[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azzal 1et értek, h mentalitásban a Törökök sem sokban különböznek a többi a térségben harcolóktól. De még nem láttuk őket harcban. Ok is a NATO sztenderdet ismerik: 100% légi fölény, aztán lent lehet dolgozni. De jelenleg az Oroszok rájuk erőltették a saját stílusukat. Nincs légierő. Most elválik, h ki mennyire tökös.
Meg ez az Afrini erőlködés is azt mutatja, h a Törökök éles harcban nem akarják bevetni a katonáikat. Inkább küldik őket Assad elé, h megállítsa őket. Így elég sok mérsékelt szabadulna fel és mehetne harcolni a kurdok ellen a Törökök helyet. Win win. A kurdok és a mérsékelt terroristák is fogynának. Mert azt senki nem hiheti, h ha ez az egész véget ér a Erdogan allahakbarozó terroristákat akar látni Ankarában o_O


Egyet tudok érteni veled, ez a sok nyomorult csak paraszt egy többtáblás sakkjátszmában....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ez egy jó meglátás.Valószínűleg erről fog szólni a belső vizsgálat.Valakik hoztak egy rossz döntést valószínűleg költséghatékonysági okokból.

Meg szerintem a helikoptereket is kímélni akarták. De a gép lelövése utáni éjszakán kb. minden volt: FAB-250 - től a KAB-1500 -ig, kazettás bombák (Korábban volt aki szóvá tette: jó pár nagy-, és középhatalom nem írta alá, vagy épp aláírta, de nem ratifikálta a kazettás fegyvereket tiltó egyezményt.) , thermobárikus bombák, stb! Ez jól mutatja, hogy megint 5000m felett fognak tevékenykedni, és bombázás lesz, nem pedig a B-8 -as blokkal való "bohóckodás". Persze ez olcsóbb, alacsonyabbról pontosabb, meg nem okoz akkora járulékos kárt az Sz-8 -as pct. gyújtó és repeszromboló vegyesen bevetett nem irányított rakéták használata, mint a bombázás a beépített környezetben. De ezek után szerintem Ivánéknál nem lesz akkora kétség és visszafogottság afelől, hogy ha porrá kell bombázni egy adott falut v. várost.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Abu Duhur légibázis
P8UvCArT9Ak.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Török katonák civil kurd férfit vallatnak majd átadják a terroristáknak.
18+
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
Volt néhány hír a napokban, a törökök vagy a légiójuk illetve a HTS által elfogott kurd felkelőkről az afrini harcokban.
Viszont még nem láttam hírt a fordítottjáról. Azaz a török légió/HTS vagy a török hadsereg fogságba esett tagjairól. Ez utóbbi szerintem nagy fegyvertény és tárgyalási alap lenne a kurdoknak.
Ejtenek egyáltalán foglyokat az YPG/YPS katonái vagy a dzsihadistákhoz hasonlóan a helyszínen végeznek velük?
Mert a valódi katona és a terrorista söpredék között a nagy különbség az, hogyan bánik az elfogottakkal/sebesültekkel.
Sokszor sikerült visszafoglalni területeket a kurdoknak amit korábban elvesztettek. Általában az ellenség megfutamodásakor lehet a legtöbb foglyot ejteni.
Arról több hírt is közöltek a kurdok, hogy spec.op. küldetéseket is végrehajtottak itt-ott. Én biztos szereztem volna ezek alatt néhány "nyelvet" vagy fogolycseréhez "tárgyalási alapot". Esetleg ezek mind öngyilkos küldetések voltak?
Foglyokat ejteni - főleg a török hadsereg soraiból. Azokkal emberségesen bánni és későbbi tárgyalásokhoz/fogolycseréhez felhasználni. Sokkal fontosabb lenne mint mindenkit megölni aki megtámadta őket....
Nem kellene a foglyokkal állat módjára bánó Török légió és HTS tagok szintjére lesüllyedni. Ezt viszont csak képekkel, videókkal alátámasztva lehet megtenni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
289
1 106
93
Volt néhány hír a napokban, a törökök vagy a légiójuk illetve a HTS által elfogott kurd felkelőkről az afrini harcokban.
Viszont még nem láttam hírt a fordítottjáról. Azaz a török légió/HTS vagy a török hadsereg fogságba esett tagjairól. Ez utóbbi szerintem nagy fegyvertény és tárgyalási alap lenne a kurdoknak.
Ejtenek egyáltalán foglyokat az YPG/YPS katonái vagy a dzsihadistákhoz hasonlóan a helyszínen végeznek velük?
Mert a valódi katona és a terrorista söpredék között a nagy különbség az, hogyan bánik az elfogottakkal/sebesültekkel.
Sokszor sikerült visszafoglalni területeket a kurdoknak amit korábban elvesztettek. Általában az ellenség megfutamodásakor lehet a legtöbb foglyot ejteni.
Arról több hírt is közöltek a kurdok, hogy spec.op. küldetéseket is végrehajtottak itt-ott. Én biztos szereztem volna ezek alatt néhány "nyelvet" vagy fogolycseréhez "tárgyalási alapot". Esetleg ezek mind öngyilkos küldetések voltak?
Foglyokat ejteni - főleg a török hadsereg soraiból. Azokkal emberségesen bánni és későbbi tárgyalásokhoz/fogolycseréhez felhasználni. Sokkal fontosabb lenne mint mindenkit megölni aki megtámadta őket....
Nem kellene a foglyokkal állat módjára bánó Török légió és HTS tagok szintjére lesüllyedni. Ezt viszont csak képekkel, videókkal alátámasztva lehet megtenni.

Véleményem szerint csak a török hadsereg katonái érdemelnének meg normális, a Genfi Egyezmény szerinti bánásmódot, az összes többi söpredéket azonnal agyon kell lőni, azok nem emberek, nem érdemlik meg, állatoknak nincs kegyelem!
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 739
113
Véleményem szerint csak a török hadsereg katonái érdemelnének meg normális, a Genfi Egyezmény szerinti bánásmódot, az összes többi söpredéket azonnal agyon kell lőni, azok nem emberek, nem érdemlik meg, állatoknak nincs kegyelem!

A dolog nem így működik. Vagy van kölcsönösség, vagy nincs. Egész egyszerűen ott nincsenek szabályok.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Friss hír : Roman Filipov holtteste visszatért haza , orosz és szír szpecnaz közreműködésével — áll a közleményben ..... Szegeny majmok , akik pont ott voltak .....
Sose értem...semmi előrelátás nincs ezekben... mit gondolnak.
Az egész balhéjuk véges. Lelővünk egy orosz gépet, pilótát...ezt nem kell majd az unokáinak elmesélni...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Véleményem szerint csak a török hadsereg katonái érdemelnének meg normális, a Genfi Egyezmény szerinti bánásmódot, az összes többi söpredéket azonnal agyon kell lőni, azok nem emberek, nem érdemlik meg, állatoknak nincs kegyelem!

Srácok, elméletben így működik...!
Na most a törökök szivük szerint az összes hegyi törököt (kurdok, csak még az etnikumukat sem hajlandóak kimondani...) eltörölnék a földről. Több száz éve gyűlölik egymást. Amit a török csendőrség és hadsereg művelt az elmúlt 3 évben a kurdokkal Törökországban az alulról súrolja az élettér szisztematikus megszüntetését. Ezekről a YPG/YPJ is tud, szóval ez a küzdelem nagyon nem a foglyok kölcsönös ejtéséről fog szólni...! Főleg úgy, hogy egyre nagyobbak a török veszteség az általuk lenézet kurdok harci részsikerei miatt. Idegesek: lassan megy a hadművelet, tervrzett sebességgel, de a kalkuláltnál lassabban és nagyobb véráldozattal; plusz az orosz gép lelövése miatt most a Medve miatt sem lehet annyira ugrálni, mint amikor belekezdtek kb. 3 hete.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Az oroszok és a törökök nem szövetségesek se jogi se egyéb szinten.Partnerek egy igen bonyolult konfliktusban.
Ezt hol olvastad? Hogy az Oroszok és a Törökök szövetségesek? :eek:
Több oldalon is fenn volt, az is lehet egymástól vették át, én csak lefordítottam.

Bárhogy is nevezi valaki ezt a kapcsolatot attól még igaz, hogy
- az oroszok beengedték az afrini légtérbe a törököket, akik légiernyőt adnak az iszlamistáknak,
- ugyanazon iszlamistáknak, akik 50 km-el délebbre Idlibben lelőtték az orosz gépet, amiért ott gyorsított tempóban bombázzák őket most épp az oroszok.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Sose értem...semmi előrelátás nincs ezekben... mit gondolnak.
Az egész balhéjuk véges. Lelővünk egy orosz gépet, pilótát...ezt nem kell majd az unokáinak elmesélni...

Szerintem azok az "emberek" akiknek minden második szavuk az allah akhbar és kb ezt használják minden élethelyzetre (még káromkodás helyett is) azoktól nem lehet ép eszű, pláne nem előre látó gondolkodásmódot várni. Kb leszarják, vagy nem is jut eszükbe, hogy tetteiknek halálos következménye lehet. Kb mintha visszacsöppennél a középkorba és megpróbálnád megmagyarázni az akkori átlagembernek, a tömegvonzást. Ha szerencséd van nem egy inkvizítornak magyaráztad el és nem égetnek meg 5 perc után.....