[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
Nem, szerintem meg ez a lényeg:
,,Russia needs us to help with their economy"

Ezt szeretnék már Gorbacsov óta de nagyon az amerikai pénzügyi körök, és nagyon de nagyon nem az oroszok mióta Putyin van.

Erről szól kb. az egész szemben állás a két ország között, hogy Putyin nem engedte nekik privatizálni Oroszországot.
Szerintem is ez a lényeg csak egy kissé ellentmondásos. Biztos nagyon sokat segít a gazdaságukon az USA-EU embargó meg szankciók.
Ukrajna nagyon jó ürügy volt - bármennyire is szükséges volt orosz szemszögből a Krím elcsatolása -, hogy az USA nyomás alá helyezze Oroszországot.
Szerintem ha nem Putyin lenne az ország élén hanem valamilyen Jelcin jellegű bohóc már rég letérdeltek volna. Igaz más valószínűleg meg sem lépte volna a Krím visszaszerzését...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szerintem is ez a lényeg csak egy kissé ellentmondásos. Biztos nagyon sokat segít a gazdaságukon az USA-EU embargó meg szankciók.
Ukrajna nagyon jó ürügy volt - bármennyire is szükséges volt orosz szemszögből a Krím elcsatolása -, hogy az USA nyomás alá helyezze Oroszországot.
Szerintem ha nem Putyin lenne az ország élén hanem valamilyen Jelcin jellegű bohóc már rég letérdeltek volna. Igaz más valószínűleg meg sem lépte volna a Krím visszaszerzését...
"Szerintem ha nem Putyin lenne az ország élén hanem valamilyen................"
Másik KGB- tiszt?
Mondjuk egy Andropov?
Hmmmmmmmm?
 
  • Tetszik
Reactions: torx and Pal

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
"Szerintem ha nem Putyin lenne az ország élén hanem valamilyen................"
Másik KGB- tiszt?
Mondjuk egy Andropov?
Hmmmmmmmm?
Nem így értettem...hanem a személyiségre tökös, rafkós vezető, aki eligazodik a politikai játszmákban. Azért a Jelcini érához képest azért mostanra már újra nagyhatalmi játékos Oroszország.
Egyébként Andropov is kettős megítélésű személy...Van a keménykezű KGB-s parancsnok és van a konstruktív reformer. Máig vitatott odahaza és külföldön is hogy ha nem hal meg talán a Szovjetunió sem úgy esik szét ahogy azt Gorbacsov intézte "Andropov-hagyaték".
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
KCq401eYrsY.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
Lehet ez az alku tárgya,ukrajna jön vissza, közel kelet meg megy.
Á, ez hülyeség, sehol sem engednek nekik a nyugatiak. Fel kéne már oszlatni az ENSZ-t is, semmi retorzió nem éri azt aki ENSZ jóváhagyás nélkül kezd háborút egy szuverén ország ellen. Amúgy szerintem nem lesz semmi, de ha mégis az nagy égés lesz Oroszország számára ha nem védi meg szövetségesét. Már eddig is többször volt "türelmes" de ez gyengének mutatja, nem lehet mindent megmagyarázni, egyezkedni a törökkel,Izraellel,USA franci,brit +egyéb épp arra kószáló országokkal. Nem lehet megmagyarázni mindent a gáz meg atom üzletekkel, ha ilyenekkel sakkban lehet tartani egy másik ország által akkor nem sokat ér a szövetsége.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A bizonyítványa.
Ennek az embernek a megválasztásának egy évvel ezelőtt még nagyon sokan örültek.:))))) Majd megváltoztatja a világot meg hasonlók. Köztük az oroszok is, akik tevőlegesen segítették a hatalomba kerülését. Remélem az oroszok most is örülnek.:))))))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
egy orosz pilótának annyi esélye van egy IAF gép eleln, mint molylepkének a hurrikánban
és ezt ők is tudják
Ugyan, repülőgépek nem játszanak ott. Mindkét félnek van atom ütőerője. Izrael meg elég kicsi, van pár lakott város egymáshoz közel, a többi meg bucka, sivatag. Nem repül senki sehová, max Mózeshez.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 070
113
Azért nem eszköztelen Putyin. Ha az usa csapást mér, kibújhat egy gomba a szíriai usa bázison. Ettől még nem törne ki a ww3, de tán a kardcsörtetők elgondolkodnának, hogy manhattan is lehetett volna. Lenne hiszti, de célt érne. Sajna ez most nem az oroszokon múlik, nincs hova visszakozni.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
  • Tetszik
Reactions: Pal

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Ja, csak ez egy marhára kétélű fegyver is, mert ha mégis jön csapás, akkor így már FIX hogy orosz halál is lesz, nem zsoldos, hivatásos. Attól tartok abba már Putyinnak is bele kell majd állni utána, mert ekkora arc vesztést nem engedhet meg magának odahaza, akkor sem ha ép ésszel fogja hogy nem jó az senkinek, így nekik sem.
Én most hagynám kb. a picsába Szíriát az oroszok helyébe... Szarul hangzik, de ez van. Ennyit nem ér. Vigye a nyugat, csinálja azt amit Irakkal, meg Líbiával, az USA gyakja le, rabolja le, had lássa a világ hogy milyen fasza világot csinálnak majd Szíria romjain!
Ezzel kb. csak felgyorsítják majd a saját bukásukat amúgy, mert Irak, Afganisztán után még egy pénztemető lesz majd nekik, amit folyamatosan megszállva kell tartaniuk, ahol a világ túloldalán katonákat kell élelmezni, ahol pörög majd ki a drága fegyverzetből az üzemóra. Nem lehet ezt a végtelenségig csinálni anyagilag, még nekik sem. Ha én lennék az Orosz/Kínai vezetés helyében, simán hagynám őket hogy had terjeszkedjenek túl, s abban is segíthet hogy maguk mögé állítsák a közvéleményt. Manapság már ez is fontos. Irán és a mostanra meg a kurdok miatt kvázi ellenfélé váló Törökország majd gondoskodik róla, hogy ne legyen olyan kellemes a térségben amerikai katonának lenni...

Egy biztos, én saját katonákat nem öletnék le a helyükben, totális atomháborút meg pláne nem indítanék.
Jó, kivonulnak Szíriából. És utána? Hova fognak kivonulni Oroszországból? Igenis vissza kell lőni, még akár atommal is: nincs tovább hova visszavonulni, immáron vissza kell lőni a következményektől függetlenül. Sajnos.