Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem a Tu-22M3 hasznos terhelésével van probléma, hanem a SALT egyezményben az USA kikötötte, hogy nem lehet légiutántölthető a gép. A Szovjetunió belement, az elkészült gépekből kiszerelték a légi utántöltő csonkot, az utána épült példányokba, ha jól tudom bele sem építették.
Mivel messze kell repülni, így 3t bombateherrel repülnek, hiszen spórolni kell a kerozinnal. Pont ezért merült föl a nyáron, hogy Iránból kellene bevetéseket repülniük, akkor kb. 6-10t közötti bombateherrel is végrehajthatnák a bevetéseiket. Ha lenne légiutántölthetőség, akkor a Kaszpi-tenger fölött tankolhatnának, de a fentebb írt egyezmény miatt a Tu-22M3 csak egy Európára "tervezett" kontinentális bombázógép, miközben lehetne interkontinentális is. Így marad a szigorúan 6db FAB-500 M62, már 8 darabbal sem menne a teljes hazaút sajnos. Szíriában meg valahogy nagyon nem akarnak tankolás miatt leszállni, amit megértek.
Iránban eddig is és ezután is leszállhatnak szóval mi is tiltja,hogy nagy bombateherrel induljanak és visszafelé tankoljanak azon kívül,hogy nem akarják?
Iránban eddig is és ezután is leszállhatnak szóval mi is tiltja,hogy nagy bombateherrel induljanak és visszafelé tankoljanak azon kívül,hogy nem akarják?