[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 913
113
na ugy nez ki megint ki...sztak Assadekkal es az oroszokkal. A lazadok nem engedik be a buszokat Kafraya and Fouaa telepulsekre, ahonnan az SAA -nak kellene elvinni a sajatjait.


Islamic World News Retweeted
Aldin Abazović ‏@Ald_Aba 3h3 hours ago
Rebels still blocking evacuation of wounded from besieged villages of Kafraya and Fouaa. 3000 rebels and families so far evacuated, #Aleppo
Nem mondom, hogy megmondtam, mert nem mondtam meg, de láttam rá egy nagyon reális esélyt. De az úgynevezett lázadók ezzel meg is pecsételték a sorsukat, mert ha egy katonai is meghal azok közül akiket ki kellett volna engedniük vagy nem engedik el őket, akkor a továbbiakban nem lesz szabad eltávozás, csak Allah irányába.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Egy francia újságíró megjegyzése: tegnap az Eiffel torony olyan fekete volt mint a Nuszra és az IÁ zászlója.
Czq3SjKWgAAl4LM.jpg:large
 

Siedonn

Active Member
2016. szeptember 5.
121
112
43
Naponta százak halnak meg, nincs étel, víz, gyógyszer, fűtés, de twitterezni azt tudnak.

http://index.hu/kulfold/2016/12/16/aleppo_twitter_ostrom_evakualas/

A szalagcím is jó"
Merkel: Oroszország emberiesség elleni bűncselekményekért felelős

És a NATO? xD
"Aleppóban 4000 kormányellenes felkelő, az ő 10 ezer családtagjuk és további civilek vannak, a becslések szerint legalább 50 ezren. Az oroszok azt állítják, hogy az ostrom alatt több mint 100 ezer embert, köztük 47 ezer gyereket evakuáltak." -> ennél bulippoék mindig több lakosról beszéltek.

http://index.hu/kulfold/2016/12/15/ujra_megprobaljak_evakualni_aleppot/

Még azt magyarázza meg nekem valaki, ha megtömött buszokra kezdenek el lövöldözni, akkor hogy hogy csak 1-2 ember áldozat van meg pár sérült?
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 757
113
Nincs élelem, viz, àram.... de tèrerö, az van twitterezni ès képet, videòkat feltölteni a hàlòra. Meg a mobilt fel lehet tölteni...:)
Hol volt 4 évig ez a "polgàrmester" ? Eddig nem aggòdott?
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 848
113

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Megakadt az evakualasi folyamat:

- a melydemokratak nehezfegyvereket akartak kicsmpeszni kelet-Aleppobol
- foglyokat is probaltak kicsempeszni, akiket a megallapodas ertelmeben el kellett volna engedniuk
- termeszetesen nem egedtek be/ki egyetlen buszt sem a Kafraya and Fouaa telepulsekrol

szamomra ez utobbi hihetetlen, 8000 embert kiengedtek ugy, hogy cserebe egyetlen busz sem jott ki Kafrabol....

UJRA lovik kelet-Aleppot es kiujultak a harcok is.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Orosz vedelmi miniszterium:

Kelet Aleppo evakualasa kesz, 9500 embert kihoztak, a tobbi, aki ott maradt az radikalis dzsihadista.

a soros buszkonvoly 800 emberrel vissza lett forditva es jeleneg kelet-Aleppoban van. Nem ertem, ha nem is lovik agyom oket legalabb bebortonozhetnek oket, nem pedig visszakuldeni oket a fegyverukkel egyutt.... :confused:

Jelenleg a al-Sukkari & al-Ansari keruletekben folyik a harc
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Nem mondom, hogy megmondtam, mert nem mondtam meg, de láttam rá egy nagyon reális esélyt. De az úgynevezett lázadók ezzel meg is pecsételték a sorsukat, mert ha egy katonai is meghal azok közül akiket ki kellett volna engedniük vagy nem engedik el őket, akkor a továbbiakban nem lesz szabad eltávozás, csak Allah irányába.
Látva az oroszok fokozatos és számomra érthetetlen engedékenységét ilyen helyzetekben,nem vagyok benne biztos.Mindenesetre remélem, ha majd Idlib-a zöldek lényegében utolsó bástyája- el elesik nem fogunk hasonlókat látni.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 913
113
Látva az oroszok fokozatos és számomra érthetetlen engedékenységét ilyen helyzetekben,nem vagyok benne biztos.Mindenesetre remélem, ha majd Idlib-a zöldek lényegében utolsó bástyája- el elesik nem fogunk hasonlókat látni.
A földön nincs elég ember, levegőből nem lehet mindent megoldani, és nem akarnak szárazföldiekkel bevonulni. Próbálják kihozni a lehetőségekből amit csak lehet, így néha engednek. Persze sokszor én is fogom a fejem, hogy a tűzszünet helyett miért nem szedik elő a FOAB-okat, de vannak dolgok amibe sajnos nem látok bele (és vannak amibe ők sem).
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nekem úgy tűnik hogy a politikai célok sokkal nagyobb súlyt nyomnak az orosz döntéshozatalban mint a katonai. Az ami most van és az ahogy a nyugat lereagálja, ugyanaz mint a menekült válság és annak kommunikálása. Mindenütt azt olvasni hogy az SAA olyan mint a Mongolok a 13. században, ezért szerintem inkább azon vannak hogy hiteltelenítsék ezeket a hangokat mint hogy igazolják őket. Amíg ilyen nagy ellenszéllel kell cselekedniük a legjobb nekik az ha nem mutatnak brutalitást hanem kompromisszum késznek tűnnek. Ugyanazt csinálják mint Ukrajnában, folyamatosan egyezkednek majd megmutatják hogy a másik fél nem nézi semmibe az egyezségeket. Ez jó propaganda mert az ellenfél saját magát járatja le. De ez csak egy tipp, nem is igazán gondoltam végig.