[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
289
1 106
93
A PTT POST egy holland postacég. Hogy kerül ilyen kabát az IÁ-hoz az Eufrátesz melletti Hajin-nál?
DV62kyDXUAE5l-9.jpg
Turkálóból!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ha jól olvastam: a 7.62-es átmegy az ottani vályog/agyag/... épületek falán, az 5.65-ös nem.

"Jól olvastam?" (Jól emlékszem?)

5,45x39 lesz az az 5,65 :p ;) , de a tapasztalatok alapján a 7,62x39 lőszer átütő ereje az jóval nagyobb. Az őrségnél gondolom nem a tégla, vasbeton fal számít, hanem egy a kapun betörni szándékozó autó vagy tehergépjármű egy AK-47 -el jobban szétlőhető, főleg ha utólagosan némileg kazánlemezzel páncéloztak rajta, mint egy AK-74M gépkarabéllyal. Persze ott vannak a 7,62mm -es és a 12,7mm -es géppuskák is járőr és telepített verzióban, de több katonai rendész össztüze hatásosabb, főleg ilyen átütő erejű lőszerrel. Nekem ez a meglátásom az általad vázoltakon túl.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Már Irakban az amcsik is vittek magukkal a rajba M14-est vagy rabolt AK-47-est. Pont azért, mert a házban bujkálókra rá sem kellett rúgni az ajtót.

nem fog átmenni.
illetve igen, hga elege fog rálőni, és lassan lebontja.
máshol már beszéltünk erről, amikor valaki vérpistike Kalasnyikovval akart mindenkit kifüstölni:

általában kövel megerősített vályogfallal épülnek,ahhoz pedig nem elég a Gepárd(Sem -teszem hozzá.)




HA nedves, képlékeny, akkor talán. De ha rendes, száraz, akkor a betonnal vetekszik. Sőt, olykor még rosszabb is. A vertfal még rosszabb... Ugyanis ezek a faltípusok nem csupán kemények, hanem rugalmasan szívósak is. Így míg a beton törik, reped, addig ez képes rugalmasan elnyelni az ütéseket. Legalábbis amikor csákányoltam, véstem, így tapasztaltam. Továbbá: a tipikus vályogfal olyan 70 cm (főfalak méteresek is lehetnek), a vertfal pedig ennél még vastagabb!


itt kiszúrhatsz pár képet, milyen vastagok ezek a falak.

nem egyszer a 40 mm-es underslung is kevés volt

 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
ha nem ugyanazt linkelem, itt még jobban:

ui..mielőtt valaki a kezdőképre mutogatna, az csak egy külső kerítés, kb mint itt a csirkedrót a ház körül szereppel.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
hmm.. az akanevtőgrános videon nagyon tetszik, ahogy a fazon dartvédernek öltözve NBC álarccal a fején tapogatja, mutogatja a cuccot, mellette meg ott álldogál a nézősereg...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hmeimim. Kicsit meglepődtem a 7,62-es Ak-k egyeduralmán (meg úgy egyáltalán a jelenlétükön) :

Pedig egyszerű a válasz :) ha nézed a videót látod,hogy őrszolgálatosak.Nagyobb az átütőereje,a megállítóereje mint az 5,45-nek. Hatásosabban tudnak vele fellépni egy közeledő gépkocsi vagy feléjük rohanó terroristával szemben. Az ő esetükben az 5,45 előnyei másodlagosak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Már Irakban az amcsik is vittek magukkal a rajba M14-est vagy rabolt AK-47-est. Pont azért, mert a házban bujkálókra rá sem kellett rúgni az ajtót.
Az két dolog az M14 támogató DMR. kategória nagyobb lőtávra. Az AK.-t meg tényleg azért vitték amit írsz.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Pedig egyszerű a válasz :) ha nézed a videót látod,hogy őrszolgálatosak.Nagyobb az átütőereje,a megállítóereje mint az 5,45-nek. Hatásosabban tudnak vele fellépni egy közeledő gépkocsi vagy feléjük rohanó terroristával szemben. Az ő esetükben az 5,45 előnyei másodlagosak.

Az orosz lőszer teljesítménye legendásan kevés ide. Ezt a PÁRT kb a rendszeresítése óta tudja, de azóta se érdekel ott senkit Iván Csonkin közkatona véleménye.

Az amerikaiak ajtónyitásra AK-t visznek magukkal elég makacsul tartja magár az UL-k között.
- ha olyan közel van, az M! ugyanúgy kibelezi a zárat... aztán próbálj meg egy falon átlőni vele.

-ajtónyitás: töltet,



kalapács, ami erősebb ajtónál könnyen durva szopás...


kísérőjármű HMG, vagy odaáll és gázfröccs. Falludzsai tapasztalatok ugye
Vagy a jó öreg ajtónyitó 10-es kaliberű...


ajtó elé állásért "oktatót" felnégyelni


ezt nagyon nem javaslom AK-val. isten tudja hol köt ki a lövedék...

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
nem fog átmenni.
illetve igen, hga elege fog rálőni, és lassan lebontja.
máshol már beszéltünk erről, amikor valaki vérpistike Kalasnyikovval akart mindenkit kifüstölni:

általában kövel megerősített vályogfallal épülnek,ahhoz pedig nem elég a Gepárd(Sem -teszem hozzá.)



HA nedves, képlékeny, akkor talán. De ha rendes, száraz, akkor a betonnal vetekszik. Sőt, olykor még rosszabb is. A vertfal még rosszabb... Ugyanis ezek a faltípusok nem csupán kemények, hanem rugalmasan szívósak is. Így míg a beton törik, reped, addig ez képes rugalmasan elnyelni az ütéseket. Legalábbis amikor csákányoltam, véstem, így tapasztaltam. Továbbá: a tipikus vályogfal olyan 70 cm (főfalak méteresek is lehetnek), a vertfal pedig ennél még vastagabb!


itt kiszúrhatsz pár képet, milyen vastagok ezek a falak.

nem egyszer a 40 mm-es underslung is kevés volt

Így van 12,7-es nehézgéppuskával nem lövöd át a vályog/vert falat.