[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 186
23 556
113
Fogadjunk, nem tudjátok lelövöldözni az öreg Tomahawkokat. Az amerikai hajókat meg nem meritek. (Mondjuk mindnyájunk túlélése érdekében jól is teszitek.)

Nos mi biztos nem... :D:D:D Sem boki, sem ulippo, sem zeal, sem gioo, sem cinikus, sem molni, sem antigonosz... jaaah es persze en magam sem. Sot baszd+ Sharid sem...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
2018-04-11rubhosszu-20180411.png
Mert öt éves adatsort nézel. Válts napi grafikonra.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Zaszipkin, Oroszország bejrúti nagykövete a következőt:

Ha az amerikaiak támadnak, akkor a rakétáikat le fogjuk lőni, és azokat az állásokat is, ahonnan indították őket.
Szerintem ez nem a hivatalos orosz álláspont. Nem véletlen, hogy nem Lavrov mondta.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Fogadjunk, nem tudjátok lelövöldözni az öreg Tomahawkokat. Az amerikai hajókat meg nem meritek. (Mondjuk mindnyájunk túlélése érdekében jól is teszitek.)
Boki tudtommal nem orosz de lehet tévedek.Az összeset biztos nem én 30-40% -os sikert jósolok.De ugye ez megint csak nem reális küzdelem lesz.Hiszen egy totális háborúban (atom nélkül) azonnal magukat az indítókat is támadják X%-os sikerrel.Itt pedig csak ki be táraznak majd.Feltéve ha nem lesz akarva akaratlanul komoly orosz veszteség mert akkor bizony hidd el el nekem,hogy nem minden usa. hajó tér majd haza.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Miért is? Ha lesz háború akkor a hivatalos ok amiért ki fog törni ez lesz az. Szerintem nagyon is ide kapcsolódik. Vagy az elmúlt napok nem erről szóltak?
Ez elsősorban haditech topic. A biztpolban ugye, lenne helye. Különben se lenne érdemes Tomahawkokra lövöldözni, mert nem az oroszokat támadják, és a elfogó rakéta alighanem drágább mint a célpont. Hacsak éles gyakorlatnak nem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Boki tudtommal nem orosz de lehet tévedek.Az összeset biztos nem én 30-40% -os sikert jósolok.De ugye ez megint csak nem reális küzdelem lesz.Hiszen egy totális háborúban (atom nélkül) azonnal magukat az indítókat is támadják X%-os sikerrel.Itt pedig csak ki be táraznak majd.Feltéve ha nem lesz akarva akaratlanul komoly orosz veszteség mert akkor bizony hidd el el nekem,hogy nem minden usa. hajó tér majd haza.
Boki a hivatalos orosz álláspont.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Fogadjunk, nem tudjátok lelövöldözni az öreg Tomahawkokat. Az amerikai hajókat meg nem meritek. (Mondjuk mindnyájunk túlélése érdekében jól is teszitek.)
Sokat le fognak lőni, de messze nem mindet, pláne nem akkor ha tényleg százas nagyságrendben indítják meg őket, összehangolva légicsapásokkal is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Zaszipkin, Oroszország bejrúti nagykövete a következőt:

Ha az amerikaiak támadnak, akkor a rakétáikat le fogjuk lőni, és azokat az állásokat is, ahonnan indították őket.
Szerintem ez nem a hivatalos orosz álláspont. Nem véletlen, hogy nem Lavrov mondta.
A hivatalos orosz álláspont ez esetben az orosz kat. doktrína ami akár megelőző csapást is megenged.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Sokat le fognak lőni, de messze nem mindet, pláne nem akkor ha tényleg százas nagyságrendben indítják meg őket, összehangolva légicsapásokkal is.
Ha egyáltalán lesz valami az ki fog merülni a múltkori műbalhéba.Nem fognak berepülni gépekkel.Bár hozzá teszem én nem vagyok amerikai "elnök" :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Zaszipkin, Oroszország bejrúti nagykövete a következőt:

Ha az amerikaiak támadnak, akkor a rakétáikat le fogjuk lőni, és azokat az állásokat is, ahonnan indították őket.
Szerintem ez nem a hivatalos orosz álláspont. Nem véletlen, hogy nem Lavrov mondta.
Akkor nézz utána, hogy eredetileg ki mondta.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Szerintem nem. Az idő nekik dolgozik, ahogy amúgy az is ha az US túlvállalja magát, és terjeszkedik a végtelenbe és tovább. Atommal lövöldözni nem jó. Visszavonulni és arcot veszteni kevesebb kockázattal jár, az US-nek meg ha tolja ezt az arroganciát és erőszakos terjeszkedést tovább, 20 év múlva egyszerre fog nekimenni Kína, a Britek nélküli Eu, meg Oroszország. Csak ahhoz az kell, hogy egy héten belül ne nullázza ki magát a jelenleg ismert civilizáció.

Én azt látom, hogy a konfliktust kieszközölni jelenleg csak az USA-nak lehet érdeke, mert az idő ellenük ketyeg.
Csak akkor dolgozik neked az idő, ha nem döngöltek bele a padlóba.
Az atomnak (lévén senki nem él örökké) megvan az az előnye, hogy nem kell eltemetned a hozzátartozóidat, és nekik sem téged. Ha az amik és sharidék meg akarnak halni, legyen meg az ő akaratuk. :D
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem így értettem...hanem a személyiségre tökös, rafkós vezető, aki eligazodik a politikai játszmákban. Azért a Jelcini érához képest azért mostanra már újra nagyhatalmi játékos Oroszország.
Egyébként Andropov is kettős megítélésű személy...Van a keménykezű KGB-s parancsnok és van a konstruktív reformer. Máig vitatott odahaza és külföldön is hogy ha nem hal meg talán a Szovjetunió sem úgy esik szét ahogy azt Gorbacsov intézte "Andropov-hagyaték".

Nem is véletlenül halt meg. A jelcini időszak semmiképp nem történhetett volna meg.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ami-orosz meetingrol szoltak a hirek, de nem ilyenrol. Egy Trump-Putin washingtoni talalkozorol volt szo par hete. Ez most akkor az a "legmagasabb szintu diplomaciai egyeztetes" ami megelozi a talalkozot? o_O
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 850
113
Készültségben az orosz légvédelmi erők és a startégiai(bombázók) támadó erők. A Kalibr robotrepülőgépek a Szíriában található amerikai bázisok koordinátáira vannak beprogramozva.
A Tartuszban található orosz bázis is üres, a hajók a tengeren.

UQU0B9yJOVE.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Ez elsősorban haditech topic. A biztpolban ugye, lenne helye. Különben se lenne érdemes Tomahawkokra lövöldözni, mert nem az oroszokat támadják, és a elfogó rakéta alighanem drágább mint a célpont. Hacsak éles gyakorlatnak nem.
Egy Tomahawk szerintem drágább jóval mint egy panzir/tor rendszer rakétája, arra meg ilyen kaliberrel szoktak lődözni nem Sz-300 al.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and Pal