

Ilyen magasból oldja ki?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Szerintem csak illusztráció a kép a video is osszevágott anyag korábbi felvételekkel.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Mondom én Iráni orosz bázis= Iráni légierőnek reklám. Akik működés közben nézhetik meg és írhatják fel ez meg kell venni listára
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Az Irániak már rendeltek szu 30 bol 2századot ha jol rémlik. Tupoljevet meg nem kapnak. Am szerintem Irán kivár 5genes gépre. Usa jó pár évig nem jelent Iránra fenyegetést
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Az Irániak már rendeltek szu 30 bol 2századot ha jol rémlik. Tupoljevet meg nem kapnak. Am szerintem Irán kivár 5genes gépre. Usa jó pár évig nem jelent Iránra fenyegetést

2020-ig nem rendelhetnek semmilyen támadó fegyvert az embargó niatt.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Plusz az oroszoknak nemcsak Szíriában lehet állandó bázisuk...
Észrevétlen belopódzott a medve és ott is maradhat.
Iránnak is meg az oroszoknak is jó.

Sok mindent el lehet oda adni és Irántól vehetnek olcsón pisztáciát. :)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Off rendelni rendelhet csak a leszállitásnak kell 2020 utánra esnie ugytudom. Ez nagyjából bele is fér a gyártási kapacitásba. De lehet én tévedek mert regiek az infoim.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Amugy engem ami most jobban érdekel az az hogy milyen szárazfőldi utánpotlással rendelkeznek a mérsékeletlen és kevésbé mérsékelt lázadók. Tudom hogy ezt nem kotik az orrunkra de fedezett e fel valaki valami hirt vagy képen arulkodó fegyvert loszert élelmiszert ami ilyenre utalhat. Egyebek mellett ami még érdekel (nemkovetem nyomon a világsajtot a témárol) van e valami sárdobálás felfel ropprno vádak egyes országok által nyujtott segitségrol a lázadoknak. Ugyanis a katlan megnyilásakor fordulópont kovetkezett be.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Off rendelni rendelhet csak a leszállitásnak kell 2020 utánra esnie ugytudom. Ez nagyjából bele is fér a gyártási kapacitásba. De lehet én tévedek mert regiek az infoim.

Érdeklodni érdeklodtek,de semmilyen konkrétmegállapodás eddig nincs.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Persze, hogy nincs olyan, hogy "mérsékelt terrorista". Még a konfliktus legelején volt egy halvány reménysugár, hogy Asszed ellenzéke, egy világi, demokratikus berendezkedésű politikai tömörülés lesz. Talán innen ered a "demokratikus ellenzék" elnevezés is. Aztán idővel az egész atomizálódott és aki világi is volt azt a radikálisok elég hamar bedarálták.
Az amerikaiak az elején megpróbáltak beállni az egyik mögé (fogalmam sincs mely volt az) viszont az egész totális kudarccal végződött. Alig voltak páran, akik meg voltak, az első adandó alkalommal fegyverestől átálltak a radikálisokhoz. Aztán pont ugyanolyan háborús bűnöket és atrocitásokat követtek el mint az IS.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
most komolyan mi lett ezzel a fórummal? Adnál egy listát esetleg a szavakról amit szabad használni? Kötött a szórend? Hányadik osztályos szinten kell írni?

Elég egyértelmű voltam. Nem lesznek gombafelhők, se szaudiak se törökök se senki ellen. És ilyen pálya széléről történő bekiabálások szem.
Ha van véleményed azt fogalmazd meg rendesen.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Irán után Irak is engedélyezi az oroszoknak repülőterei használatát a szíriai terroristák elleni harcban
https://kuruc.info/r/4/162678/