[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 237
113
Köztársasági Gárda Aleppoban :

https://youtu.be/sZFh7iwWM0M

https://www.almasdarnews.com/article/video-massive-syrian-army-reinforcements-pour-aleppo/
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
köztársasági gárda ,Aleppo
CqqbhWTXYAAQTyz.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az Aleppoi folyosó elmúlt napjainak történése két pontra korlátozódott.
1. SAA. bejutott az akadémia területére északról
2. stratégia magaslat elfoglalása délen ( ott a terroristák komoly veszteségeket szenvedtek 4páncélos 3bmp. meg az apró..
CqtVtlkVYAA0vBH.jpg
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Most nem hiszem hogy azok az ősrégi tankok az olyan nagyon megrendítenék a T72-T55 szokott népeket. Majd megkínákják őket TOW -val .
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A Török tankokra páncélosokra gondoltam.
Ha lett volna ott komoly ellenállás nem ezekkel mentek volna be.
A Leo-kat szerintem azért viszik ,hogy ha tényleg harcolni is kéne a kamu helyett ne dráma legyen a vége.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 237
113
A Török tankokra páncélosokra gondoltam.

Azt már tudjuk, mit érnek az M-60/M-48 hk.-k háborúban. Arra viszont piszok kíváncsi lennék, mi történne a Leokkal. Szerintem egy -két hónapon belül mindenképp megtudjuk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="comandante">A Török tankokra páncélosokra gondoltam.

Azt már tudjuk, mit érnek az M-60/M-48 hk.-k háborúban. Arra viszont piszok kíváncsi lennék, mi történne a Leokkal. Szerintem egy -két hónapon belül mindenképp megtudjuk.</blockquote>

Kb az ami az m48-al. Leo is simán kilőhető ha a személyzet nincs rendesen kiképezve
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A németek kivonják a Tornádóikat Inclirnikből mert a törökök megtagadták a belépést a német törvényhozás küldöttségétől!

Spiegel cikk

Szépen fejlődnek a német - török kapcsolatok!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen"><blockquote>Azt már tudjuk, mit érnek az M-60/M-48 hk.-k háborúban

Na mennyit?</blockquote>


Te most provokálsz. Azt akarod kimondjam : sz.rt se. Aztán majd jól kitiltassz a fórumról. De nem ugrok be !!! :)</blockquote>

Nem. Arra gondoltam, hogy van valami példád. Tudtommal a fent említett típusokkal végigharcoltak jó pát helyi háborút és nem emlékszem, hogy bárhol leszerepeltek volna.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
A németek kivonják a Tornádóikat Inclirnikből mert a törökök megtagadták a belépést a német törvényhozás küldöttségétől!

Spiegel cikk

Szépen fejlődnek a német - török kapcsolatok!
Kíváncsi leszek meddig fog ez elfajulni.
Osztrákokkal is szemben mélyponton van a kapcsolat.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Török nyilatkozat:
Török részről 30tank és mintegy 350katona tartózkodik szír területen.Buldózerek is vannak viszont csapatszállítók nincsenek (az nem jár a zsoldosoknak).
Ami érdekes,hogy 13 amerikai f-16 vesz részt az akcióban ebből 2db. van mindég levegőben.
E szerint török gépek nem repülik át a határt (azért annyira még nem jó barátok Putyinnal).
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ami fontos és lemaradt,hogy 70km.-t emlegetnek mint elérendő cél de ,hogy ezt széltében vagy hosszában arról nincs infó.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 237
113
<blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="Mackensen"><blockquote>Azt már tudjuk, mit érnek az M-60/M-48 hk.-k háborúban

Na mennyit?</blockquote>


Te most provokálsz. Azt akarod kimondjam : sz.rt se. Aztán majd jól kitiltassz a fórumról. De nem ugrok be !!! :)</blockquote>

Nem. Arra gondoltam, hogy van valami példád. Tudtommal a fent említett típusokkal végigharcoltak jó pát helyi háborút és nem emlékszem, hogy bárhol leszerepeltek volna.</blockquote>



Valóban nem mondanám, hogy sz.-ok, de meggyőződésem, hogy NEM IS JOBBAK, mint a korukbeli Szovjet/Orosz eszközök. A lényegi különbség szerintem a harcba vetett kezelők képzettségében volt. Az valószínű, hogy éjjellátó képességük ezen technikák felett állt, viszont szerintem más területeken (pld. mozgékonyság), inkább a szovjetre szavazok. Ha a klf. háborúkban bevetett és a kilőtt mennyiséget nézem, akkor a szovjeteknél nem rosszabbak az arányok.
A legjobb és legigazságosabb az Irak-Iráni és a Pakisztáni-Indiai veszteségi ráták összehasonlítása, és nem az Izraeli-Arab, vagy mondjuk Amcsi-Vietnami. Persze ezek az értékek nem kristálytiszta, egy az egyben értékek és nézőponttól függően statisztikai torzításokkal tálaltak...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szíria: sikerrel folytatódik a török szárazföldi hadművelet
https://www.youtube.com/watch?v=3FCW3sPc5lc