[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Igen, ez fontos lesz, hogy most akkor tartott egy beszédet Trump, jól vállon veregette saját magukat és ennyi volt a lényeg, vagy tényleg addig akarják lőni őket amíg el nem érik hogy úgy meggyengülnek, hogy fordítani tud a demokratikus ellenzék.

Állítólag az oroszokra hogy őket ne érje találat, nagyon figyeltek, ennek is örülök.
Ez az egesz azert kellett, mert Trump egy hete bejelentette, hogy kivonulnak Sziriabol. Megsem mehettek el mint egy vert csapat, szoval most tarthatnak egy gyozelmi beszedet a hazaerkezeskor.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
Kiváncsi vagyok én arra a kivonulásra. Irákban, Afganisztánban is egyfolytában kivonulnak. Megszállt országból eddig nem sűrűn láttam őket lelépni.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and zsolti

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez hibás gondolatmenet. Az embernek van egy erkölcsi érzéke, tartása ez irányt mutathat de tájékozódni ma már két forrásból is jóformán kevés. Nincs az az ideális esett sajnos, hogy objektív híreket lehessen bárhol is olvasni, csak ferdítetten kapod meg.
Elismerem, hogy a mai informacio-aradatban talan csak 1% hiteles, szoval a helyzet nem egyszeru. Es persze az embernek (de nem mindegyik embernek) szemmel kell tartania az ellenfel sajtojat is. De a lenyeg akkor is az, hogy nem szabad a jo helyett valamifele atlagra, arany kozeputra, fals objektivitasra torekedni. Ha tudom, hogy mergezo a gomba akkor nem kell megkostolnom, hogy aztan a sajat tapasztalatom alapjan hiteles, nem-elhamarkodott dontest hozzak. A baloldal legnagyobb trukje a vilagban, hogy ugy aposztrofalja magat mintha egy opcio, az ertelmes emberi lettel szembeni legitim valasztasi lehetoseg lenne. Es szegyelje magat aki nem olvassa el Gyurcsany programjat is a valasztas elott, hiszen annelkul hogyan donthetne hitelesen? Hogyan? Ugy, hogy par generacioval korabban mar elolvastak az emberek a programjat (lenyegeben meg mindig azonos a 300 evvel ezelotti nagy francia forradalom teteleivel) , tehat nekem mar nem kell, hiszen tanultunk tortenelmet. Miert hagyja magat az emberiseg mindig ugyanabba a csapdaba belerangatni? Miert vannak mindig olyanok akik akar egy perc eselyt is adnak a gonosznak hogy objektivitasra, egyenlo eselyekre, akarmire hivatkozzon? Miert jarna ugyanannyi jog egy pedofil voroskatonanak (baloldal archetipusa) mint egy normalis, konzervativ embernek?
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 467
11 562
113
Állítólag Putyin Késő éjszak szokott lefeküdni aludni, s késő délelőtt kell fel.
Feltételezem, hogy előre átbeszélte az embereivel az eshetőségeket és az azokra adandó reakciókat; minden szir-szar mozgolódásra nem szabad felébreszteni egy alvó embert: Nincs veszélyesebb, kiszámíthatatlanabb egy kialvatlan sofőr...akarom mondani vezetőnél!:hadonaszos:

Szóval Putyin kb. mostanában kelhet fel, aztán megbeszélés a pizsamások között (he-he).
Úgyhogy várhatjuk a közleményeket és/vagy fejleményeket.

Bár - teszem hozzá - megszokhattuk már, hogy hatás-ellenhatás ide, akció-reakció oda; Putyin nem ott, nem úgy, nem akkor, s legfőképpen nem olyan mértékben szokott visszavágni, ahogy számítani szoktak/szoktunk rá.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 467
11 562
113
Az angol (nem amcsi) kultura megmaradasanak egyetlen utja a Brexit. Igy kerulhetik csak el, hogy egy neomarxista es/vagy iszlam masszaban feloldodjanak. Nem veletlen, hogy az idosebb, tapasztaltabb, tanultabb emberek szavaztak a brexitre a sok kis hulyegyerek meg az EU-ra. Szerintem a Brexittel kaptak egy eselyt, hogy onallo maradjun a kulturajuk, sot, hogy egyalatalan megmaradjon hosszabb tavon. Hihetelen alattomos ugyanis a baloldal a vilagban, olyan szinten profin mossa az agyat, hogy eszre sem vesszuk. Lasd: 'Hisz a legfontosabb a több nézőpontból való tájékoztatás' -explicite elfogadjuk ezt a baloldali nezetet, sot amikor a baloldal nem tartja be szamonkerjuk rajtuk. Mar miert kellene 2 eltero forrasbol tajekozodni es meghozni ez alapjan egy dontest? Hogy ne legyunk elfogultak? Miert kell a Biblia mellett valamifele satani necronomikon vagy tudom is en hogy hivjak olvasnom? Hogy objektiv legyek? Miert kellene a jo es a rosz atlagat tekintenem objektivnek? Miert kellene a hirado.hu mellett a marx.com vagy akarmit is olvasnom? Nyilvan, ha valamirol meg nem tudom, hogy jo vagy rossz, akkor azt megvizsgalom tobb nezopontbol is, de csak ugy alapbol nem helyes a tobb nezopontbol valo tajekozodas, mert ez csak legitimizalja a gonosz oldalt. Amit mar tudunk azt tudjuk, tovabb kell lepni, es ami hiteltelennek bizonyult arra nem szanni tobbet egy percet sem, csak azert hogy fenntartsuk a semlegeseg vagy partatlansag vagy akarmi latszatat. Ne legyunk partatlanok, az hipokrita.

Birmingham lakosaira, meg London polgármesterére tetszett gondolni?o_O:confused:
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez hibás gondolatmenet. Az embernek van egy erkölcsi érzéke, tartása ez irányt mutathat de tájékozódni ma már két forrásból is jóformán kevés. Nincs az az ideális esett sajnos, hogy objektív híreket lehessen bárhol is olvasni, csak ferdítetten kapod meg.
Amugy ez is a baloldal trukkje, el akarjak hitetlni velunk, hogy ugysincs objektiv forras. De van. Igen, nem mainstream, de ha egy adott orszagban mar egyetlen objektiv honlap sem maradt, meg akkor is ott vannak a kereszteny egyhazak hiradasai mint bizonyitott hircsatornak. (Nem veletlen, hogy a baloldal minden szektat probal folyamatosan osszemosni a kereszteny egyhazakkal, igy probalvan lejaratni oket). Lo-ban pl. ott van a http://www.radiomaryja.pl/
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 467
11 562
113
Amugy ez is a baloldal trukkje, el akarjak hitetlni velunk, hogy ugysincs objektiv forras. De van. Igen, nem mainstream, de ha egy adott orszagban mar egyetlen objektiv honlap sem maradt, meg akkor is ott vannak a kereszteny egyhazak hiradasai mint bizonyitott hircsatornak. (Nem veletlen, hogy a baloldal minden szektat probal folyamatosan osszemosni a kereszteny egyhazakkal, igy probalvan lejaratni oket). Lo-ban pl. ott van a http://www.radiomaryja.pl/

"...Az ember a gondolatai elé tesz egy láthatatlan szűrőt, amit agyunk a prekoncepció hálójából szőtt. Azt hisszük, hogy vélekedéseinket a világ dolgairól a puszta logika határozza meg, és nem az előítéleteink. Sajnos ebben tévedünk, gondolatainkat ugyanis a szándékainkhoz igazítjuk..."

https://index.hu/tudomany/2012/10/16/az_intelligencia_genetikai_hattere/
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"...Az ember a gondolatai elé tesz egy láthatatlan szűrőt, amit agyunk a prekoncepció hálójából szőtt. Azt hisszük, hogy vélekedéseinket a világ dolgairól a puszta logika határozza meg, és nem az előítéleteink. Sajnos ebben tévedünk, gondolatainkat ugyanis a szándékainkhoz igazítjuk..."

https://index.hu/tudomany/2012/10/16/az_intelligencia_genetikai_hattere/
Ezt en ugy mondanam, hogy minden ember gondolkodasat az erzelmei hatarozzak meg. Aki tanult bolcseletet (NEM genderszak, hanem valodi bolcseszettudomanyt!) annak van eselye, hogy eszrevegye, hogy az erzelmei hatarozzak meg a gondolkodasat, az iteleteit, az erzelmei felrevezetik az agyat. Masoknak meg segitseg lehet olyan dolog mint pl. egy fegyelmi rend a seregben. Nem kell egeytertened a parancsnokoddal, de megcsinalod amit mond mert o tudja jobban. A civil letetben ez kevesbe mukodik.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elismerem, hogy a mai informacio-aradatban talan csak 1% hiteles, szoval a helyzet nem egyszeru. Es persze az embernek (de nem mindegyik embernek) szemmel kell tartania az ellenfel sajtojat is. De a lenyeg akkor is az, hogy nem szabad a jo helyett valamifele atlagra, arany kozeputra, fals objektivitasra torekedni. Ha tudom, hogy mergezo a gomba akkor nem kell megkostolnom, hogy aztan a sajat tapasztalatom alapjan hiteles, nem-elhamarkodott dontest hozzak. A baloldal legnagyobb trukje a vilagban, hogy ugy aposztrofalja magat mintha egy opcio, az ertelmes emberi lettel szembeni legitim valasztasi lehetoseg lenne. Es szegyelje magat aki nem olvassa el Gyurcsany programjat is a valasztas elott, hiszen annelkul hogyan donthetne hitelesen? Hogyan? Ugy, hogy par generacioval korabban mar elolvastak az emberek a programjat (lenyegeben meg mindig azonos a 300 evvel ezelotti nagy francia forradalom teteleivel) , tehat nekem mar nem kell, hiszen tanultunk tortenelmet. Miert hagyja magat az emberiseg mindig ugyanabba a csapdaba belerangatni? Miert vannak mindig olyanok akik akar egy perc eselyt is adnak a gonosznak hogy objektivitasra, egyenlo eselyekre, akarmire hivatkozzon? Miert jarna ugyanannyi jog egy pedofil voroskatonanak (baloldal archetipusa) mint egy normalis, konzervativ embernek?


PAL, egyszer nekem azt írtad, nem vagyok mendhetetlen, mert nem vagyok ballibsi. Ebben igazad volt, de nem tudom miért gyűlölöd annyira a baloldali magyar embereket, hogy minden hsz-edben beléjük túgsz. Szépek a pedofil vöröskatona, meg a stb. szóvirágai, de bántók, sértők, uszítók. alkalmasak arra, hogy csak világnézetük miatt meghurcold a magyar társadalom kb. 20%-át, aki a baloldalra szavazott. Ez kb. olyan, mintha valaki azt mondaná, mindec cigó potenciális gyilkos, vagy minden zsidó egy mindenkit átverő uzsorás. De itt azt hiszem ilyeneket általánosan nem szokás állítani. Te meg a kitiltásod után ott folytatod, ahol abbahagytad. Sőt Magyar szabadságharc hőseit dehonesztálod (pld.: Petőfi, míg elfelejtkezel arról Varsóból, hogy a Magyar szabadságharc legtöbb lengyel tisztje katonai kudarcokat kudarcra halmozott, a talán egy Bem-apó kivételével. Dembinsky a harctéren mint stratéga is vsődőt miondott, korábbi katonai hírnevét sem győztes csatákkal, hanem azt hiszem (emlékeim szerint) egy Varsó alá történő stratégiai visszavonulással alapozta meg. Ha érdekel a téma, olvasd el két kötetben az Életem és működésem című önéletrajzi könyvét. A Magam részéről szívesen veszem a főleg lengyel témájú hsz-eket, felőlem írhatsz a politikáról is, de ne pocskondiázz, mert ez a színvonal nem méltó a HTKA-hoz. És a vége az lesz, ha így folytatod, hogy Mac végleg el fog tanácsolni innen...
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
A franciák nyilvánosságra hoztak egy rövid jelentést a dúmai vegyitámadásról, ha esetleg valaki tud franciául, lefordíthatná.
A google fordító alapján a jelentésben a netről összeszedhető dolgokon kívül semmilyen extra információ nincs, kb annyit írnak, hogy a képek/videók megbízható forrásokból ( Syrian American Medical Society et Union of Medical Care and Relief Organizations) származnak, ezért hisznek nekik.

https://www.defense.gouv.fr/fre/actualites/articles/evaluation-nationale-syrie-les-faits
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ataludtam a műsort...

Viszont hatalmasat tévedtem, amikor azt írtam, Trump megint csak pofázik... Egy kerdes: oroszok elsüllyesztetek már az indító platformokat?
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 568
5 282
113
Nahát mekkora átba.....! Nagy hűhó semmiért. A repteret a szírek megvédték, aa vagyiraktár blablát "üres épületet" szarrábombázták. Mindenki jóll mulatott. Ja trumffiu megemlitette hogy az elözö cspasban a szir légierő 50% megsemmisítették, ja ismerjük mivolt, akkor most is kb annyi.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
A franciák nyilvánosságra hoztak egy rövid jelentést a dúmai vegyitámadásról, ha esetleg valaki tud franciául, lefordíthatná.
A google fordító alapján a jelentésben a netről összeszedhető dolgokon kívül semmilyen extra információ nincs, kb annyit írnak, hogy a képek/videók megbízható forrásokból ( Syrian American Medical Society et Union of Medical Care and Relief Organizations) származnak, ezért hisznek nekik.

https://www.defense.gouv.fr/fre/actualites/articles/evaluation-nationale-syrie-les-faits

Egyébként gondolkozam rajta, hogy én is írok erről egy rövid kis elemzést ide, de csak akkor ha érdekel valakit.
Például a francia jelentés végén látható képekről elég egyszerűen és látványosan bizonyítható, hogy egy megrendezett jelenetet mutatnak be.