[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Jól megvezették az öreget.A demokraták már kezdik is a tüntetéseket az usa.-ban.
Felfordult ott minden mostanra, szerintem nincs egységes partvonal az US politikában. Trumpnak mostanra azok akiket álhírterjesztéssel vádolt, ujjongva tapsolnak, dícsőítik, olyanokat mondanak hogy végre révbe ért, meg amerikának végre van igazi elnöke, akik meg mellette álltak a kampányban, kezdenek tőle elharátoródni, illetve min. a csalódottságuknak adnak hangot. Egy biztos, McCain és a fegyverlobbi örül, a neokonok és a neoliberálisok héjái együtt örülnek, viszont valóban, a demokrata párti szavazók meg kezdik a tüntetéseket.

Mindenki mindenki ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ez nekem tarolo kontenernek tunik. Ott fule a zarofedel a "bekakkal" Ez hogyan lesz gyalogsagi akna ? A masik foton meg ahol ugyanilyen kontenereket szerelnek szet miert vannak teljes vegyvedelmi oltozetben. Raadasul a foto a forras orosz !!!
https://sdelanounas.ru/blogs/68835/

"Ez hogyan lesz gyalogsagi akna ?"
Úgy, hogy benne vannak az aknák. Erőltesd meg a szemedet, mert szép nagy cirril betűkkel rá is van írva.

"Ez nekem tarolo kontenernek tunik."
Nem csak annak tűnik, hanem az is. Ebben a formájában nehezen lehetne felgyógyítani egy repülőgépre és leoldani onnan. Statisztikai alapon az ilyen konténerekben ezerszer, vagy tízezerszer nagyobb eséllyel van például gyalogsági akna, vagy más hagyományos fegyver, mint vegyi töltet, még azokban az országokban is, ahonnan nem szállították el megsemmisítésre nemzetközi felügyelet mellett a vegyi fegyvereket. Ezekbe vegyi fegyvert belelátni kb. olyan valóságtól elrugaszkodott képzelgés, mintha minden üres útszéli hordóra ráfognád, hogy abban bizony vegyi fegyver, vagy atombomba volt.

Szerinted az idegmérget tároló konténereket így szétdobálják és vígan mászkálnak mellettük? Mert hogy a videókon és fényképeken senkin nem látni semmilyen védőfelszerelést.
Szerinted ha vegyi fegyver lett volna a konténerekben, akkor közzétették volna ezt a fényképet? Mert ugye ezt a képet nem az USA és helyi barátai készítették és adták közre.
Szerinted ha lett volna vegyi fegyver a bázison és becsapódik oda minimum 2 tucat Tomahawk, akkor csak úgy sétálgatnának a roncsok között?
Szerinted lett volna bármi értelme annak, hogy vegyi fegyvert vessenek be a kormányerők? (Már ha egyáltalán lenne nekik és nem szállították volna el megsemmisítésre évekkel ezelőtt.)
Szerinted vegyi töltetű légi bombák olyan krátert csinálnak, mint amit a helyszínen mutogattak? Meg olyan alkatrészeik vannak, mint amit ott lehetett látni?

Egyetértek azokkal, akik szerint te is csak azért regisztráltál, hogy ugyanolyan full kreténben told a népmese szintű propagandát, mint Ulippo.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Felfordult ott minden mostanra, szerintem nincs egységes partvonal az US politikában. Trumpnak mostanra azok akiket álhírterjesztéssel vádolt, ujjongva tapsolnak, dícsőítik, olyanokat mondanak hogy végre révbe ért, meg amerikának végre van igazi elnöke, akik meg mellette álltak a kampányban, kezdenek tőle elharátoródni, illetve min. a csalódottságuknak adnak hangot. Egy biztos, McCain és a fegyverlobbi örül, a neokonok és a neoliberálisok héjái együtt örülnek, viszont valóban, a demokrata párti szavazók meg kezdik a tüntetéseket.

Mindenki mindenki ellen.
Nem tudok elképzelni jobb forgatókönyvet egy win-win szituációnál. Mindenki megkapta most azt amit megérdemel.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem tudok elképzelni jobb forgatókönyvet egy win-win szituációnál. Mindenki megkapta most azt amit megérdemel.
Én nem látom még azt sem, hogy mit kaptak a demokrata/GOP választók, neked nagyon jó szemed/politikai érzéked lehet. Egyet látok fixen, a fegyverlobbi pótolhat több mint 100 millió dodo értékben CM-et.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and laiki

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Én nem látom még azt sem, hogy mit kaptak a demokrata/GOP választók, neked nagyon jó szemed/politikai érzéked lehet. Egyet látok fixen, a fegyverlobbi pótolhat több mint 100 millió dodo értékben CM-et.
A demokrata szavazók erkölcsi fölényt és okot kaptak a tüntetésre.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
"Ez hogyan lesz gyalogsagi akna ?"
Úgy, hogy benne vannak az aknák. Erőltesd meg a szemedet, mert szép nagy cirril betűkkel rá is van írva.

"Ez nekem tarolo kontenernek tunik."
Nem csak annak tűnik, hanem az is. Ebben a formájában nehezen lehetne felgyógyítani egy repülőgépre és leoldani onnan. Statisztikai alapon az ilyen konténerekben ezerszer, vagy tízezerszer nagyobb eséllyel van például gyalogsági akna, vagy más hagyományos fegyver, mint vegyi töltet, még azokban az országokban is, ahonnan nem szállították el megsemmisítésre nemzetközi felügyelet mellett a vegyi fegyvereket. Ezekbe vegyi fegyvert belelátni kb. olyan valóságtól elrugaszkodott képzelgés, mintha minden üres útszéli hordóra ráfognád, hogy abban bizony vegyi fegyver, vagy atombomba volt.

Szerinted az idegmérget tároló konténereket így szétdobálják és vígan mászkálnak mellettük? Mert hogy a videókon és fényképeken senkin nem látni semmilyen védőfelszerelést.
Szerinted ha vegyi fegyver lett volna a konténerekben, akkor közzétették volna ezt a fényképet? Mert ugye ezt a képet nem az USA és helyi barátai készítették és adták közre.
Szerinted ha lett volna vegyi fegyver a bázison és becsapódik oda minimum 2 tucat Tomahawk, akkor csak úgy sétálgatnának a roncsok között?
Szerinted lett volna bármi értelme annak, hogy vegyi fegyvert vessenek be a kormányerők? (Már ha egyáltalán lenne nekik és nem szállították volna el megsemmisítésre évekkel ezelőtt.)
Szerinted vegyi töltetű légi bombák olyan krátert csinálnak, mint amit a helyszínen mutogattak? Meg olyan alkatrészeik vannak, mint amit ott lehetett látni?

Egyetértek azokkal, akik szerint te is csak azért regisztráltál, hogy ugyanolyan full kreténben told a népmese szintű propagandát, mint Ulippo.

De ha egyszer maguk az oroszok allitjak hogy ilyen kontenerekben taroljak a vegyi toteteiket!! Most mit tehetek en ? Miert velem vitatkozol ?
Katona ember vagy. Lattal mar akar gyalogsagi akar harckocsi aknakat ilyen kontenerben ? Egyaltalan latta valaha ilyen kontenereket ?
Szerintem ezek azok amiknek az oroszok mondjak es uresek. Azert is vannak felhalmozva a bunker hata mogott. De ez azt is jelenti hogy valamikor teli voltak es ami volt benne az mar fel lett hasznalva, mert nem hinnem hogy az orosz ures kontenereket szallitott volna.

Latom teged is bantanak a kenyes kerdesek amik nem illenek a vilagkepedbe.

Sajnalom !
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
De ha egyszer maguk az oroszok allitjak hogy ilyen kontenerekben taroljak a vegyi toteteiket!! Most mit tehetek en ? Miert velem vitatkozol ?
Katona ember vagy. Lattal mar akar gyalogsagi akar harckocsi aknakat ilyen kontenerben ? Egyaltalan latta valaha ilyen kontenereket ?
Szerintem ezek azok amiknek az oroszok mondjak es uresek. Azert is vannak felhalmozva a bunker hata mogott. De ez azt is jelenti hogy valamikor teli voltak es ami volt benne az mar fel lett hasznalva, mert nem hinnem hogy az orosz ures kontenereket szallitott volna.

Latom teged is bantanak a kenyes kerdesek amik nem illenek a vilagkepedbe.

Sajnalom !
Majd meglátod, itt akármelyik lábra lépsz egy orosz száj jajdul fel.
Üdv a fórumon :)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
.eJwFwUEOwiAQAMC_cPBWYFkW2CaNB_1HUwtYjYHGYtPE-HdnvuLzfoleLK2tW6_UNtfSUmnd_kjQgTwOmW9zLLKkpnbVQOqOFXgyiI5HIAhOIzFYdmx4NM5Y7dkgWfSkg-exyOd6P9dl0BSn6AJCzibkOOUYZgQbg83kpsinmgZisvqKF_H7A8h5K7g.FAEOKyr5pPr-brq908qvifZapOw


Kozben nyilvanossagra kerult a jelentes a boncolasrol. A boncolason resztvett a ENSZ es a Torok hatosag is. Szarint talaltak a holtestekben illetve a Szarin okozta seruleseket.

Hogy a foton mi van nem tudom de hogy valaki Szarint hasznalt az biztosnak tunik.


Boki

Tenyleg az konteneres foto aminel azt irtad hogy "ennyit a vegy fegyverekrol" es hogy gyalogsagi akna az foto az honnan van? Van esetleg egy forrasod ?

koszonom
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Gurulni kezd a betonon? A kép alapján akkor Homszban szállt fel a fő utcán? Mert a bázis onnét 30 km-re van délkeletre.
Ráadásul látható egy árva pötty az Al-Qsayr légitámaszpontnál is az viszont mindkettőtől megvan vagy 40km nyugatra, Libanon felé.
De ha gondolod csinálok pár ilyen pöttyözött képet painttel én is. Túl sok ilyen festményt láttam már az utóbbi évek alatt mindkét oldalról hogy 90%-át ne vegyem komolyan.
Egyertelmu hogy mindenki orba szajba nyomja a propagandat es megy a meseles etetes ezerrel. Amit irtam ahogy jeleztem is az csak a kis sajat hangos gondolkodasom.
Amugy valoban kepesek felderiteni nem csak a mozgo repgepeket teherautokat harckocsikat de meg az allokat is az amik tobb szaz kilometerrol. Ezt mar 1991 ben is tudtak Irakban. E-8 Joint Star a gep neve es azota atesett nemi modernizalason is. Mozgo gepeket viszont szerintem az E-2 / E-3 / E-7 gepek is tudjak a doppler discriminator uzemmod altal. Csak azt kell beallitaniuk hogy milyen sebesseg felett minosuljon mozgo celnak es jelenjen meg a kepernyon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Kozben nyilvanossagra kerult a jelentes a boncolasrol. A boncolason resztvett a ENSZ es a Torok hatosag is. Szarint talaltak a holtestekben illetve a Szarin okozta seruleseket.

Hogy a foton mi van nem tudom de hogy valaki Szarint hasznalt az biztosnak tunik.


Boki

Tenyleg az konteneres foto aminel azt irtad hogy "ennyit a vegy fegyverekrol" es hogy gyalogsagi akna az foto az honnan van? Van esetleg egy forrasod ?

koszonom
A Szarin jelenléte az azt gondolom teljesen hihető, mivel már az elejétől olyan forrásokat láttam leírva többnyire mindkét oldal részéről, hogy 1. szarinnal bombáztak, 2. egy szarinnal/vegyifegyverrel megrakott raktárat/gyárat talált el az SAA bombázása.
A többi rejtély, nem mernék én pálcát törni senki felett, de az hogy az ENSZ mit mond, a törökökkel karöltve, az akkor lesz majd hiteles számomra, ha ott lesz mondjuk abban a szakértői csapatban egy Orosz, Iráni, Jemeni, Kínai, Bolíviai is, és ők is egyet értenek majd ezzel...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Bokikám! Ez veszélyes anyag tároló tartály. Elég jól tudom, mert ezeket rakosgattam évekig. Olya szilárd anyagok tárolására használják, amik nem érintkezhetnek levegővel. Pl fém nátrium. A tartály petróval van félog, és egy lukacsos belső tartályban van a nátrium.Hogy jobb oldalt az az izé mi lehet, azt nem tudom, de simán lehet a sarin egyik összetevője.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
még a tojás se esett le a seggedről de a személyeskedés már megy erre utaltam és ne is várj mást te sem.....

Igen igen igen

Ha a kerdes kenyelmetlen plane az esetlegesen adando valasz akkor kezdjuk el a kerdezot ocsarolni. Ennyit a szakmaisagrol.
Ez amugy itt altalanos vagy csak ezt a topikot sujtja ez a szellem ?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Érdekes fejlemény, tegnap nekem is szemet szúrtak a tartályok de nem volt időm utána nézni. Mindenesetre az állapotukból kiindulva és hogy a napon tárolták őket szerintem üresek. Bár más országban is tárolnak napon lőszereket...
A szarin egyik alapanyagának 55 fok a forrpontja. Ezt az anyagot keverik össze a lőszerben kilövés után egy másik anyaggal, és ez adja a szarint.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
De ha egyszer maguk az oroszok allitjak hogy ilyen kontenerekben taroljak a vegyi toteteiket!! Most mit tehetek en ? Miert velem vitatkozol ?
Katona ember vagy. Lattal mar akar gyalogsagi akar harckocsi aknakat ilyen kontenerben ? Egyaltalan latta valaha ilyen kontenereket ?
Szerintem ezek azok amiknek az oroszok mondjak es uresek. Azert is vannak felhalmozva a bunker hata mogott. De ez azt is jelenti hogy valamikor teli voltak es ami volt benne az mar fel lett hasznalva, mert nem hinnem hogy az orosz ures kontenereket szallitott volna.

Latom teged is bantanak a kenyes kerdesek amik nem illenek a vilagkepedbe.

Sajnalom !

Tessék! Itt van neked egy kis amerikai VX hordókban. Innentől kezdve ha hordót látsz bárhol, akkor biztos lehetsz benne, hogy abban amerikai VX van, vagy volt. Ha pedig lefényképeznek egy hordót bármely országban, ahol emberek lettek rosszul és haltak meg, amire bárki ráfogja, hogy szerinte ideggáz a ludas, akkor azt is biztosan tudhatod, hogy az amerikaiak vették be. Mert a te "logikádból" ez következik:
25nerveagent-1-master768.jpg