[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
De én vagyok a hülye ugye?:hadonaszos::hadonaszos:

https://vpk.name/news/205848_gibel_v_sirii_su25_kak_etogo_mozhno_byilo_izbezhat.html

"Ezt a kiadványt általában megértéssel fogadták. Még mindig nem rendelkezünk sokk nélküli, pilóta nélküli felszereléssel a tömeggyártásban. És az import nagyban megkönnyítette csoportunk tevékenységét. Igaz, voltak olyan kritikusok is, akik elvben nem kedvelték a KNK-val folytatott együttműködést."


"Igaz, voltak olyan kritikusok is, akik elvben nem kedvelték a KNK-val folytatott együttműködést"

Na ezért fognak ők pofára esni ;)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Saraqib-nál újabb "klorintámadás", oroszok hibája, gondolom megint ilyen színvonalú bizonyítékokkal, 3 napja visítok a fordítva felbirizgált végen



DVT-tLYXkAA4ztS.jpg
27656949_1661354473945461_554786410627003813_n-1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Saraqib-nál újabb "klorintámadás", oroszok hibája, gondolom megint ilyen színvonalú bizonyítékokkal, 3 napja visítok a fordítva felbirizgált végen



DVT-tLYXkAA4ztS.jpg
27656949_1661354473945461_554786410627003813_n-1.jpg


Szerintem semmiképpen sem lehetett az SAA egy ilyen kis lövöldözés (kb. 10 halott) tettese.. At SAA és a szövetségesei stratégiai célokat követnek, meg akarják tisztítani az országukat. Ebbe nem fér bele, hogy csak úgy, kilövök néhány rakétát egy városra, mert annak semmi értelme sincsen a számukra. Nem iktat ki vezetési, hadtáp pontot, nem ér el áttőrést egyetlen fronton sem, sőt emberéletben sem okoz nagy károkat. I VH-ás példával a klórgázt is nagy tömegben használták, mert egyszerűen így volt hatása. És akkor sem csak új fújták. meg lőtték a klórt szórakozásból, hanem egy offenzíva előkészületeként. A klórt ma is így lenne "érdenes" bevetni, nagy tömegű tűzcsapásban az ellenséges állásokra aztán jöhetnek a VV ruhában rohamozó katonák, akik halomra llővik a fuldokló, menelkülő ellenséget. Ha így történnének a bevetések, akkor azt mondanám azoknak volt harcászati célja. De így regeli kávézás közben a szakállasok machinációjának gondolom ezt a klórtámadás históriát. jézus, még én is" szakállas" vagyok, mert még nem borotválkoztam.!!!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 199
55 094
113
Szerintem semmiképpen sem lehetett az SAA egy ilyen kis lövöldözés (kb. 10 halott) tettese.. At SAA és a szövetségesei stratégiai célokat követnek, meg akarják tisztítani az országukat. Ebbe nem fér bele, hogy csak úgy, kilövök néhány rakétát egy városra, mert annak semmi értelme sincsen a számukra. Nem iktat ki vezetési, hadtáp pontot, nem ér el áttőrést egyetlen fronton sem, sőt emberéletben sem okoz nagy károkat. I VH-ás példával a klórgázt is nagy tömegben használták, mert egyszerűen így volt hatása. És akkor sem csak új fújták. meg lőtték a klórt szórakozásból, hanem egy offenzíva előkészületeként. A klórt ma is így lenne "érdenes" bevetni, nagy tömegű tűzcsapásban az ellenséges állásokra aztán jöhetnek a VV ruhában rohamozó katonák, akik halomra llővik a fuldokló, menelkülő ellenséget. Ha így történnének a bevetések, akkor azt mondanám azoknak volt harcászati célja. De így regeli kávézás közben a szakállasok machinációjának gondolom ezt a klórtámadás históriát. jézus, még én is" szakállas" vagyok, mert még nem borotválkoztam.!!!


Lehet kicsit becsokkantottak,hogy a gépvesztés miatt a mackó tövestül tépkedi ki a málnabokrokat,és kicsit ráugrál azokra,akik a kedvenc rekettyésében málnázgatnak,azért próbálkoznak a gázos történettel.
 
  • Tetszik
Reactions: ornagy

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A HTS lelőtt egy orosz gépet Idlibben.
A HTS a törökök partnere Afrinban.
Az oroszok és a törökök szövetségesek.
-----------------------------------------------------------------------------
A szövetségesem szövetségese az ellenségem?
Az oroszok és a törökök nem szövetségesek se jogi se egyéb szinten.Partnerek egy igen bonyolult konfliktusban.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A HTS lelőtt egy orosz gépet Idlibben.
A HTS a törökök partnere Afrinban.
Az oroszok és a törökök szövetségesek.
-----------------------------------------------------------------------------
A szövetségesem szövetségese az ellenségem?
Ezt hol olvastad? Hogy az Oroszok és a Törökök szövetségesek? :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Rémlik valami, hogy egyes szakértök itt a forumon hogy erösködtek régebben ( amikor Ankara és Moszkva durcàsak voltak egymàsra..), hogy a törökök lesöprik az oroszokat.....:)
Aztàn most làtjuk, hogy ez a nato török sereg is csak olyan "arabosan", mezitlàbasan, agy nélkül harcol....
A felszerelés meg szintén eleg òcska. Szerencséjük van, hogy a legierejük nem kell valami tökösebb ellenféllel harcoljon. Az is leègne. Egy dolog a papirforma, màsik a valòsàg. :)
Azzal 1et értek, h mentalitásban a Törökök sem sokban különböznek a többi a térségben harcolóktól. De még nem láttuk őket harcban. Ok is a NATO sztenderdet ismerik: 100% légi fölény, aztán lent lehet dolgozni. De jelenleg az Oroszok rájuk erőltették a saját stílusukat. Nincs légierő. Most elválik, h ki mennyire tökös.
Meg ez az Afrini erőlködés is azt mutatja, h a Törökök éles harcban nem akarják bevetni a katonáikat. Inkább küldik őket Assad elé, h megállítsa őket. Így elég sok mérsékelt szabadulna fel és mehetne harcolni a kurdok ellen a Törökök helyet. Win win. A kurdok és a mérsékelt terroristák is fogynának. Mert azt senki nem hiheti, h ha ez az egész véget ér a Erdogan allahakbarozó terroristákat akar látni Ankarában o_O
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_