[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Turkish tanks roll into northern Syria in anti-IS operation
https://www.youtube.com/watch?v=R2GekP2JukM
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Irán csak titokban adta volna támaszpontját az oroszoknak
http://kitekinto.hu/2016/08/22/europan-kivul/iran-csak-titokban-adta-volna-tamaszpontjat-az-oroszoknak/
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 237
113
Irán csak titokban adta volna támaszpontját az oroszoknak
http://kitekinto.hu/2016/08/22/europan-kivul/iran-csak-titokban-adta-volna-tamaszpontjat-az-oroszoknak/


Ezt már többször említették, az b.-ta az Irániak csőrét, hogy az Oroszok világgá kürtölték az onnani bevetéseiket.. Nem értem, ezt nem beszélték le ???
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="Python">Irán csak titokban adta volna támaszpontját az oroszoknak
http://kitekinto.hu/2016/08/22/europan-kivul/iran-csak-titokban-adta-volna-tamaszpontjat-az-oroszoknak/


Ezt már többször említették, az b.-ta az Irániak csőrét, hogy az Oroszok világgá kürtölték az onnani bevetéseiket.. Nem értem, ezt nem beszélték le ???</blockquote>
De basszus onnan nem dronokat reptettek,hogy lehetne titokban tartani stratégiai repcsiket.Pont akkor tör volna ki a cirkusz ha titokban akarják csinálni.
Én úgy tudom,hogy az igazi konfliktus abból eredt ,hogy az Irániak dobbantó bázisnak akarták adni vagyis adták is.Az oroszok pedig logisztikailag is felszerelt tartós bázist akartak.
Ezért történhetett,hogy elkezdték használni de a parlament a "tartós bázis" lehetőséget nem engedte.
Dobbantónak meg nincs sok értelme az oroszok részéről,ez érthető is szerintem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen"><blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="Mackensen"><blockquote>Azt már tudjuk, mit érnek az M-60/M-48 hk.-k háborúban

Na mennyit?</blockquote>


Te most provokálsz. Azt akarod kimondjam : sz.rt se. Aztán majd jól kitiltassz a fórumról. De nem ugrok be !!! :)</blockquote>

Nem. Arra gondoltam, hogy van valami példád. Tudtommal a fent említett típusokkal végigharcoltak jó pát helyi háborút és nem emlékszem, hogy bárhol leszerepeltek volna.</blockquote>



Valóban nem mondanám, hogy sz.-ok, de meggyőződésem, hogy NEM IS JOBBAK, mint a korukbeli Szovjet/Orosz eszközök. A lényegi különbség szerintem a harcba vetett kezelők képzettségében volt. Az valószínű, hogy éjjellátó képességük ezen technikák felett állt, viszont szerintem más területeken (pld. mozgékonyság), inkább a szovjetre szavazok. Ha a klf. háborúkban bevetett és a kilőtt mennyiséget nézem, akkor a szovjeteknél nem rosszabbak az arányok.
A legjobb és legigazságosabb az Irak-Iráni és a Pakisztáni-Indiai veszteségi ráták összehasonlítása, és nem az Izraeli-Arab, vagy mondjuk Amcsi-Vietnami. Persze ezek az értékek nem kristálytiszta, egy az egyben értékek és nézőponttól függően statisztikai torzításokkal tálaltak...</blockquote>

Valahogy így látom én is. Nem hiszem, hogy olyan sokat kockáztatnának a törökök, hogy ilyenekkel mennek. Az ellenfél nem rendelkezik komoly harckocsierővel. Ha óvatosan használják őket, akkor a hk elleni rakétáknak sem teszik ki magukat annyira.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az SDF. célja elvágni az utat a törökök előtt,ezzel nyílt össze csapára kényszerítik őket ha tovább akarnak haladni nyugat felé.
Ez pedig nem kényelmes az usa.-nak sem nyíltan döntenie kéne és annak okát meg is kéne magyarázni.
A gond az,hogy mivel az IA. kivonja erőit a törökök elől így az SDF.-el szembe se tud kellően fellépni.
CqtxEaDWgAAMHxb.jpg
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Érdekes eddig mindenki cammogott, most meg negyed Szíriát felszabadítják az IS alól 3 nap alatt.:)
Aszad tényleg, csak egy kávét kér.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 237
113
<blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="Mackensen"><blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="Mackensen"><blockquote>Azt már tudjuk, mit érnek az M-60/M-48 hk.-k háborúban

Na mennyit?</blockquote>


Te most provokálsz. Azt akarod kimondjam : sz.rt se. Aztán majd jól kitiltassz a fórumról. De nem ugrok be !!! :)</blockquote>

Nem. Arra gondoltam, hogy van valami példád. Tudtommal a fent említett típusokkal végigharcoltak jó pát helyi háborút és nem emlékszem, hogy bárhol leszerepeltek volna.</blockquote>



Valóban nem mondanám, hogy sz.-ok, de meggyőződésem, hogy NEM IS JOBBAK, mint a korukbeli Szovjet/Orosz eszközök. A lényegi különbség szerintem a harcba vetett kezelők képzettségében volt. Az valószínű, hogy éjjellátó képességük ezen technikák felett állt, viszont szerintem más területeken (pld. mozgékonyság), inkább a szovjetre szavazok. Ha a klf. háborúkban bevetett és a kilőtt mennyiséget nézem, akkor a szovjeteknél nem rosszabbak az arányok.
A legjobb és legigazságosabb az Irak-Iráni és a Pakisztáni-Indiai veszteségi ráták összehasonlítása, és nem az Izraeli-Arab, vagy mondjuk Amcsi-Vietnami. Persze ezek az értékek nem kristálytiszta, egy az egyben értékek és nézőponttól függően statisztikai torzításokkal tálaltak...</blockquote>

Ha óvatosan használják őket, akkor a hk elleni rakétáknak sem teszik ki magukat annyira.</blockquote>


Megfigyelhető, hogy koncentráltan, egymást támogatva mozognak(ahogy kell). Egy ATGM-es egység azonnal odaveszne, ha rájuk lőne. Persze próbálkozni lehet, csakhát azok a kecskék, akarom mondani szüzek mégsem olyan csábítóak...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
nem megerősített ugyan de úgy néz ki megvan a Tel-Mahruqat hegy délen.
Napok óta a stratégiai helyeket foglalja vissza az SAA.
Erősítés érkezett Aleppoba azt hiszem a köz.gárdától.
Érik az offenzíva!