[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 187
23 560
113
A legjobb, ha az amerikaiak meg kicsit arcoskodnak, hajozgatnak a kornyeken es utana kozolnek, hogy azert nem tortent inditas, mert nem volt eleg bizonyitek. Erre az oroszok tudnak tovabbra is mondani, hogy de ha lett volna akkor... De azzal is ki tudnek egyezni, hogy inditanak par tucatot a "semmire", mint a multkor, az oroszok pedig leszednenek boven. Igy Trump menoskodhetne, hogy en megmondtam mi lesz, az oroszok menoskodhetnenek, hogy mi megmondtuk, leszedjuk... A tobbi verzio sehogy sem kedvemre valo. o_O
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Fogadjunk, nem tudjátok lelövöldözni az öreg Tomahawkokat. Az amerikai hajókat meg nem meritek. (Mondjuk mindnyájunk túlélése érdekében jól is teszitek.)

Mindjárt felhívom Geraszimovot, hogy merjék lelőni. :D Természetesen mindent nem tudnak lelőni mert csak kevés légvédelmi eszközük van kint, de még jelen pillanatban is tárgyalások folynak az orosz és az a amerikai vezérkar között török közvetítéssel.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Zaszipkin, Oroszország bejrúti nagykövete a következőt:

Ha az amerikaiak támadnak, akkor a rakétáikat le fogjuk lőni, és azokat az állásokat is, ahonnan indították őket.
Szerintem ez nem a hivatalos orosz álláspont. Nem véletlen, hogy nem Lavrov mondta.

Azért mert a libanoni orosz nagykövet mondta, még lehet félhivatalos. Már csak azért is, mert semmi mást nem tett, mint megismételte Valerij Geraszimov szavait, amit ő 1 hónap alatt 2x nyilvánított ki. Ugye Geraszimov az orosz vezérkari főnök, csak úgy nem beszélhet bele a nagyvilágba.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
DagL_J3W0AAd5EQ.jpg
Na errol beszelek, ilyen a jo minosegu propaganda. Megmosolyogtat, elgondolkodtat es egyszeru. A SZU nem katonai vereseget szenvedett mint a naci Nemetorszag, hanem kulturalis es gazdasagit, ezert is allt fel ujra eleg hamar (kiveve ugye ukrajnat...). Es most a kulturalis teren kezdi beerni, akar megelozni az USA-t. Mert ma mar nem a GIJoe a meno, hanem pl. ez a kep. Profi. Mondjuk a gazdasaguk meg mindig nagyon, nagyon mesze van az USA-etol, barhogy is not a Jelcini idokhoz kepest. Amig az USA meg az orosz bankokat is kenyszeritheti, hogy MINDEN ugyfeluk adatat kiadjak az amcsi IRS-nek, addig mirol beszelunk...
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Mindjárt felhívom Geraszimovot, hogy merjék lelőni. :D Természetesen mindent nem tudnak lelőni mert csak kevés légvédelmi eszközük van kint, de még jelen pillanatban is tárgyalások folynak az orosz és az a amerikai vezérkar között török közvetítéssel.

Boki! Én nem vagyok jártas a magas katonai diplomáciában. Segíts nekem, hogy zajlik egy ilyen tárgyalás?
USA: Lövünk!
Oroszok: Mi is lövünk!
Ha már le vannak osztva a lapok akkor minek?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Boki! Én nem vagyok jártas a magas katonai diplomáciában. Segíts nekem, hogy zajlik egy ilyen tárgyalás?
USA: Lövünk!
Oroszok: Mi is lövünk!
Ha már le vannak osztva a lapok akkor minek?

Elmondják, hogy hibás döntés Szíriát bombázni egy meg nem történt-kamu eset miatt. Sok orosz katona-tanácsadó tartózkodik Szíria minden területén és nagy a valószínüsége, hogy orosz áldozatok-sebesültek is lehetnek. Meg elmondják, hogy ha lesznek orsosz áldozatok katonai választ adnak. Kb ez mehet, persze különböző egyeztetés(megegyezés) is folyhat a háttérben.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 275
113
Azért arra kíváncsi lennék hogy milyen pofát vágnának az usákok amikor rakéta eregetés közben elsötétednek a radarok és megjelenik 4-5 bramos szerű valami.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
Azért arra kíváncsi lennék hogy milyen pofát vágnának az usákok amikor rakéta eregetés közben elsötétednek a radarok és megjelenik 4-5 bramos szerű valami.
Én őszintén meglennék enélkül is. Remélhetőleg nem hülyült meg mindenki, és egy picsányi közel-keleti országért a két nagy nem kezdi el lőni egymást és valamit az arcvesztés elkerülésére is kitalálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Én őszintén meglennék enélkül is. Remélhetőleg nem hülyült meg mindenki, és egy picsányi közel-keleti országért a két nagy nem kezdi el lőni egymást és valamit az arcvesztés elkerülésére is kitalálnak.
Nyilvan nem azert a picsanyi orszagert olik majd egymast, hogy az urugy meg mi az mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
Nyilvan nem azert a picsanyi orszagert olik majd egymast, hogy az urugy meg mi az mindegy.
Ha ekkora háborúba belekezdenek, ahoz ürügy sem kell. Szíriát akarják kiiktatni az tény, de most kezd úgy kinézni, hogy az oroszokkal való nyílt összetűzést nem lehet kikerűlni, ha ezt eröltetik.