[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

szpg9

Guest
Azért tűnik szokatlannak, mert ilyen szerepben eddig szinte csak az USA-t láttunk, akik ugyanazt a hibát követték el mindenhol. Az oroszok nagyon sokat tanultak az afganisztáni kudarcból és az egész hozzáállásukat eképpen alakították ki.
Az alapvető különbséget abban látom, hogy amíg az oroszok a szíreket partnerként kezelték és segíteni mentek, addig az USA az általa megszabadságolni kívánt népeket tudatlan csicskaként kezelte azok jelentős ellenszenve mellett.


Szerintem az orosz tanulási folyamatból Csecsenföld sem jelenéktelen állomás. Mert azért kevés háborút nyerni, a békét is meg kell nyerni. A tudomásom szerint ott naagyjából ez is sikerült. Persze nem műsnak, mint Putyinnak a 2. csecsen háborűban és az után. Én ezt tartom igazán nagy dolognak és nem azt, hogy most visszabombázunk a középkorba egy országot. Mikor voltak a csecsen harcok, arra gondoltam, ugyanolyan válsággóc lesz évtizedekig, mint afganisztán... de rám cáfolt a valóság, eddig, szerencsére...
 
S

szpg9

Guest
A Szovjetúnió és a korai orosz államvezetés nagy hiányosságának? inkább nemzeti, de nemzetközi tragédiájának tartom, ami hazánkra is kihatott, (óriási kontraszelekciós nyomásának) tudom be, hogy nem termelt ki magából ilyen formátumú vezetőt. Biztos van sok hibája, Hruscsov, Brecsnyev Csernyenko trojka sem volt semmi, mármint a kis IQ-val született elképzelések terén. Jelcin, meg ha kortárs lenne, szerintem Porossal jól megértenék egymást egy non stop vodkaparti során.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
A Szovjetúnió és a korai orosz államvezetés nagy hiányosságának? inkább nemzeti, de nemzetközi tragédiájának tartom, ami hazánkra is kihatott, (óriási kontraszelekciós nyomásának) tudom be, hogy nem termelt ki magából ilyen formátumú vezetőt. Biztos van sok hibája, Hruscsov, Brecsnyev Csernyenko trojka sem volt semmi, mármint a kis IQ-val született elképzelések terén. Jelcin, meg ha kortárs lenne, szerintem Porossal jól megértenék egymást egy non stop vodkaparti során.
OK, értem a lelkesedést, de ez nem ide kellett volna írni. :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Azért tűnik szokatlannak, mert ilyen szerepben eddig szinte csak az USA-t láttunk, akik ugyanazt a hibát követték el mindenhol. Az oroszok nagyon sokat tanultak az afganisztáni kudarcból és az egész hozzáállásukat eképpen alakították ki.
Az alapvető különbséget abban látom, hogy amíg az oroszok a szíreket partnerként kezelték és segíteni mentek, addig az USA az általa megszabadságolni kívánt népeket tudatlan csicskaként kezelte azok jelentős ellenszenve mellett.


Szerintem az orosz tanulási folyamatból Csecsenföld sem jelenéktelen állomás. Mert azért kevés háborút nyerni, a békét is meg kell nyerni. A tudomásom szerint ott naagyjából ez is sikerült. Persze nem műsnak, mint Putyinnak a 2. csecsen háborűban és az után. Én ezt tartom igazán nagy dolognak és nem azt, hogy most visszabombázunk a középkorba egy országot. Mikor voltak a csecsen harcok, arra gondoltam, ugyanolyan válsággóc lesz évtizedekig, mint afganisztán... de rám cáfolt a valóság, eddig, szerencsére...

US ugyanabba futott bele Afganisztánban és Irakban is amibe Szu is Afganisztánban. Nem volt kire alapozni. Szíriában Aszadnak 90%ban "csak" katonai támogatást kell adni, a hatalmi rendszer, alapokat nagyjából biztosítani tudja, megvan ha sok helyen minimálisan is a támogató bázisa... USnek és Szunak is semmi ilyenje nem volt Afganisztánban... és mire ilyesmit lokálisan ki lehet építeni az 10-20évek.

Ha tetszik US két háborút indított úgy, hogy rendezésre nem volt értelmezhető koncepciója. Oo Szíriában besegít. A rendezés koncepcióját, alapjait adja az Aszad rezsim. Itt a kérdés szerintem az, hogy az Aszad rezsim megtanulta e a leckét, mert 1976(9)-1982 esetén nem sikerült. Még a gocpontok is ugyanazok voltak akkor mint most.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and gioo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Itt elolvasható a teljes jelentés, első olvasásra nem találtam benne semmilyen lényeges új információt. Feltűnően megbíznak a lázadóktól származó információkban, több lényeges következtetés interjúkon és elbeszéléseken alapul, így persze nem nehéz felelőst találni.

Az állítólagos bombák típusát illetően van néhány érdekes állítás. A jelentés szerint a vegyi bomba mellett valószínűleg 3 OFAB-100-120 került ledobásra, mindezt műholdképekre és "kráter analízisra" hivatkozva állítják. Számomra rejtély, hogy a helyszín bejárása nélkül hogyan lehet bármilyen analízist lefolytatni, de tessék, ők megcsinálták.

A vegyi bombáról azt írják, hogy a már ismert kupak és a nagy darab vasdarab(amit ők valamiért zöldnek látnak) alapján ez egy 250 kilós szovjet vegyi bomba volt, ami 40kg szarint hordozott. Ez az állítás ebben a formában kísértetiesen hasonlít a Human Rights Watch agymenésére(332681, 332682), valószínűleg onnan vették át az egészet, bár hivatkozást nem tüntettek fel.
ezt hívják koncepciós pörnek o_O
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Laza fordításként:
"
A szíriai hadsereg fedezte alagutak, fegyverek és lőszerek Daesh környékén Deir al-Zour"

Van közte nagyon röviden +18

Itt sok mindent írtam, de töröltem. Talán sok évtizedni reál tudomány tanulása után változna a helyzet. ? Nálunk sem alakul megfelelően. Tovább kell próbálkozni, nekei is lehet valami rés a pajzson.

 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
az SAA egy biztonságos folyosó kiépítésén dolgozik a 137-ek bázisa felé.
DJD91wJWsAADle4.jpg
DJD929oXYAA6xAG.jpg
DJD93m8XcAEZDvp.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
US ugyanabba futott bele Afganisztánban és Irakban is amibe Szu is Afganisztánban. Nem volt kire alapozni. Szíriában Aszadnak 90%ban "csak" katonai támogatást kell adni, a hatalmi rendszer, alapokat nagyjából biztosítani tudja, megvan ha sok helyen minimálisan is a támogató bázisa... USnek és Szunak is semmi ilyenje nem volt Afganisztánban... és mire ilyesmit lokálisan ki lehet építeni az 10-20évek.

Ha tetszik US két háborút indított úgy, hogy rendezésre nem volt értelmezhető koncepciója. Oo Szíriában besegít. A rendezés koncepcióját, alapjait adja az Aszad rezsim. Itt a kérdés szerintem az, hogy az Aszad rezsim megtanulta e a leckét, mert 1976(9)-1982 esetén nem sikerült. Még a gocpontok is ugyanazok voltak akkor mint most.
igazából a profil kép miatt tettem be :)

 
  • Tetszik
Reactions: zeal

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Kár a buszokért. A nap majd elintézi.
Hát ja! Basszus a munkásokat mátészalkán rozzantabb buszokkal hordják mint a terroristákat
Kiábrándítalak, nemcsak Mátészalkán, hanem a híres, fejlett dunántúlon is az a helyzet, amit leírtál....

...hát nincs nektek szemetek!?:eek:;)
Ott van a bal szélső busz oldalán - betűvel - hogy VIP (vip-vip hurrá!)
Mióta VIP egy mátészalkai munkás, de még egy dunántúli is!?
Bezzeg az ISIS harcos!:hadonaszos:
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
.Itt a kérdés szerintem az, hogy az Aszad rezsim megtanulta e a leckét, mert 1976(9)-1982 esetén nem sikerült. Még a gocpontok is ugyanazok voltak akkor mint most.

Itt az a kérdés, hogy ha megtanulta a leckét akkor mi következik ebből. Semmi. Tudja a leckét. És?
Azt mégsem kérheti Putyintól, hogy az orosz légierő a következő három csapást Washingtonra, Tel- Aviv- ra és Riad- ra mérje.
Habár állítólag ami késik nem múlik.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55